Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Megsy 120% są idealne do jazdy w deszcz w trasie :)

 

dzięki za info! znaczy nie wywaliłem w błoto 7 dych :)

za H11 :)

Edytowane przez @ndy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, i jak tam Twoje LED,y? Zauważyłeś jakieś minusy, potencjalne problemy od naszego ostatniego spotkania?

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic,zero .Pieknie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ja mam White Vision super świecą :)

I bardzo dobrze oświetlaj drogę w każdych warunkach pogodowych .

Nigdy nie miałem tak dobrze świecących żarówek halogenowyh z tak białą barwą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cool blue tfuu tfuu skoncza zywot to pomysle o tych Philipsach.

Jak bym mial soczewki to nawet bym sie nie zastanawial tylko wsadzil bym hidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie nightbreakery już kilka m-cy i działają bez zarzutu, mocno świeca, w zimie się fajni esprawdziły b odużo jeździłem poza miastem i dobrze doświetlały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam szybkie pytanka...

 

Jestem przed wymianą żarówek H11 i H7 z fabrycznych na MEGALIGHT'y ULTRA - czy na coś powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Czy wymiana ogranicza się do standardowych czynności typu - otwórz reflektor, odepnij sprężynę dociskową, przekręć żarówkę, wyjmij, wyjmij z gniazda?

Czy jednak coś trzeba demontować (w instrukcji napisali coś o "przewodzie powietrza") i faktycznie trzeba odłączać ujemną klemę akumulatora (w instrukcji napisali)?

 

Sorry za lamerskie pytania, ale instrukcja jest bardzo lakoniczna i wolę głupio pytać, niż coś urwać,wyłamać i żałować - a do serwisu na wymianę przecież nie pojadę.... 

 

 

 

 

 

Przekręcasz żarówkę w gmieździe delikatnie w lewo i wychodzi,następnie odpinasz kostkę,wpinasz nową żarówkę,wkładasz pod kątem w reflektor,przekręcasz w prawo i to wszystko,bardzo prosta wymiana :) Klemy nie zdejmowałem.Wymieniałem tydzień temu,zaraz na drugi dzień po odbiorze z salonu,tylko ja wybrałem Osram Night Breaker Ultra :) Fabryczne miałem jakieś zwykłe Philipsy

 

H11 Megalighty Ultra +120%  JUŻ przyszły. Montaż - faktycznie banalny - dzięki raz jeszcze za wskazówki.

Świecą nawet bardziej żółto niż oryginalne Philipsy...i nigdy nie stały obok żarówek o barwie 4100K

(tak twierdził jakiś sprzedawca w internecie, bo na stronie GE faktycznie tego parametru nie znalazłem)...

Czy świecą mega-ultra, przekonam się gdy wybiorę się w trasę :)

 

Ewentualny demontaż przewodu powietrza, otwieranie klosza, odpinanie sprężyny - to są czynności przy wymienię żarówek od świateł długich (H7).

Odszczekuję :)

 

WYDAWAŁO mi się, że Megalighty Ultra 120 świecą "bardziej żółto" niż "fabryczne" Philipsy.

Oszukałem się patrząc na soczewkę w dzień. Właśnie trochę pojeździłem nocą, również w terenie niezabudowanym.

Te żarówki GE/Tungsram są zdecydowanie "bielsze" niż "fabryczne". I ten zasięg, oświetlenie pobocza.... Miodzio :)

Polecam :)

Edytowane przez @ndy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Czekam na odbiór QQ. Auto już jest, ale jeszcze formalności z leasingiem itd... Dzisiaj byłem oglądałem jak się prezentuje moje autko i nie spodobały mi się właśnie światła mijania, a konkretnie chodzi mi o barwę.  Przeczytałem wszystkie wasze posty i nadal nic nie wiem :-). Ktoś pisał że jakby miał soczewkę to pakował by HID-y. Moje pytanie co polecacie jakie żarówki żeby były w miarę białe (zimne) i przede wszystkim świeciło w nocy i miały homologacje . Mam wersje n-conneta i ona ma chyba soczewkę. Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez forever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Qqłki mają soczewki,a jak chcesz coś wkładać to nie HiD-y a ledy,ale!Ani ksenony,ani ledy do reflektora na zwykłą żarówkę nie będą miały homologacji.I tu musisz sam podjąć decyzję i ryzyko załozenia takich żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nie philips cool blue intense

To takie optimum między bielą legalniscua i dobrym doswietleniem drogi.

 Jednak nie będę ryzykował. Szwagier miał kiedyś dzwona nie ze swojej winy, ubezpieczyciel nie mógł znaleźć żadnych argumentów czepił się żarówek. Walczył z nimi długo. Coś mu tam finalnie wypłacili, ale z tego co mówił wystarczyło na przysłowiowe waciki.  Co sądzicie o tym co sugeruje Pieer? albo OSRAM H11 Cool Blue Intense 4200K

Edytowane przez forever
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak W5W to tylko ...

Philips-X-treme-Vision-360-LED-6000K-T10

 

Ja mam te starszego typu, ale dają pięknie  :spoko:

T10_6K_02.jpg

Dzięki Edek za cenne podpowiedzi. Mam już mijania, postojowe. Co polecasz na drogowe. Jak już wymieniać to cały komplet. Szkoda żeby jedne świeciły na żółte drugie na biało. Zostawię tylko halogeny żółte mało się tego używa, a w czasie ostrej mgły w żółtej barwie widać trochę lepiej. Chce to złożyć wszystko do kupy zamówić w sklepie o którym wspomniałeś tylko pytanie czy sklep jest godny polecenia ?. Ceny ma ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulega z Berlina ma ,niedostępne w Polsce  H11 White Vision!!jak coś to zamawiaj wszystko z White Vision Philips u niego ma tanio i dobre opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulega z Berlina ma ,niedostępne w Polsce  H11 White Vision!!jak coś to zamawiaj wszystko z White Vision Philips u niego ma tanio i dobre opinie .

Dzięki, a orientujesz się jaki żarówka idzie do świateł drogowych ? Nie mam jeszcze samochodu -odbieram środa, czwartek. Instrukcji też nie posiadam, a w sieci nie mogę znaleźć żadnych informacji opisu lamp jakie konkretnie żarówki. Wiem że H11 mijania-wyłapane z forum. Postojówki co zasugerowałem W5W, a drogowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H11 mijania,H7 drogowe,H8 halogeny

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamawiam te Philips, a jeszcze interesują mnie żarówki postojówki. Co proponujecie ?

Panowie, czy ja czegoś nie wiem lub żyłem w nieświadomości, ale czy u nas w J11 postojówkami nie są przypadkiem te zintegrowane ledy (dzienne), które w tej roli po prostu przygasają? Czy może rzeczywiście gdzieś są te W5W a po prostu ja jestem niedoinformowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...