Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Android Auto bezprzewodowo.


F15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2023 o 16:50, Micha_123 napisał:

Nowe wiadomości wieści

 

 

Aktualnie AA bezprzewodowo w QQ j12 z vinem od SJNT**J12U1339004

Dla wszystkich innych j12 bedzie aktualizacja OTA która umożliwi korzystanie z AA bezprzewodowo.

 

Na pytanie czy tuczy to również modeli z 2022 (dwoma pokrętłami) nissan odpowiedział "dla wszystkich J12 "

Hej, a kiedy to będzie wiadomo?

A skąd wogole to info masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, uzyiel85 napisał:

Hej, a kiedy to będzie wiadomo?

A skąd wogole to info masz?

Hej, na forum niemieckim był ten wątek i powołują się na FAQ dostępny na niemieckiej stronie Nissana

https://www.nissan.de/ownership/nissan-connect-in-car/faq-21.html#apple carplay® %2f android auto®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym miesiącu będę na przeglądzie ciekawe czy zaktualizują soft


Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w Qashqai z produkcji we wrześniu 2023 (od numeru podwozia SJNT**J12U1339004).

Nie, w modelach ARIYA, LEAF, Juke, X-Trail, Townstar i Qashqai przed numerem podwozia SJNT**J12U1339004 nie można korzystać z Android Auto® bez kabla USB. Nissan zaleca stosowanie oryginalnego kabla producenta.
Należy podłączyć smartfon do pojazdu i upewnić się, że na smartfonie jest zainstalowana aplikacja Android Auto® oraz kompatybilność systemu operacyjnego. Aplikację Android Auto® można pobrać ze sklepu Google Play.

Pojawi się także aktualizacja dla wcześniej produkowanych Qashqai J12 (tj. przed numerem podwozia 339004), dzięki czemu pojazdy te będą również miały bezprzewodowy Android Auto. Ta aktualizacja odbędzie się bezprzewodowo i będzie dostępna w roku kalendarzowym 2024.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobno (zaznaczam podobno) pojawiła się aktualizacja umożliwiająca połączenie bezprzewodowe AA. Czy komuś udało się zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem nic nie było.

 

Teraz mi mapę z aktualizował. Jak chce sprawdzić update to mi pisze ze mam wyłączyć zapłon i włączyć by potwierdzić aktualizację ale jak to robie to caly czas ten teks wyskakuje.  Wiec czekam 15min i sprawdzę ponownie jak sie całkowicie wszystko po wyłącza.

 

 

Teraz znów coś ściąga ale mogą to też być mapy wiec..

 

 

Edit2: znowu mapa. Soft został ten sam. 

 

By dali natywnie Spotify to AA mi nie potrzebne. Używam tylko dla Spotify bo przez BT to trochę klapa jak nie da sie po folderach szukać.

 

Nawigacja wbudowana mi wystarcza chociaż i tak malo korzystam bo jak gdzieś dojadę raz lub max dwa razy to pamiętam drogę i nie włączam już 

Edytowane przez Micha_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 12:08, JaroSz napisał:

Podobno (zaznaczam podobno) pojawiła się aktualizacja umożliwiająca połączenie bezprzewodowe AA. Czy komuś udało się zainstalować ?

u mnie nic poza aktualizacją map się nie pojawiło. Pytałem też o to w serwisie i nic na ten temat nie wiedzą i nie są informowani przez Nissana o terminach wypuszczania aktualizacji w eter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać kiedy miałeś ostatnia aktualizacje navi i jaki masz ostatni nr wersji mapy U mnie jest z końcówką  0 13 z listopada 23r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Olo napisał:

Czy możesz podać kiedy miałeś ostatnia aktualizacje navi i jaki masz ostatni nr wersji mapy U mnie jest z końcówką  0 13 z listopada 23r.

u mnie też wersja mapy jest z końcówką 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mapa 22219_0_5. Przy próbie zaktualizowania odszczekuje, że to najnowsza wersja. Jak można odczytać datę wydania mapy?

Podobnie z wersją oprogramowania. Jest 283C36PB9A i Qashqai twierdzi, że to aktualna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PRIMAR napisał:

U mnie mapa 22219_0_5. Przy próbie zaktualizowania odszczekuje, że to najnowsza wersja. Jak można odczytać datę wydania mapy?

Podobnie z wersją oprogramowania. Jest 283C36PB9A i Qashqai twierdzi, że to aktualna wersja.

Wersje mapy idą rosnąco w 2021 r przy zakupie auta była końcówka 0 _4 ,ostatnia z 2023r to 0 _13.wyglada na to ,że masz wersje z 2021/2022.Jezeli przy aktualizacji masz dobry Internet i nie chce zaktualizować ,proponuje serwis ASO od tego są. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. 😀
W tej sytuacji jest obawa, że także oprogramowanie systemowa mam nieaktualne. Pogrzebię w ustawieniach, a jeżeli nie przyniesie to pozytywnego rezultatu, to skontaktuję się z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odbiór za ok. 10 dni wersję Acenta z małym monitorem 8 cali. Nie wiem, czy to coś zmienia w zakresie AA?
VIN mam większy od podanego, więc jeśli działa bezprzewodowo AA na ekranie bez nawigacji, to to potwierdzę.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 21:27, aquariusmax napisał:

Ja mam odbiór za ok. 10 dni wersję Acenta z małym monitorem 8 cali. Nie wiem, czy to coś zmienia w zakresie AA?
VIN mam większy od podanego, więc jeśli działa bezprzewodowo AA na ekranie bez nawigacji, to to potwierdzę.

W Acenta nic się nie aktualizuje, AA bezprzewodowo tylko przez dokupiony moduł wpięty w port USB w schowku. Chyba, że czegoś nie wiem. N-connecta i Tecna - tu i owszem są aktualizacje. Proszę o info czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 11:25, mokado napisał:

Tak, tylko w Qashqai z produkcji we wrześniu 2023 (od numeru podwozia SJNT**J12U1339004).

Nie, w modelach ARIYA, LEAF, Juke, X-Trail, Townstar i Qashqai przed numerem podwozia SJNT**J12U1339004 nie można korzystać z Android Auto® bez kabla USB. Nissan zaleca stosowanie oryginalnego kabla producenta.
Należy podłączyć smartfon do pojazdu i upewnić się, że na smartfonie jest zainstalowana aplikacja Android Auto® oraz kompatybilność systemu operacyjnego. Aplikację Android Auto® można pobrać ze sklepu Google Play.

Pojawi się także aktualizacja dla wcześniej produkowanych Qashqai J12 (tj. przed numerem podwozia 339004), dzięki czemu pojazdy te będą również miały bezprzewodowy Android Auto. Ta aktualizacja odbędzie się bezprzewodowo i będzie dostępna w roku kalendarzowym 2024.

Dzisiaj dzwoniłem na infolinię Nissan.

Miła pani powiedziała, że żadna aktualizacja nie jest planowana ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam info od sprzedawcy, że czekają na aktualizację, jednak tylko do ekranów z nawigacją, czyli bez Acenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak będzie :) info, które podałem pochodzi ze stron niemieckiego oddziału - trudno powiedzieć czy nissan ma różną politykę aktualizacji w różnych krajach :)

jak dla mnie ta aktualizacja nie jest jakaś kluczowa - jazda na kabelku też jest znośna ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AA działa na obu gniazdach (z przodu i w schowku) i na obu typach (usb-c i usb-a)?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

Czy AA działa na obu gniazdach (z przodu i w schowku) i na obu typach (usb-c i usb-a)?

Na obu gniazdach w podłokietniku. Nie działa na gniazdach z tyłu samochodu, te są tylko do ładowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z przodu? Bo ciągłe chowanie telefonu do podłokietnika, to raczej niewygodne i do tego telefon się zgrzeje od ładowania (Acenta nie na drugiego poziomu w podłokietniku).

PS.: Acenta nie ma z tyłu gniazd (i kratek też), więc ten "problem" mnie nie dotyczy.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aquariusmax napisał:

A z przodu? Bo ciągłe chowanie telefonu do podłokietnika, to raczej niewygodne i do tego telefon się zgrzeje od ładowania (Acenta nie na drugiego poziomu w podłokietniku).

PS.: Acenta nie ma z tyłu gniazd (i kratek też), więc ten "problem" mnie nie dotyczy.

Hmmm .... nie wiem, gdzie "z przodu" są gniazda USB. Miałem J11 Acenta, teraz J12 Tekna+ i w żadnym nie miałem gniazd USB z przodu. W J11 było jedno w podłokietniku, w J12 mam dwa w podłokietniku. 

W J11 radziłem sobie tak, że wyprowadziłem kabel z podłokietnika na zewnątrz (są takie "rynienki" w których kabel się idealnie mieści) i telefon wkładałem w miejsce na kubki :)

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, coś mi się ubzdurało, że w przodu są gniazda USB, a jest jedynie gniazdo zapalniczki (w sumie po co tam?) do wyprowadzenia USB poprzez adapter, ale tylko do ładowania, ma się rozumieć.
Trochę to skucha, że nie ma wygodnego miejsca do położenia telefonu z podłączeniem kablowym AA bez ciągnięcia przewodu z podłokietnika na przednią półkę.

W J11 była mała przegródka obok miejsca na kubki, ale ją zabrali.

Sam podłokietnik też jest obecnie mniejszy. Wiem, że kosztem tunelu do kratki z tyłu, ale Acenta nie ma kratki, a miejsce jest zabrane.
Swoją drogą, zastanawiam się skąd jest czerpane powietrze do tylnych kratek, z której strefy klimy i czy sam tunel jest także w modelu Acenta, a brakuje jedynie kratki.?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki, jest progres :)

Dzisiaj wizyta u dealera, aktualizacja oprogramowania stacji multimedialnej i stał się cud :) Android Auto działa BEZPRZEWODOWO !!!

Co ciekawe, wersja oprogramowania pozostała bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki zysk z aktualizacji 'On Air'.
Ktoś w ASO wiedział, że można to zaktualizować, czy sam wymusileś?

Rozumiem, że N-Connecta lub wyżej?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do ASO i zapytałem, czy coś wiedzą o aktualizacji. Pan odpowiedział, że oczywiście, robią aktualizację i że serdecznie zaprasza.

Wersja Tekna+ ze stacją multimedialną z jednym pokrętłem centralnym. Ale pan nie pytał jaka wersja.

Cała operacja trwała niecałą godzinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...