Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość? nie chcę chwalić przed zachodem słońca ale ma wszystko czego się spodziewałem i nawet więcej. Nie jest to jakaś surówka, jest wyłożona od środka grubym materiałem, posiada duże światło diodowe (jest ich ok 20szt.) szyby otwierają się do przodu lub tyłu, myślałem, że tylko tył. Tyle z jakości.

Po zamówieniu czekałem na nią 4-5 dni. Jednak samodzielny montaż, do tej pory nie miałem czasu podłączyć kabelków ;) Jeszcze nie wiem jak z listwą, która zachodzi za klapę, czy nie powinna bardziej przylegać. Musze zadzwonić do firmy gdzie to kupiłem. Zabudowa nie trzeszczy i z tego co widzę, nie przecieka.

 

Teraz dla skomar

Plandeka jest oryginalna nissana, do okoła ma szkielet skręcany z grubymi zamkami. Zamki są wpuszczane w szkielet. Tak więc plandeka jest na całości zamykana grubymi zamkami, i maskowana rzepami. Na rogach są jeszcze napy. Nie widać zamków i w jednym rogu można założyć kłódkę. Jenak nie polecam bo jak ktoś zobaczy, ze nie może otworzyć to wyciągnie żyletkę.

Montaż szkieletu to 10 min. 4 uchwyty szybkiego montażu. Rolowanie plandeki w kierunku kabiny i tam spięcie na pasy (są przyszyte) to góra 5 min. Konstrukcja przemyślana jednak nie w zimie. Przy zmarzniętych zamkach mógłby być problem z otworzeniem. Może się mylę, nigdy tego nie otwierałem poza demontażem :)

Czy wytrzyma 150km/h? :) Jechałem 200 i nic złego się z tym nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Zajcew83

Witam. jesli to komus pomoze to ja moge podac strone sklepu w ktorym zakupilem pare akcesoriow do mojej navi.Dla przykladu podam cene hardtopu "alpha" ktora kosztowala mnie £1270 czyli 6000zl. w przeliczniku 4.71zl./£1 wedlug mnie cena jest bardzo korzystna w porownaniu do innych sklepow w UK i w Polsce. Niewiem ile buli107 dal za swoja "alphe" ale jak ja sprawdzalem ceny przed zakupem, to byla najkozystniejsza cena jaka znalazlem Chyba, ze.....niesprawdzilem wszystkich sklepow. :/

A jeszcze bym zapomnial niewiem co do przesylki takiej malej drewnianej paczuszki (szkatulki) do Polski :576:

Czytalem warunki ale pisza tylko darmowej przesylce na UK powyzej £130. Nic niepisali co do wysylki za granice, jesli jest ktos zainteresowany co do przesylki do PL to moge dryndnac i zapytac. Paczke wysylaja po otrzymaniu wplaty, moze sie to wydaje troche zyzykowme ale ja sam kupilem moja "alphe" przez telefon i placilem karta. przyszla po 2 dniach. A co do montazu to tez jeczcze niepodlaczylem elektryki, nima czasu :637:

 

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 05:16 ]

Zapomnialem dodac te oto stronke. Oto ona:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.4x4at.com/product_details.php?P...=10&catid=1

----------------------------------------------------------------------------------------------------

:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Oglądałem stronkę , którą podał Zajcew83 i są tam bardzo ładne relingi na hard top podobne do tych na dachu (już je kiedyś widziałem na żywo)---może ktoś już je ma i podzieli się opinią --co do montażu i użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile buli107 dal za swoja "alphe" ale jak ja sprawdzalem ceny przed zakupem, to byla najkozystniejsza cena jaka znalazlem Chyba, ze.....niesprawdzilem wszystkich sklepow.

Nie wiem ile dokładnie za nadbudowę ( brałem w leasingu już gotowe auto razem z nadbudową ), ale łacznie wyszo 150k za D/C+AT+Premium+Alpha+czujniki parkowania+wykładzina skrzyni+dywaniki +BLACK, czyli kolor jedynie słuszny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew83
Witam .Oglądałem stronkę , którą podał Zajcew83 i są tam bardzo ładne relingi na hard top podobne do tych na dachu (już je kiedyś widziałem na żywo)---może ktoś już je ma i podzieli się opinią --co do montażu i użyteczności.

Chcialem je dokupic ale obawiam sie ze niebeda sie zgrywac z relingami na aucie :/ jesli widziales je na zywo czy byly one rowno w linii czy relingi z hardtopa byly wysuniete do wewnatrz :?: badz na zewnatrz bo juz teraz niepamietem. :one:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do Buli107

--------------

To w polsce daja "Alpha" hard topy :?: :!: Myslalem ze wszedzie te same "Snugtop" z centralnym zamkiem (opcja).

Widze ze autko najwyzsza polka ;) tak trzymac :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dają, w Zielonej Górze zamawiałem, zażyczyłem sobie z hardtopem to zamówili i założyli, no i najlepszą cenę na autko w Polsce dali :D ( z autoryzowanych salonów oczywista )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziasiaj oglądałem na żywo top firmy Sammitr. Wyglądał nawet znośnie wewnątrz, tylko nie wiem jak bedzie to wyglądało, jak dokręcę do tego moje auto. Może któryś z kolegów posiada taki top, lub zdjęcia całości. Proszę o opinie.

 

ps

cena ok 9.000,00 zł brutto

sklep pod Łodzią

link:

 

http://www.pickupdiablo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew83

czy jest ktos kto samodzielnie zakladal hardtopa i elektryke tez, chodzi mi wlasnie o elektryke bo wciaz nie mam podpietej mojej, jesli ktos moglby zdradzic mi sekret jak poprowadzil elektryke bylbym bardzo wdzieczny :601:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pociągnąłem kabelek od lewej tylnej lampy, ale zrobiłem po drodze szybkozłączki w plastikowych koszulkach, bo czasem ściągam budę.

Minus rozwiązania to to, że nie mam ogrzewania tylnej szyby i światełko w środku tylko przy zapalonych światłach, ale szczerze mówiąc nie wadzi mi to wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Dawid Jurek

Witam!

Panowie w lutym'08 kupiłem w salonie Nissana Navarę z zabudową typu Alpha, problem w tym że nawet przy niewielkich opadach deszczu cała paka staję się zalna. Cieknie na całej długości z przodu zabodowy od strony kabiny. Byłem z tym nawet w salonie jednak zostałem poinformowany, że to normalne. Na odczepne posmarowali mi po gąbce uszczelniającej silikonem i powiedzieli, że to powionno być ok. I było ale do pierwszego deszczu. Okzało że dalej cieknie. Jest to bardzo denerwujące bo auto kupiłem na ryby, a na pace po deszczu robi się gnój. Proszę powiedzcie czy to normalne, czy jednak da się coś ztym zdrobić?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Jurek - tak w skrócie opiszę moje zdanie:

1. Także borykałem się ze szczelnością hardtopa - nie tyle że mi przeciekał, ale po montazu okazało się że pomiędzy zabudową a burtą za kabiną jest szczelina na palec. Wyglądało to jakby hardtop był za krótki... Ale udowodniłem montażystom że zawiasy klapy (szyby)mają regulację i zabudowę da się przesunąć do przodu tak żeby się klapa zamknęła. Ponadto nad burtą za kabiną zabudowa była jakby wyżej niż po bokach i nadal była szczelina, ale widziana tylko w poziomie. "Na chybcika" przykleili mi tam gustowną brązową uszczelkę okienną, która została zamieniona na czarną (którą sam nabyłem) po poprawkach malarskich zabudowy.

2. Przy montazu chciano mi wcisnąć, że w sumie to nigdzie producent nie zapewnia szczelności zabudowy (bezczelni nie?) i argumentowali że i tak paka jest nieszczelna więc generalnie to o co mi chodzi z tą "szczelnością".

Ale stwierdziłem że paka paką a zbudowa zabudową i szczelna musi być! I na szczęście jest!!!

3. Natomiast co do twojego przypadku:

- przecież zabudowa jest montowana do gładkiej karoserii i jeśli jest w miarę równa (zabudowa) i jest uszczelka to nie ma prawa przeciekać w miejscu styku burta/zabudowa.

- wg. silikkon można stosować tylko w przypadkach ekstremalnych - bo jeśli będzie go za dużo i chwyci mocno to nie będzie szans z demontażem zabudowy

- niestety zabudowy to kawałek żywicy i niedokładność wykonania przełoży się na zbyt małe dociśnięcie uszczelki i będzie się lało....

 

Zobacz czy w ogóle masz uszczelki, a jeśli tak to jak bardzo nierówna (zfalowana)jest krawędź zabudowy przylegająca do burt - może trzeba dodać jakąś miękką i będzie OK.

 

Jak kupiłeś zabudowę w ASO to raczej powinni respektować naprawę nieszczelności na gwarancji. A jak masz czas i cierpliwość to sprawdź skąd dokładnie cieknie - chyba nie po całym obwodzie.

Pozdro i życzę sił w walce z wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze moj przypadek.

 

Hardtop to model G-II cos jak GSE produkcji HUNGARY :one:

 

Najpierw mi tak zamontowali ze po tygodniu buda przesunela sie o jakies 10 cm w tyl :D

Poprawili i jest ok.

 

Dalej sie okazalo ze dwie nitki od ogrzewania tylnej szyby nie dzialaja.

Szybka reakcja ASO i wymienili mi cala tylnia szybe.

 

Pozniej pojechalem sobie na 10 dni urlopu na slowacje i wylal mi amorek

otwierania klapy, noszzz jak mnie qrwica brala jak deske wyciagalem z paki

i musialem trzymac klape reka. Wrocilem pojechalem do ASO - wymienili na nowy amorek.

 

A teraz jak mylem auto zobaczylem ze z relingow na hardtopie farba zlazi platami :kosci:

Polecam tez Wam sprawdzic czy sie farba trzyma :036:

 

Czeka mnie kolejna wizyta w ASO ale zlego slowa nie moge na nich powiedziec :one:

 

No i od poczatku nic mi nie cieknie chociaz ;)

 

 

btw: Ryzy to sie na nas obrazil czy taki zapracowany jest ? :okulary:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash_One:

- a jaka klameczka na nowej szybie - metalowa?

- jak co farba schodzi to pod nią jest podkład czy druga warstwa w kolorze nadwozia. Może malowali hardtop bo był porysowany tak im się jakoś gorzej ten lakier położyło..

 

Ale z tego co piszesz to raczej zbyt dużo "przypadków" jak na budkę w cenie oscylującej na 7tysi netto, ale w ASO chyba więcej kosztowała...

 

No właśnie - a gdzie Ryży? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a jaka klameczka na nowej szybie - metalowa?

 

plastik dali, ale jakis lepszy bo nie pekl jeszcze ;)

 

- jak co farba schodzi to pod nią jest podkład czy druga warstwa w kolorze nadwozia.

 

Widac ocynk lub cos podobnego. W kazdym razie zadnego podkladu itp nie ma :/

 

Pojade d ASO zobacze co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash_One - cała "skorupa"jest z włókna szklanego albo innego żelkotu (wiem bo mam taką samą Outlander S-II) De Luxe.

Nie chcę się tu wymądrzać bo lakiernikiem nie jestem ale na części plastikowe (lub pokrewne) najpierw idzie specjalny podkład do plastiku (podobno jakość jego położenia jest b. ważnea), a dopiero potem lakier docelowy....

Może to co wydaje ci się "ocynkiem" to jest właśnie szary podkład...trudno by było ocynkować budę elektrolitycznie a tym bardziej ogniowo :D

 

Ale generalnie jak kupiłeś w ASO to na pewno uznają reklamację...

PS. U mnie bez szemrania uznali "pęknięty" mieszek biegów i "wybulenia" nakladki jednego z lusterek - części przyszły po 2-3 dniach i niedługo wymianka...

 

[ Dodano: Wto 01 Kwi, 2008 20:21 ]

PS. Jestem na etapie myślenia koncepcyjnego o zakupie oryginalnych relingów z kabiny i montażu na hardtopie zamiast tych chudziutkich poręczek a la wieszaczki na ręczniki z WC...

Muszę zrobić foto auta z boku i za pomocą symulacji sprawdzić takie rozwiązanie żeby nie wyszła jakaś paść....

Ale pewnie i tak tego nie zrobię z powodu lenistwa i braku czasu....

No i jest jeszcze sprawa gwarancji na Hardtop 24m-ce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja podjade do ASO zobacze co powiedzą.

 

btw: co dokladnie masz z tymi lusterkami, bo wlasnie mi przypomniales

ze na jednym sie luszczy tak jakby ta folia ochronna na chromie :D

 

Cos czuje ze mnie znienawidzą :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na "chromowanej" nakładce na lewe lusterko pojawił się bąbelek. Okleina jest nienaruszona tylko jest taki pęcherzyk.

Znajomemu pojawiły się ogniska rdzy (małe punkciki) na tylnym zderzaku w Navce odebranej bodajże pod koniec 10.2007- pytałem w ASO - też wymienią zderzak na nowy na gwarancji.

 

Zgłoś hurtem wszystkie ubytki lakieru i "chromu"...na raz

 

A co do zabudowy jeszcze dodam, że jak mi zmieniali soft poduszek w ASO to tak się przyglądali zabudowie jakby coś takiego pierwszy raz widzieli. ścierali śnieg i patrzyli i patrzyli i jestem pewien że dopiero się uczyli montażu....mimo już pewnie setki hardtopów wypuścili na drogi... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem zabudowę Snug Top i mam święty spokój. Żadnych trzasków, przecieków, przesunięć, zamek centralny działa dobrze , oświetlenie przestrzeni bagażowej również, okienka boczne i przy kabinie otwieram często i pracują poprawnie. Pamiętajcie towar tani to towar tani. Żadnych więcej zalet. Zdejmijcie to i postawcie na amerykańską jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko ta cena - kurde, to cały czas jest kupa żywicy + szybki i lakier :D

też myślałem o Snug Topie - fajnie wygląda, podobno jest dobrze dopasowany i ma zdefiniowaną nośność relingów.....

Ale przyznam że jakbym tak zaczął dokupywać do Navki wszystko co najlepsze to by mi wyszła cena Patha albo Cheyenne ;)

Ale Snup Topa - tylko pozazdrościc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...