Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w Navarze przy jeździe miejskiej


Gość hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dawno nie zaglądałem na forum a tu widzę sporo wpisów na temat który rozpocząłem. Ale do rzeczy. Mam automat i pełną zabudowę.I jeżdżę spokojnie bez ekscesów.No czasami depnę, ale jak mnie jakaś melepeta wkurzy. :D

Przekroczyłem 15 tys przebiegu i średnie spalanie jest na stałym poziomie.

W mieście pali średnio 15,8l przy średniej prędkości 10km/h :(: .

Na trasie Kraków-Zakopane 10-11l przy średniej od 40 do 80km/h.

Na autostradzie Kraków-Katowice 11l przy średniej 120-130km/h

Z przyczepą ważącą 1400kg+4osoby+pełna paka pali średnio 16,5 jadąc po polskich drogach.

W lecie machnąłem trasę 3tys km po europie -4 osoby na pokładzie i pełna paka - 70% autostrady (średnia 14km/h),30 % lokalne drogi (średnia 60km/h) i średnia wyszła równo 11l.

Większość wyliczeń robiłem na podstawie rzeczywistego zużycia , komputer często zawyżał o ok 0,5-1l.

Producent podaje następujące parametry spalania

Zużycie paliwa Manual Automat

cykl miejski 10,7 11,7

cykl pozamiejski 7,3 7,8

cykl mieszany 8,5 9,2

Poziom emisji CO2 226 245

Prędkość maksymalna 170 170

Min. czas rozpędzania 0-100 km/h 11,4 11,5

Ww. wymienione parametry nijak się mają do rzeczywistości.

Chyba, że parametry przy pomiarach jakie zastosował producent są z kosmosu.

 

Wymieniałem ostatnio olej w jednym autoryzowanych serwisów i gość na moje pytanie o spalanie powiedział, że jeśli chodzi o Navary mają dużą ilość reklamacji. Wiele modeli pali ponad 18l a rekordzista pali 22l. Nissan na razie nie wie co począć z tymi reklamacjami i szukają przyczyn. Gość z serwisu twierdzi, że każdy któremu pali sporo ponad normy fabryczne powinien zgłaszać reklamację. Bo różnica w normach fabrycznych do 2l jest dopuszczalna ale wyższa już nie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wiele modeli pali ponad 18l a rekordzista pali 22l. Nissan na razie nie wie co począć z tymi reklamacjami i szukają przyczyn. Gość z serwisu twierdzi, że każdy któremu pali sporo ponad normy fabryczne powinien zgłaszać reklamację. Bo różnica w normach fabrycznych do 2l jest dopuszczalna ale wyższa już nie. Co o tym sądzicie?

 

Czyli tak jak w sławnej produkcji FSO - każdy samochód palił inaczej??????

 

W takim razie ja mam całkiem niezły egzemplarz.

 

Trasa Katowice - Olsztyn: gierkówka, autostrada do Łodzi, korki, korki , ruch miejski, trasa na Gdansk- predkosci od 10 km/h w korkach do 150 km/h autostrada, gdańska prawie tak samo. Cały czas 2WD, Olsztyn 4WD - 40 km. Lekkie obciązenie- 4 osoby +150 kg.

 

Wynik na komputerze - 8,1 l/100 km !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Życzę podobnych osiągów.

 

Nie kręce silnika ponad 3 000 rpm jeśli nie ma takiej potrzeby.

 

.....a potrzeba taka jest tylko wtedy jak chcę jechać ponad 160 km/h. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Większość wyliczeń robiłem na podstawie rzeczywistego zużycia , komputer często zawyżał o ok 0,5-1l.

Producent podaje następujące parametry spalania

Zużycie paliwa Manual Automat

cykl miejski 10,7 11,7

cykl pozamiejski 7,3 7,8

cykl mieszany 8,5 9,2

Poziom emisji CO2 226 245

Prędkość maksymalna 170 170

Min. czas rozpędzania 0-100 km/h 11,4 11,5

Ww. wymienione parametry nijak się mają do rzeczywistości.

Chyba, że parametry przy pomiarach jakie zastosował producent są z kosmosu.

 

Wymieniałem ostatnio olej w jednym autoryzowanych serwisów i gość na moje pytanie o spalanie powiedział, że jeśli chodzi o Navary mają dużą ilość reklamacji. Wiele modeli pali ponad 18l a rekordzista pali 22l. Nissan na razie nie wie co począć z tymi reklamacjami i szukają przyczyn. Gość z serwisu twierdzi, że każdy któremu pali sporo ponad normy fabryczne powinien zgłaszać reklamację. Bo różnica w normach fabrycznych do 2l jest dopuszczalna ale wyższa już nie. Co o tym sądzicie?

 

Mnie komputer zawyża spalanie o ok. 0,2 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to powyżej 160 już wiele nie ma, tak do 180, więcej to tylko z górki.

 

U mnie np. przy większych prędkościach szumią prawe drzwi, serwis bezradny, a więc po prostu chyba potraktuję je "z buta" w odpowiednim miejscu i się naprawią :)

 

O spalaniu w takich przypadkach się nie dyskutuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w ostatnim tygodniu w ciepłych krajach , gdzie ON napędowy kosztuje na nasze 0,35 zł . :D:D Brzmi to jak bajka.

 

Tam nikt się nie przejmuje spalaniem. :kosci:

 

BTW: mam trochę zdjęć z jazd po pustyni ,wprawdzie Land Cruiserem na uniwersalnych oponach, to je umieszczę gdzieś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Męcze navarke dopiero 4 dzień. I tak:

-trasa z salonu w Zielonej do Gorzowa, prędkość +- 90-100.......9l

-trasa Gorzów - Świnoujście-Gorzów, prędkość 120-140km/h......11l

-dom-szkoła-praca-dom ( miasto )......+-....16l

Ale to dopiero początek przygody i na dotarciu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drążyłem temat wysokiego spalania i wreszcie cholerny Nissan puścił farbę.

Okazuje się, że wersje z automatem mają wadę fabryczną o której patafiany wiedzą od prawie roku. Wada związana jest z filtrem cząsteczek stałych gdzie następuje regularne spalanie odfiltrowanych cząstek stałych.Ale spieprzyli oprogramowanie które dozuje paliwo do komory spalania cząstek i zamiast dozować paliwo, to leci ono generalnie non stop do tej komory.

W najbliższym czasie mają wzywać (podobno) właścicieli Navar z automatem do przeprogramowania komputerów.

Ten filtr cząsteczek miał być odpowiedzią na wymagania związane z ochroną środowiska i normą EURO-4. Co to za ochrona środowiska jeśli taka Navara pali 40 % więcej paliwa !!

 

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2007 23:43 ]

Przekroczone 3k. Automat. A spalanko ma sie tak. Miasto - około 14-15l, trasa - 9-12l . Chyba mieszczę sie w normie, nie jest źle.Pozdrawiam.

Wg. mnie to nie mieścisz się w normie :-)

Wg. Nissana spalanie powininieś mieć takie:

Zużycie paliwa

cykl miejski 11,7

cykl pozamiejski 7,8

cykl mieszany 9,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e ale trasa z jakimi predkosciami i jakim ladunkiem?

u mnie bez ladunku po miescie jest do 12 a poza to przekracza 12 (chyba ze emeryce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e ale trasa z jakimi predkosciami i jakim ladunkiem?

u mnie bez ladunku po miescie jest do 12 a poza to przekracza 12 (chyba ze emeryce)

U mnie bez ładunku po mieście przy delikatnej jeździe wychodzi ostatnio 18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18l.
??????????????????????? tyle to przy 180 ssie

 

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2007 09:43 ]

przygotowany na 12l/100 średnio
no i mi tak srednio wychodzi.. choc przed awaria palil 2 litry mniej srednio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...