Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego handlarza co ma 350z na holenderskich blachach czytałem słabe opinie na jego temat dot. cofania liczników i sprzedawania wszystkich samochodów jako "igieł". Nawet tu na forum był temat tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich autach przebieg widać, poza tym to są auta które nie robię po 400kkm jak passaty i nie są cofane do bariery 200kkm. Poza tym takiego auta nie kupuje się bez sprawdzenia, nawet jak gdzieś było draśnięte to co? byle nie było spawane z kilku sztuk, miało zdrowy piec. W tym aucie szybko można wyczuć czy ulep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a nawet jak ma skrecony licznik to co z tego? Myslisz ze ten od prywatnej osoby nie bedzie mial? Zreszta co to ma za znaczenie? Patrzy sie na stan auta a nie na to ile ma na liczniku. Wole dbane 500 tys niz zajechane 100. No ale zyjemy w takim kraju, ze trzeba pokazac sasiadowi jaka super okazje wychaczylismy. Dlatego cofa sie liczniki. A nikt nie bedzie spawal auta wartego 35tys bo sie poprostu nie oplaca.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu myślę o kupnie 350z. Auto planuje kupić pod koniec wiosny lub w lato ale już się rozglądam. Jak narazie nie jest za ciekawie jedyny który mi podpasowal to ten: https://www.olx.pl/i2/oferta/nissan-350z-3-5v6-2004-r-CID5-IDi5cqj.html#:1cdd6c658c lecz stoi już jakiś czas, jest od handlarza i wersja US. Na Nissana nie chcę wydać więcej niż 35k bo ma to być zabawka ale do sierpnia spokojnie powinienem uzbierać drugie tyle. Moje pytanie jest takie: Powinienem szukać jakiegoś do planowanej kwoty czy wydać trochę wiecej na coś w dobrym stanie, a może 370z byłoby o wiele lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pojechac i zobaczyc. Jak bedzie caly w szpachli, to albo negocjuj albo sie wstrzymaj, bo taka zetke juz mozna kupic ponizej 30k. To ze stoi dlugo to jeszcze nic nie znaczy. Ale w pierwszej kolejnosci zwaracaj uwage na stan silnika a potem na bude, przynajmniej jak bym tak zrobil. Oczywiscie w granicach rozsadku, zeby nie zostawial 4 sladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu myślę o kupnie 350z. Auto planuje kupić pod koniec wiosny lub w lato ale już się rozglądam. Jak narazie nie jest za ciekawie jedyny który mi podpasowal to ten: https://www.olx.pl/i2/oferta/nissan-350z-3-5v6-2004-r-CID5-IDi5cqj.html#:1cdd6c658c lecz stoi już jakiś czas, jest od handlarza i wersja US. Na Nissana nie chcę wydać więcej niż 35k bo ma to być zabawka ale do sierpnia spokojnie powinienem uzbierać drugie tyle. Moje pytanie jest takie: Powinienem szukać jakiegoś do planowanej kwoty czy wydać trochę wiecej na coś w dobrym stanie, a może 370z byłoby o wiele lepszym wyborem?

 

Jak szukałem 350z wczesną wiosną to dzwoniłem zapytać o tego Nissana. Generalnie mają idiotyczne podejście do klienta, zapytałem sprzedawcy co było robione w tym samochodzie, niestety widać było że to bardzo kłopotliwe dla niego pytanie i kazał mi sprawdzić sobie na amerykańskiej stronie po VIN-ie bo "on nie wie co było robione" ale jednocześnie zapewniał mnie że w Polsce już żadnej przygody nie miało - trochę takie f*ck logic :D Jak chcesz możesz sprawdzić to auto ale z rozmowy z tym gościem wynikało że to będzie złom

Dodam że wtedy ten samochód nawet nie miał znaczka na przednim zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Niestety w moim przypadku jedyny sposób na sprawdzenie auta to wysłanie eksperta ponieważ mieszkam za granicą. Dla mnie liczy się aby auto było sprawne technicznie i nie przeżarte przez rdzę w strukturze nośnej, a z wyglądu może być poobijane i porysowane aby tylko nie było składane z dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła okazja, prawie tyle samo to ja za amerykańca płaciłem. Aż trudno uwierzyć, że wszystko z nim ok – czy europejczyk z 2006 roku nie powinien mieć czerwonego pola na obrotomierzu na 7000x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest 2006 a 2005 i wtedy licznik się zgadza ;) a czy taka okazja to nie wiadomo, zdjęcia są tak zrobione żeby nie wyglądało no mocnego strzała, tymczasem pewnie jest już podprostowany trochę, nadkole się wygięło i mocowanie tylnej klapy po lewej na pewno też > https://e.allegroimg.com/original/018654/1ae790e24948820fd4ce4877b79e podłoga jeśli był wyciągany jest pogięta pewnie a i tylne koło mogło oberwać też.. zatem może okazja, a może wcale nie :P

bez kanału to wróżenie z fusów ale obadać warto jeśli aktualne, pytanie ile opłat trzeba doliczyć teraz

Btw. Wie ktoś jak to aktualnie z tymi stawkami akcyzy będzie ostatecznie i kiedy wejdą? Zastanawiam się od kiedy mój 06 będzie warty 20 tyś więcej na naszym rynku :D

Edytowane przez Szachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Wie ktoś jak to aktualnie z tymi stawkami akcyzy będzie ostatecznie i kiedy wejdą? Zastanawiam się od kiedy mój 06 będzie warty 20 tyś więcej na naszym rynku :D

nie wiadomo czy w ogole wejda. Takie sa ploty. Niektorzy tez mowia ze maja wejsc od marca

Edytowane przez xpl1337
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawe nadkole to on ma aż do samych drzwi wygięte, ładnie musiał oberwać. Jedyny plus to że fajna wersja i niski przebieg a doliczając koszta naprawy to nie wiem czy tak tanio on wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawki akcyzy na 2017 zostały uchwalone przez Senat, prawdopodobnie wejdą w życie w Marcu, aż tak koszmarnie drogo nie jest, bo do stawek wyjściowych doliczany jest współczynnik deprecjacji

 

czyli Z350 z 2005 będzie miało 46tyś zł akcyzy pomniejszonej o współczynnik współczynnik deprecjacji  

 

Wartość akcyzy = współczynnik bazowy x (1 – współczynnik deprecjacji)

 

46 0000 x (1-0.86) = 6440zł akcyza do zapłacenia

 

http://moto.onet.pl/aktualnosci/zmiany-w-akcyzie-przyjete-przez-senat/cxkrcf

 

według mnie nowe stawki to nawet zaleta bo nie trzeba szukać totalnego złomu żeby zaniżać wartość.

Będzie się opłacać sprowadzać auta w lepszym stanie 

 

 

Btw. Wie ktoś jak to aktualnie z tymi stawkami akcyzy będzie ostatecznie i kiedy wejdą? Zastanawiam się od kiedy mój 06 będzie warty 20 tyś więcej na naszym rynku  :D

 

mam dla Ciebie złą wiadomość, rząd pracuje na nowym rozporządzeniem, według którego, mają zostać wycofane auta niebezpieczne, więc  Twoja 7 razy bezwypadkowa totalnie furka, nówka nie śmigana zostanie skierowana na dodatkowy przegląd konstrukcji i może potanieć o 20tyś zł,  czyli w cenie złomu może być, módlmy się aby tak nie było

 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ścisłości to 46 x (1-0,82) = 8280zł a stawka sprzed zmian (po lekkim zaniżeniu wartości auta) to 7440zł

no to w zasadzie za wiele się nie zmieniło jeśli chodzi o stawki akcyzy na Zetkę, a faktycznie na plus może wyjść ściąganie ładniejszych egzemplarzy a nie tylko uszkodzonych

Dziękuje za podanie informacji, nie wiem skąd ta złość i zazdrość na końcu no ale załóżmy że to przez późną porę :)

Co do zmian na stacjach diagnostycznych to planują wprowadzić u nas bardziej rygorystyczne przeglądy na kształt niemieckich TUV'ów (kolejny stopień eliminacji starszych aut z rynku), co to będzie oznaczać? A no każdy element wyposażenia auta musi być sprawny i posiadać homologację tak jak go wypuściła fabryka.. i tak np. jeśli podświetlenie w podsufitce nie działa to auto nie przechodzi przeglądu ;) Dodatkowo nie możesz posiadać większych hamulców, gwintu, innego kolektora, wydechu, innej kierownicy, zmiany lamp czy zderzaków.. chyba że kupisz takowe z certyfikatem (tzn nie importowane przy okazji). Kolejna rzecz to u nas przeglądu nie przechodzi auto z wydechem dziurawym na wylot, tam nie przechodzi auto z oznakami korozji na wydechu lub karoserii, patrzą też na stan opon i mieszankę spalin czy spełnia normę podaną przez producenta (znacznie bardziej rygorystycznie niż u nas). Jak zwykle będzie mieć to plusy i minusy :) Jak to na dobre się rozkręci to będzie problem z modyfikacjami auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ścisłości to 46 x (1-0,82) = 8280zł a stawka sprzed zmian (po lekkim zaniżeniu wartości auta) to 7440zł

 

no to w zasadzie za wiele się nie zmieniło jeśli chodzi o stawki akcyzy na Zetkę, a faktycznie na plus może wyjść ściąganie ładniejszych egzemplarzy a nie tylko uszkodzonych

 

Dziękuje za podanie informacji, nie wiem skąd ta złość i zazdrość na końcu no ale załóżmy że to przez późną porę :)

 

Co do zmian na stacjach diagnostycznych to planują wprowadzić u nas bardziej rygorystyczne przeglądy na kształt niemieckich TUV'ów (kolejny stopień eliminacji starszych aut z rynku), co to będzie oznaczać? A no każdy element wyposażenia auta musi być sprawny i posiadać homologację tak jak go wypuściła fabryka.. i tak np. jeśli podświetlenie w podsufitce nie działa to auto nie przechodzi przeglądu ;) Dodatkowo nie możesz posiadać większych hamulców, gwintu, innego kolektora, wydechu, innej kierownicy, zmiany lamp czy zderzaków.. chyba że kupisz takowe z certyfikatem (tzn nie importowane przy okazji). Kolejna rzecz to u nas przeglądu nie przechodzi auto z wydechem dziurawym na wylot, tam nie przechodzi auto z oznakami korozji na wydechu lub karoserii, patrzą też na stan opon i mieszankę spalin czy spełnia normę podaną przez producenta (znacznie bardziej rygorystycznie niż u nas). Jak zwykle będzie mieć to plusy i minusy :) Jak to na dobre się rozkręci to będzie problem z modyfikacjami auta

no i co z tego ze wprowadza bardziej rygorystyczne przeglady jak dalej bedzie sie robic "za 150"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie byłem ogladac tą czarna zetke i chciałem Was przed nią ostrzec. Uderzenie nie jest takie złe, aczkolwiek tylna podłużnica dostała,a gosc przez telefon mowil, ze nie dostała i że poza uszkodzeniem samochód jest igla i ze wczesniej bezwypadek.Tak nawet jest napisane w aukcji. Belka dosc powaznie wgniotła sie w koło zapasowe. Ale to było wiadomo, najgorszej jest to, że prawy błotnik był cieniowany, prawe drzwi były malowane, błotnik też, maska prawdopodomnie też, a na przednim zderzaku przy miejscu tych "wlotów" jest nawet zaciek i prawa lampa nie jest spasowana ze zderzakiem, a lewa nie schodzi sie dobrze z blotnikiem i zderzakiem. Fotel kierowcy wyglada jakby miał 200 tyś przebiegu, a kierownica jakby była nowa. Coś jest nie tak. Straciłem dużo pieniedzy i czasu, żeby wziac lawete i tam dojechac, wiec ostrzegam.

Edytowane przez mattss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pomyliłem sie i zle napisałem, chodziło mi o lewe drzwi i błotniki. Prawy błotnik, ten uszkodzony nie był malowany. Jeszcze moge dodać, ze maska była zdejmowana cos widac po srubkach (Sa na chama dokrecane i widac ślad po kluczu) i z tego co zauwazylem jest aluminiowa i juz utlenia sie, tzn robia sie takie bąble przy zamku, wydech jest urwany, ale poza tym to jest okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i z tego co zauwazylem jest aluminiowa i juz utlenia sie, tzn robia sie takie bąble przy zamku

Czyli maske prawdopodobnie kupili w kolorze. Tak sie robi jak stoi dlugo luzem

Ostatnio tez kupowalem maske do auta i identyczna sytuacja

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeszcze jest klapa bagażnika kupiona na cito pod kolor... bo raczej nie jeździł by z korektorem onumerowanej części... ogólnie do przewidzenia, że to kolejny poważny dzwon i sprzedający już nie chce trupa ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...