Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I mam pytanie aktulanie są założone łyse 185/65/15

zmienić na takie same(oczywiscie nie łyse :)) czy może założyć 195/65/15?

 

Ja mam 205/55/16 :-), mam wersje Hurricane i takie były fabrycznie. Ale 195/65/15 będą lepsze.

 

Tu trochę danych na temat TINO i Almery N16 (niestety po angielsku)

http://www.honestjohn.co.uk/road_tests/index.htm?id=62

i

http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/index.htm?md=279

ale niewiem jak to się odnosi do wersji europijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Almery Tino. Jak wiekszosc nowych prosze o instrukcje obsługi w jezyku polskim. Moja Almera Tino to 2,2Di 2001r 129tys,W Włocławku widziałem trzy sztuki z moją srebrną.(Jedna grafitowa a druga niebieska) adres robert.reszka@wp.pl :one: Z góry dziękuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem posiadaczem Almery Tino 2002 1,8 benz. + gaz sekw. Moje pytanie dotyczy kabla do zmieniarki PN-2144F. Z tego co wiem to współpracuje z moim fabrycznym radiem na kasety. Jeżeli ma ktoś dojście do takiego kabla to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny wysyp Tinówek :D , nie wyrabiam wysyłać. Jeszcze kilka i mam dość!! :P

Ceny spadają, wóz marzenie to i userów coraz więcej ;)

 

Dzieki za sugestie w sprawie opon

wlasnie tak sie bilem z myslami co wybrac ale jak widac dobrze kombinowalem

aby kupic szersze.

 

Pozdrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Pierwszy raz na forum,proszę o trochę wyrozumiałości jeśli zrobię coś nie tak!! Właśnie wczoraj sprowadziłem dla siebie z niemiec tino 2,2 dci 2004 rok,autko kupiłem z pierwszej ręki więc przebieg jest oryginalny 127tyś ,pełna dokumentacja itd,ale drażni mnie trochę to ,że przy odpaleniu np;po nocnym postoju silnik niezle ZAKLEKOCZE ale po 05 min się wycisza czy te silniki tak mają?I ogromna prośba czy ma ktoś instrukcje po polsku ,byłbym wdzięczny,a i jeszcze jedno pytanie czy one mają pasek czy łańcuszek rozrządu jeśli pasek to po ilu tysiącach wymiana?Dzięki z góry za odp:Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem Tino 2.2 di. Mam zalozone opony 205/55 na felgach 16. Czy na te felgi mozna zalozyc opony 195/65 ? . Tamte troche sa za glosne . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj postawilem po domem moją Almerkę Tino 2,2 dci z 2003. Bardzo proszę o pomoc w

załatwieniu instrukcji po polsku. Będę bardzo wdzieczny!.Gocyk2

e-mail jgocyk2@op.pl.

Jeszcze nie wiem czy mi się podoba zrobiłem dopiero kilkaneście kilometrow. Wkurza mnie że gps jest po niemiecku i na Odrze kończy sie Europa. Pozdrawiam i z wdzięcznością oczekuje polskiej instrukji od klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tu nowy, śledzę wątek dotyczący tino i mam problem jak sprawdzić działanie alarmu? samochód zamykam na pilota miga dioda, palą sie przez moment kierunki a gdy chciałem sprawdzić jak wyje alarm poprzez bujanie auta, kopanie w koła nic cisza jak wymusić jego wycie?

chcę tylko się upewnić że alarm działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem Tino 2.2 di. Mam zalozone opony 205/55 na felgach 16. Czy na te felgi mozna zalozyc opony 195/65 ? . Tamte troche sa za glosne . Pozdrawiam

 

Pewnie można jeżeli masz na myśli 195/65/16, ale szybkościomierz i licznik będą źle wskazywać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Many - jeszcze nie zdążyłem się przejechac bo auto stoi u lakiernika (lewy błotnik, reflektor, maska) jak to zrobię to dam znac - a instrukcja by się przydała. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o koło dojazdowe (5x114,3). Czy ktoś widział lub wie gdzie kupić, bo jak się zagazowało Tino to i bagażnik się zmniejszył.

 

Pozdr

 

Np tu: http://www.allegro.pl/item318858521_5x114_...korea_itd_.html . Na allegro części do Tino niewiele ale akurat z kołami dojazdowymi nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tu nowy, śledzę wątek dotyczący tino i mam problem jak sprawdzić działanie alarmu? samochód zamykam na pilota miga dioda, palą sie przez moment kierunki a gdy chciałem sprawdzić jak wyje alarm poprzez bujanie auta, kopanie w koła nic cisza jak wymusić jego wycie?

chcę tylko się upewnić że alarm działa

otworzyć kluczykiem drzwi , nie pilotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum

Czytałem o spalaniu Nissana Almery Tino 2,2 dci i aż sięprzeraziłem.

Mój spala jakieś 11-12l w mieście (z 2001 roku 114000 tys km).

Co może byc przyczyną. RATUNKU bo zbankrutuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie silnik konstrukcji japońskiej m.i.n.(2,2,TD) to jest łańcuszek a jak francuskie to pasek zębaty.Silnik japoński charakteryzuje się trwałym i praktycznie bezobsługowym łańcuchem rozrządu.(Za jakąs tam gazetą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henioslupsk

dci jest raczej oznaczeniem renault wiec uklad zasilania common rail pochodzi raczej z Francji, osprzet silnika w postaci paska rozrzadu a nie lancucha sugeruje ze to nie tylko jakas mala przerobka-zreszta renault montowalo w tych czasach 2.2dci w lagunie i espace.

Szkoda silnik byl wtedy w miare nowoczesny, debiut 1999,gdyby ewoluowal moglby byc japonska odpowiedzia na niemieckie TDI a tak szybciutko zakonczyl zywot- wie ktos czemu?

Pytanko do bardziej doswiadczonych Tinomaniakow moj strasznie kopci i dymi w czasie postoju gdy ostro potraktuje pedal gazu powstaje chmura dymu a na asfalcie calkiem spora plama sadzy? :|

Przebieg jest w granicach 73 tys.km, fltry nowe, olej stale na tym samym poziomie spalanie ok 8.0l/100km :!!: :?: :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...