Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radyjko juz mam,teraz antena sirio Ml-145,folia pod antene i zobaczymy jak to bedzie smigac.Po zestrojeniu oczywiscie.Sorki za tyle pytan,ale jestem zielony w temacie i nie chce czegos zepsuc.Jak mam przylutowac przewody w tej wtyczce do zapalniczki?Plus do sprezynki,a masa do tej blaszki z boku?Czym to oczyscic zeby lut sie dobrze trzymal?Nie moge krecic pokretlem od zmiany kanalow,ciezko chodzi.To ma tak byc?Boje sie mocniej pokrecic zeby nie urwac czegos.Czy moge podlaczyc radio bez anteny w celu sprawdzenia jego dzialania?Sorry za tyle pytan,ale forum chyba wlasnie po to jest :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus do sprezynki,a masa do tej blaszki z boku

Tak, plus ma być na środkowym bolcu, ale lepiej jeszcze sprawdź w samochodzie - u szwgra było odwritnie.

Czym to oczyscic zeby lut sie dobrze trzymal

Niczym, troche kalafoni i będzie gitara.

Nie moge krecic pokretlem od zmiany kanalow,ciezko chodzi

Normale w nowych unidenach, nic nie zepsujesz.

Czy moge podlaczyc radio bez anteny w celu sprawdzenia jego dzialania

Ale tylko do odsłuchu. Nie naciskaj mikrofonu. A tak szczerze to lepiej bez anteny nie włączaj :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia więc pytam znawców w tematyce CB.

Co myślicie o radyjku UNIDEN PC68XL? Teraz mam Pro520XL ale możliwe, że niebawem będę chciał kupić coś ciekawszego i właśnie powyższy PC68XL wpadł mi w oko.

Jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia

Właśnie dlatego powinieneś celować w coś 'bardziej gabarytowego' jak np DJSzmer.

A jeżeli już chcesz coś bomba to polecam http://www.www.premiere-electronics.net/st...alaxydx95t.html

szatan nie radio, w am do 150W. Mobile w odległości ok 35km od mojej bazy brzmią jakby stał przy antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze nie zalozylem radia :) Pytanie mam,chodzi o polke nad popielniczka w P10.Tylu tej polki juz sie pozbylem.Teraz jak tam zamontowac radio?Miejsca tam duzo nie ma.Jedyne co mi do glowy przychodzi,to przykrecic na jedna srube do boku tej polki.Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Witajcie kolezanki i koledzy.

Mam pytanie:

 

Uniden520 to juz wiem ze jest ok, ale co z ta antena ?

 

http://moto.allegro.pl/item486082869_cb_un..._2_gratisy.html

 

Czy warto za te pieniadze to kupic, czy nie.

Jezdze z zona i dzieckiem i nie chce zeby mi to trzeszczalo i wole wydac troche wiecej,ale poleccie cos wlasnie dobrego jakbyscie laskawi byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustler to jest minimum na jakie można sobie pozwolić :P . Wolałbym kupić sirio as100. Dobrą anteną jest też gamma 90(montowana na stałe więc trzeba samemu dokupić magnes) - można napisać, że ma małe szumy ale jej grubość sprawia, że podczas jazdy w aucie odczuwalny jest gwizd. Pomaga lekkie pochylenie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zalozylem radia :) Pytanie mam,chodzi o polke nad popielniczka w P10.Tylu tej polki juz sie pozbylem.Teraz jak tam zamontowac radio?Miejsca tam duzo nie ma.Jedyne co mi do glowy przychodzi,to przykrecic na jedna srube do boku tej polki.Jakies sugestie?

 

tą półeczkę idzie zdemontować, i pojawia się przestrzeń 1DIN, taka sama jak na radioodtwarzacz.

Juz pocielem poleczke :) Po drugie,to by byla za duza dziura.Taka pogoda do bani,ze na razie sie nie zabralem za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Narzeczona chce mi kupic radyjko na gwiazdke i czytajac wszystko troche zglupialem. Do wydania max 500zł Moze byc bez antenki. Na allegro znalazlem presidenta johny 2 lub harry 2 z antenami do 500zł Wydaje mi sie ze to najlepsza firma i najlepsze radia jednakze sie nie znam wiec prosze o porady lub opinie. Znalazlem tez pare fajnych unidenow i Cobra ale tych firm nie znam. Co byscie polecili??

Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bo kazdy go poleca ale mam troche wiecej kasy wiec moze jest cos lepszego.

A co do anteny to czesto jezdze z predkosciami powyzej 170 a wiem ze wiekszosc ma do tej granicy limit stabilnosci. Pozatym to chcialbym antene jakas krotka a nie tak jak wiekszosc z kierowcow po 1,5m lub wiecej, jakos mi sie to wogole estetycznie nie podoba ale zeby byla rownie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym antene jakas krotka

Jak krótką? Musisz liczyć się z tym, że im krótsza antena tym gorsze osiągi.

mam troche wiecej kasy wiec moze jest cos lepszego

Pewnie, że jest coś lepszego ale nieco droższego i o większych gabarytach np uniden 68, 78 czy president walker - radio o większej czułości więc do krótkiej anteny jak znalazł - oczywiście chodzi o odbiór, no i taylor bez asc - proste radio ale bardzo przyjemne i dobry odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mowilem do 500zł a co [owiesz o tym johnie2 lub harrym2?? johny wcale nie jest duzy gabarytowo bo sa sporo wieksze. Chce krotka bo nie widzi mi sie chowanie dlugiej anteny do samochodu tymbardziej ze bagaznik mam wiecznie zawalony noi nie potrzebuje zasiegu np 25km bo to jak dla mnie bez sensu. Chodzi mi o radyjko zeby bylo tez bez awaryjne, musi byc wyraznie slychac przedewszystkim i bez szumow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od końca

przedewszystkim i bez szumow

Niestety nie da się tego osiągnąć, radio musi szumieć. Jedne więcej inne mniej.

powiesz o tym johnie2 lub harrym2

Radia bliźniacze tylko harry posiada emisję FM. Od strony technicznej odbiorniki identyczne jak w unidenie 520. Generalnie całkiem niezłe ale nie warte swojej ceny - wolałbym tańszego unidena.

Chce krotka bo nie widzi mi sie chowanie dlugiej anteny do samochodu

Jak krótką? Z bardzo krótkich to president florida, ale zasięgi do ok 5km lub dłuższa gamma90(II) ok 93cm. Do tej ostatniej trzeba dokupić postawę magnesową, oczywiście jeśli ma być na magnesie. Jej zaletą są dobre osiągi, dość niskie szumy ale potrafi nieraz zagwizdać podczas jazdy - pomaga lekkie pochylenie anteny.

Tak jak pisałem dość przyjemnym radiem jest president taylor ale classic. Z gammą90 będzie stanowił dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Marins ja mam Unidena 520XL, którego planuję zmienić na 68XL.

Antenkę mam na magnesie - Sirio Omega 27 (ok. 100cm dlugości) i przy licznikowych 190km/h nawet nie drgnie z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. Myslalem nad taka 30cm widzialem fajne presidenta za ok 200zł nie potrzebuje dalekiego zasiegu tak naprawde. Mysle ze taka antenka w połaczeniu z harrym to bedzie dobry wybor. Ale mam jeszcze troche czasu wiec sobie jeszcze poczytam na ten temat i dopiero wybiore.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Floride i max zasięg (możliwośc zrozumienia się) był ok.7km ale to już naprawdę nie lada wyczyn.

Praktycznie zasięg anteny Florida przyzwoitej jakości to ok 2-4km w zaleznosci z kim się rozmawia i gdzie.

Dla porównania powiem że antena Hustler 100 ten zasieg powieksza niemal dwukrotnie (tak na oko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam niedrogie ale bardzo dobre i niedoceniane ze względu na duże gabaryty radyjko Midland 5001.

 

Przesiadłem się na niego z Unidena 520 XL , który uważam że jest lepszym radyjkiem niż President Johny II ASC(może się komus narażę :D )

 

Użytkuję trzy zestawy w trzech samochodach : Midland 5001, Uniden 520, JohnyII ASC.

 

I w takiej kolejności zajmują miejsca w mojej ocenie. A poza tym Midland kosztuje poniżej 300 PLN :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli antena ma być bardzo krótka to tylko i wyłącznie florida ok 43cm. Jest to tzw. helikal i w swojej długości jest bardzo dobra.

radyjko Midland 5001

Nie miałem okazji poznać więc nic nie napisze.

Można popatrzeć jeszcze za używanym unidenem 520 produkcji filipińskiej choć ja jednak pozostałbym przy taylorze - przy tej długości anteny rf gain może być zbędny.

Dla porównania powiem że antena Hustler 100 ten zasieg powieksza niemal dwukrotnie

Jest ponad dwa razy dłuższa więc to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak pisza ze radio ma nowe asc III generacji to jest to asc juz poprawione i mam rozumiec ze bedzie juz wporzadku wszysko z nim?? Wezme chyba jednak tego johnego bo skoro rozni sie tylko tym FM od harrego to nie bede przeplacal a unidena nie chce. A co do antenki to jeszcze sie zastanowie ale moze wezme hustlera 100 albo ta krotka co pisales floride.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupiony Johny II ASC musi iść do poprawki do autoryzowanego serwisu Presidenta w Częstochowie :kosci: . - firma Radiopol.

 

President sprzedaje coś co jest niesprawne od początku (to jest możliwe tylko w PL), a wyparł ze sprzedaży Unidena 520 XL , któremu do pięt nie dorasta. :diabel:

 

W Johnym głośniczek jest taki jak w zabawce, trzeba koniecznie dodatkowy głosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru anteny.

 

Zwróć uwagę na jej zysk.

Taka Florida http://www.president.com.pl/oferta/anteny/florida i np taki ML 145 http://www.president.com.pl/oferta/anteny/ml_145_sm . Zysk tej drugiej jest o 5 dB większy.

A co to oznacza? Różnica 3 dB oznacza, że moc wypromieniowana przez antenę jest dwa razy większa, niż w drugim przypadku. A tu mamy różnicę 5 dB.

Wnioski można wyciągnąć łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...