Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zmianę hamulców ,niestety z tyłu trzeba będzie przyoszczędzić :( jednocześnie nie chcę się pchać w jakieś chińskie g...o z ryżu. Gość ze sklepu zaproponował tarcze SBS/NK ;no i pytanie ;ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą? na necie niewiele mozna znaleźc o niej.

Do tego klocki Bosch.

Edytowane przez truedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klocków to mogę podpowiedzieć, jeżeli macie do wyboru: Textar, Pagid, Mintex, EPC , czy nawet Bosch to wybierajcie te najtańsze. Pracuje aktualnie w fabryce klocków w Anglii i wszystkie wymienione robimy na tej samej linii. Nawet Brembo (choć nie przypominam siebie czy do Primery tez)

Wszystkie sa wykonywane w ten sam sposób , z tych samych materiałów a, różnią sie tylko nadrukiem z logo i opakowaniem. Jeżeli macie możliwość to juz w sklepie otwórzcie pudełko i sprawdźcie każdego klocka (dotyczy to wszystkich firm, nie tylko wymienionych) czy materiał cierny przylega całą powierzchnią do metalowej płytki, jeżeli są nawet niewielkie szczeliny to podziękujcie za bubel, takie coś nie powinno nawet trafić do kartonu a nie mówiąc już o sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a czy z tyłu również są te blaszki prowadzące klocki czy nie ? Chodzi mi o to co w linku poniżej, w każdym sklepie jest to opisane jako część do osi przedniej a do tylnej nie ma nigdzie.

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-akcesoriow-klockow-hamulcowych,nissan,primera-p11-1996-06-2001-12,1-8-16v-114km,80-1899-13670-100630-0-161-PFK430.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Ja u siebie mam założone tarcze JPN i klocki HKP-ALPHA. Klocki w kolorze jasno-szarym, które jeśli nawet pylą, to na "aluskach" pyłu nie widać. Ze skuteczności hamowania jestem zadowolony.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,a teraz taka sprawa;

wszyscy staramy się zakładać w miarę dobre częsci do naszych cacek ,dzisiaj kurier przywiózł tarcze i klocki TRW .I takie moje pytanie;

klocki jasna sprawa, pudełko pieknie zaklejone hologramem ,na blaszkach antywibr. pieknie wymalowane logo TRW.

Ale już tarcze.....

pudełko bez hologramu ,zaklejone zwykła taśmą, a na tarczach zero wytłoczeń czy czegokolwiek co swiadczyłoby o oryginalności produktu.

Czy ktoś kto kupował tarcze TRW zwrócił może uwagę czy na tarczach jest jakieś oznaczenie producenta?

Tak się nad tym zastanawiam bo coś tanie te tarcze :) 122 pln a w innych sklepach nawet po 170 pln.

EDIT

Hehe spoko....już znalazłem :) jest wytłoczone logo na tarczach na ich bocznej krawędzi.

Bo człowiek po nocce to spać powinien a nie autem się bawić i przy necie siedzieć :D

Edytowane przez truedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudelka sa otwierane bo kupujkący sa niezdecydowani kupują towar a potem robia zwroty. Ale towar jest pełnowartosciowy już sprzedawca dopilnuje by reklamacja była własciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po bardzo długich myślenicach zdecydowałem się na poniższy zestaw, może się uda założyć na dniach. Cena za komplet na tył w sumie 500zł. Oby to tylko dobrze hamowało, bo za standardowy zestaw TRW zmieściłbym się w 320zł.

post-36041-0-86082900-1336821104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja u siebie zamówiłem w p11 klocki na tył firmy Deckerman .

Po niedzieli odbiorę i jak najszybciej założę.

Pytałem się o tarcze do tyłu to mi powiedział 125zł/szt Trw.

Wymienię tylko klocki.

Z przodu mam klocki Trw ,sa można powiedzieć w połowie zużyte a przejechałem na nich 35kkm nie wiem ile właściciel wcześniej.

Trochę popiskują,Nie wiem czy to wina klocków czy tarczy .Bicia nie ma na kierownicy czuć ale jest mały rant i może to ma jakiś wpływ na to.

Ogólnie auto ma na śmigane 320kkm i często przeglądam hamulce,żeby lekko przacowały klocki czy prowadnice na śrubach :)

 

 

A co myślicie o tych tarczach ;) ?

Przeglądałem allegro i znalazłem takie tarcz

tył do p11

http://moto.allegro.pl/tarcze-hamulcowe-tyl-nissan-primera-2-0d-2-0td-01-i2375129282.html

 

http://moto.allegro.pl/tarcze-tuning-nissan-almera-n16-primera-p10-11-tyl-i2374469590.html

 

przód p11

 

http://moto.allegro.pl/tarcze-hamulcowe-nissan-almera-n16-primera-p11-i2434991905.html

 

http://moto.allegro.pl/tarcze-tuning-nissan-almera-n16-primera-p11-200-sx-i2374469740.html

 

 

 

Tak pytam z ciekawości ;)

Widzę że cena nie jest za duża i lepiej tylko popatrzeć niż kupić tanie.Bo wiadomo kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje :(

I ceny takich tarcz są pewnie dużo wyższe.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup :whistle: skoro musisz wymieniać to bedziemy wiedzieli czy warto nie przepłacać

Te od MD.... wyglądaja jak ATE - WYGLĄDAJĄ

A nawiercane i nacinane sa ekstra ale tez nie znam takiej firmy

kup :whistle:

ATE koszt 370pln http://moto.allegro.pl/ate-tarcze-klocki-przod-nissan-primera-p10-p11-i2379290449.html

nawiercane i nacinane ja mam EBC 450pln http://moto.allegro.pl/ebc-turbogroove-pelna-oferta-350z-inne-sklep-wawa-i2430474506.html

to tak poglądowo sprawdzony towar do rzemieślnika

 

moim zdaniem...

kupiłem za namową z forum po konsultacjach klocki ashika - nie zmieniam zdania co wczesniej napisałem odnosnie jazdy miejskiej ale na trasie przy wyprzedzaniu i częstym dohamowaniu troche zmiekły - i przeboleje czarne felgi od pyłu następne bedą znowu EBC G.S.

jesli nie jeździsz dynamicznie i nie szalejesz (ja tak)to mozesz spróbować ja napewno kupie kolejny towar komplet EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od paru miesięcy na tyle mam tarcze+klocki ALPHA i pomimo że były "tanie" to chodzą bez problemu, ładnie się wycierają i nie widać tak mocno pyłu z klocków na alu. Dałem 200zł z przesyłką.

 

Wydaje się że tył prawie nie hamuje a ja po zmianie tarcz i klocków z tyłu poczułem kolosalną różnicę w sile hamowania, teraz bierze ładnie na całej powierzchni a stare tarcze były tak zrypane i miały duże rowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji jakoś to fajnie wygląda i może by było dobrze .

Ale jakoś trochę jestem uprzedzony do tanich produktów .

Pytałem się w sklepie i kolega jakoś słabo słyszał o tych firmach co dałem linki.

Nawet sprawdzał na allegro i były Mikoda tarcze i sprawdzał numery u siebie w katalogu i z tym z allegro sie nie zgadzały.

To nie wiem czy to jakieś podróby czy po prostu pomyłka wpisania numerów na aukcji.

Sprawdził mi i tarcze TRW na tył kosztują 122zł u niego na allegro sprawdzałem są po 83zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę co nieco powiedzieć o klockach EBC GS, bo na moim nowym zestawie na tył zrobiłem już 2 tys. km i się wszystko ułożyło. Wbrew zapewnieniom producenta klocki pylą dość mocno, na pewno bardziej niż Ferodo. Jeżeli chodzi o skuteczność to na pewno się nie pogorszyła, ale jeżeli jest poprawa, to bardzo niewielka (zmieniałem z powodu skrzywienia tarczy, hamulce ogólnie nie były jeszcze zużyte czy styrane), ale to tył więc nie wiem czy przy zmianie ze sprawnych na sprawne jest szansa coś odczuć. Wyjdzie na badaniu technicznym może. Ano, przy montażu przełożyłem blaszki ustalające z klocków Ferodo (mocowane na kleju), bo w EBC ich nie było i się bałem, że będzie klocek latał w zacisku (ponad 1mm luzu było). Z tego co szperałem jeszcze w necie to ludzie bardzo sobie chwalą klocki Hawk, ale do Primer może być ciężko je dostać.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem już swoje klocki Deckermana.

Z tego co zauważyłem to pedał stał się twardszy.Pewnie się dotra to będzie lepiej ,wiadomo nowe klocki i materiał ścierny.

Blaszki boczne były na klockach ale był spory luz jeśli chodzi góra-dół na klocku.

Kiedyś w innym aucie też miałem luz góra-dół ale z przodu i mi dzwoniło to naspawałem na klocek tak żeby lekko pracował i było lepiej.

Mi coś dzwoni i jest taki metaliczny dzwięk może to od tych klocków.

Sprawdzałem tuleje i sprężyny czy całe to jest ok.

Tarcze też z tyłu zdemontowałem i wyczyściłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te klocki Alpha są jakieś dziwne, z przodu mam bosch i na felgach jest czarny nalot, a z tyłu gdzie mam te firmy alpha jest też nalot i parenaście deko pyłu, jakbym nasypał na felge piasku, z obu tak samo, jednak one cholernie pylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

mam do wymiany tarcze z przodu. Nie pojawiały się w wątku takie firmy, a widzę że jest niezła cena - może ktoś miał z nimi do czynienia? proszę o opinię:

 

BREMBO tarcze 260 zł

http://moto.allegro.pl/brembo-tarcze-przod-nissan-primera-p10-p11-almera-i2722604726.html

 

BOSCH tarcze + klocki 335 zł

http://moto.allegro.pl/bosch-tarcze-klocki-przod-nissan-almera-ii-primera-i2714429997.html

 

wtym samym sklepie komplet ATE kosztuje ponad 400 zł to już dla mnie trochę sporo.Ewentualnie tutaj są jeszcze

 

TRW tarcze + klocki 373 zł http://allegro.pl/tarcze-klocki-trw-almera-n16-primera-p11-przod-i2732264165.html

 

ale trochę się ich boję po tym co pisaliście że potrafią od nowości być lipne, poza tym są już trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestją wymagań

jesli twój styl jazdy jest spokojny to spokojnie nie musisz inwestować w najleprze zestawy jessli jednak masz ciężką noge pomyśl o dobrych tarczach i klockach, które wychamuja twoje zapedy a nie będa tylko zwalniały

ale skoro masz zestaw boscha(najczęsciej podrabiana marka)za 335pln to dokładając 70pln masz zestaw ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie jeżdżę sportowo, choć wiadomo - na trasie nie jedzie się 90 :-) ale po mieście bez szaleństwa. Chodzi mi o taki zestaw który nie bedzie wyczynowy, ale po prostu nie posypie mi się za kilka miesięcy. Myślę że za około 350 zł spkojnie powinno się znaleźć coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jest 400zł za komplet tarcze + klocki ATE (do systemu hamulcowego ATE) to to jest bardzo dobra cena. Co do TRW to dla mnie hamują gorzej niż OEM Juridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samochód troszkę cięższy, ale na przodzie mam tarcze JPN - 125zł i klocki Alpha - 90zł-szare które mało pylą. Wyczynowo-sportowo też nie jeżdżę i jestem z tego zestawu zadowolony, ale dopiero przejechałem 7tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...