Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Android Auto bezprzewodowo.


F15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy już może ktoś wie czy jest już możliwość bezprzewodowego AA dka modeli z np 2022 , ekran 2 pokrętła?

Może ktoś się pytał i wie

Dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nic nie wiadomo,.

 

Nie wiadomo czy wersja 9" bedzie miała.

 

Jedni mówią ze i ta wersja ma możliwości łączenia z 5Ghz ale tylko dla Android auto / Apple CarPlay 

 

Ponadto śpiewka o tym że AA tylko na 5GHZ działa to nie prawda. 

 

Mam modul adapter A2A i można go ustawić na sieć 2,4 Ghz i bez problemu AA dziala na sieci 2,4GHz

 

 

Sama apka na telefonie wymagała jednak obsługę 5GHZ przez telefon

 

Teraz każdy telefon ma praktycznie 5GHZ i apka jest juz standardowo w systemie, jednak do samego działania nie jest potrzebne 5GHZ przez urządzenie docelowe. 

 

Sam sprawdzałem z adapterem A2A ustawiając go na 2,4GHZ android auto dziala i byl polaczony z siecią 2,4ghz

 

 

A co najlepsze że telefon mi sie jak by mniej grzal przy 2, 4GHZ ale to akurat może być złudzenie (może mniej aplikacji działało wtle czy coś)

Edytowane przez Micha_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android auto bezprzewodowo nie ma sensu oto kilka powodów:

  • Telefon grzeje się tak że musisz go wyjąc z kieszeni a jak go wyjmiesz możesz go już podłączyć
  • Mówią ze nie trzeba kabla bo jest ładowanie bezprzewodowe, ale to dodatkowo nagrzewa telefon powodując że sam przerwie połączenie informując o zbyt wysokiej temperaturze
  • Połączenie na kablu jest stabilniejsze, u mnie, bezprzewodowo, na kilku urządzeniach potrafił zerwać połączenie a ponowne uruchomienie wymagało resetowania wifi itp, jak jedziesz to jest to niebezpieczna zabawa
  • Bezprzewodowo nie zawsze odpala aplikacje u mnie na przykład nie odpalał Spotify
  • Na krótkie odległości jeśli tylko słuchacie Audiobooka czy spotty połączenie po bluetooth  działa w J12 rewelacyjnie to tych czynności starcza

Ja kupiłem sobie magnetyczną przejściówkę USB-C i podłączam telefon w 0,5 sekundy jedną ręką polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kadius napisał:

Android auto bezprzewodowo nie ma sensu oto kilka powodów:

  • Telefon grzeje się tak że musisz go wyjąc z kieszeni a jak go wyjmiesz możesz go już podłączyć
  • Mówią ze nie trzeba kabla bo jest ładowanie bezprzewodowe, ale to dodatkowo nagrzewa telefon powodując że sam przerwie połączenie informując o zbyt wysokiej temperaturze
  • Połączenie na kablu jest stabilniejsze, u mnie, bezprzewodowo, na kilku urządzeniach potrafił zerwać połączenie a ponowne uruchomienie wymagało resetowania wifi itp, jak jedziesz to jest to niebezpieczna zabawa
  • Bezprzewodowo nie zawsze odpala aplikacje u mnie na przykład nie odpalał Spotify
  • Na krótkie odległości jeśli tylko słuchacie Audiobooka czy spotty połączenie po bluetooth  działa w J12 rewelacyjnie to tych czynności starcza

Ja kupiłem sobie magnetyczną przejściówkę USB-C i podłączam telefon w 0,5 sekundy jedną ręką polecam wszystkim.

Tu się pozwolę z tobą nie zgodzić .Moje spostrzeżenia są następujące:

Android auto bezprzewodowy w czasie jazdy w mieście ,wokół przysłowiowego komina jest super ,szybkie łączenie ,brak kabli itd, nagrzewanie telefonu owszem występuje, ale nie przeszkadza. Co innego jazda na długiej trasie np. kilkaset kilometrów .Tu preferuje jazdę z AA na kablu z prostej przyczyny. AA bezprzewodowy szybko zżera prąd z telefonu ,a na kablu mam 2 w jednym AA i ładowanie telefonu, bez utraty komfortu słuchania muzyki ,czy map.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Ja AA bezprzewodowo używam tylko i wyłącznie, gdy jestem w delegacji w obcym mieście na dojazdy z hotelu do miejsca pracy, itp. W trasie tylko i wyłącznie po kabelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie problem ze telefon jest za duzy by go polozyc w mjejsce ktore zajduje sie w podlokietniku, do ladowarki bezprxewodowej wchodzi na styk.

 

dlugie trasy to podlaczam zawsze kabel, ale jadac do pracy to juz inna bajka by podlaczac tylko po to by posluchac Spotify. BT to zadna opcja, bo i tak musze najpierw telefonem odpalic apke , wybrac Playliste itd. 

 

a majac interfejs spotify na ekranie to juz inna bajka.  wiec mam  dalej nadzieje ze wprowadza AA bezprzewodowo dla 9"ekranow.

 

mam modul A2A, ale on strasznie mnie denerwuje bo zlacze usb w samochodzie pozostaje wlaczone przez jakis czas, samochod mam na podjezdzie kolo domu i poki nie straci sie 5V w usb w aucie telefon mnie doslownie co 10 sekund powiadamia ze nie udalo sie polaczyc z AA i tak w kolko co 10 sekund do momentu poki sie nie wylaczy napiecie na USB w aucie. a to strasznie denerwuje jak co 10 sekund przychodzi powiadomienie.

 

pisalem juz nawet do supportu Carlinkit ale nie dostalem zadnej odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Micha_123 napisał:

no u mnie problem ze telefon jest za duzy by go polozyc w mjejsce ktore zajduje sie w podlokietniku, do ladowarki bezprxewodowej wchodzi na styk.

 

dlugie trasy to podlaczam zawsze kabel, ale jadac do pracy to juz inna bajka by podlaczac tylko po to by posluchac Spotify. BT to zadna opcja, bo i tak musze najpierw telefonem odpalic apke , wybrac Playliste itd. 

 

a majac interfejs spotify na ekranie to juz inna bajka.  wiec mam  dalej nadzieje ze wprowadza AA bezprzewodowo dla 9"ekranow.

 

mam modul A2A, ale on strasznie mnie denerwuje bo zlacze usb w samochodzie pozostaje wlaczone przez jakis czas, samochod mam na podjezdzie kolo domu i poki nie straci sie 5V w usb w aucie telefon mnie doslownie co 10 sekund powiadamia ze nie udalo sie polaczyc z AA i tak w kolko co 10 sekund do momentu poki sie nie wylaczy napiecie na USB w aucie. a to strasznie denerwuje jak co 10 sekund przychodzi powiadomienie.

 

pisalem juz nawet do supportu Carlinkit ale nie dostalem zadnej odpowiedzi :(

Nie wiem jak działa Carlinkit A2A  u ciebie ,ale coś masz nie tak ,skoro tyle problemów

Ja posiadam adapter AA bezprzewodowy Motorola MA1, działa perfekt ,uruchamia się po ok.10/15 sek. od odpalenia auta i domyślnie uruchamia muzykę Spotify i mapy -zawsze. Utwory zmieniam klawiszami w kierownicy ,działają polecenia głosowe ,wszystko jak należy. Adapter wyłącza się sam po 2/3 minutach po wyłączeniu auta ,tak samo jak włożony do portu USB pendrive, W telefonie nie odpalam żadnej apki ,bo to dzieje się automatycznie, nie mam również żadnych upierdliwych powiadomień po opuszczeniu auta, Dla mnie temat AA bezprzewodowy w QQ jest zamknięty, nie czekałem ,aż Nissan zmieni lub nie oprogramowanie ,

Podejrzewam, że problem u ciebie może być z adapterem A2A .Jeżeli chodzi o upierdliwe powiadomienia to sprawdź w telefonie ,czy nie można ich wyłączyć ,jest taka opcja. Aplik. AA, powinna się uruchamiać automatycznie ,a nie ręcznie z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też adapter A2A Carlinka . Niestety po wyjściu z samochodu i wyłączeniu samochodu moduł cały czas generuje nie potrzebne komunikaty na telefonie. Problem się kończy jak się odejdzie od samochodu albo auto odetnie w końcu zasilanie.

 

W serwisie dostałem informację że raczej aktualizacji na radio dwu gałkowe nie będzie. Generalnie od 2021 roku nie ma żadnej aktualizacji na te radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2A laczy sie bez problemu, odpala spotify, mapy itd. problemy zaczynaja sie jak wyjde z auta, jak pisalem samochod stoi na podjezdzie kolo drzwi wejsciowych, bedac w domu to przez 5 minut mam co chwile komunikaty na telefonie (powiadomienia) doslownie co 10 sekund (modul A2A dalej jest w zasiegu) tak denerwuja te komunikaty ze malo co kozystam z A2A. 

 

przeciez to ustrojstwo ma BT, wystarczy w FW dodac ze ma sie laczyc z AA dopiero jak BT z samochodu jest widzalny i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...