Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w Navarze przy jeździe miejskiej


Gość hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz dopiero zajarzyłem że widziałem twoje auto w Rybnickim Aso. Mam wrażenie że nie za dobre miejsce wybrałeś na usuwanie takiej usterki. Panowie na moje pytanie na temat dość dużego zużycia paliwa przez auta z DPF stwierdzili że pewnie to przez sposób jazdy. Ja na to że są aktualizacje softu w którym dokonano poprawek mających na celu zmiejszenie spalania przez auto wywalili gały i stwierdzili że takie czary to nie u nich. Na koniec poprosiłem o aktywacje fabrycznego alarmu i tu też dali d*py, wszystko to był związane z pierwszym przeglądem za który trzeba słono zapłacić a tak naprawdę nic przy aucie konkretnego się nie robi . A na koniec jakiś flejus niby umył auto (wyglądało gorzej niż przed myciem). Generalnie zawsze miałem i mam wstręt do Aso i po tej wizycie mnie to w 100% utwierdziło. Mam gdzieś tą 3 letnią gwarancję bo sumując utrzymywanie jej wyjdzie to drożej niż domniemane usterki w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mają , ale z tego co piszesz nic to nie daje. U mnie komp wyświetla 12 ale auto żłopie ponad 13l i to przy tempie kapelusznika. Jak na silnik dość nowoczesny i takiej pojemności to jest to lekka przesada. Dla porównania mam sprintera który ma 180ps z 2,2 l po dość dużych modyfikacjach silnika, waży 2200kg ma krótki dyfer v-max170 i przy ostrej jeździe naprawdę ciężko go zmusić żeby łyknął 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komp pokazuje dokładnie tyle co później po zalaniu wychodzi. Ale jak dla sprawdzenia pojechałem parenaście kilometrów na tempomacie z ustawionym 110 na liczniku to spalanie wychodziło na poziomie 10. No ale w kapeluszu nie jeżdżę, więc trochę ryfa się tak czołgać. Szczerze mówiąc to się trochę łudzę, że jak zmienię olej to będzie nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam dopiero od 4 dni auto i po przejechaniu dopiero 500km widze ze spalanie w miescie to od 8,8 do 13 a poza miastem ok 9 zadko kiedy ponad 11.

 

Spalanie takie jak w moim q7 tyle ze tam silnik 4,2 :/

 

Jako olej w serwisie (tak jak ryzy pisal) zalecono mi tylko i wylacznie 10W60 - w Lublinie leja w serwisie tylko shella ale ja zdecyduje sie na Motula (wymienie przy 5000km) jak do tej pory kazde moje auto smiga na motulu i chwale...

 

Co do innych smarowidel sie nie wypowiem bo nie sprawdzalem.

 

 

Czy to jest normalne w Navce ze przy lekkim dodaniu gazu slychac klekot (i przy zimnym i rozgzanym silniku) taki jak w traktorku a dopiero po docisnieciu bardziej gau klekot ustaje i dzwiek przyjemniejszy dla ucha slychac.... troszke irytuje ta kultura pracy, chodz w porownaniu z l200 to miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Ale Navarka ma układ przeniesienia napędu zdolny przenieść wieksze obciążenia to raz a dwa, że jest mniej wyrafinowany. Na pewno ma większe opory ruchu no i sam silnik tez jest traktorowaty. To jest samochód do pracy a że tak jak kombajny dostał klime i wspomaganie to nie znaczy że stał się limuzyną. I prosze nie używac ceny zakupu jako argumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zwrot podatków w jej cenie zawartych to droga nie jest. Natomiast bez tych zwrotów to droga. Chyba większość podzieli mój pogląd.

+- stówka za taką brykę ( AT+P/P+hardtop ), po odliczeniach to oczywiście dobra cena.

Nie zapominajmy również, iż posiadacz Navki kupuje tańsze paliwo, co po uwzględnieniu jeszcze obniża jej cene w dłuzszym okresie czasu. Tak więc mam krążownika ( jak to okresliła moja pracownica ) w cenie plaskacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Droga nie jest ale..... Hmm pierwsza sprawa to trzeba to rozpatrywac w innych kategoriach. To znaczy ...każdy z nas kupił sobie Perszerona a jeździ nim wierzchem... zamiast ciężkie wozy ciągąć.

Poza tym gdzyby miała jakośc podzespołów mechanicznych Toyoty i układ przeniesienia napędu z Mitsu to by było cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga nie jest ale..... Hmm pierwsza sprawa to trzeba to rozpatrywac w innych kategoriach. To znaczy ...każdy z nas kupił sobie Perszerona a jeździ nim wierzchem... zamiast ciężkie wozy ciągąć.

Poza tym gdzyby miała jakośc podzespołów mechanicznych Toyoty i układ przeniesienia napędu z Mitsu to by było cos :D

 

 

Ryży nie kazdy :D Ja ciagam Navarka lawete z ciezkimi autami. Naped szczegolnie przydatny przy wjezdzaniu z laweta tylem na podworko pod gorke (ostatnio na lawecie BMW i bez 4x4 nie wjechalbym :one: ) Nie zawsze za mna ciagnie sie laweta ale auto jak najbardziej do tego odpowiednie chociaz szkoda go troszeczke... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to możemy zrobić taki teścik, ale pewnie dopiero po feriach. Bedzie na szafie jakieś 8000, no i potestuję w trasie po wymianie oleju, a w ASO sami zaproponowali sprawdzenie, jak im powiedziałem jakie mam spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kompie w jeździe mieszanej wyświetla się 7,7 l/100 km :D:D , czyli bedzie to ok 8,5.

 

Zgadzam się z Koniem , że zmieszczę się w 10 l/100 km w jeździe miejskiej, pod warunkiem , że nie będzie to jazda po 5 km dziennie, tylko minimum 20 km dziennie.

 

Przy rozruchu i pierwszych kilometrach na zimno to 12 l średnio łyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma krótkich przelotów, bo mieszkam kilkanascie km od centrum, więc jak już jadę to minimum 20km, a nawet przy super spokojnej jeździe, starajac się wyprzedzać tylko tych którym jazda samochodem wyraźnie komplikuje żywot, poniżej 12,5 nie da rady zejść. A jak już się do centrum wbiję to przy baaaaardzo spokojnej jeździe 13,5-14, a dzisiaj potrzebowałem trochę spóźnienia nadgonić i dzień zakończyłem 15,5. MASAKRA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj specjalnie trasa tylko po mieście 140 km - wynik na zegarku 9,2 l ( czyli ok 10 l/100km), srednia predkość 34 km/h

 

 

BTW ; o rany mój 1000 post :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...