Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie jest tak. Nie ma radia, które osiąga więcej jak 13-14W na kanał wg normy RMS. Nie pozwalają na to warunki samochodowe i 12v. Żeby osiągnąć więcej musisz mieć wzmak z przetwornicą. Po to są. Głośniki w x mają max 10-15W RMS ale i tak nie ma to znaczenia. Dla pocieszenia dodam, że większość audycji radiowych słucham w domu z mocą 1W (miałem wskaźniki wychyłowe w Hitachi ha330)


UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU to grubo to radio kosztuje http://allegro.pl/caliber-rmd-571-bt-usb-sd-bluetooth-7-cali-lcd-i5822343488.html

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy może ktoś mi opisać jak wyjąć radio z CD bo muszę wymienić i nie wiem czy jest jakiś kłopot z wymianą ? będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,możesz jaśniej mi to wyjaśnić? mam model z 2003 r i w moim nie działają wszystkie przyciski i nie działa CD i chcę wymienić na takie samo tzn ,które wygląda wizualnie tak samo .Jak możesz to powiedz mi na co mam zwrócić uwagę aby było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś ma pomysł. Chciałem wymienić fabryczne radio PP-2609T na jakieś nowe z BT i... . Kupiłem PIONEER FH-X840DAB i okazało się że jest minimalne mniejsze od oryginalnego .Sądziłem że jak kupię @ din to będzie pasować ale nie ,wokół jest szpara i to nie 1 cm tylko góra i boki 3 mm ale z dołu z 5 mm.  Radio oczywiście ma dodatkową ściąganą ramkę ale ona jest znacznie większa i dodatkowo radio wystawałoby  a to znowu robiłoby problem z montażem .Wiem że może to nic wielkiego ale wygląda niezbyt.Może jest na to jakiś sposób .Sprawdziłem też inne radio i jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wątek o tym. Poszukaj. Daj fotki może. Standard DIN odnosi się do ramki stalowej montażowej a nie ramki plastikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę że chciałbym zamontować te radio jak fabryczne (fot1)czyli na uchwytach a nie w półkieszeni (jak się da). Wtedy wygląda to tak jak na fot 5,2. Jak wysuną radio tak żeby pasowała oryginalna ramka wygląda to dziwnie bo wystaje cała ramka i boje się że po pierwsze będzie problem z uchwytami (fot1 ) bo trzeba by je albo przerabiać albo może zastosować jakieś dystanse miedzy uchwyt a miejsce przykręcenia, no i czy nie będzie ta ramka skrzypiec i piszczeć. No i będzie wyglądać tak jak na fot 4 ale jak będę musiał to do wyglądu się trzeba będzie przyzwyczaić.

post-102265-0-56249700-1478864068_thumb.jpg

post-102265-0-31417300-1478864121_thumb.jpg

post-102265-0-39543300-1478864133_thumb.jpg

post-102265-0-42635300-1478864422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się bez przerabiania stalowych uchwytów i obudowy radio może też. Na dole często zostaje przerwa. Sztuka polega co dorobić by jej nie było. Tę ramkę wek. Nie przyda się. Jest o tym wątek. Przeczytałeś go? Poza tym po co 2 din monocolor?

Thundy za co Ci płacą? :icecream:

Edytowane przez Thunder
Nie chcą płacić :P Połączone ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że i tak jest za kolorowe.Nie trawie dotykowych ekranów,i światełek bez sensu,to jest auto.Poszukam wątku.Chyba znalazłem sposób prosty może nawet prostacki .Bez przerabiania niczego. Może po prostu w czarnego miękkiego tworzywa lub grubego impregnowanego czarnego kartonu wytnę podkładkę i ona zakryje od wewnątrz szparę a że będzie czarna to powinna stać się prawie niewidoczna, no i nic nie będzie kosztować .Teraz jeszcze muszę znaleźć odpowiednie wkręty dł max 8mm do uchwytów bo  fabryczne są  za duże i nie mogę dopasować wkrętów .

Edytowane przez NorbertS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są śruby, nie wkręty, poza tym kawałek czegoś czarnego jest ok. Ja użyłem czarnej grubej uszczelki drzwiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że śruby ale nie 4 i nie 5 chyba że jakiś niestandardowy gwint.Muszę powalczyć.uszczelka to też pomysł.Ale znalazłem... kartkę z albumu na fotografie (taki analog) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szukałem coś o navi wiec się podepnę

Tak wiec posiadam t30 05 rok z navi chce ja wyciągnąć i zamienić na jakieś radyjko 2 din dotykowe sprawdzałem przekątna w starej navi ma 7 cali ale jeśli kupię radio które ma przyciski na listwach to jak to upchnąć w tej ramce ? Może ktoś już zmieniał ? bardzo proszę o jakieś propozycje i ewentualnie rozmiary tak żeby ramka z przyciskami wystawała dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawka wymieniona wszystko gra pięknie tylko po przekręceniu kluczyka po 2-3 sekundach jest dźwięk (ding dong) dzwoneczka ? Stare odpięte kostki mi zostały z poprzedniej nawi może temu ? Ktoś coś wie jak się pozbyć tego dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio 2 din 7 cali z aliexpress za 430 zl z kamera cofania. Praktycznie plugin play. Trzeba bylo tylko przejsciowke wlozyc z nissana do iso i przerobic kieszen wywiercajac 4 otwory pod radio. Oraz przenioslem schowek ten maly w miejsce zmieniarki. Ja mialem radio kaseciak plus zmieniarka w tym radiu jest wszystko co na androida wyszlo oraz 2 wyjscia usb kable pod wzmacniacz kable pod kamere cofania zalaczana automatycznie z wstecznego plus miejsce na jeszcze jedna kamere brak w zestawia do nagrywania jako rejestrator jazdy. Jak ktos bedzie zainteresowany to dam wiecej zdjec ;)

post-107217-0-54052400-1505660171_thumb.jpg

Edytowane przez Ac3r
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zamknięte światła wyłączone przekręcam kluczyk na zapłon i wtedy dźwięk ding dong wcześniej tak nie było tylko po wymianie navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odłączyć przewód z kostki ISO A6 illumination. Możliwe, że jak nie pomoże to potrzebna bedzie zamiana pinu 4 z 7 czyli zapłonu stacyjki z permanentnym. Bo rozumiem, że jest przejściówka z ISO na NIssan?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem takie radyjko z GPS, kamerę cofania , 2x piloty itp. itd.

Z Chin sprowadziłem.

Tylko euro kostkę dokupiłem (6zł.)

To oryginalne ze zmieniarką leży w garażu razem ze złomem.

post-107566-0-97220900-1505717509_thumb.jpg

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...