Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NASZE MICRY.......


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiu1205

witam ja mam nissana micre rok 1993 k11 sprowadzona z niemiec uzytkuje ja od pol roku.nie narzekam na nia bo mnie nie zawiodla lecz ja zawiodlem moje autko bo je rozbilem ale naprawilem bo mam sentyment do nissanow.radio lg 4 wyjscia po 50WAT polka w tyle z glosnikami plus syczki i niezle nawala moja muza,autko obnizone,silnik dosyc glosno pracuje po wypadku ale jezdzi,przebieg 94tys kmwersja 3drzwiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Micra mojej zony ma 13 lat.. kupiona 2 lata temu za 950 funtow. Jak do tej pory nawet oleju nie dolewalem, sprawdzalem i jest na wlasciwym poziomie. Przebieg pojazdu na chwile obecna 135.000 km. Zdecydowalismy sie na ta wlasnie bo nawet sladu rdzy na niej nie bylo :P Malo pali, silnik pracuje bez zarzutu, 2 coroczne testy sprawnosci przeszla bezproblemowo, podczas gdy do mojej 7 letniej Astry musze ciagle dokladac ;) Fantastyczny pojazd jesli chodzi o koszty eksploatacji. Planow jakichs specjalnych nie mamy co do tego pojazdu. Jezdzi poki co.. jak cos padnie i bedzie przekraczalo koszt naprawy 100-150 funtow to sie Micre zezlomuje i kupi nowy samochod.. Nawet filtrow nie wymieniam jade na tym co mam ile moge. Zona i tak jezdzi nie wiecej niz 5.000 km na rok A tak sie prezentuje teraz..

wife01.jpg

 

wife02.jpg

 

wife03.jpg

 

Mam pytanie, jako ze oleju nie mialem okazji jeszcze nawet dolewac a teraz pokazuje w dolnej granicy bagnetu wiec z 1/2 litra by sie przydalo. Jaki olej zalewacie? (producent, lepkosc). Mam kilka litrow Castrol Magnatec 10W40 do mojej Astry,czy bedzie OK dla Micry?

 

Ostatnio nawet mielismy nia drobna stluczke ktora nagrala sie na kamerce (ktora kupilem tego dnia i musialem sie pobawic jak kazdy facet).. Wynik stluczki.. Nasz Micra nawet nie drasnieta, Corsa wgiety zderzak i zdarty lakier.. MOCNY POJAZD!! Filmik tutaj..

http://youtube.com/watch?v=j6KGP_04DPg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordoklej, olej powinieneś dolać taki sam jakim był zalewany poprzednio, nie inny :!!:

Jeżeli nie wiesz jakim był poprzednio zalany należy wymienić cały.

Dobrze też będzie wymienić filtr oleju, koszt filtra nie powinien być drogi (nie wiem jakie ceny są w Anglii).

Jeżeli chcesz żeby dalej jeździła bez awaryjnie to nie ma co kombinować na oszczędzaniu z olejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość SimonWarka

Witam serdecznie. Pierwszy post na tym forum :diabel:

b837ef68fd94c291med.jpg

OD niedawno moje sprzęciwo :) Silnik 1.0 16V, rocznik '99, przebieg obecnie 78500km, wersja full-podstawa, radio Sony X-Plod na CD. Jedynym charakterystycznym "tym czymś" w tej Micrze jest lakier - prawdziwy kameleon :diabel2:

 

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SimonWarka

Ha - dzięki za te linki :) Ta druga to właśnie moja, ale ta pierwsza to chyba właśnie jedna z 3 konkursowych na WLKP, skąd najprawdopodobniej te Micry mają swój początek :D Identyczny lakiery jakby nie patrzeć :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja posiadam dwie K 11 obie z 93 roku i obie tak samo gołe i jeszcze co najśmieszniejsze w obu jest to samo popsute i do wymiany. Różni je jedynie kolor i alufelgi.

Silniczki 1,0 16V i nawet nie mają wspomaganka.

Pierwszą była czerwona którą kupiłem w niemczech w Lutym 2007 za 650 Euro i wymieniłem w niej sprzęgło bo poprostu już nie jeździła.

W zeszłym tygodniu zakupiłem drugą i własnie jestem w trakcie załatwiania papierów.

 

Zepsute są tak jak pisałem te same rzeczy : Dmuchawa tylko 4 bieg, przeguby/ 4szt. zamki w dżwiach i klapie.

 

Ogółem jestem bardzo zadowolony.

 

Oto zdjęcia

22112007133hv6.th.jpg

 

22112007134rn4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

autko mamy, kupione dwa dni temu:

 

2002r., 59kkm, 1.0 :D

 

z wyposazenia: 4x airbag, el. szybki, klima, centralny...

 

ogolnie autko ladne, czy wzbudzi szacunek sie okaze. szczerze mowiac po ostatnim samochodzie (ranault thalia) nadzieje zwiazane z micrusem sa dosc duze :one:

 

ps. zdjecia z ogloszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Domiss, wiem, :P najlepsze sa reakcje dresikow w bmw, jak widza takie auto, powoli jadace a pozniej sylalom po 3 pasach, gonia i chca zobaczyc co za "d*pa" siedzi za kiera, podjezdzaja i :zdziw: :zdziw: , hehe zabawa przednia :diabel2:

uwierz ze jest prosto przyklejone wzgledem podloza :P na aucie wyglada jak by bylo krzywo wklejone :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znaczek stosowany zwykle do obwieszczenia światu przekazu: "WC dla kobiet"

Stary coś Ty z auta TOYTOY`a zrobił :?: :zdziw: . Żeby jakaś kobietka nie wzięła na poważnie tego znaczka. :D

Ps. Naklej coś fajniejszego ale równie niespotykanego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma naklejone, faceta (to jedna nalepka),obok strzalka po ukosie w dol i napis "ciagnac" :diabel: :diabel2: :one: :kosci:

mimier, a nalepka jest na miesiac naklejona :P trzeba co jakis czas wizerunek auta zmieniac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma naklejone, faceta (to jedna nalepka),obok strzalka po ukosie w dol i napis "ciagnac" :diabel: :diabel2: :one: :kosci:

to mu sie udało :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich szczęśliwych micrusów,

Trzy tygodnie temu sprowadziłem sobie (żonce) Micrę z silniczkim Diesla Ranault-Peugeot 1,5 wolnossący.

Na trasie palił ok. 5l. max 5,5 l/100km.W mieście dopiero zobaczę jak wyjeżdżę pierwszy bak. Prędkość maksymalna to 145km/h i tyle jechałem. Może da się szybciej ale trzeba by z górki.

Trochę mułowaty. Żeby przyspieszyć trzeba wejść na wyższe obroty.

Niestety jak widać na forum trudno o instrukcję, a o serwisowej chyba nie ma na wolnym runku. Gdyby ktoś miał proszę o kontakt (please!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...