Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w Navarze przy jeździe miejskiej


Gość hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację ila Wam pali w mieście Navara.

Jeżdżę 3 tygodnie, na razie tylko po mieście, zrobiłem ok 1000km i spalanie wyszło mi na poziomie 16l.

Przeczytałem różne posty i niektórzy się chwalą, że pali im 11 w mieście.

Może to przez krókie przebiegi jakie robię w mieście max do 10 km i silnik nie zdąży się rozgrzać?

Jak macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o info.

 

 

Witajcie ,d40,przebieg 3 tys. automat - autostrada Wrocław- Katowice -tempomat nastawiony na 130 km. spalanie 12,5 l,chyba troszkę dużo?

poza tym auto bdb.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek4wd

Ta sama autostrada - 120 km paliwo orlen - 12l/100km

ta sama autostrada - 120 km paliwo shell V-power 10,8l/100km

Co prawda jak policzysz cene V-powera to wychodzi prawie to samo, ale 10 wygląda o wiele lepiej niż 12 :P

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Ta sama autostrada - 120 km paliwo orlen - 12l/100km

ta sama autostrada - 120 km paliwo shell V-power 10,8l/100km

Co prawda jak policzysz cene V-powera to wychodzi prawie to samo, ale 10 wygląda o wiele lepiej niż 12 :P

W

 

Powinno być:

Orlen low power, shell v-power :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm a ja mam przejechane 2 kkm i srednie spalanie wyszło mi 9,9 l/100km,jeżdżę na trasie koszalin -kołobrzeg i trochę po mieście.

mam nawarke z 2007 ale model na 2008 (ten z kierunkowskazami na lusterkach)

całkiem przyzwoity wynik a dodam że jej raczej nie oszczędzam :D

 

[ Dodano: Pon 20 Sie, 2007 01:27 ]

hmmm a ja mam przejechane 2 kkm i srednie spalanie wyszło mi 9,9 l/100km,jeżdżę na trasie koszalin -kołobrzeg i trochę po mieście.

mam nawarke z 2007 ale model na 2008 (ten z kierunkowskazami na lusterkach)

całkiem przyzwoity wynik a dodam że jej raczej nie oszczędzam :D

pozdrawiam wszystkich nawarowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni bak spalony przy prędkosciach do 120 km/h, w mieście przejechane może 100 km, paliwo Shell - zwykły diesel - na komputerze wynik 7,8 l/100km.

 

Rzeczywiste spalanie to około 8,5 l/100km.

 

Jazda w mieście to około 10 l/100km, mniej się nie da :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w automacie /5 tys.km/ przy najnormalniejszej jeździe na zbiorniku przejeżdżam ok.700 km i inaczej sie nie da,nie wiem pewno automat pali więcej,cały czas klima, szlag wie

pozdro wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jechałes na wdechu i powietrze pusciles dopiero w Wawie......

Ok. Ja juz sie pogodzilem (aut.) ze spalaniem 10-15/miasto-trasa...

Nie liczcie na cuuuud.

Na poczatku pojeczalem, ale teraz jedyne wyjscie: wliczajcie wache do faktur i smigajcie, bo zakrzepow dostaniecie w lydkach albo palpitacji w klacie od tego "dozowania" gazu.

Na przyjemnosc z jazdy w klimacie "rekordów", nie liczcie.....

 

 

 

Moze L200, albo Hilux mniej pala....uparli sie wszyscy na te Navary i wez tu czlowieku badz na szosie orginalny...

 

Pozdro.Danko

 

Pozdrawiam Cie Ryży.

 

na trasie Kraków - Wa-wa wyszła mi kiedyś 5.8l. Z reguły na tej trasie mam 6.2l- 6.6l średnio.

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Mnie przy pełnym baku ostatnio navarka przejechała 1020 km (miasto+trasa).

Taaa - a świstak siedzi i zawija sreberka :D:D

 

Zapraszam na przejażdżkę to zobaczysz. Błogosławienie, którzy nie widzieli a uwierzyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chętnie zobaczę!

Jeśli masz wersję King bez przedniego napędu, wersja 2006 (euro3), tankujesz vpower, założyłeś eco-boxa i masz nogę z pierza to na pewno wynik lepszy, ale w te 1000km jakoś ciężko mi uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy pełnym baku ostatnio navarka przejechała 1020 km (miasto+trasa).

Taaa - a świstak siedzi i zawija sreberka :D:D

 

Zapraszam na przejażdżkę to zobaczysz. Błogosławienie, którzy nie widzieli a uwierzyli ;)

 

Chętnie - to kiedy i gdzie ???

 

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 23:50 ]

A mnie pali średnio miasto+ trasa 8 do 8.5 przy manualu.

Przy samej miejskiej jeździe pali 11-12.

 

O i jeszcze to znalazłem - to dziwne, bo ja w mieście bez problemu i specjalnych "oszczędności" uzyskuję 10,5 - 10,7 - ale średnio i tak wychodzi z trasą (powiedzmy 50/50) w granicach 9,5 do 9,8... Owszem uzyskuję chwilowe wskazania typu 6,4 czy inne poniżej 7- nie chodzi mi jednak o to, żeby jechać 70-80 na 6-tym biegu, żeby mijały mnie traktory i rowery oraz chińskie skutery o pojemności 50ccm.. Poza tym nie wydaje mi się, aby to było dobre dla 171KM i 420Nm... Jeśli tak masz mnie powozić - to dzięki, dobrze sypiam również w domu, nie muszę spać w Twojej Navce :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000km na baku jest w zasadzie możliwe. Tankując pod sam korek wejdzie 83 l ON i wyjeżdżająć do zera, wyjdzie spalanie 8,3 l/100km.

 

Uważam, że :

-nie przekraczając 120 km/h

-delikatna noga,

-zapięty tylko tył,

- asfalt

 

jest to możliwe :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też jechać w próżni za TIRem, ale wtedy może człowieka szlag trafić :D

A 1000km to się da z łatwością, jak się zapoda bak wyprawowy (130l). A te 8.3 to nie jest taki doskonały wynik w zużyciu, biorąc pod uwagę, że takie choćby Terrano 2,7TD, które ma sporo gorszy stosunek mocy do masy i aerodynamikę pali podobnie, a sam silnik pamięta epokę brązu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13

W czym macie problem, czy spalanie 8.3/100 to coś nie do osiągnięcia? Ja jeżdżę raczej spokojnie i płynnie, nie muszę pokazywać na ulicy, że mam "navarę" to trzeba ruszać z piskiem. Dla przykładu: mam eksplorera 4 l benzyna automat i spalanie 10-12 l, a niektótrzy osiągali na nim bez problemu 18 l. Wszystko to gtechnika jazdy, szarpanie, korki, szpan!!!!! ja z tego dawno wyrosłem, mnie cieszy kultura jazdy.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 06:25 ]

Mnie przy pełnym baku ostatnio navarka przejechała 1020 km (miasto+trasa).

Taaa - a świstak siedzi i zawija sreberka :D:D

 

Zapraszam na przejażdżkę to zobaczysz. Błogosławienie, którzy nie widzieli a uwierzyli ;)

 

Chętnie - to kiedy i gdzie ???

 

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 23:50 ]

A mnie pali średnio miasto+ trasa 8 do 8.5 przy manualu.

Przy samej miejskiej jeździe pali 11-12.

 

O i jeszcze to znalazłem - to dziwne, bo ja w mieście bez problemu i specjalnych "oszczędności" uzyskuję 10,5 - 10,7 - ale średnio i tak wychodzi z trasą (powiedzmy 50/50) w granicach 9,5 do 9,8... Owszem uzyskuję chwilowe wskazania typu 6,4 czy inne poniżej 7- nie chodzi mi jednak o to, żeby jechać 70-80 na 6-tym biegu, żeby mijały mnie traktory i rowery oraz chińskie skutery o pojemności 50ccm.. Poza tym nie wydaje mi się, aby to było dobre dla 171KM i 420Nm... Jeśli tak masz mnie powozić - to dzięki, dobrze sypiam również w domu, nie muszę spać w Twojej Navce :):)

 

 

Jak będziesz w Krakowie daj znać, to Cię przewiozę :P

 

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 06:31 ]

Można też jechać w próżni za TIRem, ale wtedy może człowieka szlag trafić :D

A 1000km to się da z łatwością, jak się zapoda bak wyprawowy (130l). A te 8.3 to nie jest taki doskonały wynik w zużyciu, biorąc pod uwagę, że takie choćby Terrano 2,7TD, które ma sporo gorszy stosunek mocy do masy i aerodynamikę pali podobnie, a sam silnik pamięta epokę brązu. :D

 

W czym masz problem???? Spróbuj jechać spokojnie, płynnie, ,no chyba, że nie potrafisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... pare słówek...Navara 2007 rok automat ..pierwsze doswiadczenia bez budy..next z budą

 

spalanie srednia z 1,5k km 13-14l

 

z budą

 

2k km 12-13 l

 

pisze tu o spalaniu srednim..to nie prawda ze nie da sie w miescie pocisnac 100 km...oczywiscie w ramach rozsadku... jazda miejska 80% jazda pozamiejska 20 % ..efektywnie chodzi o poruszanie sie a nie o robienie analizy gdzie i na czym mozna zaoszczedzić....na komputer nie patrze wogóle...licze zuzycie na podstawie tankowania...auto jest po to by działało ..ma klime to jej uzywam ,światła , ciepłe fotele...to tylko auto...im bardziej komfortowe tym drozsze w utrzymaniu...

I tak wiekszość z Nas "posiadaczy" kupiła go dla zdrowego rozsadku ..czyli f-ra pełne odliczenie vatu i jednorazowa amortyzacja......I TO BYŁA OSZCZĘDNOŚĆ ..teraz trzeba za nia płacić na stacji...Pozdrawiam....z pewnością się zarejestruje...zaczynam sie robić Navaro-Maniakaiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... pare słówek...Navara 2007 rok automat ..pierwsze doswiadczenia bez budy..next z budą

 

spalanie srednia z 1,5k km 13-14l

 

z budą

 

2k km 12-13 l

 

....I TO BYŁA OSZCZĘDNOŚĆ ..teraz trzeba za nia płacić na stacji...Pozdrawiam....z pewnością się zarejestruje...zaczynam sie robić Navaro-Maniakaiem.....

 

Chwila, chwila , nie jest tak do końca - odliczając jeszcze VAT z paliwa to z tych 12-13 l/100 km robi się tylko 10 l/100 km :D:D

 

I tutaj też się trochę złotówek uzbiera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...