Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wielkie za informacje,o to mi chodziło, zdjęcia już skopiowałem sobie z waszego forum jak to u was wygląda, na szczęście w aucie jest już mocowanie ,brakuje tylko tego wieszaka.

Jak dostanę w dobrej cenie to kupie(dzięki za link) a jak nie to wyspawam w dwie godziny bo często szybciej robię takie rzeczy niż wyszukam w necie a wysyłka zawsze parę dni. .

 

Kiedyś już miałem tak koło w libero przed maska na orurowaniu i nikt nie ukradł bo specjalnie było malej wartości z średnim bieżnikiem... .Ale można też ściać nakrętki szlifierką na okrągło i odkręcać tylko kluczem żabką,ewentualnie linka stalowa 2mm z alarmem jak ktoś przetnie,są takie na allegro do rowerów.

 

Jadę dziś po tego terrano i jak wytarguję dobra cenę to wezmę bo z samą ramą będzie roboty ze dwa dni + ręczny do zrobienia  + wymiana aku no i ten wieszak na koło a co jeszcze dojdzie to nie wiem....

 

Cieszę się ze forum funkcjonuje bo to też jest ważne by po zakupie auta nie zostać sam z problemami.Dziękuje i pozdrawiam.


Kupiłem ale jest dużo drobiazgów do zrobienia dość istotnych-:

zacina się o szybkę wskazówka predkościomierza,trzeba rozebrać szybkę i wyprostować-, lusterko opada, i zamki w drzwiach nie działają ani w klapie ,centralny też nie działa i brak recznego- od tego zaczynam. Jak macie jakieś sugestie to poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...zacina się o szybkę wskazówka predkościomierza,trzeba rozebrać szybkę i wyprostować..."

sugestie ?

Powodzenia ,  zostaw  ten prędkościomierz i zajmij się napędami i ramą. Ręczny jest najważniejszy- jak popękają przewody hydrauliczne , to jak włączysz 4wd to ręczny będzie hamował wszystkie 4-koła :nissan2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...przy dotknięciu pekła na 2 części ,zrobiłem nową .

 

Z autem mam więcej problemów najgorzej nieszczelna instalacja LPG ale to napisze w innym temacie by tu nie zaśmiecać.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Terrano,

Od pewnego czash szukam samochodu 4x4 i mocno się zastanawiam nad Terrano II, napewno musi byc 5drzwiowy, poniewaz dużo jeżdżę z dzieciakami.

Zastanawiam się właśnie nad tym konkretnym samochodem:

 

http://otomoto.pl/nissan-terrano-ii-2-7-tdi-7-osobowy-krajowy-C28782039.html

 

Możecie mi coś napisać na temat tego silnika, skrzyni(automat), i ogolnie na temat komforu jazdy takim samochodem, jak jest z częściami do tego samochodu (dostepność i koszty).

Moze ktoś z was zna ten samochód lub go oglądał.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do części to wcale nie jest drożej już osobowe poza omponami :-):-)

Co do tego to bie podoba mi się skrZynia automat nie pasuje mi do terenowki

ci do stanu tego rzuca się w oczy rdza na środku progu od pasażera więc i pewnie końcówki zgnite

W środku też ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy jestem nowy na forum ale od dłuższego czasu odwiedzam i czytam.Poszukuje dla siebie autko, co sądzicie o tym , może ktoś z was zna urzytkownika lub wie coś o tym samochodzie http://allegro.pl/nissan-terrano-offroad-terenowy-mozliwosc-fvat-i3886830615.html proszę o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego Ci potrzebne to terrano... bo to z ogłoszenia to trochę bez głowy robione... ni to wyprawówka, ni przeprawówka...

 

taki trochę lanser do lajtowego upalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moim zdaniem jak najbardziej wyprawówka i tak chce swojego ogarnąć, w sensie zderzków i mocowania sprzętu mniej więcej. Jedyne co to nie simex w terrano, bez sensu. Widziałem to terrano na kilku filmikach z wypraw, chyba rumunia-ukraina. Tak moim zdaniem było eksploatowane, bo to auto organizatora chyba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gospodarstwo i prowadzę usługi rolnicze więc wjazd na pole będzie konieczny. Szukam więc maszyny która dowiezie pewne rzeczy na pole i przy okazji pojedzie z żoną na zakupy. Możesz podać link do tych filmików??

Edytowane przez marian892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprawówka na simexie to strzał w kolano... w okolicach środkowej ukrainy koleś już pewnie ogłuchł... prowadzenie na takim kapciu też raczej wyklucza większe prędkości, awaryjne hamowanie zapewnia niesamowite atrakcje dodatkowe i wymaga niezwykłego kunsztu kierownika, wejście w zakręt na asfalcie w prędkością wyższą niż 40km/h wymaga strategicznego planu dobrania trajektorii i planu awaryjnego na wypadek wybrania trajektorii błędnej...

 

zderzak też moim zdaniem mało wyprawowy. Sensownie zbudowana wyprawówka nie powinna ważyć dużo więcej od serii, na trasę po rumuni zabudował bym łincza w seryjnym plastiku, jego stelaż jest wystarczająco mocny na solidne krzaczory.

 

a na pole i na zakupy będzie git... spytać się trzeba o co sprzedającemu chodzi z blokadą tylnego dyfra, jeśli włożyli tak jakieś ARB to super i auto zyskuje dwukrotnie na zdolnościach terenowych, jeśli panu chodziło o "blokadę cierną"... to tylko taki "chłit maketingofy"

 

Kupić, sprzedać komuś te nalewki simexa, dołożyć kilka stów i kupić BFG AT albo MT... w zależności od tego czy więcej będzie zakupów czy wycieczek w pole

 

5 tysi na pakiet startowy to przesada... moim zdaniem :)

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie więcej będzie potrzebny w pracy. Moje życie toczy się wokół rolnictwa. Mam swoje pole i hoduje bydło , auto potrzebne żeby doglądać zwierzaków na polu wjechać i ogrodzenie poprawić. dodatkowo wykonuje usługi, czasem przyczepka na hak lub koniowóz. Nie szukam super przerobionego auta typowo w teren. Każda rada od Was będzie bardzo cenna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stawiałem wagę samochodowa w sporym gospodarstwie rolnym na mazurach i facet zarządzający interesem miał przepiękną navarę z początku lat 2000. Jak zagadałem że ładnie pomalowana buda to myślałem że mi w mordę da :-). Auto z 10 lat pow 200 tysi nalatane a spód i buda nominał. Ech taki wyhaczyć........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do roboty najlepsze by było 2,7... 

 

3,0 to common rail i inne wynalazki szatana...

2,7 to silnik to ogarnięcia przy pomocy 4 płaskich kluczy i młotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh boje się że krowy z łąki uciekną jak to auto zobaczą jutro jadę go oglądać ciekawe jak wypadnie. Właściciel twierdzi że folię da się usunąć. Opony pewnie założe jakieś mniej terenowe. Niby zadbane mało chodzone :)  mi zależy na prostym silniku i prostym aucie, jak maszyny rolnicze sam naprawiam to i w wielu przypadkach pewnie sam sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia jest fajna - przyjemniej się jeździ po krzakach

opony to jak napiszesz ze chcesz sprzedać to tu się pewnie kolejka po nie ustawi :P chociaż trochę małe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...