Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może podasz jakieś argumenty przemawiające za Twoją tezą.

 

Wg moich wiadomości pusty T5 waży około 2200kg a opony 88-ki są do 560kg, więc nawet stojąc, nie jadąc powoduje to nacisk bliski maksymalnemu a co dopiero przy gwałtownym hamowaniu, gdzie na przednie opony wywierany jest dużo większy nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozmaryn

wiem, że rozmiar 195/60 R15 jest zamiennikiem rozmiaru 185/65. niestety mam możliwość otrzymania jedynie rozmiaru 195/65 R15. Czy ktoś miał ten rozmiar założony? jak się zachowywały te opony, czy założenie tych opon nie będzie miało negatywnych skutków w komforcie jazdy i eksploatacji samochodu?

 

 

edit:

 

ale sie posypało odpowiedzi ;]

Edytowane przez rozmaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Byłem dziś wymienić oponki na letnie w mamy quashqaiu, podczas wymiany dostrzegłem dość spory guz na oponie (na powierzchni ok. 5cm x 1 cm). Okazało się że opona jest w tym miejscu przecięta prawie na wylot, jednak mechanik powiedział że wstawi łatę i będzie ok (teraz guz jest praktycznie niewidoczny). Do domu dojechałem jednak boje się że przy wyższej prędkości może coś się z oponą stać (uszkodzona opona jest na tylnej osi po lewej stronie). Jak myślicie, można spokojnie jeździć na takiej oponie czy lepiej wymienić na nową ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodone zbrojenie opony. Do wymiany!!!

Chyba, że jeździsz powoli poza drogami publicznymi i w pobliżu nie będzie dzieci przy wybuchu opony :warning:

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opone do wymiany,ryzyko nie warte gry!!!Wiedz że każde zniekształcenie obrysu opony jest uszkodzeniem nieodwracalnym i nienaprawialnym!!!Twoja mama musiała gdzieś przyciąć mocniej krawężnik,stąd efekt bąbla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Byłem dziś wymienić oponki na letnie w mamy quashqaiu, podczas wymiany dostrzegłem dość spory guz na oponie (na powierzchni ok. 5cm x 1 cm). Okazało się że opona jest w tym miejscu przecięta prawie na wylot, jednak mechanik powiedział że wstawi łatę i będzie ok (teraz guz jest praktycznie niewidoczny). Do domu dojechałem jednak boje się że przy wyższej prędkości może coś się z oponą stać (uszkodzona opona jest na tylnej osi po lewej stronie). Jak myślicie, można spokojnie jeździć na takiej oponie czy lepiej wymienić na nową ?

 

Pozdrawiam

Natychmiast wymieniaj!To nie zabawa w samochodziki komputerowe. Na drodze nie jesteś sam! Drugiego życia nikt Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek_178

Tylko wymiana i to na nowa opone, uzywanych nie kupuj, bo to gra niewarta swieczki, opona nie majatek a mozna stracic zycie, zdrowie albo kogos niewinnego zabic jak strzeli na predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wybuchu, to był kilka miesięcy temu wypadek, gdy na postoju pękła opona autokaru przewożącego dzieci.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Primere P11.144 kombi 2000r kupiłem felgi 7.0x16" i chce kupić teraz oponki na lato 205/55/16 tylko boje sie że będą obcierały jak wsiądzie 5 osób, czy ktoś jeździł na takich oponach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob z forum jezdzi na 205/55/16 i chyba nie maja problemów. One sa nizsze od 195/65/15 o 2,5 mm. 195/65/15 jest wyzsze od zalecanych o 13 mm, czyli 2%, czyli na granicy normy. Powinno byc OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t.brosdowski

Jeździłem moją Almerką na Dunlopach SP fastresponse 195/65 R15 88T

Ostatnio pozbyłem się nissana a na jego miejsce wszedł większy samochód.

Z tego powodu został mi komplet opon prawie nówki z 2009 roku, przejechałem na nich może 1500 km max. + oryginalne alu

takze jakbys byl zainteresowany... t.brosdowski@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi1990

Witam mam Primere P11.144 kombi 2000r kupiłem felgi 7.0x16" i chce kupić teraz oponki na lato 205/55/16 tylko boje sie że będą obcierały jak wsiądzie 5 osób, czy ktoś jeździł na takich oponach ??

 

 

zależy jakie te felgi jeszcze maja ET (odsadzenie)

jeżeli nie jest zbyt małe (kola bardziej oddalone od piasty) to nie będzie problemu bo taki rozmiar był montowany na P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany opona .

Konstrukcja opony jest naruszona co może spowodować pękniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zależy jakie te felgi jeszcze maja ET (odsadzenie)

jeżeli nie jest zbyt małe (kola bardziej oddalone od piasty) to nie będzie problemu bo taki rozmiar był montowany na P11.144

 

A czy przy standardowym ET-45, oponki 205/55R16 nie będą obcierały w P11.144? Bo takie zamówiłem właśnie.. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w tym sezonie kupno Nokianów H i mam w związku z tym pytanie ... czy ktoś może używa je w swoim samochodzie. Chciałbym poznać relację jak wrażenia z jazdy. Generalnie chciałbym wstrzelić się w coś dobrego na suchą nawierzchnię, ale bez kompromitującego prowadzenia i hamowania na mokrej i wydaje się, że właśnie te opony są niezłym kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek2987

Witam wszystkich. Posiadam primere z 97r p11 z silnikiem 2,0TD. Tak troche czytałem i wszyscy piszą że w swoich mają 15 ja u siebie mam 14 orginalne nissana na oponach 185/65, możecie mi doradzić czy takie będą wystarczające czy może trzeba 195. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy a jak bym chciał 195 to na jaką wysokość na 65 czy na 60 będzie troche niższy.

 

wg mnie różnica praktycznie żadna, ale specjalistą nie jestem :)

 

też mam pytanie o oponki... mam teraz w p12 założone zimowe 205/60R16 i chciałbym zmienić na mniejsze letnie, np. 205/65R15 (chyba Dayton), ale muszę dokupić felgi - pytanie, czy się opłaca coś takiego, czy lepiej większe (r16) na starych felgach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...