Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Brzyk napisał:

Philipsy dla mnie zawsze były short life niezależnie od modelu.

W wersji eko masz tungsramy.
Tez jakieś 150 + 😛

No właśnie, z innych aut ekstremalnie często Philipsy padały, więc kieruje się ku Osramom.

jeszcze o tym pomyślałem https://allegro.pl/oferta/osram-h11-cool-blue-intense-xenonlook-lamka-usb-9583138536

miałem kiedyś i fajnie świeciły, trwałość była taka z tego co pamiętam 1,5 roku ciągłego świecenia, bo dziennych nie miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, memeQQ napisał:

No właśnie, z innych aut ekstremalnie często Philipsy padały, więc kieruje się ku Osramom.

jeszcze o tym pomyślałem https://allegro.pl/oferta/osram-h11-cool-blue-intense-xenonlook-lamka-usb-9583138536

miałem kiedyś i fajnie świeciły, trwałość była taka z tego co pamiętam 1,5 roku ciągłego świecenia, bo dziennych nie miałem.

 

Cool Blue świecą słabiej niż Night Breaker i Night Breaker Laser, bo mają dodatkowo filtr przepuszczający więcej światła niebieskiego, a mniej innego.

Poza tym Cool Blue daje nienaturalny zimno-niebieski odcień.

W deszczu bardzo oślepia, a niebieskie znaki np. przejście dla pieszych się zlewają w niebieski kwadrat, co jest bardzo niebezpieczne (trochę podobnie do lichych led'ów).

Stojąc lub jadąc za "metalową" przyczepką mocno oślepia, nie polecam.

Wiem, bo miałem. Po co kombinujesz, gdy wyżej wskazałem, które H11 są najlepsze. Może subiektywnie, ale poparte 10 letnim doświadczeniem w tym temacie.

Edytowane przez aquariusmax
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie. Night Breaker Laser H11 zamówione. Dzięki👍😁

Teraz mam zagwostkę drugą, czy brać gwarancję na 5 rok. Z autem kompletnie nic się nie dzieje, 1.2 daje radę, od przeglądu do przeglądu olej na swoim miejscu, rozrząd cichutko, klima chłodzi, elektryka nic, reszta też bez zmian, choć 35 kkm na blacie, ale jednak spokój 😉 Tak ogólnie od nowości bez nerwów, dobra sztuka 😃 Choć z drugiej strony 5 rok jest ostatnim możliwym okresem gwarancyjnym, prawda? Może dla spokoju wezmę 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, memeQQ napisał:

Dobra, przekonałeś mnie. Night Breaker Laser H11 zamówione. Dzięki👍😁

Teraz mam zagwostkę drugą, czy brać gwarancję na 5 rok. Z autem kompletnie nic się nie dzieje, 1.2 daje radę, od przeglądu do przeglądu olej na swoim miejscu, rozrząd cichutko, klima chłodzi, elektryka nic, reszta też bez zmian, choć 35 kkm na blacie, ale jednak spokój 😉 Tak ogólnie od nowości bez nerwów, dobra sztuka 😃 Choć z drugiej strony 5 rok jest ostatnim możliwym okresem gwarancyjnym, prawda? Może dla spokoju wezmę 😃

Tutaj Ci przytaknę, lepiej raz odżałować 2 tys. zł, mieć spokój i się tym więcej nie zadręczać, niż później ciągle żałować.

U mnie w nowym MR2018 było zapocenie przy rozrządzie, 2 miesięczny QQ do uszczelnienia poszedł.

Od początku narzekałem na słabą klimę, w końcu sprawdzili i wyciek w chłodnicy i wymiana.

Tylko te dwie rzeczy kosztowały zapewne 4 tys. zł.

Są one podobno typowe, więc jeśli nie miałeś, to mogą się zdarzyć.

Dodaj słaby akumulator (850 zł) i zepsuty termometr i kolejne 1500 zł.

Ceny aut poszły w górę, nowy QQ to 120-130 tys. Ceny części i robocizny też wzrosły i będą rosły. 2 tys. zł to teraz czynsz 2 miesięczny M4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, memeQQ napisał:

Dobra, przekonałeś mnie. Night Breaker Laser H11 zamówione. Dzięki👍😁

Teraz mam zagwostkę drugą, czy brać gwarancję na 5 rok. Z autem kompletnie nic się nie dzieje, 1.2 daje radę, od przeglądu do przeglądu olej na swoim miejscu, rozrząd cichutko, klima chłodzi, elektryka nic, reszta też bez zmian, choć 35 kkm na blacie, ale jednak spokój 😉 Tak ogólnie od nowości bez nerwów, dobra sztuka 😃 Choć z drugiej strony 5 rok jest ostatnim możliwym okresem gwarancyjnym, prawda? Może dla spokoju wezmę 😃

Przedłużaj, nawet się nie zastanawiaj. U mnie na ostatnim przeglądzie, po prawie pięciu latach przy 81 tys. zauważyli pocenie uszczelki kolektora ssącego i dodatkowo stwierdzili, że mam do wymiany cały osprzęt rozrządu. Dzięki przedłużonej gwarancji nie kosztowało mnie to nawet złotówki.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy w ASO mają zaprawki do lakieru 😩 Jechałem ostatnio, gość kosił pobocze i chyba od tego kamień wystrzelił w prawe tylne drzwi. Skurwensyn, chyba zabezpieczenia nie miał na kosiarce. Wiecie, przy okazji czy jest szansa dostać odszkodowanie od takich robót drogowych? Dzień, godzina wiem, nawet kamerkę mam. Widać punkt do gołego. Lakier biała perła. Chcę zabezpieczyć i efekt wizualny poprawić, mają to w serwisie jak pojadę na przegląd? Moje ASO ma lakiernie, nie wiem czy im głowę zawracać, czy lepiej na inny termin na spokojnie, bo podczas przeglądu z pośpiechu jeszcze im nie pyknie delikatnie mówiąc. A jest coś dobrego teraz do zabezpieczenia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to się przyłączę :) u mnie nie było kamienia tylko młody przeciskał się rowerem przez garaż . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, memeQQ napisał:

A wiecie może czy w ASO mają zaprawki do lakieru 😩

 

 

Dobrze trafiliście, bo mam niestety doświadczenie w tym temacie.

Miałem kamerkę, choć nie była potrzebna. Na skrzyżowaniu, na pasie zieleni szalał rajdowiec na kosiarce. Na górce jeden bok kosiarki się uniósł i strzelił kamień mi w drzwi 8 miesięcznego J11.

Podjechałem do gości i kazałem płacić. Powiedzieli, że to temat dla kierownika i go wezwali. Ja wezwałem policję.

Policja przesłuchała mnie i kierującego, spisali tabliczkę znamionową kosiarki i gościu dostał mandat. Ja dostałem numer OC, ale potrzebowałem danych sprawcy i musiałem kupić za 17 zł notatkę policyjną. Wtedy wystąpiłem do ubezpieczyciela z roszczeniem 1200 zł wycenionego na podstawie rozmowy telefonicznej z kierownikiem lakierni ASO.

Ubezpieczyciel wycenił szkodę na 550 zł na podstawie zdjęć, ale oddalił roszczenie, bo to ubezpieczenie niekomunikacyjne, a wykonawca miał ubezpieczenie dla szkód powyżej 2000 zł.

Mogłem złożyć szkodę do Zarządu Dróg i Zieleni, bo na ich zlecenie były wykonywane prace, ale była to firma zewnętrzna Zieleń, więc pewnie by oddalili roszczenie.

Pozostała sprawa cywilna, ale odechciało mi się dalej walczyć i dałem lamersko spokój.

Zaprawki są w ASO na zamówienie po kodzie koloru za 50 zł lub obecnie więcej.

Lakier jest dwuskładnikowy: baza i utrwardzacz. Możemy próbować do woli z pierwszą warstwą, a potem nieodwracalnie z drugą. W najlepszym przypadku wyjdzie miernie, więc odpuściłem, bo nie było ubytku w lakierze, tylko wgniotka. Lakier dostałem przy likwidacji szkody poprzedniego Nissana.

Ufff..

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacoob napisał:

Jeśli chodzi o zaprawki to polecam https://www.facebook.com/motocolor.krk/
Kiedyś kupowałem u nich i też dobierają po kodzie koloru i koszt to ok. 20 zł jak dobrze pamiętam :)

Czy za 20 zł dostanę w zestawie papier ścierny, lakier bazowy, klar z utwardzaczem i pędzelek + koszty wysyłki? To jest w zestawie z ASO, w którym się co jakiś czas i tak pojawiamy.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie w ASO zaprawkę. Biała perła 112 zł z rabatem.

A i dzięki za stanowcze polecenie Osram NB Laser, No różnica co do fabrycznych long life Philipsa zdecydowanie zauważalna, nawet w soczewce prezentuje się godnie razem z DRL 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aquariusmax napisał:

Czy za 20 zł dostanę w zestawie papier ścierny, lakier bazowy, klar z utwardzaczem i pędzelek + koszty wysyłki? To jest w zestawie z ASO, w którym się co jakiś czas i tak pojawiamy.

Tylko gotową zaprawkę w mniej więcej takiej buteleczce jak poniżej, która ma też pędzelek.
obraz.thumb.png.4faacbd48eac10dc6d5042a580d083b4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacoob napisał:

Tylko gotową zaprawkę w mniej więcej takiej buteleczce jak poniżej, która ma też pędzelek.
obraz.thumb.png.4faacbd48eac10dc6d5042a580d083b4.png

Czy w tej buteleczce jest lakier + klar?

Nie znam się mocno na lakierowaniu, ale chyba nie da się przyzwoicie naprawić ubytku bez bezbarwnej warstwy zabezpieczającej, szczególnie lakieru metalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquariusmax nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jak ja kupowałem to poprosiłem o zaprawkę i zrobiono mi ją na miejscu i jak mam odpryski to całkiem dobrze można je naprawić.
Może spróbuj tam zadzwonić to na pewno Ci fachowo opowiedzą co i jak bo ja wolałbym nie wprowadzać w błąd lub zgadywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.06.2021 o 23:27, Zając napisał:

Kaszka 2021. Jak wyłączyć komunikaty np. Droga nie utwardzona.

 

Nikt nie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da. Jak już aktywowałeś nawigację to ten typ tak ma. Bynajmniej w J11b nie znalazłem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy ma ktoś z kolegów założone w QQ opony szersze niż salonowe 215/55/R18?
Rozmiar 225/55/R18 powinien spokojnie wejść na oryginalną felgę.

* - tak, wiem, niezgodnie z wytycznymi producenta, brak zgodności, a w razie czego kryminał 😉 

 

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, buba1982 napisał:

Cześć,

czy ma ktoś z kolegów założone w QQ opony szersze niż salonowe 215/55/R18?
Rozmiar 225/55/R18 powinien spokojnie wejść na oryginalną felgę.

* - tak, wiem, niezgodnie z wytycznymi producenta, brak zgodności, a w razie czego kryminał 😉 

 

U siebie mam 225 ale na 45 i R19, na R18 nie mam kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś się orientuje jaka jest tolerancja dla terminów przeglądów gwarancyjnych . Auto wydane 08.08.2019, pierwszy przegląd 03.08.2020, czy umówionie się na przegląd na 11.08.2021 nie będzie faux pas i nie stracę gwarancji. Różne słyszy się w tej kwestii opinie. Może ktoś wie jak jest u nissana?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Umawiając się na przegląd (np. telefonicznie) podajesz dane pojazdu (VIN, nr. rej). Uzgadniając datę przeglądu oni mają na ekranie co i kiedy było robione, więc uzgadniając kolejny termin przeglądu nie ma opcji, by zgodzili się na przekroczenie dopuszczalnego. No ale już pora zadzwonić i się umówić.
Kilka lat wstecz kiedy korzystałem w ASO z przeglądów gwarancyjnych, było dopuszczalne przekroczenie terminu o miesiąc. Nie wiem czy to nadal obowiązuje.
Nie prościej zamiast pytać tutaj, po prostu zadzwonić do ASO i tam zapytać o to samo i przy okazji uzgodnić termin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem córce samochód i był znacznie przekroczony termin przeglądu,dzwoniłem do centrali nissana i miła pani poinformowała mnie,że Nissan dopuszcza 3 miechy przekroczenia....Ale jak mówi Jędrek,lepiej zadzwonić i dowiedzieć się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej G napisał:

Nie prościej zamiast pytać tutaj, po prostu zadzwonić do ASO i tam zapytać o to samo i przy okazji uzgodnić termin

Takie czasy nastały, że niektórzy nawet po tyłku się nie podrapią zanim nie zapytają się na forum, którą ręką i jak mocno najlepiej to robić.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy nastały, że niektórzy nawet po tyłku się nie podrapią zanim nie zapytają się na forum, którą ręką i jak mocno najlepiej to robić.

kravvsebb dziękuje tobie za cenną uwagę. Mam nadzieję, że ulżyłeś sobie i lepiej już się czujesz. Pozdrawiam.
Pozostałym dziękuje za odpowiedzi, zadzwonię do ASO, podpytam i dam znać na forum, bo chyba jeszcze ono do tego służy. Może komuś się jeszcze przyda.

Według telefonicznej informacji otrzymanej z ASO Odyssey Lublin Nissan dopuszcza +/- 1 miesiąc od ostatniego przeglądu. Pzdr.

P.S. Cena 2 przeglądu 1500 zł, w tym olej „firmowy” 470 zł. Chyba trochę przesadzili.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...