Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Android Auto bezprzewodowo.


F15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skądże. Cisza 🙂

Kwestia map też mnie irytuje, 06.2022. Dzisiaj wylądowałem w czarnej du*pie pod Kielcami i finalnie odpaliłem Google map 🙂

Miesiąc temu na Śląsku zwiedzałem plac budowy innej drogi 😉

TomTom generalnie używałem z navi TomTom Rider 400 i aktualizacje grubsze są 4x w roku. Nigdy nie wtopiłem i byłem bardzo zadowolony. A tutaj to murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Dzisiaj odebrałem mojego Quashaia wyprodukowanego według papierów z końcem października...i jakie było moje  zdziwienie uwaga AA działa bezprzewodowo i to na Androidzie 12 sprawdzone na moim Xiaomi Redmi Note 12 pro, oraz starszy od mojej żony Samsung M51.

Pozdrawiam 

P.S narazie uczę się tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aquariusmax napisał:

Jaka wersja QQ?

Nconnect doposażony w pakiety: zimowy, stylistyczny,komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka wersja radia, to z jednym pokrętłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj same dobre wieści.

 

AA:

Odwiedziłem Nissan Auto Łódź - "tak, AA działa bezprzewodowo - na kiedy się umawiamy?"  Umówiona wizyta za kilka dni - czas operacji do 1,5 godz.

 

Mapy:

Dzień dobry, 

Aby zaktualizować mapy, należy skontaktować się z dealerem Nissana i poinformować o biuletynie aktualizacji map - PIB-NES-AV-23-002  [AIVI2phase1 nowy SW dostępny dla aktualizacji USB i FOTA].

Nie jesteśmy w stanie zaktualizować map zdalnie, musi to być wykonane w serwisie. 

Prosimy o informację zwrotną czy udało się Panu umówić na spotkanie. 

W razie dodatkowych pytań służymy pomocą,

Z poważaniem 

xxxxx

Dział Obsługi Klienta Nissan

 

Przekazałem info do ASO - zweryfikują, pobiorą, podziałamy :)

Jak ogarnę - dam znać :)

 

Edytowane przez Maarcel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na przeglądzie w ASO w Chorzowie/Katowicach. Nic nie wiedzieli o jakiś aktualizacjach, czy wgrywaniu poprawionej wersji z bezprzewodowym AndroidAuto. Nowych map oczywiście też nie mieli. Stwierdzili też, że w wersji z dwoma pokrętłami nie da się uruchomić AA bezprzewodowo.

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, huling napisał:

Stwierdzili też, że w wersji z dwoma pokrętłami nie da się uruchomić AA bezprzewodowo.

U mnie po kablu się wiesza nawigowanie przez utratę sygnału GPS (wersja z dwiema pokrętłami, ale z Acenta bez nawigacji, więc to pewnie nie to samo).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 14:13, JaroSz napisał:

Hmmm .... nie wiem, gdzie "z przodu" są gniazda USB. Miałem J11 Acenta, teraz J12 Tekna+ i w żadnym nie miałem gniazd USB z przodu. W J11 było jedno w podłokietniku, w J12 mam dwa w podłokietniku. 

A jednak mi się nie przewidziało, są gniazda USB z przodu, ale jedynie dla Amerykanów w Nissanie Rogue.
Podejrzewam, że od wakacji po face liftingu będą już u nas.

image.thumb.png.5abbeabe8616fad10bcf4af13df55ed6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aquariusmax napisał:

A jednak mi się nie przewidziało, są gniazda USB z przodu, ale jedynie dla Amerykanów w Nissanie Rogue.
Podejrzewam, że od wakacji po face liftingu będą już u nas.

Niekoniecznie - w Nissanie Rouge USB było z przodu od samego początku (2020) więc gdyby miały być w QQ to również byłyby od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aquariusmax napisał:

A jednak mi się nie przewidziało, są gniazda USB z przodu, ale jedynie dla Amerykanów w Nissanie Rogue.
Podejrzewam, że od wakacji po face liftingu będą już u nas.

image.thumb.png.5abbeabe8616fad10bcf4af13df55ed6.png

A czy to nie jest czasem odpowiednik xtraila w eu? Bo widze oddzielne sterowanie rear temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

A czy to nie jest czasem odpowiednik xtraila w eu? Bo widze oddzielne sterowanie rear temp. 

Jest. X-trail to europejska wersja Rouge. W 2020 na rynki obu ameryk wszedł Rouge a rok później na jego bazie Nissan pokazał X-traila (główne zmiany to silniki/napęd). Więc teoretycznie X-trail to trochę starsza konstytucja niż QQ chociaż X-trail w EU trafił później do sprzedaży niż QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android Auto działa bezprzewodowo - aktualizacja soft-u w Nissan Łódź
Przy okazji zaktualizowano mapy - pokazuje te same cyferki (czyli z końcówką _5) ale Pani poinformowała, że były z kwietnia 2022, teraz są z grudnia 2022 ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maarcel napisał:

Android Auto działa bezprzewodowo - aktualizacja soft-u w Nissan Łódź

Czyli jednak da się :) I super 👍 Rozumiem, że nr wersji oprogramowania bez zmian ?

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując dyskusje na forum QQj12 odnośnie Android Auto bezprzewodowego, czy będzie ,kiedy będzie i od jakiego rocznika J12,chcialem uporządkować sytuacje taką oto informacją z centrali Nissana  Polska z marca tego roku. Istnieje możliwość uruchomienia Android Auto bezprzewodowo w samochodach QQJ12 wyprodukowanych po 30 sierpnia 2023r.Cala reszta ma marne szanse na AA bezprzewodowy.

Screenshot_20240307-095247.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olo to poczytaj moje wpisy w tym wątku i wpisy @Maarcel :)

Samochody wyprodukowane PRZED 30 sierpnia 2023, a bezprzewodowy AA po aktualizacji w ASO działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaroSzdziała, ale z jakim radiem? To jest chyba najistotniejsze, a nie kiedy wyprodukowano auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, huling napisał:

działa, ale z jakim radiem? To jest chyba najistotniejsze, a nie kiedy wyprodukowano auto.

U mnie ze stacją multimedialną z jednym, centralnym pokrętłem, u @Maarcel też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQJ12 łączność bezprzewodową z Android Auto rozwiązałem ,montując adapter Motorola MA1,dziala bardzo dobrze, przejechane z nim kilka tys.km ,nie zawiesza się ,nie przerywa łączności ,jakość dźwięku taka jak po kablu i łączy się w kilka sekund po uruchomieniu auta-polecam. Dodatkowo można go zawsze pożyczyć czy przełożyć do innego auta ,które posiada AA- U mnie nawigacja 9 cali z 2 pokrętłami. 

IMG_20240308_132725848_AE~2.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2024 o 20:36, JaroSz napisał:

 

Taka moja sugestia: nie pytajcie w ASO, czy mają aktualizację, tylko proście o powtórne wgranie softu jednostki multimedialnej. ASO mają już nowe oprogramowanie, ale NIE JEST TO AKTUALIZACJA.

Tak to u mnie wygląda:

20240220_203000[1].jpg

Screenshot_20240220_202852_One_UI_Home[1].jpg

Witam, aktualizowałem dziś oprogramowanie ale przy próbie połączenia całyu czas żąda kabla. Tu widzę że łączysz przez wi-fi. Czy mógłbyś w skrócie opisać jak konfigurowałeś urządzenie- skąd wzięła się sieć AndroidAuto_f366. Po usunięciu u mnie wszelkich urządzeń z pamięci, nawet przywróciłem fabryczne ustawienia, cały czas chce połączyć przez bluetooth nawet opcji nie ma żeby połączyć przez wifi. Pomóż bo dziś spędziłem 2 godziny i nic...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krzycho59 napisał:

Witam, aktualizowałem dziś oprogramowanie

Parę pytań:

- jaka stacja multimedialna (jedno centralne pokrętło, czy dwa pokrętła) ?

- aktualizowałeś sam (OTA), czy w ASO ?

- jaką masz obecnie wersję oprogramowania stacji ?

- to była aktualizacja oprogramowania czy map ?

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, JaroSz napisał:

Parę pytań:

- jaka stacja multimedialna (jedno centralne pokrętło, czy dwa pokrętła) ?

- aktualizowałeś sam (OTA), czy w ASO ?

- jaką masz obecnie wersję oprogramowania stacji ?

- to była aktualizacja oprogramowania czy map ?

Centralne pokrętło wersja tekna, aktualizowałem w ASO, tylko oprogramowanie - wgrane jak twierdzili z serwerów nissana, jaka wersja aktualna dopiero jutro będę mógł sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzycho59 napisał:

Centralne pokrętło wersja tekna, aktualizowałem w ASO, tylko oprogramowanie - wgrane jak twierdzili z serwerów nissana, jaka wersja aktualna dopiero jutro będę mógł sprawdzić

Ja robiłem tak:

- w telefonie włączone wifi i bt

- w bt wyszukałem MYCAR

- połączyłem bt MYCAR

- telefon zapytał, czy chcę korzystać z sieci wifi, żeby połączyć się z samochodem

- kliknąłem "tak"

- połączyło

Spróbuj może wejść w "kafelek" połączenia na wyświetlaczu, może tam coś będzie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...