Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow

Heloł :!:

Jestem laikiem w tym temacie ale powoli zaczynam się z nim zaznajamiać bo chcę sobie kupić CB :D

Jestem tzw. "krawaciarzem" :D:P więc na pewno bardzo mi się przyda :D

Generalnie chcę dosyć dobre radio na kilka latek i krótką ale dobrą antenę magnetyczną. Tak żebym nie musiał się z nią szarpać przy wrzucaniu do bagażnika.

 

Co powiecie na taki zestaw: Radyjko PRESIDENT JOHNNY II i antenka PRESIDENT OHIO :?:

 

Miałem przyjemność jechać z takim secikiem kolegi furką i powiem szczerze, że byłem pod wrażeniem tego jak ładnie to działało.

 

Dawać Wasze opinie :!: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli johnny to tylko z poprawionym ASC tzw III generacji a antena z krótszych o podstawie magnesowej to sirio as100.

I teraz.... za cenę johnny II + ohio masz president walker + sirio as100. Zestaw na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje 3 grosze.

Byłem w posiadaniu TTI 770 z natena President Florida (magnesowa 45cm). Ogolnie rzecz ujmujac -wg mnie i mnie slyszacych radio wspaniale (choc czesto zalezy to od tego na jaki egzemplarz sie trafi), niestety w zwiazku z krotka antena -zasieg w ktrorym dobrze sie slychac to 3-4km.

 

Obecnie mam ONWA MK-3. Kupilem to poniewaz slyszalem u kolegi jak chodzi i jestem zadowlony z racji swej prostoty i ceny. Wg mnie posiada wystarczajce funkcje, a co NAJWAŻNIEJSZE -jestem mniej zagrozony rozbiciem szyb i jego kradzieza -co nie jest bez znaczenia.

 

Wg mnie rzeczy na ktore warto zwrocic uwage przy zakupie to modulacja FM i praca w ZERACH, poniewaz cała Europa tak chyba nadaje tylko my (POlska) odstajemy od tego (to troche jak odbior satelity w systemie analogowym) i zapewne predzej czy pozniej to sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o UNIDEN GRANT

Nie miałem przyjemności pracy na takim radiu. To co widzę po schemacie to nie jest to ani jackson ani alan 87 choć nadajnik jest bardziej zbliżony do tego drugiego(co mogłoby oznaczać bardzo dobry nadajnik). Radio ma ssb ale tylko jedną bandę - 40 kanałów. Kierując się datą produkcji - stare radia były lepszej jakości - i opiniami userów a także parametrami w sieci to radio godne polecenia. Co do wartości to zależy w jakim jest stanie, co było przy nim robione itp. ale nie więcej jak 250zł za całkowicie sprawne radio.

rzeczy na ktore warto zwrocic uwage przy zakupie to modulacja FM i praca w ZERACH

To zapewniają radia z multistandardem, nie trzeba ich przestrajać w '0'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ze względów oszczędnościowych narazie kupiłem sobie radio Uniden Pro 520 XL i antenkę Sirio Omega 27.

Chwilę jeździłem z radiem President Harry ale nie byłem z niego zadowolony.

 

Później jak będzie więcej luźnej monety zakupię coś ciekawszego :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Jedyne co zrób to sprawdź ze stacją bazową czy radio masz przestrojone. Ostatnimi czasy dzięki temu mam trochę roboty

Jak rozumiem to chodzi o przestrojenie w "0"? Dobrze rozumuję?

Jak mam sprawdzić to ze stacją bazową? Jestem laikiem w temacie więc pytam.

A w razie gdyby nie było, to chyba już wiem do kogo zasuszyć szkliwo :D:P

 

Antenka na dachu ładnie się trzyma. Miałem postawione na środku z gumową podkładką pod magnes i przy 190km/h nawet nie drgnęła więc jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o przestrojenie w "0

Dokładnie.

Jak mam sprawdzić to ze stacją bazową

Jak respondent z bazówki będzie kumaty(a w Chojnicach jest kilku) to sam Ci powie. Jak nie to wywołaj kogoś i zapytaj, zazwyczaj mają radia z 'wąskim' odbiornikiem i od razu powiedzą jak sytuacja się przedstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

szpara łopatologicznie proszę :D:P

Mam bazówkę wołać na 19-tym czy na innym kanale? Co im rzucić w eter?

Ja tak jak pisałem jestem totalnym laikiem w tym temacie :D:P

 

Narazie powiem szczerze, że po krótkim przejeździe w mieście jest OK. Sprzęcior ładnie bangla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawołaj na 19 lub 28 - wywołanie dla stacji bazowych. Jeżeli nikt się nie zgłosi to poskacz po konałach i poszukaj mocnych, stałych sygnałow( bardzo często z echem). Jak znajdziesz to zaputaj czy ma możliwość sprawdzenia czy stoisz w zerach. Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli coś będzie nie teges a gość będzie kumaty to sam Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson i grant mają podobny design.

Nowsze wydanie jacksona(nie to najnowsze obecnie produkowane) ma o jedną bandę więcej i posiada ASC.

Jaka tę antenę do mojej minim bazy kupić

Zależy do czego będzie używana. Jeżeli do lokalnych rozmów - fala przyziemna - to wystarczy 1/2 fali ale TYLKO markowa np. sirio GPS 27 http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.ph...1169&idp=57 cena 175zł.

Jeśli będziesz chciał robić DX-y to 5/8 fali ale także markową i z wyższej półki np. sirio 827, sirio 2016, lemm at92, at920, superlemm 16. Jednak cena tych anten oscyluje w granicach 400 - 450zł ale warto kupić raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach dość często można było spotkać coś takiego. Bywały seryjne anteny z takim 'bajerem' jak również można było dokupić same przeciwwagi - nawet ostatnio było coś takiego na alledrogo. To jest tylko i wyłącznie 'bajer' i nic więcej. Przeciwwagi te nie mają nawet elektrycznego połączenia z anteną. Najlepszą 'ziemią' dla anteny w mobilu jest karoseria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara -powiedz czy obcnie stosowane mega cewki w slicznych szklanych obudowach to tez tylko bajer czy wyeksponowanie elementu ktory i tak bywa w kazdej antenie?

 

Anteny Presidenta sa nader skromne a chyba dobre i nie maja tego typu cuda uwidocznionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyeksponowanie elementu ktory i tak bywa w kazdej antenie

Dokładnie tak, choć z wymiarem niektórych cewek to lekka przesada. Anteny presidenta są dobrej jakości(ale nie tak dobrej jak dawniej) i także posiadają szklaną obudowę dopasowania np http://www.president.com.pl/oferta/anteny/dakota_v-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Potrzebna jakas sensowna magnesowka do Unidena 520 xl.Czy to radio zmiesci sie na tej polce pod kierownica w P10?Jak mozna zamontowac to radio,zeby nie wiercic otworow w kokpicie?Widzialem kiedys przypiete na takie rzepy obok nog pasazera.Dzieki.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensowna magnesowka do Unidena 520 xl

Jeżeli wysokość do 1m to sirio as100, jak dłuższa to sirio/midland ML145.

przypiete na takie rzepy

Zwykłe rzepy samoprzylepne dostaniesz w pasmanterii, jednak nie będą one tak 'mięsiste' jak rzep przemysłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za upierdliwosc,ale jeszcze kilka pytan.Jak postawie magnesowke na klapie i kabel przytrzasne klapa,to nic sie nie stanie z uszczelka?Gruby ten przewod?Podczas deszczu woda nie bedzie do srodka wplywac?Dj Szmer,jak mogles zmiescic to radio w tej polce pod kierownica? :) Bokiem je wlozyles,czy panel wystawal normalnie do przodu?Duzy ten,ten Uniden 520 xl?Czy jak zdejme antene i postawie ja centymetr lub dwa dalej,to znowu trzeba stroic?Czy wogole trzeba stroic? :D Ile kosztuje strojenie?Prosze o szybkie odpowiedzi,bo juz sie piekle zeby zamawiac :) Na allegro sa Unideny,ktore pracuja tylko w pasmie AM.Nie znam sie na tym,wiec pytam czy tak ma byc?Dzieki i Pozdrawiam.Nikt nie odpisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike_83, kabel mozna przytrzasnac, nic mu sie nie stanie. Deszcz nie splywa do srodka. Nie ma znaczenia czy postawisz antene w tym samym miejscu czy w innym. Wplyw na jakosc jest minimalny albo zadny. Ja dalem za strojenie 30 zl, ale koles ustalil na dachu gdzie jest najlepszy sygnal - czyli wyrzucilem 3 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie wolno używac sprzętu bez homologacji i policja ma prawo taki dokument wyagac

praktycznie jest całkiem inaczej -ludzie używają 520-tek i sa zadowoleni

świstki na allegro są -( ztego co wiem) nic nie warte (to chyba jakies inne zaświadczenia a nie holmologacja)

 

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 12:19 ]

jeżeli sprzęt ma homologoację -to powinnaona znajdować sie (do pobrania) na stronie producenta sprzetu oraz byc w zesstawieniu urzedu krajowego instytutu komunikacji i regulacji (jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedzi.Juz praktycznie wiem wszystko.Co z ta homologacja,bo niby na allegro daja jakis swistek.

Często wystawiają datę sprzedaży z 2006r kiedy to uniden posiadał jeszcze homologację.

Co do miejsca stawiania anteny na dachu - ma to znaczenie ale nie w przypadku różnicy kilku centymetrów. Na alledrogo można kupić bezbarwną naklejkę na dach dzięku której nie podrapiesz lakieru i będziesz wiedział gdzie stawiać antenę.

Ja dalem za strojenie 30 zl

Ceny strojenia są bardzo różne. Niektóre serwisy posiadają analizatory antenowe dzięki czemu można idealnie zestroić antenę a także określić przybliżony zasięg. Podobne wyniki można osiągnąć używając prostych reflektometrów dobrej klasy np diamond sx200(250zł). W użytkowaniu nie odczujemy różnicy czy antena była strojona przy pomocy analizatora czy reflektometru. Przydatnym użądzeniem przy strojeniu jest TDO(jestem na etapie budowy), zwłaszcza jeżeli trzeba antenę skrócić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...