Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkich samochodach typu "kombi" jest to normalne. Żadne chlapacze nam nie pomogą, trzeba z tym żyć! :)

Koledzy . Sprawa chlapaczy to typowe dywagacje na temat wyższości świąt....Mamy drogi takie jak każdy widzi.Chlapacze jednak troche chronią, więc ich stosowanie jest pewnym udogodnieniem.A z tyłu zawsze się brudzi , szczególnie przy pionowych szybach i tego nie zmienimy. A czy "firmowe" czy akcesoryjne to już tylko decyzja użytkowników QQ.

Ja zawsze odbieram nowe samochody z chlapaczami firmowymi!

Jacek.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Przepióra

Kup orginalne w salonie.Warto, fajnie wygląda i się sprawdzają.Nie daj się tylko namówić na montaż w salonie.Wyrzucone pieniądze.Tak skasowali moją żonę przy usuwaniu fabrycznej usterki,a mogliby zamontować w ramach przeprosin. Zamontujesz sam. Wykręciszpo dwie śrubki, i założysż chlapacze.Pasują orginalne otwory. Powodzenia

O ile pamiętam, to tych śrubek jest w sumie dwanaście (po trzy na każdy chlapacz). Montaż w ASO kosztował mnie trzydzieści sześć złotych i jeden grosz. Można się kłócić, czy to pieniądze wyrzucone w błoto. W Lublinie zaproponowali osiemdziesiąt cztery… Zdecydowałem się na ten wariant, chcąc oszczędzić sobie wiercenia w nadkolu dwutygodniowego samochodu. Okazało się jednak, że wszystkie chlapacze (nie tylko przednie) są mocowane przy wykorzystaniu fabrycznych otworów. Gdyby to było lato, to pewnie syn chętnie by się z tym pobawił ;-) Nakładki progowe, które zaproponowano mi w salonie (przy wpłacie zaliczki) w cenie sześciuset złotych (pewnie bez montażu), a które kupiłem na Allegro za jedną czwartą tej kwoty, już założył. Za zaoszczędzone w ten sposób środki, kupię mu na urodziny jakąś fajną wkrętarkę. Rozwiniemy trochę know-how i już żaden dealer nas nie naciągnie ;-) Tak na marginesie dodam, że nakładki montowane w ASO Nissana są identyczne…

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki progowe, które zaproponowano mi w salonie (przy wpłacie zaliczki) w cenie sześciuset złotych (pewnie bez montażu), a które kupiłem na Allegro za jedną czwartą tej kwoty, już założył.

daj linka do aukcji :)

 

Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji przeglądu poprosiłem o zamontowanie chlapaczy w ASO (Zaborowski, W-wa, Puławska). Kosztowały 270zł za komplet plus montaż. Nie dochodziłem, ile akurat za ten montaż policzyli. Nie zdążyłem się nawet przyjrzeć za dobrze, jak toto wygląda, nie miałem czasu. A jak się sprawdza - się okaże w praniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Przepióra

daj linka do aukcji :)

 

Warto?

Czy warto? Myślę, że tak. U mnie, w trzytygodniowym samochodzie, już jest parę małych rysek. Fakt, był to samochód ekspozycyjny i stał przez dwa tygodnie w salonie, gdzie rządni bliższego poznania tego modelu klienci, zapewne nie szczędzili mu razów ;-) Tylne listwy, są stosunkowo krótkie, ale przednie doskonale spełniają swoje zadanie. Osłaniają próg na całej jego długości, narażonej na kontakt z butem. Według mnie, wygląda to bardzo ładnie. Listwy są matowe, więc nie rzucają się jakoś szczególnie w oczy. Tak jak już wspomniałem w poprzednim poście, niczym nie różnią się od tych, które zakładają w ASO. Jeżeli starczy Ci cierpliwości, to poczekaj do soboty. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia, żebyś miał punkt odniesienia. Sześć stów, to duża przesada, ale półtorej można z czystym sumieniem wyłożyć ;-)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

http://allegro.pl/nakladki-listwy-progowe-progi-nissan-qashqai-matt-i1413294714.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji przeglądu poprosiłem o zamontowanie chlapaczy w ASO (Zaborowski, W-wa, Puławska). Kosztowały 270zł za komplet plus montaż. Nie dochodziłem, ile akurat za ten montaż policzyli.

 

270= 126 (przednie) + 126 (tylne) + 18 (robocizna) ....jak za te pieniądze to ja w ciemno będę brał ...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

270= 126 (przednie) + 126 (tylne) + 18 (robocizna) ....jak za te pieniądze to ja w ciemno będę brał ...

Nie do końca. Jak pytałem to usłyszałem, że kosztują 135 za parę, czyli 270 za komplet. Do tego robocizna, która być może jest wyszczególniona, ale na rachunku nie jest to napisane (że akurat za montaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

No to o co kaman ... http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai/key-figures/ACESSORIES

Jeżeli na oficjalnej stronie podają ceny to chyba nie może być inaczej. Moim zdaniem dobrą cenę zapłaciłeś ale jako z montażem, bo z drugiej strony to jakbyś chciał to można salonowi namieszać że sprzedają coś drożej niż jest w oficjalnym cenniku.

Ja ostatnio kupiłem w markecie marchew i mandarynki na wagę i przykleiłem do siatki nalepkę z wagi. Stojąc w kolejce zsumowałem kwoty i co do grosza przygotowałem pieniądze. Pani w kasie przepuściła te towary przez wagę i rachunek o 73gr. więcej (oczywiście w rachunku inne kwoty za kg). W pierwszej chwili myślę sobie że moja matematyka już podupada, ale po ponownym zsumowaniu nalepek na towarze mówię jej że coś nie halo z rachunkiem. Efektem tego była wymiana zdań oraz ściągnięcie jakiejś tam szefowej ale oczywiście zakończenie takie że zapłaciłem tyle ile miałem na towarze a nie w jakiejś tam kasie. Trwało to trochę, kolejka rosła a ja jako że mam teraz urlopik to mogłem se pozwolić na walkę o swoje (i wcale nie chodziło o te parę groszy).

Zwróćcie uwagę, że teraz na niektórych puszkach z piwem piszą ".... cena detaliczna sugerowana" i wtedy mogą sprzedawać za tyle ile im się spodoba... a ja na nalepce z wagi miałem "należność ..."

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak coś mnie tknęło i zamówiłem chlapacze w ASO. Oby auto dobrze wyglądało bo "strzele sobie w głowe". Do Kolegów "montażystów" mam pytanie czy montując tylnie ściągaliście czarną listwę okalającą nadkole ? W instrukcji zamieszczonej przez else jest info o takiej koniecznosci oraz info o wierceniu otworów, BB77 wspominał że dziury są gotowe (ale to chyba tylko w przednich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak coś mnie tknęło i zamówiłem chlapacze w ASO. Oby auto dobrze wyglądało bo "strzele sobie w głowe". Do Kolegów "montażystów" mam pytanie czy montując tylnie ściągaliście czarną listwę okalającą nadkole ? W instrukcji zamieszczonej przez else jest info o takiej koniecznosci oraz info o wierceniu otworów, BB77 wspominał że dziury są gotowe (ale to chyba tylko w przednich).

Witam. Ja przy montażu samodzielnym wierciłem 2 otwory.Póżniej żeby nie ściągać koła/tylnego/ dokręciłem śruby długim śrubokrętem.Montaż przednich jest dziecinnie prosty.Pozdrawiam.

Edytowane przez Cezary2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak coś mnie tknęło i zamówiłem chlapacze w ASO. Oby auto dobrze wyglądało bo "strzele sobie w głowe". Do Kolegów "montażystów" mam pytanie czy montując tylnie ściągaliście czarną listwę okalającą nadkole ? W instrukcji zamieszczonej przez else jest info o takiej koniecznosci oraz info o wierceniu otworów, BB77 wspominał że dziury są gotowe (ale to chyba tylko w przednich).

 

Otwory wierciłem ( nie ma innej rady ), listew nie sciągałem bo mi się po prostu nie chciało i nie bardzo miałem czas na kombinowanie jak to zrobić... Póki co wszystko się trzyma i odpaść raczej nie zamierza.

Co do przodu to potwierdzam, montaż banalnie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak coś mnie tknęło i zamówiłem chlapacze w ASO. Oby auto dobrze wyglądało bo "strzele sobie w głowe". Do Kolegów "montażystów" mam pytanie czy montując tylnie ściągaliście czarną listwę okalającą nadkole ? W instrukcji zamieszczonej przez else jest info o takiej koniecznosci oraz info o wierceniu otworów, BB77 wspominał że dziury są gotowe (ale to chyba tylko w przednich).

 

Nie strzelisz sobie w głowę, bo są super! :D Ja mam ten sam problem z listwami bocznymi... wciąż się zastanawiam... pewnie do pierwszej większej rysy parkingowej...;)

Ja jechałem wg instrukcji i ściągałem listwy z tyłu, ale tak naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Małe otwory z tyłu tak jak pisali wyżej Koledzy są konieczne.

 

Pozdr.

Edytowane przez else
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za rady, dzięki nim zaoszczędze 160 zł ... bo tyle zawołało ASO.

 

Nie strzelisz sobie w głowę, bo są super! :D Ja mam ten sam problem z listwami bocznymi... wciąż się zastanawiam...

No ja borykałem się z decyzją od przeszło 6-ciu miesięcy i przekonało mnie zarówno ponowne przeczytanie tego tematu i technicznych sugestii np. waszki, jak również widok dwóch QQ z poniższego zdjęcia.

 

post-32905-0-20527400-1295983322_thumb.jpg

 

Mimo świecidełek jakie ma ten lewy i tak lepiej wygląda ten prawy, chyba i dzięki chlapaczą.

 

P.S.

Względem listew (to inny temat) naprawdę wyglądają dobrze i auto jest pełniejsze ... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze to podstawa ale jedynie te salonowe to są idealne (bynajmniej wizualnie :)) i również jestem za listwami (ale chyba raczej z alledrogo, dubik77 a ty z jakiego źródła masz i zakładałeś ?). A co myślicie o tych osłonach na zderzak tylny, widoczne na powyższym zdjęciu oraz progach bocznych (dubik77 nawet do twego koloru ładnie to wyglądało jak takim zestawem testowałem QQ :))

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze to podstawa ale jedynie te salonowe to są idealne (bynajmniej wizualnie :)) i również jestem za listwami (ale chyba raczej z alledrogo, dubik77 a ty z jakiego źródła masz i zakładałeś ?). A co myślicie o tych osłonach na zderzak tylny, widoczne na powyższym zdjęciu oraz progach bocznych (dubik77 nawet do twego koloru ładnie to wyglądało jak takim zestawem testowałem QQ :))

 

Pozdr

 

Ja wybrałem tylko nakładki na zderzaki. Zastanawiałem się jeszcze nad chromowanym listwami bocznymi i obwódkami wokół halogenów ale stwierdziłem, że będzie z tego choinka.

Progowe rury i boczne listwy optycznie obniżają auto - a nie o to mi chodziło.

Patrz - Galeria naszych QQ

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70851-galeria-naszych-qq/topic/70851-galeria-naszych-qq/

Edytowane przez Jaro73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem tylko nakładki na zderzaki. Zastanawiałem się jeszcze nad chromowanym listwami bocznymi i obwódkami wokół halogenów ale stwierdziłem, że będzie z tego choinka.

Progowe rury i boczne listwy optycznie obniżają auto - a nie o to mi chodziło.

Patrz - Galeria naszych QQ

http://forum.nissank...ria-naszych-qq/

Sorry za mały offtopic ale kolega mnie wywołał do dyskusji... Choinka? Chyba niektórzy nie wiedzą o czym  piszą. To właśnie QQ sprzedawany bez dodatków wygląda szaro w stosunku do innych marek. Spójrzmy choćby na Audi. Tam chromowane dodatki już są w cenie. Zdaję sobie sprawę, że cena jest o wiele wyższa od innych ale nie jest ona spowodowana dodatkami. Po prostu samochód ma fajnie wyglądać i projektanci od razu o to zadbali. Tańsze od niemieckiego lidera marki - w tym także - nasze QQ każą sobie za podobne dodatki dopłacać - niestety. Ja odżałowałem te parę stówek i dokupiłem trochę chromowanych dodatków. Samochód - oczywiście wg mnie i mojej małżonki - wygląda o niebo lepiej niż bez nich. Na pewno tutaj trzeba wziąć pod uwagę kolor do jakiego będziemy je dopasowywać. Ja mam srebrny z chromowanymi dodatkami i wygląda "bomba".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały offtopic ale kolega mnie wywołał do dyskusji... Choinka? Chyba niektórzy nie wiedzą o czym  piszą. To właśnie QQ sprzedawany bez dodatków wygląda szaro w stosunku do innych marek. Spójrzmy choćby na Audi. Tam chromowane dodatki już są w cenie. Zdaję sobie sprawę, że cena jest o wiele wyższa od innych ale nie jest ona spowodowana dodatkami. Po prostu samochód ma fajnie wyglądać i projektanci od razu o to zadbali. Tańsze od niemieckiego lidera marki - w tym także - nasze QQ każą sobie za podobne dodatki dopłacać - niestety. Ja odżałowałem te parę stówek i dokupiłem trochę chromowanych dodatków. Samochód - oczywiście wg mnie i mojej małżonki - wygląda o niebo lepiej niż bez nich. Na pewno tutaj trzeba wziąć pod uwagę kolor do jakiego będziemy je dopasowywać. Ja mam srebrny z chromowanymi dodatkami i wygląda "bomba".

 

To jest MOJE skromne zdanie ... podobno o gustach się nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekP wrzuć jakieś fotki swojego srebrnego QQ. Też chcę mojego upiększyć, a nie wiem na co się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekP wrzuć jakieś fotki swojego srebrnego QQ. Też chcę mojego upiększyć, a nie wiem na co się zdecydować.

...tylko przed "sesją" muszę go wyszorować bo powoli zaczyna zmieniać kolor :lol:. Jak zrobię fotki to wrzucę do galerii.

 

 

 

P.S. ooo kolega - widzę - z Żor...

 

 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I chlapacze pojawiły się u mnie ... a byłem taki uparty. Jako że we wcześniejszych postach nie widzę wizualizacji oryginalych chlapaczy, poniżej załączam ich fotke.

 

post-32905-0-25501100-1296850150_thumb.jpg

 

P.S.

Dzięki else za wsparcie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chlapacze pojawiły się u mnie ... a byłem taki uparty. Jako że we wcześniejszych postach nie widzę wizualizacji oryginalych chlapaczy, poniżej załączam ich fotke.

 

Dla kolegi załączam "na tacy" fotke mojego QQ - już jest tam jakiś czas w dziale Galeria naszych QQ

post-37630-0-91374500-1296860036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

A ja krótko podsumuję te oryginalne chlapacze. Mam je od samego początku (uważam za wyposażenie obowiązkowe ze względu na innych użytkowników drogi, zwłaszcza w trasie i w dużym deszczu). Niestety Nissan QQ należy do samochodów "samochlapiących się" z tyłu, mimo zastosowania chlapaczy.

Taka już jego uroda. :blink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam je od samego początku (uważam za wyposażenie obowiązkowe ze względu na innych użytkowników drogi, zwłaszcza w trasie i w dużym deszczu)...

 

szkoda tylko że inni użytkownicy o tym nie myślą ; / przyglądałem się przez jakiś czas na auta jadące przede mną i niestety nieliczne tylko auta mają chlapacze zamontowane ; / obecnie nie mam zamontowanych chlapaczy u siebie ale myślę że do wiosny się w nie zaopatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...