Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sunny N14 liftback. Jeżdżę na letnich Fuldach 185/65R14.

Sądzilem, że zima będzie mniej dokuczliwa. :( Samochód pływa, kasy za dużo nie ma.

Jutro chcę założyć chociaż 2 nówki zimowe na przód. Polecicie coś niedrogiego do 200 zł/szt.?

Nie chcę żadnej chińszczyzny, używek, ale zdaję sobie sprawę, że wypasów w tej cenie też nie kupię.

 

- może wielosezonowe?

- może być szersza - np. 195?

 

Dziękuję za wszelkie wskazówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie miałem i nie chciałem wydać dużo kasy na zimówki Zakupiłem Falkeny HS-439 w cenie 149zł/szt 185/60 R14 i powiem Ci że jestem zadowolony ja głownie sugerowałem się ceną ale czytając opinie użytkowników jakie znalazłem potwierdza się to że jest to dobra opona, na śniegu sprawuję się super na suchym też spoko od siebie Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł sztuka to na luzie znajdziesz. Ze 120-130 za dębice która na zime jest ok a jak chcesz to poniżej 200 to można by goodyear ug7+. Spoko nidrogą uniwersalną zimówka jest też sava eskimo s3. Kup nim sie rozbijesz - będzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam zimowe Barum Polaris 2 185/65/15. Opony przeciętne. O ile na śniegu dają radę całkiem OK to na mokrym trzeba się pilnować.

 

Na lato mam Verdestein Sportrac 3 w rozmiarze 196/60/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bartek_1983

Na zimę tylko to na czym cała Skandynawia jeździ czyli Nokian. Tam nie ma praktycznie innych opon a to o czymś świadczy. Osobiście zimówki mam Klebera ale tylko dlatego że takie mi koleś dał do samochodu. Szczerze mówiąc bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie jaki jest maxymalny rozmiar dla aluski 16'' (n16)?

kto wie?

205/55/R16 - z własnego doświadczenia odradzam. W koleinach tragedia, przy manewrach na parkingu, wspomaganie chodzi zdecydowania gorzej, spalanie nieznacznie wyższe.

Na 16tki, nissan fabrycznie nakładał 195/55/R16, mało popularna opona, droższa w zakupie ale za to odczucia diametralnie różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tak odradzać tej 205/55R16, jeździłem już 2 sezony, na tych oponach wyjeżdża obecnie masa aut z fabryki, na balonach 185/65R15 w zimówkach jeździ się fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście żadnych plusów nie widzę, zdecydowanie lepiej jeździło mi się na fabrycznych, tak jak na obecnych zimowych ( 195/60/R15 ).

Dlaczego twierdzisz, że na 185/65 jeździ się tak fatalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, również jeżdze na 185/65 tyle że 15' ale zarówno na letnich jak i zimowwych, nie narzekam.

Edytowane przez pawello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson, to jest tak , że jak nie spróbujesz to nie będziesz czuł różnicy ;-) . Dużo pewniej prowadzi się w zakrętach. Na prostej nie ma różnicy

 

poza tym po co brać 195/55 jak 205/55 ma wyższy bok, lepiej tłumi nierówności. Jeśli chodzi o koleiny, to naprawdę rzadko czuję jakiekolwiek niedogodności z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

kto wie jaki jest maxymalny rozmiar dla aluski 16'' (n16)?

kto wie?

 

ja mam 215/50 lub 225/45 na 17 calach

nie pamiętam, toyo T1R proxes

Edytowane przez majsterus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson, to jest tak , że jak nie spróbujesz to nie będziesz czuł różnicy ;-) . Dużo pewniej prowadzi się w zakrętach. Na prostej nie ma różnicy

 

poza tym po co brać 195/55 jak 205/55 ma wyższy bok, lepiej tłumi nierówności. Jeśli chodzi o koleiny, to naprawdę rzadko czuję jakiekolwiek niedogodności z tego tytułu.

 

Fakt.

Co do letnich, jeździłem na jednych i drugich, IMHO wolę te węższe ( dla samochodu wielkości almery )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek1514

Witam... Mam do almerki oryginalne aluminiowe fele 16" i muszę do nich dokupić letnie oponki... Czy rozmiar 205/55/16 nie będzie nigdzie obcierał??? W ogóle jaką firmę polecacie bo znalazłem na allegro oponki firmy wanli w takim rozmiarze w cenie 159zł/szt tylko nie wiem jak z ich jakością.... co moglibyście mi polecić? Wiecie coś o tej marce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to raczej jest jakaś tandeta.

 

Poszukaj lepiej coś używanego np. Continental.

 

Wejdź n ceneo.pl , skapiec, tanio.pl i porównaj ceny.

 

Na gumach nie oszczędzaj. To Twoje bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 52 tak mówisz żeby na bezpieczeństwie nie oszczędzać a koledze używane opony proponujesz... ciekawe kto sprzedaje dobre używane opony??? Nikt nie będzie dokładał żeby komuś prezenty robić , żeby kupić dobre używane opony to trzeba mieć szczęście chyba że są ze sztosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar będzie ok, ale z własnego doświadczenia polecam Ci taki jak zakładała fabryka, czyli 195/55/R16 ( nietypowa i bywa, że sporo droższa od proponowanego przez Ciebie rozmiaru ).

Ta o, której piszesz, zalatuje chińszczyzną, więc odpuściłbym. Jeżeli chcesz dobre opony, a nie masz kasy, polecam SAVA Intensa ( ja osobiście preferuję kierunkowe )

 

Poza tym, temat przenoszę do odpowiedniego działu :D PORADY EKSPLOATACYJNE -> KĄCIK OPONIARSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle nie chińskie. i już jest przyzwoicie

 

tu dobra strona z opiniami na temat opon

tu podobna strona, tyle ze polska

popatrz przynajmniej na średnią i patrząc na ceneo/opony wybierz coś taniego a przyzwoitego

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondziu_L

Na letnie ja bym dawał 195/60/R15. Chociaż dla mnie to i tak one za wysokie, wstawiam na sezon 195/50/R16. Mam te 185/65 na zimówkach i szczerze mówiąc już ich tak nienawidzę że chyba popchne i sprawie sobie nowe niższe. Komfort jazdy na wyższych niby lepszy ale za to trzymanie w zakrętach :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładać opony nowe czy też można używane...?

Temat rzeka, ale ja mam inne pytanie - ile można oponę uważać za nadającą się do użycia? Mam na myśli nie wyeksploatowanie, zużycie bieżnika itp., a wiek opony. Rozbieżności jak zwykle są znaczne - czytałem w różnych zródłach że oponę uznaje się za nową -jeśli nie była oczywiście eksploatowana- i data produkcji < 3 lata, natomiast ogólnie "okres używalności" to 6 do 10 lat. Niedawno darowałem sobie kupno tanich używek - stan dobry+, ale data produkcji marzec 2005.

Proszę o opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...