Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto ma 6300 przebiegu a tak wyglada mój fotel....

Od razu zaznaczam że wazę Ok 80kg

Może mam za kościsty zadek. Mam nadzieje ze jak w końcu zabiorę się za kosmetykę to skóra będzie wyglądała lepiej. Jak nie to bede reklamował.

Fota sie nie dodała

aeafc5a419bbf846e77a481002884687.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 6300 przebiegu a tak wyglada mój fotel....

Od razu zaznaczam że wazę Ok 80kg

Może mam za kościsty zadek. Mam nadzieje ze jak w końcu zabiorę się za kosmetykę to skóra będzie wyglądała lepiej. Jak nie to bede reklamował.

Fota sie nie dodała

 

Mam to samo, nic z tym nie zrobisz. Co 3 miesiace czyszcze fotele i tapicerke preparatem Turtla z odzywka. Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 6300 przebiegu a tak wyglada mój fotel....

Od razu zaznaczam że wazę Ok 80kg

Może mam za kościsty zadek. Mam nadzieje ze jak w końcu zabiorę się za kosmetykę to skóra będzie wyglądała lepiej. Jak nie to bede reklamował.

Fota sie nie dodała

aeafc5a419bbf846e77a481002884687.jpg

O proszę Ultimate zaradzi ale za drugim dokładnym czyszczeniem !

https://www.meguiars.pl/sklep-online/wnetrze/tapicerka-skorzana/ultimate-leather-balm-detail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio ja bym reklamował mój miał przebieg 43500 i nie miałem takich foteli za to w Juke wymieniłem fotel kierowcy trzy razy, bo pękał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj w końcu nastał ten dzień.

Na początek wymiany weluru na gumiaki

 

7edcf2d3d43031f4bdc9c385e2bdb9af.jpg

 

797e6a156f208d2702ca7273abc423b3.jpg

 

Faktycznie made by poland

09e655af32519a7c6c8c4976d0126f09.jpg

 

0d2d9246137fe7b94d283b576a138db0.jpg

 

334b3980b0e1ffb83412442b3ed07b0d.jpg

 

Nie wyglądał tak nawet w dniu wyjazdu z salonu

Niestety nie dane mi juz było zrobić foto przy dziennym świetle.

Z niecierpliwością czekam na deszcz. Jeszcze tylko plastiki i skóry ale to już następnym razem bo dzisiaj juz czasu zabrakło.

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem ten błąd ze niczym. Chciałem zobaczyć ile sam sonax wytrzyma i jak będzie się sprawował. Następnym razem.

Ale ja gumy miałem wcześniej niż odebrałem auto z salonu taki praktyczny prezent

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem nawoskować moją starą Thalie. Ale zauważyłem, ze wosk Coolinite był dość gęsty. Musiałem go wyciskać z butelki żeby go urzyć. Pamietam, że kupiłem go około rok temu. Nawoskowalem tylko maskę samochodu. Ale po woskowaniu niewiele sie różni od tego co było wcześniej. Czy mogło być tak, że wosk ktory mam juz po prostu jest zbyt stary i stracił swoje właściwości?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wosk ma w sobie jakiś nośnik-rozpuszczalnik,zwłaszcza te płynne.Mogłeś go doprowadzić do temperatury pokojowej i wymieszać,bo nawet te stojące w cieple potrafią się rozwarstwić. Rzadsze u góry,gęstsze na dole.Też tak miałem i trzeba było trochę trzepać butelką żeby wrócił do prawidłowej konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :D

Ale przy pierwszym śmalcowaniu coś mi to nie wyglądało prawidłowo,po wytrzepaniu już było OK! i śmalec spoko się trzymał przez kilka myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moja wina że wcześniej nie pisałem, jak smalec zgalaracieje jak jest zimno, to wkładamy butelkę do ciepłej wody i szybko będzie bardzo płynny !!!


 śmalec spoko się trzymał przez kilka myć

Masz komfort mycia pod domem czym chcesz ,jeśli do mycia używał byś najlepiej Wash&Wax lub Hyper Wasch to za chiny ludowe nie zmywał byś śmalcu !!!

Jacko czym ty myjesz jakim Kwasem że zmywasz śmalec ?????

 

https://www.youtube.com/watch?v=xQsFMj7IX_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim filmie fajnie to wygląda,ale jak się myje czyste auto.Jak się myje auto z naszych wiecznie remontowanych i zasyfiałych dróg już tak różowo nie jest


Testowałem ostatnio chyba Tenzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brudne auto nanosisz pianę czy to z Wash&Wax czy Hyper Wash namaczasz brud odczekując aż szampon odspoi brud, zmywasz i poprawiasz rękawica z wiadra  :)

Ja jadę brudasem na bezdotyk zapitalam pod ciśnieniem zmywam piach i grubszy brud i wyciągam wiaderko, a w wiaderku przygotowany Wash&Wax na bogato z rękawicą z mikrofibry myję dokładnie raz przy razie piana tryska i spłukuję wodą zdemiralizowaną wycieram do sucha dotykam i śmalec jak był tak jest  :)

Jest jeszcze super szczotka bardzo mięciutka jak ktoś nie chce rękawicą zapitalać  :P

https://www.meguiars.pl/sklep-online/akcesoria/szczotki-i-pedzle/vers-angle-body-brush-with-long-handle-detail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w wiaderku przygotowany Wash&Wax na bogato z rękawicą z mikrofibry myję dokładnie raz przy razie piana tryska i spłukuję wodą zdemiralizowaną wycieram do sucha dotykam i śmalec jak był tak jest  :)

pachnie marnotrawstwem, skoro tam juz i tak jest ten smalec jak byl to ten Wax w Wash przypomina w tym przypadku 'dwa grzyby w barszcz', sam Wash wystarczylby w zupelnosci ale kto zabroni bogatemu :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciągle mało wosku na wosku ;)  ,sam wosk polimerowy z Wash&Wax to za mało, jak tylko miał by być on sam, jego trwałość to miesiąc czasu !

Kiedyś po myciu na śmalec nakładałem K2 spectrum ale dziś już mnie się nie chce  :P

Wolę umyć i przy myciu nawoskować :D  

Na wiosnę robię korektę maszyną na wosku Megsa i przykrywam go śmalcem po odparowaniu  :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nigdy nie mogę dokładnie umyć na bezdotyku.

Edek- to jak to robisz? Najpierw zmywasz większy brud. I co pózniej masz w wiadrze? Widzę jakimś specyfikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...