Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Android Auto bezprzewodowo.


F15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Od paru dni używam Carlinkit w wersji 5.0 i działa rewelacyjnie - łączy się samo, brak opóźnień, nic się nie rozłącza. Telefon Samsung S23. Dziękuję za informację o tym produkcie i opis Waszych doświadczeń z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odebrałem swoją Kaśkę jakieś tydzień temu. Po sparowaniu telefonu po BT, zapytał mnie czy może używać WiFi, po czym Android Auto podłączyło się samo bezprzewodowo. Oczywiście musiałem zaakceptować w telefonie. Od tej pory działa bezprzewodowo cały czas, bez żadnych dodatkowych urządzeń, mimo iż zgodnie z specyfikacją Nissana niby nie powinno. Może robili jakąś aktualizacje oprogramowania i teraz działa już bezprzewodowo także Android Auto. Mój telefon ot S23 ale nie wiem czy to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 18:12, MarioX napisał:

Odebrałem swoją Kaśkę jakieś tydzień temu. Po sparowaniu telefonu po BT, zapytał mnie czy może używać WiFi, po czym Android Auto podłączyło się samo bezprzewodowo. Oczywiście musiałem zaakceptować w telefonie. Od tej pory działa bezprzewodowo cały czas, bez żadnych dodatkowych urządzeń, mimo iż zgodnie z specyfikacją Nissana niby nie powinno. Może robili jakąś aktualizacje oprogramowania i teraz działa już bezprzewodowo także Android Auto. Mój telefon ot S23 ale nie wiem czy to ma znaczenie.

U mnie nie działa, oprogramowanie niby najnowsze ... może to dlatego, że samochód odebrałem miesiąc temu i mam MHEV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej słyszę na innych forach (zagranicznych) że AA działa bezprzewodowo, na forach mówią, że ma nastąpić Update w nowym roku, jedni piszą ze tylko dla j12 z "duzym" ekranem multimedialnym (pokrętło po srodku)

 

Inni piszą ze ma być dla wszystkich j12, 

 

Ja pisałem osobiście do Nissana, powiedzieli że na razie nie ma AA Wireless dla j12 i nic im o aktualizacji nie wiadomo i po informują mnie jak coś będzie wiadomo. 

 

Może byście podali jakie macie softy w autach, 

 

Softy z nawigacja z pokrętłem po środku mają takie same wersje ?

 

 

Jaka wersja łączy sie z AA bezprzewodowo?

Edytowane przez Micha_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Micha_123 napisał:

Jaka wersja łączy sie z AA bezprzewodowo?

Jutro zerknę jaką mam wersję i dam znać. Może też tak być, że nie z każdą wersją androida będzie działać. Ja od pierwszego podłączenia mam Android 14 z One UI 6.0.

Póki co poza jednym przypadkiem, kiedy coś mu się nie spodobało i nie chciał połączyć AA, działa cały czas stabilnie bezprzewodowo🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak Dobrze pamiętam to u wszystkich gdzie AA się łączył bezprzewodowo to mieli andka 14.

 

Więc może nie tyle co sam soft nissana, ale może cos w andku zostalo zmienione.  Jestem ciekawy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Micha_123 napisał:

Jaka wersja łączy sie z AA bezprzewodowo?

Wersja oprogramowania:283C36PB9A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama wersja, telefon S23 z Androidem 14 z ostatnią aktualizacją i One UI 6.0, ale AA bezprzewodowo nie działa, więc dalej używam Carlinkit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PRIMAR napisał:

U mnie ta sama wersja, telefon S23 z Androidem 14 z ostatnią aktualizacją i One UI 6.0, ale AA bezprzewodowo nie działa, więc dalej używam Carlinkit.

Próbowałeś może usunąć telefon całkowicie w połączeniach samochodu oraz usunąć powiązanie BT w telefonie. Wyłączyć samochód. Uruchomić ponownie i rozpocząć parowanie po BT od nowa?

Przed parowaniem zobacz też na telefonie, w ustawieniach -> Android Auto, czy masz włączone Automatyczne uruchamianie Android Auto Domyślnie (decyduje samochód) i Uruchamiaj Android Auto bez odblokowania telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarioX napisał:

Próbowałeś może usunąć telefon całkowicie w połączeniach samochodu oraz usunąć powiązanie BT w telefonie. Wyłączyć samochód. Uruchomić ponownie i rozpocząć parowanie po BT od nowa?

Przed parowaniem zobacz też na telefonie, w ustawieniach -> Android Auto, czy masz włączone Automatyczne uruchamianie Android Auto Domyślnie (decyduje samochód) i Uruchamiaj Android Auto bez odblokowania telefonu

Usuwałem telefon z ustawień auta (AA i BT), ale nie usuwałem MY-CAR z telefonu i nie włączałem sugerowanych przez Ciebie ustawień AA w telefonie. Sprawdzę i napiszę. Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadne z powyższych działań nie przyniosło pożądanego efektu. Może w jakiejś kolejnej aktualizacji systemu? Na razie pozostaję przy Carlinkit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wersja z dwoma pokrętłami może być uboższa  sprzętowo (przykładowo brak wifi 5 ghz) i w takim wypadku aktualizacja softu nic nie pomoże 😞

PS Ja ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie swojego Carlinkit A2A. Wersja 2023.07.07.1825 w moim odczuciu przyspiesza połączenie z AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@F15 dobrze zasugerował. Do bezprzewodowej obsługi Android Auto wymagana jest obsługa Wi-Fi w paśmie 5 GHz przez multimedia samochodu. @PRIMAR,ustaw sobie w smartfonie udostępnianie sieci Wi-Fi ale tylko w paśmie GHz i sprawdź, czy radio znajdzie Ci tą sieć Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie znajduję sieci 5GHZ

 

Carlinkit zamówiony.  Troche dziwne że Applecarplay działa, a AA nie. 

 

Że wo gule w dzisiejszych czasach ktoś montuje wyłącznie 2,4 wifi bez pasma 5 to jakaś pomyłka...

 

Ale ok, carlinkit dojdzie i po problemie. Z resztą sama apka Spotify (natywnie) by w zupełności wystarczyła. Praktycznie tylko po to używam AA.  A po przez BT to troche lipa, bo już szukanie utworów itd. klapa. 

Nawigacja fabryczna robi robotę, aktualizuje sie itd. wiec jest ok. 

 

Może chociaż nissan pomyśli i da natywnego Spotify to by był bajer kosmiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robert_B napisał:

@F15 dobrze zasugerował. Do bezprzewodowej obsługi Android Auto wymagana jest obsługa Wi-Fi w paśmie 5 GHz przez multimedia samochodu. @PRIMAR,ustaw sobie w smartfonie udostępnianie sieci Wi-Fi ale tylko w paśmie GHz i sprawdź, czy radio znajdzie Ci tą sieć Wi-Fi.

Niestety - klapa. Sprawdziłem - auto wykrywa sieć 5GHz, ale dalej nie łączy S23 bezprzewodowo. Mam auto dość "świeże" - zakup 30.08.2023. Wersja z jednym pokrętłem na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlinkit podłączony, o dziwiem BT połączenie zostaje z autem (jednocześnie połączony BT z autem i carlinkit) tak ma być? Czy lepiej wywalić połączenie BT z auta w telefonie i zostawić sam AA? 

 

Ok chyba tak ma być. Auto widzi to tak jak by telefon był kablem połączony,

 

Mam nadzieję ze ten moduł (carlinkit) sie dezaktywuje, bo jak jestem kolo auta to cały czas wyświetla że dostępne jest AA na telefonie mimo ze samochód zamknięty.

 

Jak z aktualizowałes softa w carlinkit A2A? 

Edytowane przez Micha_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 18:12, MarioX napisał:

Odebrałem swoją Kaśkę jakieś tydzień temu. Po sparowaniu telefonu po BT, zapytał mnie czy może używać WiFi, po czym Android Auto podłączyło się samo bezprzewodowo. Oczywiście musiałem zaakceptować w telefonie. Od tej pory działa bezprzewodowo cały czas, bez żadnych dodatkowych urządzeń ...

Jedyną sieć Wi-Fi jaką mi w samochodzie wykrywa, to MY-CAR8407, ale chce hasło do połączenia ... To chyba nie ta sieć. Możesz napisać z jaką siecią Wi-Fi łączy się bezprzewodowo AA ?

Kurde, nie daje mi to spać :) Tym bardziej, że na obcojęzycznych stronach coraz częściej można wyczytać, że jest AA bezprzewodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JaroSz napisał:

Możesz napisać z jaką siecią Wi-Fi łączy się bezprzewodowo AA ?

U mnie łączu się z siecią AndoridAuto, poniżej załączony screen z telefonu. Jak wejdę w szczegóły sieci to w polu hasło jest pusto.

Screenshot_20231127_151645_Maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji Android Auto - czy działają Wam powiadomienia z Messenger-a?

Z Whatsapp i SMS-y wpadają powiadomienia, a Messenger milczy jak zaklęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 14, duży ekran z jednym pokrętłem, działa tylko na kablu. Powiadomienia działają oprócz messengera.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe wiadomości wieści

 

 

Aktualnie AA bezprzewodowo w QQ j12 z vinem od SJNT**J12U1339004

Dla wszystkich innych j12 bedzie aktualizacja OTA która umożliwi korzystanie z AA bezprzewodowo.

 

Na pytanie czy tuczy to również modeli z 2022 (dwoma pokrętłami) nissan odpowiedział "dla wszystkich J12 " 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...