Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są tarcze na tył.

I wg instrukcji serwisowej do samochodów z automatem (przynajmniej w P11.144). Ktoś zakładał takie przy manualu? Da się? Jakieś korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tez juz mysle nad wymiana tarcz i robilem male rozeznanie.

 

Do wyboru mam ATE BREMBO TRW to z takich chyba bardziej konkretnych.

Pozatym sa jeszcze BENDIX I BOSCH.

 

Ktora z tych firm polecacie najbardziej?

 

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0 SRI i hatchback.

przód tarcza 22mm wentylowana, tył tarcza 10mm pełna

 

 

czyli wychodzi na to, że z tyłu ma być tylko 10mm grubości

Wielkie dzieki szynszyl za pomoc,

Puki co wybór padł własnie na TRW ale jutro bede miał wieksze obeznanie co do cen i poszczególnych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki szynszyl za pomoc,

no promil - no problem :dribble:

miałem full komplet kashiyama. niestety z powodu zatartych linek ręcznego i nie wyczyszczonego zacisku ręcznego po 15.000 tylne klocki powiedziały papa.

 

jakbyś to sam robił (lub mechanik) koniecznie wydrukuj sobie (lub mechanikowi) manual z forum http://www.nissanklub.pl/attachments/131_Reanimacja_Zacisku_Tyl_Nissan_Primera.pdf

bez tego szkoda twojej kasy (a rok temu mojej).

acha... ja znalazłem na forum patent (nie znalazłem jego opisu) z zamocowaniem po robocie sprężyn z amortyzatora rowerowego. ta sprężyna została zamocowana między pancerz linki, a zacisk hamulcowy - mowa o tylnych hamulcach :) wierz mi.. warto. sam montaż sprężyny (faq dla mechanika, bo mój oczy wystawił): tretytką sciskasz spręzyne i nakładasz na linkę

 

acha.. nie kupię już kashiyamy... wolę TRW. dłużej wytrzymują, a nogę mam ciężką

Edytowane przez szynszyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce raz wielkie dzieki szynszyl

 

Co do zacisku to, z tymi mechanikami jest różnie jeden wie jak to zrobić drugi nie a trzeci woli po swojemu i pożniej i tak jest spaprane wiec zastanawiam sie nad daniem zacisku do specjalniej firmy.

A jeszce jedno co powiecie o tarczach i klockach formy ATE, słyszałem, że godne polecenia

 

Panowie dzis sie dowiedziałem ceny i inne firmy klocków, co o nich myślicie

klocki

blueprint lub ashika lub dokuji japonskie około 80pln/ za komplet

 

i czy wszystkie p11 2.0 16v miał srednice 280mm przód i tył czy moze też 258mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 3 grosze (po przeczytaniu opinii z forum, rozmowach z mechanikami):

 

ATE > TRW > Brembo

 

Kashiyamę ludzie też sobie chwalą. Powyższa klasyfikacja jest moją opinią jakby co. Aha, Boscha odradzali mechanicy.

 

mieszko, najlepiej zmierzyć co się ma, ale jest mała wskazówka: tarcza 280 nie wejdzie pod felgę 14 cali, więc jeżeli auto z salonu wyjechało na 14 seryjnie to z przodu miało 258 też. A czy "wszystkie" i "zawsze" to pewnie będzie ciężko powiedzieć.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki panowie za wszelkie sugestie, dzis byłem w intercarsie i za zestaw TRW tarcz i klocków wyliczyli mi 880 zł z rabatem

Coś dużo, ja jak sobie liczyłem zestaw tarcze ATE + klocki Ferodo to trochę ponad 600zł na wszystkie koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki panowie za wszelkie sugestie, dzis byłem w intercarsie i za zestaw TRW tarcz i klocków wyliczyli mi 880 zł z rabatem

 

Witam

 

To zadna rewelacja,pozatym masz maly rabat skoro tak ci wyliczyli bo o ile sie nie myle to taki zestaw to jakies 900zl w detalu.

 

Poszukaj na Alledrogo a napewno znajdziesz duzo taniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz w detalu było 900 z groszem, ale skoleji znalezc tansze to tez nie znaczy dobre...

akurat tego nigdy nie kupię na allegro. poza tym paka będzie cięzka jak diabli i sprzedawca tylko z opcją kurier

klocki TRW ok. 255 zł komplet

tarcze komplet ok. 550 zł

liczone wg IC, a rabat mam całkiem przyjemny - nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Freemaker

Witam.

 

Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków hamulcowych na tył do Nissana P11 1.6. Przeczytałem cały wątek i trudno się zdecydować. Na allegro wypatrzyłem takie cuda:

http://moto.allegro.pl/tarcze-tyl-nissan-primera-p11e-japan-cars-i1523954167.html

http://moto.allegro.pl/tarcze-trw-klocki-trw-nissan-primera-p11-tyl-i1520552826.html

 

Klocki jakie chciałbym kupić to Ferodo Premier. W sklepie tylko z częściami do azjatyckich samochodów proponują mi klocki Ashika i tarcze Blueprint.Dobre to?? Z tego co wyczytałem to oni tylko pakują tarcze różnych producentów w swoje opakowania i wysyłają i nie wiadomo co dostaniesz, ale ponoć dbają o swoją markę i nie pchają tam dziadostwa.

Jakie oprócz tych polecalibyście jako alternatywę?? Dodam, że jeżdżę spokojnie i hamowanie z dużej prędkości do zera nie wchodzi w grę. Oryginalne tarcze jakie mam wytrzymały aż do teraz czyli 11 lat:)Chciałbym nie dużo o ile jest to możliwe i nie zaglądać tam przez najbliższe kilka lat nie wliczając wymiany klocków:)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nie dużo o ile jest to możliwe i nie zaglądać tam przez najbliższe kilka lat

każdy będzie chwalił swoje.

musisz sam zdecydować. to co miałeś z tyłu od 11 lat nie było za 122 zł (tylko tarcze).

za 289 masz cały komplet... bardzo dobrej jakościowo firmy... sredniej półki cenowej.

do tego prowadnice, warto rozebrać cały zacisk - więc zestaw naprawczy. 0,5 l płynu hamulcowego jeśli tylko będziesz uzupełniał płyn. węże elastyczne trzeba oglądnąć i niech mechanik ci przedmucha sprężarką czy są drożne.

a jestem za tym, żeby dokładnie wyczyścić cały zacisk, w szczególności ręczny bo potem są jaja i koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tego nigdy nie kupię na allegro. poza tym paka będzie cięzka jak diabli i sprzedawca tylko z opcją kurier

klocki TRW ok. 255 zł komplet

tarcze komplet ok. 550 zł

liczone wg IC, a rabat mam całkiem przyjemny - nie narzekam.

 

Witam

 

Nikt nie powiedzial zebys kupowal na allegro,wazne zeby bylo dobre i tanio.A co do znizek w IC to jedna wielka sciema,jak sie ma marze 100 procent to mozna dac rabat na np 30.Klijent sie cieszy i mysli ze tanio kupil.

Ja kupowalem zestaw dla znajomego w jakims sklepie w francji i za tarcze TRW DF2951/52 zestaw na dwie osie zaplacilem bez zadnego rabatu 118eur a za klocki 50 czyli lacznie 168eur bez zadnego rabatu.Wiec skoro ty zaplaciles 805zl z rabatem a ja okolo 700zl bez to na czym oni daja ten rabat??

Wiem ze przez internet jest jeszcze trocher taniej ale mi akurat zalezalo na czasie jak kupowalem te graty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego...

ja się cieszę, że mam te ceny jak mówisz za 805 zł.

jak mam jeździć po sklepach i po kawałku kupować, to żaden interes, a oni zamawiają co chcę i zawsze jest.

poza tym w mojej okolicy mało jest sklepów, że by w ogóle podchodziły cenowo do IC.

ale koniec OT.. temat jest o klockach i tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kombi p11 z 98roku.. wg katalogu na przod powinny byc tarcze 259mm wysokosci a ja mam 280mm.. komplet takich tarcz i klockow na przod z trw kosztowac mnie bedzie 362zl. tylne cale podobno kolo 270kosztuja ale tarcze mam tylne zdrowe a klocki maja pol roku wiec narazie nie ruszam.. Stawiam na TRW. Napisze wrazenia po majowej wymianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze mam tylne zdrowe a klocki maja pol roku

mierzyłeś je suwmiarką?

nie chce mi się sprawdzać, ale w kombi to chyba tarcze mają mieć właśnie większy rozmiar. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zna ktoś klocki ABE ??

 

szwagierka do mazdy kupiła za 46zł. i tak się zastanawiam czy to coś warte jest :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cos slyszalem o takich. To jedne z najtanszych :) ale nie polecam klockow nieznanych.. slabe hamowanie, szybkie niszczenie tarczy , piszczenie.. a tarcze mierzylem nie suwmiarka ale takim przyrzadem matematycznym cos w stylu cyrkla ale bez igiel :D i wychodzi jak byk 280mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...