Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok rozumiem. Czy oprócz tego coś byś dodał do listy miejsc gdzie szczególnie zerknąć? Mam na myśli bolączki tego konkretnego pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przeczytałeś cały wątek od dechy do dechy to już wiesz mniej więcej co i jak

jak będziesz jechał po konkretną sztukę najlepiej weź ze sobą kogoś kto się zna

życzę owocnych poszukiwań, bo ładną 60-tkę to trudno już znaleźć, ale się zdarzają, ostatnio u mojego znajomego widziałem rocznik 91 z przebiegiem 174 000, wiadomo nadkola zgnite ale bez tragedii, dawali mu za nią 25000 i nie sprzedał (ja też bym nie sprzedał)

zdarzają się takie kąski ale nie w Polsce, nawet za granicą ciężko takie coś wyrwać, najczęściej trafiają na nie handlarzyki co wypatrują je będąc za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Postanowiłem przesiąść się na patrola krótkiego, chce kupić auto już przygotowane do terenu. Znalazłem dwa ciekawe dla mnie tematy, może ktoś zna lub poznaje któregoś z nich. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-gr-przygotowany-do-off-roadu-stan-techniczny-bardzo-dobry-ID6ysAQD.html

 

 

http://olx.pl/i2/oferta/nissan-patrol-z-silnikiem-od-gr-y61-CID5-IDc48EW.html#:50dfd57e27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Po 3 latach i 30 tys kilometrów z powodu zakupu Chryslera 300c i zaparkowanych na podwórku Audi 80, Lancia Delta i Renault Fluence (żony) muszę się pozbyć jednego samochodu i niestety wypadło na patrola. 

Mój egzemplarz ma przejechane 325tyś. czyli mało chyba że ktoś wierzy że te z niemiec to naprawdę mają po 180 przejechane. A co ważne jest to samochód z polskiego salonu !!!! w roku 1999 ktoś go kupił w polsce. I co widać po stanie samochodu nigdy nie był jeżdżony w błocie żadnym. Samochodem 2 lata temu odwiedziłem Nordkapp i między czasie Budapeszt, Berlin i parę wycieczek do Czech. Samochód 7 osobowy używany na wycieczki czasami po mieście gdy Audi odwiedzało mechanika. wszystko na bieżąco serwisowane i robione pod siebie. tutaj wiadomo każdy ma inną wizję patrola jeden chce wysokiego na balonach, inny w teren mój został przygotowany pod wyprawy i wygodną długą jazdę. Samochód w trasie zchodzi poniżej 10 litrów na setkę co mnie bardzo zadowalało. Zainteresowane osoby zapraszam.

http://olx.pl/oferta/nissan-patrol-salon-polska-stan-bdb-land-cruiser-navara-discovery-CID5-IDgP8Ux.html#7989d3d129

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-td-diff-lock-alu-zarejestrowany-long-hard-top-ID6ytnKz.html

Zerknijcie prosze na te ofertę. Wygląda zacnie ale może ktoś z Was już go oglądał, może coś wiadomo na temat tego komisu? Mam do nich ok 500 km więc wycieczka w ciemno może być czaso i finansochłonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maruda325

Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu chce kupić patrola, zainteresowal mnie ten egzemplarz http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6380890966

Chciał bym go jechać obejrzeć w następnym tygodniu, tylko czeka mnie wycieczka ponad 300 km w jedna stronę. Co myslicie warto się wybierać?? Może juz ktoś go ogadał ???

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnosnie terrano2 i jeepa xj moge służyć pomocą bo posiadam te auta ale chce rozpocząć zabawe z y61 2.8 z 98r mam możliwość kupienia takiego w super stanie 120 tys przebiegu auto znajomego od nowosci.Patrol nie ma poszerzen na blotnikach wiec moje pytanie czym jeszcze oprócz braku tych plastykowych poszerzen sie różni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że nie ma plastikowych poszerzeń, to akurat jest plus, pod nimi zawsze zbiera się syf i zawsze po zdjęciu tych plastików objawia się obraz nędzy i rozpaczy czyli ruda lub brak błotników, a niestety nie ma na rynku ani reperaturek błotników, ani  całych błotników

jeżeli auto w tym roczniku ma najechane 120 tys to wychodzi 6666,66km rocznie czyli niewiele (ja tam numerologiem nie jestem :whistle: ale coś dużo tych szóstek  ;)

nic więcej nie wywróżę na podstawie informacji o braku poszerzeń błotników

jakbyś kiedyś kupował zderzaki stalowe do niego, to musisz pamiętać, żeby uzgodnić to ze sprzedawcą, bo wersje bez plastików zdarzają się rzadko i zderzaki będą wystawać o szerokość poszerzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie. Niedawno nabyłem sobie patrola y61 long. Wersja taka sobie bo silnik 3.0. Ogólnie auto w niezłym stanie. Z chęcią poznałbym opinie i sugestie kolegów i koleżanek co do warsztatu, który zaopiekowałby się moim nabytkiem. Najlepiej trójmiasto i okolice. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

obecnie poszukuję Y60 w wersji długiej, diesel. czy słyszeliście może o jakimś egzemplarzu godnym polecenia? nie chcę wtopić, to będzie moje pierwsze auto do jazy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem na etapie zakupu krótkiego patrola y60 2.8td. Nie jestem zdecydowany co do tego silnika ze względu na jego moc. Samochód używałbym na 33" kołach i wykorzystywany byłby w terenie coś jakby amatorskie rajdy baja, czasem również jakieś podjazdy, błoto, wyprawy. O ile o błoto i podjazdy byłbym raczej spokojny z tego względu że tam aż tak moc na silniku nie gra wielkiej roli, ale rozchodzi się głównie o tereny typu baja. Piaszczyste, leśne drogi, szutry przy wyższej prędkości. Czy ten silnik podoła moim wymaganiom? Dodam że będzie to mój pierwszy taki samochód. Przesiadam się z quada sportowego ze względów zdrowotnych. Dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym się specjalnie tego silnika nie obawiał - ja użytkuje na 35" na oryginalnych przełożeniach i daje jak najbardziej rady - pomyślałbym nad odpowiednimi oponami raczej i zadbanie o to aby silnik był sprawny i będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tym samochodem po górach i nie brakło mi nigdy mocy - co nie znaczy że nie mogło by jej być więcej - ale nie jest najgorzej - tak jak pisałem wcześniej - jeżeli silnik jest w dobrej kondycji - turbina działa jak powinna - to mocy wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twoje pierwsze auto, to będzie myślę, że będzie ok

Jak ci zabraknie mocy i nie zabraknie budżetu  ;) zawsze możesz sobie zrobić swap-a np na RB25 ze Skyline-a 289 kucy w podstawie i duże możliwości rozwojowe, siada na skrzynię od 2,8 plug&play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. To będzie mój pierwszy i nie ostatni zapewne post. Przeczytałem połowę wypowiedzi i mam kilka dylematów. Chcę kupić Patrola do kwoty około 26 tys. zł z silnikiem diesla i skrzynią manualną i oczywiście długiego. Bardziej polecacie Y60 czy Y61? Wiem, że Y60 jest w środku, mniejszy oraz lżejszy co przekłada się na spalanie ale przeczytałem dużo postów, że w Y61 z silnikiem 2.8 wybuchała głowica jeśli ktoś nie dbał o układ chłodzący ale to w autach wyprodukowanych w latach >2000. A jak wyglądała sprawa z silnikami do tego roku? Warto coś szukać z początku produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y60 jest bardziej siermiężny niż Y61, ale to przepaść jednej epoki jeśli chodzi o konstruowanie samochodów, jeżeli oczekujesz komfortu, klimatyzacji itp to na pewno powinieneś szukać Y61

jeśli chodzi o spalanie, to nie różnią się od siebie znacząco, zależy bardziej od tego jaki masz ciężki sandał

jeśli celujesz w silnik 2,8 to masz praktycznie do wyboru tylko auta wyprodukowane do roku 2000, nie ma różnicy czy z początku, czy z końca, jak dbasz tak masz

w rocznikach od 2000 szukałbym raczej po 2002, pierwszy wypust był z wadą, przez którą był on objęty akcją serwisową (wymiana silnika), później wcale nie było lepiej, bo ten silnik jest zdupcony i tyle (ale to moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocznikach 2000-2002 można trafić na egzemplarze z wymienionym silnikiem w ramach rzeczonej akcji serwisowej - ale podzielam zdanie kolegi silnik raczej mało udany - najlepiej szukaj coś z silnikiem 2.8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y60 jest bardziej siermiężny niż Y61, ale to przepaść jednej epoki jeśli chodzi o konstruowanie samochodów, jeżeli oczekujesz komfortu, klimatyzacji itp to na pewno powinieneś szukać Y61

jeśli chodzi o spalanie, to nie różnią się od siebie znacząco, zależy bardziej od tego jaki masz ciężki sandał

jeśli celujesz w silnik 2,8 to masz praktycznie do wyboru tylko auta wyprodukowane do roku 2000, nie ma różnicy czy z początku, czy z końca, jak dbasz tak masz

w rocznikach od 2000 szukałbym raczej po 2002, pierwszy wypust był z wadą, przez którą był on objęty akcją serwisową (wymiana silnika), później wcale nie było lepiej, bo ten silnik jest zdupcony i tyle (ale to moja opinia)

Poszukuję auta, którym bez problemu wjadę w każdy teren oraz z niego wyjadę, auta o "prostej budowie" oraz którym będę też pokonywał dłuższe trasy po autostradach więc fajnie by było gdyby było komfortowe oraz posiadało klimatyzację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrolniety251

Poszukuję auta, którym bez problemu wjadę w każdy teren oraz z niego wyjadę, auta o "prostej budowie" oraz którym będę też pokonywał dłuższe trasy po autostradach więc fajnie by było gdyby było komfortowe oraz posiadało klimatyzację...

Witam wszystkich forumowiczów i przyłaczam się do tematu, również poszukuję patrola gr krótkiego 93-99r w kwocie do 18pln, może ktoś z was ma jakieś namiary na ciekawy egzemplarz w promieniu do 300km od Lublina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...