Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peryskop

Witam!

Czy jest możliwość założenia opon o rozmiarze jak w temacie do Nissana Primery p11.144 z 1999 roku w wersji hatchback???

Na naklejce drzwiowej jest informacja tzn zalecenie producenta co do rozmiaru opon i jest to: 185/65 r15 i 195/60 r15 .

Czy jeżeli założę opony 195/65 r15 to będzie to niekorzystnie wpływać na właściwości jezdne auta i komfort jazdy???

195/65 ...taki balon z lekka ,ja mam 195/60 ale tera z perspektywy czasu zanabył bym 205/55 :) ,jesli chodzi o komfort to im więcej mięsa na feldze to komfort lepszy,ino na zakrecie sie guma kładzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do zakupu opon letnich. Priorytetem dla mnie jest bezpieczeństwo, dlatego wybrałem trzy modele (kolejność ważna) 1. Pirelli Cinturato P6, 2. Continental ContiPremiumContact 2 lub 3. Bridgestone Turanza ER300 Ecopia. Pierwsze dwie w najnowszym teście ADAC są szczególnie polecane, Bridgestone - polecana. Na który model postawić? Nie mogę kupić 3 :-)

Zastanawiam się, również nad rozmiarem. Teraz mam fabryczne 185/66 R15 w homologacji dopuszczają również 195/55 R15. Wyczytałem, że 195 na nasze warunki jest najlepszym kompromisem i nad tym rozmiarem się zastanawiam. Jak myślicie co najlepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do zakupu opon letnich. Priorytetem dla mnie jest bezpieczeństwo, dlatego wybrałem trzy modele (kolejność ważna) 1. Pirelli Cinturato P6, 2. Continental ContiPremiumContact 2 lub 3. Bridgestone Turanza ER300 Ecopia. Pierwsze dwie w najnowszym teście ADAC są szczególnie polecane, Bridgestone - polecana. Na który model postawić? Nie mogę kupić 3 :-)

Zastanawiam się, również nad rozmiarem. Teraz mam fabryczne 185/66 R15 w homologacji dopuszczają również 195/55 R15. Wyczytałem, że 195 na nasze warunki jest najlepszym kompromisem i nad tym rozmiarem się zastanawiam. Jak myślicie co najlepiej wybrać?

 

Mogę polecić Bridgestone Turanza ER300 w rozmiarze 195/60/R15 - mam już ponad 2 lata i jest git. Moim zdaniem niższy profil jest bez sensu - z podkaszarki 1,5 ścigacza nie zrobisz. A co do homologacji to była mowa o 195/55/R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Bridgestone Turanza ER300 w rozmiarze 195/60/R15 - mam już ponad 2 lata i jest git. Moim zdaniem niższy profil jest bez sensu - z podkaszarki 1,5 ścigacza nie zrobisz. A co do homologacji to była mowa o 195/55/R16.

Moją intencją nie jest robić z samochodu ścigacza. Mam jednak przed sobą homologację i jest w niej napisane

 Opony i koła: Oś 1: 185/65R15 lub 195/55R15, 2: 185/65R15 lub 195/55R15

Nie ma w niej mowy o R16

Edytowane przez macin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma wskazanie prędkościomierza i licznika kilometrów co do rozmiaru innego niż zalecane przez producenta (195/60/r15) a druga kwestia to podobno firmy ubezpieczeniowe zwracaja przy szacowaniu szkod uwagę na zgodność rozmiaru opon z zalecanymi przez producenta.

Ogólnie rzecz biorąc jest kilka znaków zapytania co do opon o rozmiarze innym niż zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich!!!!

Mam zamiar niebawem zakupic opony na lato i pytanie czy ktos moze mial doswiadczenie z takimi oponami jak: TOYO PXT1-R 205/50/15??

Lub cos slyszaj jak sie sprawuja itd??????

 

 

Niestety z nowych w tym rozmiarze nie bardzo widzialem wybor na allegro a zanim wybiore sie do wulkanicacji wole tutaj popytac:)

 

 

 

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 52 tak mówisz żeby na bezpieczeństwie nie oszczędzać a koledze używane opony proponujesz... ciekawe kto sprzedaje dobre używane opony??? Nikt nie będzie dokładał żeby komuś prezenty robić , żeby kupić dobre używane opony to trzeba mieć szczęście chyba że są ze sztosu :)

 

Ja kolego oferowałem aluski piękne do Infiniti (pasują do Maximy) ale pewnie nie do Twojego autka. A to że były z pięknymi oponami to tylko plus. Obecnie nie sprzedaje tylko używam je na aucie i jestem zadowolony.

 

A tak na marginesie kolego...

 

Mam dojście do używanych opon z polecenia. Jest to duża renomowana firma i na pewno nie wcisną tandety. Pracuje tam też 2 moich znajomych, dorosłych ludzi mających dzieci a nie nastolatków.

 

W większości przypadków są to opony roczne o minimalnym przebiegu z aut flotowych.

Zmieniane opony na nowe co rok. Zawsze doradzą i zaproponują to co najlepsze - dla wymagających Klientów.

 

Ja kupiłem takie 2 zestawy bo brakowało mi kasy. Miałem inne wydatki jak np. nowiutki lakierek na aucie - tak dla odświeżenia. I nie narzekam. Dlatego polecam.

 

Dla osób dbających o bezpieczeństwo polecam nowe opony (a w przypadku przy napędzie 4WD tylko nowe aby nie zniszczyć napędów).

 

Dla osób nie posiadającym zasobnego portfela polecam dobre markowe używki niż np.made in china.

 

 

Miłego dnia.

 

Jak już mam wydać kasę to wolę nowe kupić....

 

 

Racja kolego, bogatemu wszystko wolno.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop

a jak się ma wskazanie prędkościomierza i licznika kilometrów co do rozmiaru innego niż zalecane przez producenta (195/60/r15) a druga kwestia to podobno firmy ubezpieczeniowe zwracaja przy szacowaniu szkod uwagę na zgodność rozmiaru opon z zalecanymi przez producenta.

Ogólnie rzecz biorąc jest kilka znaków zapytania co do opon o rozmiarze innym niż zalecane.

60 lub 65 żadna(prawie) różnica jak byś założył np 35 lub 40 to taaak ;) rzeczoznawca bardziej bedzie zainteresowany stanem oraz zużyciem bieżnika/ ogumienia niż różnicą 1 cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją intencją nie jest robić z samochodu ścigacza. Mam jednak przed sobą homologację i jest w niej napisane

 Opony i koła: Oś 1: 185/65R15 lub 195/55R15, 2: 185/65R15 lub 195/55R15

Nie ma w niej mowy o R16

 

A więc pomyłka w druku. Jak nie wierzysz to sprawdź w jakimś kalkulatorze opon, np. TU Zamiennikiem dla 185-ki jest 195/55/R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolego na profilu 195 przy załadowanym tyle koła obcierały o nadkola :-) i musiałem szybko zmieniać na 185

Co do wysokości profilu to im wyższy tym lepiej na polskie dziury,oczywiście cierpi na tym wizreunek :-)

 

Standardowo powinno być 185/65/R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem wczoraj conti premium contact 2 195/60r15 za 265 z montażem i wyważaniem. Teraz jest chyba dobry czas na zakup opon - ceny ostatnio spadły i raczej tylko już w góre mogą pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem wczoraj conti premium contact 2 195/60r15 za 265 z montażem i wyważaniem. Teraz jest chyba dobry czas na zakup opon - ceny ostatnio spadły i raczej tylko już w góre mogą pójść.

 

Daj znać jak wrażenia. To jeden z moich typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi1990

ja pomykam na 195/65R15 nic nie obciera nawet przy załadowaniu tyłu auta po sam sufit. zawieszenie jest w 100% oryginalne

 

ja mam SR20De a ojciec ma CD20T i jak założył do swojej i on usiadł (spory chłop 130kg żywej wagi)to przy skręcaniu przednie obcierały

Edytowane przez rafi1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że tu i tylko tu rozmawiamy o oponach bez względu na model. Połączyłem kilka założonych oddzielnie tematów z forum z tym, a zbędne usunąłem.

 

ps. Dzięki Aga za zwrócenie uwagi, ale nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolego na profilu 195 przy załadowanym tyle koła obcierały o nadkola :-) i musiałem szybko zmieniać na 185

Co do wysokości profilu to im wyższy tym lepiej na polskie dziury,oczywiście cierpi na tym wizreunek :-)

 

Standardowo powinno być 185/65/R15

 

 

Tylko, że ja mam Almerę i w homologacji samochodu dopuszczają rozmiar 195/65 R16, więc jak założę 195/60 R15 to nie powinno być problemu. A u Ciebie obcierały przy jakim profilu (195 to tylko szerokość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję zakupić letnie buciki do mojej almerki. Po przeczytaniu tego tematu oraz kilku innych oraz przeglądania testów opon mój wybór zawęził się do:

Yokohama a/c drive (która lepsza a czy c?)

Bridgestone Turanza ER300

Rozważam jeszcze Toyo proxes CF1.

 

Przy obecnych obniżkach z każdą z nich można się zamknąć poniżej 250zł/szt co jest maksymalną ceną jaką mogę poświęcić na kapcie. Prosze o poradę odnośnie ostatecznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic Yokohama A.drive, mam taka w Xsarze juz dwa sezony i jest to na prawde super oponka. Na mokrym jest rewelacyjna, nie jezdzilem wczesniej na tak przyczepnej na mokrym oponce. Na suchym tez jest dobra, ale na suchym to zadna sztuka :P. A.drive jest tansza od C.drive, wiec C.drive powinna byc teoretycznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Wania ja u siebie na Ali mam Yoko c drive ac 01 w rozmiarze 195/60R15 a kumpel na vw polo Yoko a drive 185/60R14, moje są za***iste zdecydowanie ciężej jest mi je spalić /zerwać przyczepność/ niż te bridgestony które były na Ali jak ją kupiłem, dałbym im dobre 5- a kumpel klaszcze uszami i mi dziękuje że doradziłem mu Yokohame, Uwaga!!!! pojawiły się już Yoko c drive ac 02 wyglądają bardzo interesująco ponadto chyba ADAC się nimi zajęło i wg. nich są godne polecenia jesli dobrze pamiętam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam Almerę i w homologacji samochodu dopuszczają rozmiar 195/65 R16, więc jak założę 195/60 R15 to nie powinno być problemu. A u Ciebie obcierały przy jakim profilu (195 to tylko szerokość)?

 

Nie marudź juz z tą homologacją tylko kupuj 195/60/R15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy mam takie pytanko obecnie moje autko ma felgi 14 cali i opony o rozmiarze 185/65 i chce zalozyc 15 cali i zglupialem bo juz tyle slyszalem ze niewien w jakim rozmiaze opony kupic. Prosze o jakas rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/55/15 (szerokość/wysokość/felga) zależy co chcesz uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...