Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w Navarze przy jeździe miejskiej


Gość hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki klucz ... mozesz rozwinac temat ...

 

 

a juz rozumiem ... jak przykrecisz kluczem 13 to pali jak mi 13 ... a jak 10 jak wiekszosc z Was ... to 10-11 ... ino czemu nikt mi tego wczesniej nie pwiedzial ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak zjeżdżasz z góry , a u Ciebie na zakopiance takie są , zresetuj wskazania spalania i zjeżdżaj na takim biegu żeby prędkość była bezpieczna , no i zobacz co pokazuje komp.

 

Pokazuje '0,0'

 

Żadnej magii tam nie ma . :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Ja do kazdego skrzyzowania dojezdzam na biegu, nigdy na luzie. Nawet jak juz mi bardzo predkosc spadnie to nieraz zredukuje na nizszy bieg zamiast wciskas sprzeglo :) I zima sie taki nawyk przydaje :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie silnik spala tyle samo czy na luzie czy na biegu ale bez wciśniętego gazu.

 

Absolutnie 0,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca...na luzie a przy hamowaniu silnikiem jest roznica...tak mi sie wydaje ale najgorzej jak sie komus cos wydaje

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 14:47 ]

a kwestia pokazywania zera na spalaniu to myk ze sposobem przeliczania przez komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie silnik spala tyle samo czy na luzie czy na biegu ale bez wciśniętego gazu.

Nie na biegu pali prawie 0. Sa to jakies miejsca po przecinku. Na luzie sa to wieksze wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w Navarze jest tak wyskalowany , że pokazuje około 0,7-1 l/100km mniejsze spalanie niż w rzeczywistości. No i dlatego przy hamowaniu silnikiem i jeździe na luzie pokazuje 0,00.

 

Ot co :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się, że przy jeździe na luzie jest podawane paliwo jak na wolnych obrotach, a przy jeździe na biegu bez gazu dopływ paliwa jest odcięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Dzieki Bombel za wlaczenie sie do tematu, nareszcie ktos kto wie o co chodzi wyjasnil sprawe raz na zawsze-na luzie pali jak na postoju,na biegu i bez gazu -sila rozpedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos chce zmniejszyć spalanie w mieście to warto o tym pamietać.

Miasto i Navara to tyllko około 11,5 l.

 

Nie jest źle. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13

Popsuję niektórym humor :P

Wczoraj nas trasie Kraków-Warszawa-Kraków moja navarka spaliła przy spokojnej jeździe 80-90 km/h tylko 6.2l/100 km.

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas trasie Kraków-Warszawa-Kraków moja navarka spaliła przy spokojnej jeździe 80-90 km/h tylko 6.2l/100 km.

 

Łódź-Praga-Łódź max. 120km/h - 7,3 l/100km, wg kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Malysz tez cos wczoraj mowil ze mu wialo w plecy... :one: a jestes pewien ze komputer sie nie zawiesil? :/

Jak wracałam to miałem pod wiatr :D i jechałem bez żagla ;)

 

Nie nie zawiesił, bo przeliczałem przy tankowaniu :P

Normalnie mi pali miasto + trasa 8-8.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhe mi sie udalo przez 1 dzien zrobic 7,6 po miescie...z tym ze w korku to juz inna melodia...

schodzisz ze spalaniem jadac obroty lekko ponad 2k i przy 4 biegu 70-75km/h...no i dojazd do swiatel na tej 4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosik mi sie wydaje ze crensch mial reacje ... chyba za duzo km mam na benzyniakach najezdzone ... droge z domu do pracy bez korkow - jakies 5km) zaliczylo na 6.2 ... wieczorkiem po miescie (w zasadzie miasteczku) ... 7.4 ... od wczoraj sie bujam jak emeryt i mam 11.4 (ale to prze qmpla - bylo 9.9 ino sie chcial przejechac wiec jak mu nie poozwolic depnac jak taka MOC) ... pomalutku sie ucze delikatnosci ... obrociki kolo 2k (lepiej tuz ponizej czy tuz powyzej???) ...

 

kurde takie wiegachne auto a trzeba jak z kobietka :-) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys rpm to obroty które dają prawie maksymalny moment w tym silniku.

 

Powyżej 3 tys spalanie gwałtownie rośnie , nie ma co bez potrzeby go tak często kręcić. Na szóstym biegu mozna już poniżej 100 km/h pomykać :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...