Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, badoo napisał:

Dzień dobry

od 2 miesięcy posiadam Qashqaia Tekna z 2016 r. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i chciałbym wiedzieć, czy mogę zmienić radio w swoim na opisywana tu Daistie, jeżeli w moim nie ma map wbudowywanych w system multimedialny tylko są na karcie SD.

pozdr

Radio możesz zmienić . Mapy z NC nie pójdą na Dasaicie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ZibiT napisał:

Według mnie możesz, ale proponuje po zmianie dokupić router mobilny, aby mieć wifi w aucie i możesz instalować i aktualizować aplikacje, np. nawigacji (Google, Waze i inne).

Rozwiązanie praktyczniejsze.

Pozdr.,

Z

Jeszcze jedno...

Szukałem również aplikacji do nawigacji na androida (czyli do stacji Dasaita), która działa w trybie off-line. Tak, na wszelki wypadek jak się zgubi zasięg lub jest się w strefie roamingowej, aby nie zapłacić majątku...

Nie zawsze GoogleMaps w trybie off-line się sprawdza, bo ma ograniczenia w nawigacji oraz tylko mały fragment mapy można mieć skopiowany.

Podsumowując: polecam Maps.Me. Trezba oddzielnie pobrać mapy (kraju, województwa) na swoje urządzenie, ale raz i spokój.

 

Pozdr.,

Z

Edytowane przez ZibiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wojtek74 napisał:

Radio możesz zmienić . Mapy z NC nie pójdą na Dasaicie . 

Oczywiście, że bym odpuścił sobie te mapy.

22 minuty temu, ZibiT napisał:

Jeszcze jedno...

Szukałem również aplikacji do nawigacji na androida (czyli do stacji Dasaita), która działa w trybie off-line. Tak, na wszelki wypadek jak się zgubi zasięg lub jest się w strefie roamingowej, aby nie zapłacić majątku...

Nie zawsze GoogleMaps w trybie off-line się sprawdza, bo ma ograniczenia w nawigacji oraz tylko mały fragment mapy można mieć skopiowany.

Podsumowując: polecam Maps.Me. Trezba oddzielnie pobrać mapy (kraju, województwa) na swoje urządzenie, ale raz i spokój.

 

Pozdr.,

Z

Ok. rozumiem

WB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś to radyjko do QQ z 2019 roku z silnikiem 1.3?? Jest w pełni kompatybilne??? i może poleci ktoś sprawdzone źródło gdzie można takie radio nabyć? Fajnie by było gdyby było z DAB+ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, degaar napisał:

Montował ktoś to radyjko do QQ z 2019 roku z silnikiem 1.3?? Jest w pełni kompatybilne??? i może poleci ktoś sprawdzone źródło gdzie można takie radio nabyć? Fajnie by było gdyby było z DAB+ :)

 

Dasaita do QQ z 2019 + moduł DAB+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 18:07, wapidek napisał:

Wskazania zegara stacji były i są prawidłowe (foto). Problem jest jak pisałem wyżej z zegarem komputera auta w liczniku. Tam nie mam żadnych ustawień, bo jest tylko info, że zegar bierze czas z GPS (foto), ale pewnie z oryginalnego odbionika NC. 

IMG_20201027_121729~2.jpg

IMG_20201027_121737~2.jpg

Problem rozwiązany. Dasaita wypuściła aktualizację Dasaita Canbus 16/10/2020. Po zainstalowaniu i restarcie stacji następuje natychmiastowa synchronizacja zegara. Prawdopodobnie też aktualizuje inne opcje Canbusa.

Plik:

https://www.facebook.com/groups/233967527140881/permalink/863211264216501/

https://drive.google.com/file/d/1fDhfkHwzgd8XI-YISIJp6fCjC_wLOmmM/view

Edytowane przez wapidek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Radyjko zakupione, dotarło: http://aliexpress.com/item/32993926906.html

Próbuję je wymienić zamiast takiego oryginalnego: AIVIP32R0

image.png.0d92a9d821b08d27709ca8974a134aa5.png

 

i..... nic nie działa... nie uruchamia się, pusto , czarny ekran :) 

podłączyłem dwie białe kostki i do radia czarna oraz kabelek GND pod śrubę i  jak rozumiem to powinno być  takie minimum minimum aby w ogóle radio odpaliło (?)

jednak brak jakiejkolwiek reakcji, 


image.thumb.png.cf83cc96665f58ddcab9daa21fe7ac2e.png

image.thumb.png.d63f2e42a9589fb81bc25b74e39626a2.png


Czyżbym trafił na jakieś felerne ? a może któreś kostki, piny nie są tak jak powinny być ?

_

Krzysztof

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory zamowiles? CB011,CB008 czy CB068? I co masz 7" display, ktory rocznik?

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem CB008 DSP w komplecie jest moduł CANBUS

J11 z 2018r

Aktualnie mam to radyjko:

 

image.thumb.png.98a74e1ccaa3ac1cef1976f95a309f6a.png

 

image.thumb.png.a5a1aecd79520454d816a8ce30797887.png

_

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys zmierzyc miernikiem czy przy zalaczeniu na czerwonym i zoltym masz 12V, to by znaczylo, ze wiazka kabli bylaby OK (odlaczyc czarna kostke i zmierzyc). Jezeli jest tam 12V to bym sprawdzil tasme miedzy radiem i display.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, jest +12 a dokładnie po chwili pracy silnika całe 14V.

Pomiędzy żółtym i czarnym mam tyle samo co pomiędzy zółtym a czerwonym. (żółty i czarny to chyba główne zasilanie bo średnica największa i piny też większe we wtyczce)

 

image.thumb.png.94fb24c8f91133491580e8453b7f3a4b.png

Czerwony u mnie rozgałęziony jest na dwa i jeden opisany jest jako ACC (nie podłączony do niczego) a drugi wchodzi na moduł canbus.

Co masz na myśli <..> to bym sprawdzil tasme miedzy radiem i display.<..> ?

O którą taśmę chodzi i ewentualnie co można tam sprawdzić ?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznijmy od napiec.

Cytat

Pomiędzy żółtym i czarnym mam tyle samo co pomiędzy zółtym a czerwonym

Musisz zmierzyc czerwony-czarny i zolty-czarny, ma byc 12-14V

czarny - masa

czerwony - 12V od zaplonu

zolty - 12V zawsze aktywne

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem:

 czarny - żółty 14V

czerwony - żółty 14V

czerwony - czarny  - 0V

 

tak jak wcześniej już pisałem: czerwony w czarnej wtyczce jest rozgałęziony na dwa przewody jeden kończy się małą pojedynczą wtyczką oznaczoną ACC której nie podłączyłem do niczego, a drugi przewód wchodzi na moduł canbus.

 

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czerwony - czarny  - 0V

I tu masz problem! czerwony-czarny musisz miec 12V bo inaczej radio nie bedzie dzialalo. Jezeli miedzy zoltym a czerwonym masz 12v to by wygladalo ze czerwony to tez masa. Powod juz masz czemu nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze w takim razie to przeanalizować...

jakimś cudem  (ślepy czy jak) nie zauważyłem czerwonego kabelka opisanego jako ACC wychodzącego z białej wtyczki... ale nawet jak połączę  te acc razem to nadal czarny - czerwony daje 0V

szukam dalej.. dzisiaj to już za ciemno, jutro spróbuje przeanalizować gdzie ten czerwony wchodzi w białej wtyczce i czy w oryginalnej wiązce coś tam jest....

 

dzięki za pomoc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cysiu napisał:

Witam,

 

Radyjko zakupione, dotarło: http://aliexpress.com/item/32993926906.html

Próbuję je wymienić zamiast takiego oryginalnego: AIVIP32R0

image.png.0d92a9d821b08d27709ca8974a134aa5.png

 

i..... nic nie działa... nie uruchamia się, pusto , czarny ekran :) 

podłączyłem dwie białe kostki i do radia czarna oraz kabelek GND pod śrubę i  jak rozumiem to powinno być  takie minimum minimum aby w ogóle radio odpaliło (?)

jednak brak jakiejkolwiek reakcji, 


image.thumb.png.cf83cc96665f58ddcab9daa21fe7ac2e.png

image.thumb.png.d63f2e42a9589fb81bc25b74e39626a2.png


Czyżbym trafił na jakieś felerne ? a może któreś kostki, piny nie są tak jak powinny być ?

_

Krzysztof

 

image.png

Mam pytanie , a mianowicie :

czy masz kolego wersję po liftową ? bo z tego co widzę to masz po lift . A jeżeli kupiłeś CB008 to masz nie ten moduł CAN BUS .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mówimy o modelu Kaski to poliftowa... chociaż w sumie to się pogubiłem.... w poprzednim modelu wiedziałem kiedy była po liftowa, czy przed liftowa i czym sie różniły teraz to już namnożyli tyle wersji i silnika i wyposażenia że nie łapie się w tym...

ale wracając do radia, to był tylko wybór modelu CB011, CB008, CB0068 ale nigdzie nie było mowy o canbusie że się różni.. czyżby chińczyk wysłał nie ten co trzeba ?

 

Edit:

a czy bez canbusa to nie można radia w ogóle uruchomić ? rozumiem że sterownie z kierownicy może nie działać etc. ale uruchomić to chyba powinno się...

 

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cysiu napisał:

jeżeli mówimy o modelu Kaski to poliftowa... chociaż w sumie to się pogubiłem.... w poprzednim modelu wiedziałem kiedy była po liftowa, czy przed liftowa i czym sie różniły teraz to już namnożyli tyle wersji i silnika i wyposażenia że nie łapie się w tym...

ale wracając do radia, to był tylko wybór modelu CB011, CB008, CB0068 ale nigdzie nie było mowy o canbusie że się różni.. czyżby chińczyk wysłał nie ten co trzeba ?

Z tego co się orientuje to po lifcie jest inny moduł CAN BUS oraz radio CB068 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to było by nie ciekawie, napisałem do chińczyka, zobaczymy co odpowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cysiu napisał:

no to było by nie ciekawie, napisałem do chińczyka, zobaczymy co odpowie..

Powinni pisać że rok samochodu 2018 ale rok modelowy 2019 i właśnie w tym może być problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chińczyk wysle nowe kable, niby canbus jest ten sam,

dzisiaj zauważyłem też że w kablach które mam gniazdo od anteny różni się nieznacznie i nie do końca pasuje tak jak powinno..

zobaczymy jak przyjdą kable czy wszystko będzie działać....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cysiu napisał:

ok chińczyk wysle nowe kable, niby canbus jest ten sam,

dzisiaj zauważyłem też że w kablach które mam gniazdo od anteny różni się nieznacznie i nie do końca pasuje tak jak powinno..

zobaczymy jak przyjdą kable czy wszystko będzie działać....

 

 

Diabeł tkwi w szczegółach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos kiedys potrzebowal, odpowiedz od chinczyka:

you can check the last left button , if label AUDIO , please make order CB068, if label CAMERA, please make order cb008 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dasaite MAX10 wszystko ok, tylko nie mam na wyświetlaczu między zegarami info o radiu jest tylko pusta strona. Gdzie może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...