Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam almera tino rok2001 ; 2,2 DCI silnik typ YD22DDTI 84kW v10

czy ktos moze ze 100% pewnością napisac czy w tych silnikach jest pasek czy łancuszek rozrządu bo pomału się gubię od tych wypowiedzi.

 

[ Dodano: Sob 01 Mar, 2008 18:48 ]

w artykule... http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=16780

zresztą bardzo pozytywnym.... piszą że łańcuszek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek.s1

Dzięki Ci Many za instrukcję!!! Moją Gejszą Tiną zrobiłem ok.2000 i jest SUPER.Pozdrawiam wszystkich Tinowiczów i proszę pozdrawiajmy się na drodze! Fajnie jest jak mi mrugnie ktoś awaryjnymi lub pozdrowi ręką z jadącej Tino.Tym pomysłem chcę się "wkupić" do Waszego grona.Cześć.

 

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2008 10:17 ]

Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem Tino 2.2 di. Mam zalozone opony 205/55 na felgach 16. Czy na te felgi mozna zalozyc opony 195/65 ? . Tamte troche sa za glosne . Pozdrawiam

 

Pewnie można jeżeli masz na myśli 195/65/16, ale szybkościomierz i licznik będą źle wskazywać. :-)

Odpowiedniejszym rozmiarem byłoby 195/60R16 lub zmiana felg i 195/65 R15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od wczoraj jestem posiadaczem Nissana Almery Tino 2.2 dci z 2003 roku, sprowadzony z Niemiec, nie będę oryginalny i poproszę o instrukcje obsługi do mego autka, po polsku. Z góry wielkie dzięki. Mój mail szefo5@wp.pl. A co do wrażeń z jazdy, przejechałem Tinką ok. 1000 ciągnąłem ją z Berlina do woj. podkarpackiego, prowadzi sie super. Jest mięciutka, po passacie, zaskakuje nie ciszą (chodzi o prace silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nabyłem wymażonego tinusia2,2Di 2002r spr. z Niemiec (wcześniej primeraP11) Super autko , mało opatrzone , ale mam "mały" problem na przeglądzie wyszło że mam luz na swożniu dolnego wahacza . W serwisie chcą za wahacz ok.1100zł . Podobno do AlmeryN16 pasuje swożeń (zamiennik YAMATO) od Primery P12 ale TINO ma inny wahacz niż AlmeraN16 . Czy ktoś to przerabiał i gdzie można kupić swożeń lub cały wahacz w rozsądnej cenie? Proszę o radę i oczywiście o instrukcję w j. polskim. Z góry dziękuję . jacmar06@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt 38

Witam mam też Tino 2.2 DI jeśli możesz to wyślij mi tą instrukcję. Jeśli dyłbyś zaiteresowany zwiększeniem mocy , to mam kolege który się tym zajmuje profesionalnie ma swoją hamownie . Pozdrawiam. Wojtek warwojt@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że głupio pytam ale czy żarówki H7 12V 55W która jest w światłach krótkich stosuje się też do świateł długich? czy ktoś wymieniał żarówki na jakieś xenon -podobne

jakieś opinie?????

 

np:

 

http://www.allegro.pl/item322549271_osram_...je_gratis_.html

 

http://www.allegro.pl/item312011159_zarowk..._postojowe.html

 

http://www.allegro.pl/item319366263_zarowk...fekt_xenon.html

 

http://www.allegro.pl/item323834721_zarowk...w_legalne_.html

 

jakieś opinie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kkom za namiary na swożeń ,jest i to w moim mieście . Zastanawiam się jeszcze bo jak narazie to jedyna firma która sprzedaje same swożnie (czy zdają egzamin? -poproszę o opinie) , inne firmy np. JC Auto sprzedają zamienniki wahaczy po650zł. Prśba do Many , jeżeli jeszcze się nie zasapałeś to proszę o instrukcję obsługi a zajakiś czas odwdzięcze się opinią na temat zawieszenia . jacmar06@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że głupio pytam ale czy żarówki H7 12V 55W która jest w światłach krótkich stosuje się też do świateł długich? czy ktoś wymieniał żarówki na jakieś xenon -podobne

jakieś opinie?????

 

Tak wszystkie 4 są H7. Ja założyłem wszystkie 4 BlueVision Philipsa.

Świecą OK. Jak jechałem z UK do PL to nawet mniej oczy bolały bo bielsze światło.

Kupiłem najtańsze jakie były na allegro pakowane pojedyńczo. Postojówki zostawiłem normalne.

Co do bluevision to są legalne, świecą biało, a te tanie kiedyś widziałem to tragedia była. Kolega jeździ na Bluevision 1,5 roku i mówił że pierwsze wytrzymały mu rok (H1), ale jeździ co dzień bo takie przepisy :-]. Ja generalnie jestem zadowolony lepiej mi się jeździ na nich niż na zwykłych.

Do halogenów włożyłem też Philipsa ale AllWeather bo ona są dobre przy złej pogodzie a przy dobrej złe, ale za mało ich używam żeby napisać w tej chwili coś więcej.

Z tyłu do migaczy są "dziwne" zarówki i chyba się nie kupi się na byle CPNie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Many, Czy mi również mógłbyś przesłac taką instrukcję?. Od kilku dni posiadam TINO 2,2 di z 2002r i nie do końca znam jego możliwości.

 

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 20:17 ]

magol, Czy mógłbyś mi również przesłac tę instrukcje?. Od kilku dni posiadam TINO 2,2 z 2002r i nie znam do końca jego możliwości. Z góry dziękuję. bbloh@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

jestem szczesliwym :diabel: posiadaczem Tino[b] 2.2Di[/b] 2002r. sprowadzony z niemiec

 

dzieki uprzejmosci forumowiczow-posiadam polska instrukcje...

 

przymierzalem sie do wymiany oleju silnikowego-sprawdzam w instukcji polskiej i obcojezycznej...a tu roznica w danych ok 0.5l....

 

jestem po wymianie....weszlo ok. 5.3l...

 

moze ktos sie orietuje ile wchodzi do skrzyni biegow (manual)...i jaki olej polecacie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem - nabyłem TINO (2001r 2,2,DI) lekko stuknięte (lewy przód) i nigdzie nie mogę znaleśc lewego przedniego błotnika w necie i na giełdach same plastiki (u mnie akurat blaszak). Mechanik powiedział że plastik nie będzie pasował. Czy ktoś może ma dostęp do lewego przedniego błotnika ( koniecznie blaszak ) chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Nabyłem włąśnie Almerę Tino rocznik 2004 1.8. Instrukcje obsługi mam w języku niemieckim . Więc również prosiłbym o polską elektroniczną wersje instrukcji obsługi. Mój mail to gorgi19@tlen.pl

z góry dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdzimi napisał :

 

 

dzieki uprzejmosci forumowiczow-posiadam polska instrukcje...

 

przymierzalem sie do wymiany oleju silnikowego-sprawdzam w instukcji polskiej i obcojezycznej...a tu roznica w danych ok 0.5l....

 

jestem po wymianie....weszlo ok. 5.3l...

 

 

napisz jaki olej wlałeś i może teraz Ty będziesz uprzejmy ;) i przyślesz mi polską instrukcje . Z góry wielkie dzięki. :) jacmar 06@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WSZYSTKICH forumowiczów ;) Bede zapewne monotematyczny, ale prosiłbym o przeslanie PDF-ka instrukcji obsługi w języku polskim do Almerki Tino 2001r 2.2Di. Z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1267

Witam! Udało Ci się może zdobyć instrukcję w języku polskim? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie na mail: tomek.tabaka@op.pl.

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, jestes może szczęsliwym posiadaczem polskiej instrukcji do almery tino 2,2DI? :?:

 

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 20:19 ]

Stała sie rzecz straszna, ni z gruszki ni z pietruszki moja almera tino 2,2DI straciła moc. Stało sie to po zatankowaniu paliwa i pomyslałem, że orżneli mnie na stacji, ale wymieniłem filtr i bez zmian. Dodam, że zatankowałem vervę, więc mniemam ze nie kraszą. Co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się posiadaczem Nissana Tino jeśli ktoś ma i mógłby wysłać mi na adamw68@gmail.com polska instrukcję będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

AdamW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacekzet2

Witam

Kupiłem Tino 2001 2.2 di - kupione 3 tygodnie temu

poszukuję instrukcji obsługi w języku polskim (niemiecką mam)

poszukuje cd lub zmieniarki do magnetofonu który jest w moim autku

PS .autko super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...