Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też mi się wydawało ... i nie założyłem w moim Qq. Bardziej przychyliłbym się do opinii ,że te chlapacze chronią jadącego za nami by nie dostał po oczach (czytaj w szybę) przypadkiem czymś "twardszym" . Ale może ktoś mnie przekona ,że jest inaczej ?

Bo tak jest. Takie jest w założeniu zamontowanie chlapaczy/fartuchów/osłon przeciwbłotnych. Mają ochronić samochody jadące za. Są elementem, które faktycznie są w stanie zatrzymać sporą ilość brudu.

Przednie osłony przeciwbłotne mogą ograniczyć obijanie progów oraz drzwi przez drobiny piasku i drogowy żwir oraz zmniejszyć tempo brudzenia bocznych części nadwozia. Tylne chlapacze są w stanie zmniejszyć ilość wody i błota podnoszonego przez koła, redukując brudzenie się tylnej części nadwozia.

 

I trochę teorii:

"W myśl przepisów samochód musi być wyposażony „w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu. Fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie”. musi być wyposażony „w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu. Fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie”.

 

Ponadto producenci samochodów homologują je już bez tych kawałków gumy lub plastiku, niejednokrotnie szpecących wygląd. A diagności nie mogą już tego zakwestionować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kupiłem w serwsie Nissana komplet chlapaczy. Cena po jakimś tam rabacie 270zł.

Teraz trzeba znaleźć wolne popołudnie i można je montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem u siebie. W serwisie 300zł z montażem.

 

Faktycznie, po jeździe w deszczu, zarówno przednie drzwi jak i tylny zderzak są zdecydowanie mniej zachlapane, także chlapacze się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie, nie orientujecie się czy są różnice w chlapaczach do wersji QASHQAI versus QASHQAI+2... nigdzie nie moge znaleźć potwierdzonej informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę zamontowałem w swoim QQ oryginalne chlapacze przednie i tylne. Weług mnie bardzo fajnie się prezentują i ogólnie jestem zadowolny bo przednie drzwi i tylny zdrzak są mnie ochlapane.

post-66161-0-74505300-1385669094_thumb.jpg

post-66161-0-36446700-1385669155_thumb.jpg

post-66161-0-77075800-1385669168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę zamontowałem w swoim QQ oryginalne chlapacze przednie i tylne. Weług mnie bardzo fajnie się prezentują i ogólnie jestem zadowolny bo przednie drzwi i tylny zdrzak są mnie ochlapane.

Dokładnie. Przy kupnie się nie zdecydowałem, ale po roku przy przeglądzie poprosiłem o zamontowanie, zwłaszcza, że mają teraz promocję 25% na wybrane akcesoria. Na szczęście ograniczyły brudzenie boków, bo przy przejażdżce po mokrym cały bok od przednich drzwi do tylnych był w błocie, nie mówiąc o dolnej części drzwi w okolicach progów. Tył był mniej uciążliwy, ale jednak. Bałem się, że popsują wygląd, ale są bardzo zgrabne i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy kupnie się nie zdecydowałem, ale po roku przy przeglądzie poprosiłem o zamontowanie, zwłaszcza, że mają teraz promocję 25% na wybrane akcesoria. Na szczęście ograniczyły brudzenie boków, bo przy przejażdżce po mokrym cały bok od przednich drzwi do tylnych był w błocie, nie mówiąc o dolnej części drzwi w okolicach progów. Tył był mniej uciążliwy, ale jednak. Bałem się, że popsują wygląd, ale są bardzo zgrabne i nie żałuję.

Kolego jaki był koszt tej operacji i gdzie zamówiłeś, bo mi w SB krzykneli 399 PLN, może opłacałoby się przy okazji gdzieś w okolicy KR zajrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki był koszt tej operacji i gdzie zamówiłeś, bo mi w SB krzykneli 399 PLN, może opłacałoby się przy okazji gdzieś w okolicy KR zajrzeć...

 

W seriwsie w Szczecinie koszt kompletu chlapaczy na auto to 290zł. Ja kupiłem swoje po jakimś tam rabacie za 270zł. W komplecie masz wszystkie kołki i śrubki potrzebne do montażu.

Według mnie to te śrubki do mocowania tylnych chlapaczy powinny być dłuższe więc w swoim przypadku zasotowałem inne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seriwsie w Szczecinie koszt kompletu chlapaczy na auto to 290zł. Ja kupiłem swoje po jakimś tam rabacie za 270zł. W komplecie masz wszystkie kołki i śrubki potrzebne do montażu.

Według mnie to te śrubki do mocowania tylnych chlapaczy powinny być dłuższe więc w swoim przypadku zasotowałem inne.

Nie mam przy sobie faktury, ale komplet na jedną oś między 90 a 100zł brutto + montaż (ale to mi zrobił znajomy za flaszke). Jest to ogólna promocja sezonowa

nissana (25% rabatu). Sprawdzałem na nissan.pl i jeszcze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, nie orientujecie się czy są różnice w chlapaczach do wersji QASHQAI versus QASHQAI+2... nigdzie nie moge znaleźć potwierdzonej informacji...

Na instrukcji montażu mam napisane że przednie sa do "krótkiego" a tylnie są do "krótkiego i długiego". Osobiście nie wydaje mi się aby przednie nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla wszystkich z Krakowa dzisiaj na jasnogórskiej kupiłem i zamontowałem koszt 168,21zł niestety przez moje orurowanie tył został wykluczony :( mam tylko przód, prezentuje i sprawdza się to dobrze :) ogólnie kpl przód tył kosztowałby wraz z montażem 302zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moze wrzucic foto auta z tymi chlapaczami?

Stronę wcześniej masz fotki mojego auta z chlapaczami. Jak chcesz zobaczyć na żywo to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wygralem aukcje z chlapaczami (zamienniki) cena wrecz smieszna 10,49€ z wysylka :)

 

Jak dojda to zrobie pare fotek chlapaczy przed zalozeniem aby mozna porownac je z ori.


Jak obiecalem ;)

Przy okazji zrobilem fotke siatki w zderzaku .

Chcialem tez zmienic zarowki postojowe w reflektorach ale niech ich grom strzeli...Japonczycy musza miec rece jak niemowlaki bo ja swoimi rady nie dalem..Wymienilem za to oswietlenie tablicy rej.

post-89320-0-91991000-1429629381_thumb.jpg

post-89320-0-90026600-1429629405_thumb.jpg

post-89320-0-07655100-1429629457_thumb.jpg

post-89320-0-23472200-1429629495_thumb.jpg

post-89320-0-60187800-1429629542_thumb.jpg

post-89320-0-25942200-1429629622_thumb.jpg

post-89320-0-30369500-1429629839_thumb.jpg

post-89320-0-17871000-1429629866_thumb.jpg

post-89320-0-46079200-1429630492_thumb.jpg

post-89320-0-87179200-1429630558_thumb.jpg

post-89320-0-18740200-1429630592_thumb.jpg

post-89320-0-27169500-1429631864_thumb.jpg

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ktoś z Was posiada w J10 coś takiego:

 

http://allegro.pl/chlapacze-gumowe-do-nissan-qashqai-i-ii-x-trail-i5758387573.html

 

lub

 

http://allegro.pl/chlapacze-nissan-quashqai-qashqai-2-murano-rezaw-i5010668335.html

 

Zastanawiam się nad zakupem ale cena pierwszych troche przeraża :)

 

Te rezaw-plast wyglądają solidnie ale nie chce by za bardzo wystawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze jakie by nie były cqłkowicie nie ochronią przed zabłoceniem auta . Jeśli już zależy Ci na wyglądzie to raczej ich nie zakładaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peceq

Powtórzę się - jak nie jeździsz po drogach gruntowych czy szutrowych to nie "kombinuj" ;)

 

A jak nie wierzysz mi to możesz przyjrzeć się "mojemu" ...

   bo właśnie "odjechał" do Waszego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie szanowny! A czy nowej właścicielce Twojego już byłego, a wymuskanego QQ powiedziałeś o tym żeby zarejestrowała się na naszym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...