Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To 

50 minut temu, wd40 napisał:

Mam i ja. Potwierdzam podwyżkę. Dzisiaj jazda z salonu do domu 103km jazda w miescie 25-30 km reszta na autostradzie prędkość 125 -135km\h srednia 8/100. 

Pamiętaj o docieraniu przez pierwsze 1.500 km. Bez pałowania, bez dłuższych jazd z jednostajną prędkością itp.

Spalanie na początku moze być wyzsze ze względu na podtrzymanie wyższych obrotów, zgodnie z zasadą " silnik lubi obroty", ale bez przesady 😚

Co ważne, najlepiej silnik dociera się w zmiennych warunkach pracy, czyli wtedy, gdy sie często zwalnia i przyspiesza.

Od 10.2022 do 4.2023 ...a ja do 10.2023 kwitnę. 

Na wykupienie pakietu serwisowego masz rok..chyba ze juz po ptakach 😏

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy posiadacze T33, ja to mam dość nietypowe pytanie dot. tego spalania. Obejrzałem filmik 

 i przeraża mnie spalanie przy prędkościach >120km/h. Naprawdę to tak pije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elsebo napisał:

No... jest w czołówce... 🤣 więcej niż hybrydy 2.5L

image.png

Ale Qashqai wynik znośny a do 120 nawet bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JackSet napisał:

Ale Qashqai wynik znośny a do 120 nawet bardzo dobry.

Nooo dużo lepiej od X-a... trochę dziwne... przekombinowali z elektrowozem. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wchodzić w ekologie - bo sie na tym nie znam.

Ale znalazlem taki ogólny post w jakimś portalu moto gdzie napisano że litr benzyny to ok 2,5kg co2.

Ale auta zużywają teraz więcej paliwa. Co nawet zmniejszenie emisji co2 na km - i tak nie daje efektu eko - bo auto w dużym silniku spalało 7 -8 L a teraz 10 L nawet w ekohybrydzie.

Wiem że to bardzo uproszczone myślenie. Ale czy ekologia i tak nie ucieka na drugi plan?

To tak marginalnie.

( obecnie powinno sie dodawać prócz spalania paliwa - spalanie oleju na 100 km. )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elsebo napisał:

Nooo dużo lepiej od X-a... trochę dziwne... przekombinowali z elektrowozem. ;) 

Czy przekombinowane? Byc może.

Raczej roznica masy, wielkości, gabarytów, prześwitu, wielkosci kół, faktu 4x4 w T33. Współczynnik Cx jest pewnie różny. 

Reasumując, wersja xtrail 2WD nconnecta o wadze 1730 kg bedzie miala podobne wyniki do testowanych QQ 2WD Tekna+ o wadze 1730 kg😁

Np. porównując do  najniwszej hybrydy 5 generacji w Corolli, QQ nie ma powodów do wstydu.

W miescie kolega ma spalanie ok. 6 l/100 z ostatniego tygodnia po Warszawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.03.2023 o 21:05, Ceng napisał:

Np. kontrola ruchu poprzecznego z tyłu wysoce niewystarczająca

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w aucie bez Pro-Pilot z reakcją na ruch poprzeczny z tyłu w czasie cofania? Czy jest tylko cienki sygnał, czy samochód sam się awaryjnie zatrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, minęło dwa tygodnie. Zrobione 800km średnie spalanie 7,8 według komputera. Ciagle sie uczymy jezdzic i korzystac z systemow. Jest moc i frajda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, po prostu wszystkie 5 osób które było stać wydać na t33 ~250 kzł już kupiły 😜 Tez bym se kupił, ale jakby kosztował 20-30 tys więcej od T32 a nie niemal 2x tyle. Ja oglądam się za Tucsonem bo jest fajnie wyposażony, niewiele mniejszy i fajnie wyceniony. No i ładny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

Nie, po prostu wszystkie 5 osób które było stać wydać na t33 ~250 kzł już kupiły 😜 Tez bym se kupił, ale jakby kosztował 20-30 tys więcej od T32 a nie niemal 2x tyle. Ja oglądam się za Tucsonem bo jest fajnie wyposażony, niewiele mniejszy i fajnie wyceniony. No i ładny.

Zajrzałem w cennik t32 z 2019.

Wersja nconnecta 129.500 plus lakier 3.200. Doposażenie do zawartości obecnej nconnecta kosztowo 11.250.

Razem mielismy wiec 143.000 i nie mozna było dobrać grzanych foteli tylnych i szyby (co można wycenić na ok. 2.000)

Więc cena porównywalna 4 lata temu to 145.000 nconnecta 1.6 digt DCT. 

Po dodaniu inflacji za te 4 lata ok.30% mamy cene 190.000.

I wlasnie za tyle w marcu udalo mi sie zamówić epower 2WD nconnecta. 

Wiec cena wydaje sie nie 2x wyższa 

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019 NConnecta + Pakiet wyrównujący ją niemal do Tekny (nie pamiętam jak się nazywał już) z lakierem metalik zapłaciłem 111 albo 113 nie pamiętam. To była realna cena. Liczmy 115 :) Nie mówmy o cenach katalogowych bo kiedyś było 20 tys rabatu (10 już po przejściu progu salonu) a teraz jest zero albo naklejki gratis :) Są auta, które podrożały 20-30 % ale większość więcej a X kolosalnie więcej bo nastąpiła kumulacja (nowy model, wojna, inflacja, pandemia, popyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Smakor napisał:

2019 NConnecta + Pakiet wyrównujący ją niemal do Tekny (nie pamiętam jak się nazywał już) z lakierem metalik zapłaciłem 111 albo 113 nie pamiętam. To była realna cena. Liczmy 115 :) Nie mówmy o cenach katalogowych bo kiedyś było 20 tys rabatu (10 już po przejściu progu salonu) a teraz jest zero albo naklejki gratis :) Są auta, które podrożały 20-30 % ale większość więcej a X kolosalnie więcej bo nastąpiła kumulacja (nowy model, wojna, inflacja, pandemia, popyt)

Nawet jesli byl rabat 10 tys (a musiał być bo to juz 5 lat miał model) to porównujmy cennik. 

Aby być proporcjonalnym to należy porównywać cenę nowego modelu porównywalnej marki z 2019 do obecnej ceny t33 z podobnym wyposażeniem. Nie zapominajmy o skokowym wzroscie jakości i wyposażenia. 

Nadal uwazam, ze cena nie jest niemal 2x wyższa. Poza tym w cenie mamy obowiązkowe dostosowanie do nowych norm. Problemy z covid. Problemy z wojną. 

Kolega w zeszlym roku zaplacil ponad  150 za skode karoq o podobnym wyposażeniu, a wszak mniejszy to samochod i nie hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JackSet napisał:

skokowym wzroscie jakości i wyposażenia. 

że co? masz cyfrowy wyświetlacz?

3 lata temu za analogowy wyświetlacz w megane musiałeś dopłacić 5k. ( kawałek linki  ) .

Teraz masz masz wyświetlacz za 10 k. realna cena - nie powiem.  nie chcę. ( tv oled megaCALI - kosztuje 10k ) - w samochodzie masz ile....?  wolę guziczki .

Mam teraz nową yarisa z mauln ą klimą - i 15k minus. da się? mi pasuje.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 21:58, Smakor napisał:

Nie, po prostu wszystkie 5 osób które było stać wydać na t33 ~250 kzł już kupiły 😜 Tez bym se kupił, ale jakby kosztował 20-30 tys więcej od T32 a nie niemal 2x tyle. Ja oglądam się za Tucsonem bo jest fajnie wyposażony, niewiele mniejszy i fajnie wyceniony. No i ładny.

Jasne Smakor,  Hyundai'e są ładne ale X-Trail to Santa Fe, a Tucson to QQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mmarchos napisał:

Jasne Smakor,  Hyundai'e są ładne ale X-Trail to Santa Fe, a Tucson to QQ. 

Albo raczej pomiędzy, czyli juz 7 os, ale zdecydowanie mniejszy niz Santa Fe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JackSet napisał:

Albo raczej pomiędzy, czyli juz 7 os, ale zdecydowanie mniejszy niz Santa Fe.

Zgadzam się. Santa Fe jest wygodniejszy i w trzecim rzędzie, który ma więcej miejsca, ma manipulator klimy plus nawiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SantaFe to nie liga Xa moim zdaniem...

A Tucsonowi bliżej do Xa niz zabawki QQ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

SantaFe to nie liga Xa moim zdaniem...

A Tucsonowi bliżej do Xa niz zabawki QQ...

Tucson bardzo fajnie wygląda na zdjęciu ale na zywo mniej mi sie podoba. Sasiad posiada i w środku zdecydowanie mniej miejsca. Jednak krótszy o kilkanaście cm i ten prześwit 17 cm jednak sporo mniejszy niz 21 w X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smakor napisał:

SantaFe to nie liga Xa moim zdaniem...

A Tucsonowi bliżej do Xa niz zabawki QQ...

Kiedy przyjechał mój X-Trail do Poznania, zaskoczony małą ilością miejsca w bagażniku i trzecim rzędzie podjechałem do Hyundaya i dokładnie obejrzałem Santa Fe oraz nim pojeździłem. X-Trailem nie mogłem pojeździć bo nie był zarejestrowany. Nie mieli jeszcze testowych. Porównanie było w tym samym dniu. Są to wg mnie auta tej samej klasy, bagażnik niemal identyczny, ale razem z synem usiedliśmy z tyłu, fotele ustawiliśmy tak, że w każdym z trzech rzędów mogliśmy podróżować (186cm wzrostu) i... Santa Fe ma dużo wygodniejszy trzeci rząd. Tucson to na pewno klasa QQ (oba 5-cio miejscowe. Santa Fe i X-Trail to najmniejsze 7-mio miejscowe SUV-y. Potem to już moje marzenie Pathfinder lub Ford Explorer - one mają dopiero coś co mogę nazwać bagażnikiem.

Długości:

X-Trail - 4,68       Santa Fe - 4,785

QQ -     4,42             Tucson - 4,50

 

Smakor wybacz ale nie zgodzę się, że TUCSON to X-Trail ;) a za "zabawkę QQ" to moja żona by Ci dała popalić :))

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Chodzi mi o to ze jakbym miał czymś zastąpić Xa nie mając 200 kzł to byłby to tucson. Ma bagażnik jak X, jest dłuzszy od Qq i ma większy rozstaw osi. No i jest mniej kobiecy. Stary QQ miał ładne rysy a te nowy to kobiece auto [sorry] 7 miejsc nie mam w X i nie potrzebuje. Za to bagażnik tak. Tak samo mając kasę wybralbym SantaFe niż Xa, jest wg mnie fajniejszy. Oczywiście mając budżet 260 choryzont jest szerszy niż te 2 auta. Narazie mam T32 i jestem happy a każda przejażdżka to przyjemność. No i mi się podoba z wyglądu. Nie wiem czy nie bardziej niż T33... Zwlaszcza że różnica to w zasadzie przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

Jasne. Chodzi mi o to ze jakbym miał czymś zastąpić Xa nie mając 200 kzł to byłby to tucson. Ma bagażnik jak X, jest dłuzszy od Qq i ma większy rozstaw osi. No i jest mniej kobiecy. Stary QQ miał ładne rysy a te nowy to kobiece auto [sorry] 7 miejsc nie mam w X i nie potrzebuje. Za to bagażnik tak. Tak samo mając kasę wybralbym SantaFe niż Xa, jest wg mnie fajniejszy. Oczywiście mając budżet 260 choryzont jest szerszy niż te 2 auta. Narazie mam T32 i jestem happy a każda przejażdżka to przyjemność. No i mi się podoba z wyglądu. Nie wiem czy nie bardziej niż T33... Zwlaszcza że różnica to w zasadzie przód...

To prawda, w poprzednim QQ dużo ładniejsze analogowe zegary. Hyundai'e też mi się podobają. Tym razem wynajmujemy Nissany ale kto wie... Skusiłem się na technologię oraz te dwa były od ręki a na Hyundai'e nie przyjmowali zapisów, czy 10 m-cy czekania bez gwarancji ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat spalania gdy jest ciepło. Mam już od listopada 20 tys.km. Średni spalanie za cały okres = 9,06

Zimą narzekałem ale teraz już robi się dużo lepiej. 

W X-Trailu od tankowania do tankowania (średnio co 45 do 50 litrów) średnie spalanie:

Zima:   9,67; 8,66; 8,86; 9,85; 9,25; 8,31; 9,29; 12,9(Autostrada do Włoch z kufrem na dachu i kufrem na haku); 9,84; 9,47 itp...

Obecnie Kwiecień, Maj: 8,75; 7,5; 7,16; 7,81; 7,28; 8,37; 8,00

Wyniki typu 7,3 to gdy głównie miasto a 8,3 to gdy było więcej ekspresówek.

Jest różnica.

Dużo traci się na krótkich porannych dojazdach z dziećmi do przedszkola i szkoły. Pierwsze kilometry to 12-16 l/100. Dłuższe eskapady po mieście (20km) to komputer już z reguły pokazuje 5-6 l/100.

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...