Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co ze sterowaniem z kierownicy? Dajcie również znać jak będą się sprawowały te skośnookie kombajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośnoocy dają dwa piloty.

Jeden na kierownice , drugi płaski.

Jak na razie za 300 zł. brzęczy aż miło.

Dziś podłączyłem kamerę cofania - była w komplecie .

Też działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie też chcę zamontować tego chinola, tylko model już chyba nowszy, bo 7021G. Mam nadzieję, że będzie pasował tak jak u kolegi  fonir. Nie wiem tylko jak się za to zabrać, bo zimno jak cholera.Chyba wstrzymam się trochę, aż się zrobi cieplej.Nie wiem tylko czy będę musiał kupić jakąś przejściówkę do anteny, bo nissan/iso już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega nie odpowiada, bo chciałbym od niego dowiedzieć się kilka rzeczy.Dzisiaj podłączyłem sobie radyjko na stole żeby przetestować to dziwadło.Muszę przyznać, że wygląda obiecująco.Niestety instrukcja jaką chińczyk dołączył to nieporozumienie. Właściwie nic z tego nie można się dowiedzieć.Niby radyjko chodzi, wszystko jest ok.Nawigacja chodzi idealnie.Co ciekawe chińczyk wsadził w radyjko nawigację Igo Primo na całą Europę, czyli najgorzej nie jest.Z czasem może zmienię na Automapę. Jedyne do czego nie mogę dojść to kamera cofania.Podłączyłem wszystko na sucho i z chwilą podania + na kamerę (czyli niby włączenie biegu wstecznego) na ekranie nic się nie dzieje.Odpalają tylko diody kamery. Nie wiem czy wszystko podłączyłem jak należy - wpiąłem cincha w radyjko w gniazdo Review, myślę, że tak powinno być, ale nic się nie dzieje.Co ciekawe z tego kabla cinch po każdej stronie odchodzi jeden krótki czerwony kabelek, bez żadnej końcówki - co to w ogóle ma być? Nie mam pojęcia co z tym zrobić. 

Inna rzecz jaką chciałbym się dowiedzieć to czy jest możliwość słuchania radia w czasie gdy jest włączona nawigacja.Do tej pory nie udało mi się do tego dojść, bo albo radio, albo nawigacja.Gdyby takiej możliwości nie było to byłoby to głupie.Ale może jeszcze do tego dojdę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega nie odpowiada, bo chciałbym od niego dowiedzieć się kilka rzeczy.Dzisiaj podłączyłem sobie radyjko na stole żeby przetestować to dziwadło.Muszę przyznać, że wygląda obiecująco.Niestety instrukcja jaką chińczyk dołączył to nieporozumienie. Właściwie nic z tego nie można się dowiedzieć.Niby radyjko chodzi, wszystko jest ok.Nawigacja chodzi idealnie.Co ciekawe chińczyk wsadził w radyjko nawigację Igo Primo na całą Europę, czyli najgorzej nie jest.Z czasem może zmienię na Automapę. Jedyne do czego nie mogę dojść to kamera cofania.Podłączyłem wszystko na sucho i z chwilą podania + na kamerę (czyli niby włączenie biegu wstecznego) na ekranie nic się nie dzieje.Odpalają tylko diody kamery. Nie wiem czy wszystko podłączyłem jak należy - wpiąłem cincha w radyjko w gniazdo Review, myślę, że tak powinno być, ale nic się nie dzieje.Co ciekawe z tego kabla cinch po każdej stronie odchodzi jeden krótki czerwony kabelek, bez żadnej końcówki - co to w ogóle ma być? Nie mam pojęcia co z tym zrobić. 

Inna rzecz jaką chciałbym się dowiedzieć to czy jest możliwość słuchania radia w czasie gdy jest włączona nawigacja.Do tej pory nie udało mi się do tego dojść, bo albo radio, albo nawigacja.Gdyby takiej możliwości nie było to byłoby to głupie.Ale może jeszcze do tego dojdę.

Kolego gdzie kupowałeś? na Aliexpres? mógł byś podrzucić jakiś link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na Ali u tego sprzedawcy:

 

https://pl.aliexpress.com/item/7021G-7-Inch-Car-MP5-Player-2-Double-Din-Support-Bluetooth-USB-GPS-FM-Multimedia-Video/32806671429.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3UOXaN

 

Szło dokładnie 3 tygodnie, bo dopłaciłem chyba 1,25$ za przesyłkę NL. Sprzedawca ok bo nie pisze, że to radio tylko odtwarzacz MP3 do PC i car. Dlatego na Zoll przeleciało bez problemów.

gdybyś chciał kupić to pamiętaj przy kupnie  zaznacz w  okienku (kolor) - European  Map, żebyś dostał europejskie mapy do nawigacji, bo jak tego nie zrobisz to możesz dostać jakieś amerykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie,a przymierzałeś już w aucie ? na wielkość pasuje?

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie przymierzałem, jest zbyt zimno, a garaż mam nieogrzewany.Chciałem najpierw na stole rozkminić co to warte i z czym to się je. Wszystko by było ok, ale tej kamery cofania nie mogę odpalić.Nie przełącza mi automatycznie obrazu. Owszem jako AUX mogę ją odpalić i chodzi, nawet obraz jest, ale w automacie nie chce.Nie wiem po co są te czerwone kabelki przy cinchach.

 

Już doszedłem jak to ma być  :dribble:  Kamera super działa w automacie.Obraz wskakuje natychmiast po włączeniu wstecznego biegu.

Pozostało już tylko jedno - czy da się słuchać radia i jednocześnie mieć włączoną nawigację, bo jak do tej pory to mi się jeszcze nie udało.

Edytowane przez Kalapan
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kamerę to musi iść chyba jeszcze masa z ręcznego jakoś na któryś kabelek, że niby jesteś na postoju, czyli tam trzeba dać masę jakąś. Kabelek to chyba handbreak signal

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem kabelków już doszedłem co i jak. Wcześniej pisałem, że chinol wstawił igo primo,no niby wstawił, ale trochę stare.Mapy chyba też bóg wie z którego roku - mi pokazało z 2012. Wywaliłem to wszystko i wstawiłem w miarę rozsądne igo oraz udało mi się odpalić na tym najnowszą Automapę. Teraz można jeździć :)  Niestety nie będę radyjka teraz  montował, bo akurat wyjeżdżam, ale za tydzień czy dwa spróbuję to upchnąć w aucie.Wsadzenie radyjka chyba nie będzie upierdliwe, ale montaż kamery cofania i ciągnięcie kabli po całym aucie mnie trochę przeraża, bo chciałbym to zrobić uczciwie. Gdzie zamontować tą przeklętą kamerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja łatwa pod zderzakiem  lub wersja właściwa nad rejestracją . Miałem na początku pod zderzakiem i wkońcu przeniosłem wyżej ale nie jest łatwe ciągnięcie przewodu do klapy. 

 

Sam przewód od radia na tył poprowadź słupiem przy szybie a potem po łączeniu podsufitki z uszczelkami drzwi (ściągasz uszczelkę ,wciskasz przewód i zakładasz uszczelkę)  najprostsze rozwiązanie. 

Można też dokupić zestaw bezprzewodowy do montażu kamery , nie są drogie i wtedy duuużo mniej roboty. 

 

Czerwone kabelki przy wtyczce cinch to chyba dodatkowy przewód prądowy (idący środkiem kabla ) aby nie ciągnąć bokiem jeśli dobrze kojarzę. Miernikiem łatwo to sprawdzić czy mają przebicie do wtyczki chinch

 

Na moim troche innych chińcyku da się mieć nawigację i radio na raz ( jest opcja PIP z podglądem nawigacji w mniejszym okienku )   da się mieć też nawigację na cały ekran i dźwięk z radia. Myślę ,że u Ciebie też będzie się dało tylko trzeba pokombinować  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mogę montować cinche markowe, bo właśnie w tych oryginalnych jest ten dodatkowy czerwony kabel, którym należy połączyć + światła wstecznego biegu z radiem. No chyba żebym ciągnął dwa kable, ale to mi się już nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sygnał biegu wstecznego dla radia brałem prosto z wiązki przy nogach kierowcy ( przy otwieraniu maski )   i nie ciągnąłem aż od tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudson napisał: Ja sygnał biegu wstecznego dla radia brałem prosto z wiązki przy nogach kierowcy ( przy otwieraniu maski )   i nie ciągnąłem aż od tyłu

 

Nie rozumiem z której wiązki przy nogach kierowcy (przy otwieraniu maski) ??? Dzięki za wyłożenie podłączenia bardziej " łopatologicznie" gdyż jestem elektrycznym laikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod deską rozdzielczą przy lewej nodze kierowcy pod wykładziną idzie wiązka wzdłuż progu na tył auta i tam się wlutowałem 

 

Sprawdziłem jaki kolor przewodu dochodzi do lampy wstecznego a następnie szukałem takiego samego koloru ( i podobnej grubości ) przewodu a następnie nakłułem próbnikiem i sprawdzałem czy prąd pojawia się i znika po wrzuceniu wstecznego. 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - ale jest jeszcze zasilanie samej kamery i właśnie ono niby powinno być właśnie z lampy spod światła wstecznego, chyba że może iść z innego żródła. Tego nie sprawdzałem.Tylko z jakiego źródła? I tak trzeba się wpiąć w tylną lampę, a skoro trzeba - to lepiej   za jednym zamachem pod lampę podłączyć tak sygnał jak i zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kamerę podłączyłem na początku na stałę z tyłu aby móc włączać podgląd nawet jak jadę do przodu ( ale po roku się spaliła ) więc przerobiłem do lampy   a sygnał dla radia brałem z przodu  ( nie ufam tym przewodem dodatkowym w chinchu a nie chciało mi się ciągnąć taki kawał przewodu dodatkowego z prądem od lampy

 

Mam też drugą kamerę pod prawym lusterkiem do parkowania przy krawężniku włączaną oddzielnym przyciskiem

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod lampę sygnał? helloo..

 

No to pod co podpina się fachowo ten  dodatkowy czerwony kabelek przy chinchu? Jedna strona przychodzi mi do radia, akurat na różowy kabelek i to już sprawdziłem. Drugą stronę podłączyłem razem z zasilaniem z lampy i wszystko zagrało.Po wrzuceniu biegu wstecznego kamera natychmiast odpaliła i pokazał się obraz na wyświetlaczu. No może źle nazwałem go sygnałem, ale w myśli miałem sygnał do radia , że włączyłem wsteczny bieg.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może wiecie jak się dobrać do zmieniarki w T30 przed liftem, tej na dole.Chciałbym ją wywalić i w to miejsce wsadzić CB radio.Czy trzeba odkręcać te boczki po obu stronach? Bo inaczej to czarno to widzę.Tylko, że ja na tych boczkach żadnych śrub nie widzę, no chyba że już na starość oślepłem. Co prawda czekam jeszcze na ramkę do CB radia, ale wkrótce będę chciał zabrać się za montaż tak tego radia 2 Din jak i CB radia.


I nikt nie wyrzucał zmieniarki w swoim x-trailu? Buuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...