Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej zdecydować sie na konkretny model i szukać najtaniej

 

jak bedziesz na spocie w czwartek za tydzień to pokaze ci moje ebc i jego zady i walety

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soko, chętnie zobaczę, nie pali mi się jeszcze tak bardzo z tą wymianą.

 

Ale czy będę to nie wiem bo wczoraj mi się chyba rozsypało sprzęgło i nyska stoi u mechanika w Radomiu :-/ Jadę sobie spokojnie i nagle trach - silnik odłączony od kół. Mechanik wstępnie mówi że sprzęgło (bo półosie i przeguby całe) ale może tylko wysprzęglik, może coś w skrzyni... wiec inne wydatki na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety skończyło się na wymianie całego sprzęgła, ale mechanior się uwinął i auto na chodzie, więc będę na spocie w czwartek.

Żeby nie było całkiem OT - liczyłem że zobaczę jak Ci pylą te EBC ale przez cały tydzień ma padać to chyba niewiele się zobaczy. Z racji na niespodziewane koszta związane z wymianą sprzęgła będę musiał uderzyć w "zestaw budżetowy" myślę o czymś takim:

 

tarcze Alpha + klocki Kashiyama

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-primera-p11-2-0-abs-99-02-i2716479785.html

 

tarcze Alpha + klocki Hart

http://allegro.pl/tarcze-ham-klocki-przod-nissan-primera-p11-98-2002-i2716057821.html

 

zdaję sobie sprawę że nie są to zestawy najwyższych lotów ale nie mogę sobie pozwolić na nic innego. Chyba że możecie polecić coś lepszego w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Kashiyama użytkowałem i polecam je,

co do tarcz to nie znam tej firmy, muszą się wypowiedziec inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową Oskara zakupiłem klocki kashijamy i faktycznie felgi mam czyste...

 

znalazłem na forum cos takiego skrobnij do niego moze cos leprzego dobierzesz

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86450-s-zestawy-tarcze-klocki-i-inne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem się zapytać o te klocki kashijamy czy bardzo pylą bo wyglądają na jaśniejsze niż na przykład ferodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylą na jasno, co powoduje, ze nie widzisz na alufeldze pyłu,

będziesz zadowolony z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pylenia to dlatego zdecydowałem sią na klocki Ashika gdzie w opakowaniu wsadzone są czarne Kashiyamy,

zużywając się pozostawiają jasny pył, którego nie widać na alusach :)

tarcze mam Roadhouse nawiercane i nacinane, co do ich skuteczności to auto odrazu staje w miejscu :)

 

Gdzie dostałeś te nawiercane i nacinane Roadhouse bo szukam i szukam i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Markheim78

Witam.

zmieniam właśnie klocki i tarcze w mojej primierce p10 i natrafiłem na fajną finansowo ofertę - zestaw tarcze mikoda i klocki kashiyama na przód za 229zł - zestaw budżetowy - miałem już założone klocki kashiyamy i mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o jakość hamowania to byłem bardzo zadowolony, natomiast piszczały niemożebnie ;)

 

jak widzicie taki zestaw?

czy piszczące kashiyamy, to reguła, czy wyjątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku i jeszcze nie piszczą no to ja poczekam do zdarcia jak u Oskara i potwierdze jesli faktycznie się kończa i piszcza to może maja jakiś system informacyjny, ze już pora na wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc przymierzam się do zmiany tarcz i klocków.

 

Szukam szukam i nie ma nic co bym powiedział wow.

 

Półka TOP to nawiercane i nacinane EBC turbo groove gd1127 za komplet na przód ok 630 zł

 

Półka Standard to normalne ATE w cenie 400 zł komplet na przód.

 

Tutaj są jeszcze Zimmermann'y za ok 300 zł i w podobnej cenie Brembo obie tarcze w standardzie, czyli bez wierceń i nacinań.

 

Za jakieś 350 zł dostępne są nawiercane i nacinane Mikody GT series. Ale do nich mam jakieś uprzedzenie, niby super, nacinana, nawiercana ale czy jakość jakaś za tym idzie? Ma ktoś te Mikody?

 

A może Zimmermann?

 

Kolega Oskar polecał Roadhouse'y jednak coś takiego jak nacinany i nawiercany RH nie występuje.

 

Kurcze 630 za EBC nie uśmiecha mi się wydawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przymierzam się do zmiany tarcz i klocków.

Szukam szukam i nie ma nic co bym powiedział wow.

Półka TOP to nawiercane i nacinane EBC turbo groove gd1127 za komplet na przód ok 630 zł

Półka Standard to normalne ATE w cenie 400 zł komplet na przód.

Tutaj są jeszcze Zimmermann'y za ok 300 zł i w podobnej cenie Brembo obie tarcze w standardzie, czyli bez wierceń i nacinań.

Za jakieś 350 zł dostępne są nawiercane i nacinane Mikody GT series. Ale do nich mam jakieś uprzedzenie, niby super, nacinana, nawiercana ale czy jakość jakaś za tym idzie? Ma ktoś te Mikody?

A może Zimmermann?

Kolega Oskar polecał Roadhouse'y jednak coś takiego jak nacinany i nawiercany RH nie występuje.

Kurcze 630 za EBC nie uśmiecha mi się wydawać...

Występuje Roadhouse nawiercane i nacinane bo je mam na aucie (nowe tarcze są czarne) kupiłem je 3 lata temu w sklepie Petrocar we Wrocławiu http://www.petrocar.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gościem z tej firmy, mówił że czegoś takiego nie ma.

 

Proponował mi Nationale nacinane i nawiercane, mówił że robi się zamówienie, nawet wybrany wzorek mogą wyciąć. Ale za cenę ok 700 zł.

 

Może masz Mikody? One są czarne. Sam nie wiem, może jakaś seria była.

 

Jak rozpoznałem rynek to nie ma ani ATE power disc, ani Brembo Max, ogólnie trochę słabo z tymi "ciekawszymi" tarczami do naszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już bardziej przystępna cena, chodż jak się popatrzy za ile można kupić normalne tarcze to sie mozna zastanowić nad sensem kupowania nacinanych-nawiercanych :)

ale ja nie jestem dobrym przykładem, zawsze powtarzam mojemu bratu, za wygląd trzeba płacić ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy faktycznie iść w nawiercane i/lub nacinane. Nie rozumiem montowania nawiercanych tarcz dla użytku drogowego (a nie sportowego). Nacinane natomiast hałasują i szybko kończą się klocki.

 

Nie lepiej normalne tarcze EBC i klocki EBC GreenStuff? Cenowo nie wychodzi tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nacinane i nawiercane jednocześnie, większego zużycia klocków nie zaobserwowałem ani głośniejszej pracy hamulców też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy faktycznie iść w nawiercane i/lub nacinane. Nie rozumiem montowania nawiercanych tarcz dla użytku drogowego (a nie sportowego). Nacinane natomiast hałasują i szybko kończą się klocki.

 

Nie lepiej normalne tarcze EBC i klocki EBC GreenStuff? Cenowo nie wychodzi tak źle.

 

Podyskutuj jak założysz

 

Rożnica jest kolosalna a jak będzie ci szkoda kasy na klocki EBC za 200 to kupisz XXX za 100 i będziesz pluł sobie w brodę

Ja wydałem 600 za komplet tarcz i klocków więc nie wiem skąd cennik 300pln za sztukę tarczy? Nawet na EBC Polska ceny nie są takie powalające.

post-53801-0-72098400-1358534465_thumb.jpg

post-53801-0-95666100-1358534559_thumb.jpg

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC nie jest najdroższe, sprawdź np. DBA. Tarcza reweleacja, ale do 350Z kpl. przód i tył zapłaciłem prawie 2 000 pln. Do tego klocki Ferrodo i doszło jeszcze kilka setek. Ale do upalania CRX-a zainwestowałem w "sportowe" nacinane i nawiercane Nipparts, i takie klocki, i wyszło niecałe 300 pln. Wszystko zależy od stylu jazdy i wymagań kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyskutuj jak założysz

 

Rożnica jest kolosalna a jak będzie ci szkoda kasy na klocki EBC za 200 to kupisz XXX za 100 i będziesz pluł sobie w brodę

Ja wydałem 600 za komplet tarcz i klocków więc nie wiem skąd cennik 300pln za sztukę tarczy? Nawet na EBC Polska ceny nie są takie powalające.

 

 

600 za taki zestaw bylbym chyba sklonny zaplacic. Jednak ceny na ebc sa wieksze

 

www.ebcbrakes.pl/pl/tarcze-hamulcowe/4304-gd1127.html

 

Gdzie kupowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...