Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

każda ingerencja w rozmiar poza tym fabrycznym powoduje zmiany we wskazaniu prędkościomierza. U mnie na navi inaczej i inaczej na zegarach i jeszcze inaczej wskazuje czas po dojechaniu do celu ale da się z tym żyć :) jak zwiększasz rozmiar felgi i dajesz większą oponę to musisz obniżyć bieżnik wtedy koła będą prawie takie same po średnicy i nie będzie nic obcierać.

Edytowane przez DINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też dobry rozmiar tylko żeby prędkościomierz nie przekłamywał musisz sprawdzić jakie producent zalecał

problem tez jest w tym ze opona 195/50/15 toyo mam za 160zl a 195/55/15 u tych samych gosci kosztuje 269zl a co do przeklaman predkoscomierza to i tak przeklamuje mi w dol a z tego co znalazlem w necei kalkulator http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html to przeklamanie bedzie o + 3,4%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyo a co to za firma??

Toyo made in Japan

\

Kolego z twojego zapytania co to za firma Toyo , wnioskuję że wiedza na temat opon jest bardzo niska.

Zapewne znasz Michelin , Good Year , Yokohama , Bridgestone itp , to zapamiętaj że to jedna z najlepszych producentów na świecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe jakoś nigdy nie wpadła mi w ucho Yokohama tak ale nie toyo, każda jest dobra ale jedna zawsze lepsza ;) a odnośnie ceny to jak jest taka rewelacyjna to warto zapłacić, zależy jak używasz samochód, ja dużo jeżdżę i to dość szybko do tego wożę też rodzinę a to jest dla mnie najważniejsze i wiem, że za jakość w porównaniu z bezpieczeństwem trzeba zapłacić, do tego wymieniam opony co 3 lata choć bieżnik jest taki, że niektórzy biorą z pocałowaniem ręki a tak na szybko znalazłem http://www.autofirmowe.pl/17728,adac_ranking_opon_letnich.html i jakoś nie bryluje tutaj ;)

Edytowane przez DINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do kącika oponiarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś poleci opony letnie do N16...?

Myślałem o Nokian I3 185/65 R15 88T, są w dobrej cenie (da radę nawet 190 zł/szt.)

i dobrze oceniane.

Temat może skromny, ale bezpieczeństwo i komfort najważniejsze.

Dziękuję za radę.

Pozdrawiam, szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też dobry rozmiar tylko żeby prędkościomierz nie przekłamywał musisz sprawdzić jakie producent zalecał

 

 

Prędkościomierz przekłamuje jakby "z definicji". Mój np o ok 8%. Trochę mnie to zaniepokoiło i zacząłem szperać. Dowiedziałem się, że producenci samochodów są zobligowania aby prędkościomierz nie pokazywał mniejszej prędkości niż w rzeczywistości, więc zazwyczaj tak jest ustawiony że pokazuje o kilka procent więcej, nawet do 10%.

A aktualny test opon ADAC jest np tu: TEST OPON ADAC

Edytowane przez macin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasugerowałem się niemieckimi testami opon letnich ADAC 2010, które by własnie testowane w Twoim rozmiarze.. opony z pierwszej 5-tki.. Uniroyal Rain Expert .. Ciche, Podobno bardzo niski wspolczynnik tarcia, zarabiscie trzymaja na deszczu przetestowane kilka dni temu.. w kaluze wjezdzasz i nawet jej nie czujesz... Bardzo głębokie rowki... Ciekawy bieżnik widac typowo na deszcz.. A to chyba najwazniejsze.. bo na suchym to wszystko dobrze trzyma.. Cena 170zł/szt. dla twojego rozmiaru. Anokian I3 znalazlem w sklepach najtaniej 220.. watpie by byly warte swojej ceny.. komplet 880 a tutaj 680

 

 

UNIROYALRAINEXPERT.jpg

 

link do testów: http://www.oponeo.pl/artykuly/v/311/1323/test_opon_letnich_adac_2010_w_rozmiarze_185_65_r15.htmlx

Edytowane przez Majkel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie śmigam Astrą II zamiast Sunnego po wawce na nowych Pirelkach Cinturtato - 1. miejsce w teście ADAC 2010 - rozmiar prawie ten sam co Twój tylko 195. Oponki super, zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie. Naprawdę polecam. Cena ok 240 zł.

Edytowane przez Rudy89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scyzoryk

 

Myślałem o Nokian I3 185/65 R15 88T, są w dobrej cenie (da radę nawet 190 zł/szt.)

i dobrze oceniane.

Temat może skromny, ale bezpieczeństwo i komfort najważniejsze.

Dziękuję za radę.

Pozdrawiam, szerokości.

 

Jeśli mają być w tej okolicy cenowej a nie 250zł/szt to dorzuć do listy jeszcze dwie opony.

 

1) Kleber Dynaxer HP2. Do kupienia w sklepach internetowych ~180zł/szt. Bardzo przyzwoita opona, miałem taki komplet na poprzednim samochodzie (Corolla)

 

2) Fulda EcoControl ~ 190zł/szt. Mają bardzo dobre opinie, cena przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam YOKOHAMA A.drive - są rewelacyjne, no i ta cena :D

Śmigam na nich już trzeci sezon. Świetne parametry szczególnie na mokrym.

 

Rowniez polecam, mam takie w jednym aucie, po dwoch sezonach. Na mokrym sa wrecz rewelacyjne! Na suchum tez super.

W tym rozmiarze kupisz juz za 175 zł sztuka! Na lepszych oponach nie jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do kącika oponiarskiego. Za dużo tematów robi się o oponach w różnych działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być w tej okolicy cenowej a nie 250zł/szt to dorzuć do listy jeszcze dwie opony.

 

1) Kleber Dynaxer HP2. Do kupienia w sklepach internetowych ~180zł/szt. Bardzo przyzwoita opona, miałem taki komplet na poprzednim samochodzie (Corolla)

 

2) Fulda EcoControl ~ 190zł/szt. Mają bardzo dobre opinie, cena przyzwoita.

 

Klebery są rzeczywiście dobre ale może troszkę głośne i chyba nie lubią wysokich temperatur, wtedy się ścierają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postawię jednak na Pirelli Cinturato P6. Znalazłem w Szczecinie za 269 PLN/szt, więc powinienem się zmieścić w 1200 PLN z wymianą i innymi pierdołami. To i tak mniej niż zakładałem. Zobaczę jak się będą sprawdzać. Waham się jeszcze kiedy wymienić, ale chyba jednak po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie indeksu nośności opony.

Obecnie mam założone zimówki Continentala z indeksem nośności 92. Czy letnie też powinienem z podobnym indeksem założyć czy może 88 wystarczy? Opony, które planuję kupić to Fulda CARAT PROGRESSO lub Continental ContiEcoContact 3 lub Goodyear GT-3 lub Uniroyal Rain Expert w rozmiarze 185/65/R15.

Moje auto to Nissan Primera P11.144 kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozmaryn

witam,

 

Obecnie posiadam oponki o rozmiarze fabrycznym (185/65 R25), mam możliwość dostania za darmola opony Continental'a z roku 08 tylko że w innym rozmiarze (195/65 R15) myślicie że da się na nich swobodnie jeździć? Czy może wystąpić jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...