Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekso1974

Witam. Kupić można na giełdach, w sklepach tuningowych i chyba na alegro. A jeżeli chodzi o montaż to chyba sie przykręca obok foteli, do mocowania pasa... :?: Nie wiem bo nie kupiłem jeszcze... .Pozdrawiam, udanego Sylwestra. Tylko nie jeździjcie w Nowy Rok waszymi Almami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za instrukcje nico03!

 

Niestety, jest ona do nowszego modelu (z wyswietlaczem LCD)

Ja mam starsza (brak LCD, manulana kimatyzacja):/ wnetrze jak na zdjeciu ponizej:

Witam. Jestem nowym uczestnikiem forum. Od czerwca jeżdżę Tino 1,8 automat (rocznik 2004) i chętnie wszedłbym w posiadanie instrukcji obsługi w wersji polskiej. Kolejnym tematem, który mnie bardzo interesuje to serwisowanie w Warszawie. Oczywiście najchętniej dobrze i w miarę tanio (czy wogóle coś takiego jeszcze istnieje?! )

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Many, Witam

Jeżdżę Almerką Tino 1.8 sprowadzoną osobiście z Niemiec i mam tylko instrukcję obsługi po niemiecku. Czy mógłbyś mi podesłać tę instrukcję o której piszesz w wersji polskiej? Mój adres pawbar5@wp.pl

Z pozdrowieniami Paweł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, od tygodnia jeżdżę Tino 2.2 Di 2003r. sprowadzony z włoch. Wyczytałem ze krąży wśród forumowiczów instrukcja do tego samochodu w języku polskim. z góry dziękuje jezeli ktoś zechciał by mi ją przesłać. Mam jeszcze pytanie może ktoś spotkał się z problemem ze przy zimnym silniku samochód nie chce od razu odpalić, zanim zaskoczy rozrusznik musi okręcić się pięć sześć razy czasami i wiecej samochód ma przejechane 85 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc zapewne to juz ma, ale moze nowym sie przyda:

 

http://pdftown.com/PDF-Nissan-Almera-Tino-...ice-Manual.html

 

Dzięki Kolego!!

:D

Tysiące stron wiedzy, wprawdzie w języku Szekspira ale mam nadzieje, że nie będzie potrzeby z niej korzystać, jednak zawsze może się przydać.

Każdy pewnie miał doświadczenia z innymi autami, może porównać i zachwala sobie Tino, ale z przykrością muszę stwierdzić, że w tej klasie aut . . . niemożna dokonac lepszego wyboru ;-)

Jedyne co ją lekko przebija to chyba Honda FR-V

Co do obaw o pompę to mnie też to gryzie i choć śpię spokojnie to mam świadomośc, że pewnego dnia mnie to zaboli :-(, ale cóż, życie.

Pozdrawiam All i gdzie mam się podpisać pod petycją o pdgrupę dla Tino??!!??!!

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

W dniu wczorajszym podjąłem decyzje o zakupie benzyna 1,8 2003 rok

"italia" :)

 

Czekam na rejestracje i mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu bedzie juz mój.

W związku z tym bardzo prosze o instrukcje w wersji PL

Z gory dziekuje i mam nadzieje ze zadomowie sie na forum na dłużej

 

parispaw@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od miesiąca Almerką Tino sprowadzoną z Niemiec i mam tylko instrukcję obsługi po niemiecku. Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję w wersji polskiej?,silnik 1.8 rok 2000 mój adres m_a@autograf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam wielką prośbę do posiadaczy Tino ,czy ktoś z Was ma możliwość przesłać zdjęcie osłony silnika pod spodem auta, ponieważ moja się trochę rozpadła i będzie konieczna rekonstrukcja.

Jeżeli ktoś może to będę bardzo wdzięczy za foto.

Pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam szanownych forumowiczów. kupilem sobie to autko. rocznik 2001. 2,2 diesel, 100k przebieg.

pewno nie bede oryginalny ale jesli ktos bedzie tak dobry i uprzejmy przeslac mi instr. po polsku to bede dozgonnie wdzieczny. a wiem ze taka krazy wsrod forumowiczów. narazie staram sie sam szukac... gdzie co jest i po co :-)

 

fiscomp.kedzierzyn@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!

Właśnie dołączyłam do niniejszego forum. Jestem szczęśliwą (mam nadzieję) posiadaczką Tino od tygodnia. Nie będę oryginalna jeżeli poproszę życzliwych ludzi o elektroniczną wersję instrukcji obsługi. I mam jedno nurtujące mnie pytanie. Jak włącza się alarm w tym cacuszku?. Jedno kliknięcie powoduje zamkniecie centarlnego, ale jak włączyć alarm? Czy może on uruchamia się w momencie zamknięcia centralnego. Jestem raczkująca w temacie Tino, ale po mału się wciągnę. To mój trzeci nissan, ale pierwszy taki piękny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz sliczne dzieki......

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 20:49 ]

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!

Właśnie dołączyłam do niniejszego forum. Jestem szczęśliwą (mam nadzieję) posiadaczką Tino od tygodnia. Nie będę oryginalna jeżeli poproszę życzliwych ludzi o elektroniczną wersję instrukcji obsługi. I mam jedno nurtujące mnie pytanie. Jak włącza się alarm w tym cacuszku?. Jedno kliknięcie powoduje zamkniecie centarlnego, ale jak włączyć alarm? Czy może on uruchamia się w momencie zamknięcia centralnego. Jestem raczkująca w temacie Tino, ale po mału się wciągnę. To mój trzeci nissan, ale pierwszy taki piękny :D

 

a masz wogole alarm????... pewno nie... masz tylko centralny zamek wlaczany 1 klikiem z pilota w kluczyku.... i immobil. tak mysle ale musisz sie dowiedziec.... byly chyba rozne wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biedrzakos

Witam serdecznie wszystkich, którzy w swojej dobroci zechcą/będą mogli mi pomóc.

Jeżdżę Tino od sierpnia 2006 i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tego auta. Świetny humor psujem mi przy wsiadaniu do niego tylko jedna rzecz: "zapali czy nie zapali?" Problem pojawił sie praktycznie od razu po kupni i wiązałem go z faktem, że auto "długo" stało- przy wymianie filtrów w filtrze paliwa było tyle farfocli, iż myślałem że wymiana wszystkich płynów i takowanie dobrego paliwa w wyłącznie sprawdzonych miejscach załatwi sprawę. Otóż mysliłem się. Ciągle to samo. Za namową miejscowego mechanika założyłem między filtrem paliwa a silnikiem na przewód paliwowy tzw "zawór zwrotny", gdyż według jego teorii za problemy z rozruchem odpowiada zapowietrzenie układu paliwowego. Może i ma rację, bo jak "podpompuję" używając pompki na filtrze paliwa, samochód odpala, a w wymienionym na przeźroczysty przewodzie paliwowym m/y filtrem a silnikiem wędruje w strone silnika duży bombel powietrza. Tyle że zamontowany zawór zwrotny nie pomaga. Pomaga natomiast mróz bądź generalnie stanie w niższej temperaturze oraz ciągle pełen bak paliwa- wtedy szanse na mniejsze "kręcenie" są wieksze.

Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem, bądź słyszał o czymś takim?

 

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2008 08:58 ]

Ps. Wiem że milion osób pewnie prosiło o instrukcję w pl. Czy mógłbym by milion pierwszym? Jeżeli tak to polecam się: biedrzak@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

nie wiem czy bede w stanie ci pomoc ale logicznie myslac na podstawie tego co napisales zapowietrza ci sie uklad paliwowy. jesli tak to znaczy ze to powietrze musi sie w jakis sposób dostawac do ukladu paliwowego. wiec warto przesledzic wszytkie polaczenia i wezyki na tym ukladzie i jeszcze jedna ciekawostka. sprawdz czy masz oryginalny korek wlewu paliwa. on rowniez musi miec specjalny uklad odpowietrzajacy... pisales ze jak masz pelny bak to nie ma problemu z odpaleniem wiec dziwnie to zabrzmi ale naprawde sprawdz korek wlewu paliwa i to czy dysza odpowietrzajac w nim jest drozna. nie napisales jaki masz silnik benzyna czy diesel ale jesli diesel to drugim powodem takich trudnosci moze byc rownie prozaiczna przyczyna jak swiece zarowe. czy je wymieniales? sprawdzales? warto to sprawdzic... ale jak autko bylo u flachowca to chyba sprawdzal. pozdro.

 

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 17:48 ]

Wiekszosc zapewne to juz ma, ale moze nowym sie przyda:

 

http://pdftown.com/PDF-Nissan-Almera-Tino-...ice-Manual.html

 

scignałem ale się okazuje ze podczas wypakowywania rar'em pliku wyskakuje błąd i nie można tego archiwum wypakować.... może ja czegoś nie wiem ale wygląda na to że ten plik jest uszkodzony :zly2:

 

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 18:16 ]

juz jest dobrze z tym plikiem.... musial sie sciagnac pierwszy raz z bledem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy, Witam wszystkich.

rok 2001, diselek, sprowadzony z Belgii.

W związku z tym pewnie nie bede orginalny jak poproszę szanownych formułowiczów o polską instrukcje.

Smiać mi sie chcialo z siebie jak nie wiedzialem gdzie sie otwiera wlew paliwa, niestety sporo takich zagadek jak nie ma instrukcji obsługi.

nie wiem czy widać maila wiec pumek@poczta.onet.pl

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich! Mam pytanie, czy ktoś wie jakie i ile żarówek jest do podświetlenia deski rozdzielczej. Niestety nie udało mi się tego ustalić w instrukcji obsługi, prawdopodobnie wymiana powinna być wykonana w ASO, ale przecież w Polsce wszyscy wszystko potrafią :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam swoje wymarzone tino :)

 

Ale oponki mam do wymiany :(

I mam pytanie aktulanie są założone łyse 185/65/15

zmienić na takie same(oczywiscie nie łyse :)) czy może założyć 195/65/15?

 

Co byście polecili?

 

Z góry Thx za odzew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stasiek22

Czy mógł by mi ktoś przesłać ksiązke serwisową w języku polskim na emali lolo14@va.pl bardzo prosze

 

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 20:15 ]

Czy mógł by mi ktos przesłac instrukce obsługi po polsku samochodu almera tino?

lolo14@va.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...