Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli był zmieniany soft,to powinna być jego wersja wpisana w kartę przyjęcia na serwis.

Przynajmniej ja tak miałem,karta naprawy do ręki i był wpis potwierdzający zmianę na taki,a taki soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o zmianie softu na wspomnianej wizycie.

Możliwe, że była tylko drobna korekta (komputerowo) np. dawki paliwa.

A gdzie można sprawdzić jaką mam wersje softu.

Edytowane przez THERG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pierwszych przeglądzie po roku użtkowania Qq, serwis zastosował do mojego silnika 1.6 DIG-T olej 0W40, zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi. Jak to jest u Was? Pierwszą wymianę zleciłem po 3000km. Jak dobrze pamiętam był to wtedy chyba 5W30, według zaleceń Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tyś km stuknęło , średnie spalanie z kompa 7,1 l/100 km - identycznie jak w poprzednim QQ 1,6 117 KM , żadnych problemów z silnikiem i w ogóle z autem. 

Wymieniałem olej po 3 tyś , rocznie żona jeździ około 10 tyś plus wyjazdy na wczasy to od przeglądu do przeglądu będzie robione około 13 tyś km .

Nie wiem czy nauczyłem się już ruszać czy już się przyzwyczaiłem do kangurka przy ruszaniu ale już mnie to tak nie drażni jak na początku.

Najważniejsze że główny użytkownik auta zadowolony i czasem nawet pociśnie mocniej bo mówi , że jest czym pojechać co ja osobiście też mogę potwierdzić .

Gdyby tak jeszcze do tego silnika była by skrzynia automatyczna albo chociaż CVT i automatyczna klapa bagażnika to dla mnie było by to spełnienie marzeń motoryzacyjnych - a tak to ciągle jeszcze nie jest to to o czym marzę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, bo jak nie ma marzeń ,to nuda "jak w polskim filmie"

P.s.

A elektryczną klapę możesz sobie założyć ,już są firmy które to profesjonalnie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A elektryczną klapę możesz sobie założyć ,już są firmy które to profesjonalnie robią.

 

A jak jest z gwarancją na auto po założeniu takiego gadżetu ?

No i pewnie dodatkowy pilot bo na tym oryginalnym nie ma dodatkowego guziora do otwierania bagażnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubalon - nowy Tucson ma to fajnie rozwiązane - podchodzisz z kluczykiem do auta od tyłu  :)  - do bagażnika żeby nie było - i po trzech sekundach bagażnik się otwiera - to mi się w nim podobało no , automatyczna skrzynia biegów z silnikiem benzynowym 1,6 i napęd AWD - ale już cena 155 tyś mi się wcale nie podobała za Hyundaia  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancją na auto po założeniu takiego gadżetu ?

No i pewnie dodatkowy pilot bo na tym oryginalnym nie ma dodatkowego guziora do otwierania bagażnika .

Elektryczna klapa,to jakieś 2800zł z kieszeni...warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było otwieranie bagażnika ruchem nogi pod zderzakiem.

A już Bajką by było kiedy byś otwierał nogą taką klapę a tam wypięta laska nie....... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by było fabrycznie montowane to 2800 by nie było dużo dołożyć do ceny kupowanego auta - ale dodatkowy gadżet z dodatkowym pilotem to nie warto - chyba , że z tą panną od Edka - to warto  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona już jest bez pilota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pakiet można zarobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się będzie chciało pilota uaktywnić...nic nie wiadomo...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zauażyłem ostatnio że przy zmianie z biegu 2 na czwarty jąkieś dziwne zgrzytanie,miał już ktoś taki przypadek?za tydzień jadę do przeglądu rocznego i nie chciał bym być zbyty gatką że nie znienia się tak biegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,było gdzieś że przy redukcji czy zmianie przełożenia zgrzytało.Skrzynia poszła do remontu,padły synchronizatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,było gdzieś że przy redukcji czy zmianie przełożenia zgrzytało.Skrzynia poszła do remontu,padły synchronizatory

po 17000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były na forum opisywane przypadki, że po kilku tysiącach km skrzynia zaczynała zgrzytać. Potem zwykle okazywało się, że w fabryce zapomnieli zalać oleju do skrzyni (lub wlali za mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...