Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie na oponeo czytałem, ale nie byłem pewny czy to takie obiektywne. :whistle: Ale pewnie je zamówię bo są w lepszej cenie niż używki. Dzięki za info. :0recourse:


Przy tym rozmiarze co ja chce Zeetex jest tańszy od Imperiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże kupować używek!

Zeteex i Imperial dają radę :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z używkami dałem sobie spokój dlatego szukałem alternatywy na oponeo i znalazłem. :D Tak że będą nowe 17 Zeetex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 'Dieselgate' pora na kolejny 'gate', tym razem w roli glownej Nokian

 

 

Nokian: Oszukiwaliśmy podczas testów. Ale to już przeszłość

 

Nie ucichły jeszcze echa głośnej afery Dieselgate, a na światło dzienne wyszły kolejne oszustwa. Tym razem zarzuty dotyczą firmy Nokian. Finowie wysyłali na testy specjalnie opracowane opony, które nigdy nie trafiały na sklepowe półki

Nokian wysyłał na testy specjalnie opracowane opony, które miały osiągać lepsze rezultaty w testach porównawczych - informuje Bloomberg, powołując się na fińską gazetę "Kauppalehti". Jej dziennikarze dotarli do wewnętrznej korespondencji pracowników Nokiana. Firma natychmiast zareagowała na medialne doniesienia, przyznając się do naciągania testów.

 

- Praktyki te stosowano przed 2014 rokiem. Są skazą na wizerunku firmy Nokian, ale to już przeszłość - powiedział CEO fińskiej firmy Ari Lehtoranta, jednocześnie przepraszając swoich klientów.

 

Finowie opracowywali opony pod kątem testów porównawczych. Po ich pomyślnym przejściu na sklepowe półki trafiały opony o identycznych oznaczeniach jak te sprawdzane, ale o innym składzie i budowie.

Do doniesień fińskiej prasy odniósł się największy producent opon w Europie - Michelin. W komunikacie stanowczo podkreślono, że francuska firma nigdy nie manipulowała przy testach porównawczych. - Nigdy nie projektowaliśmy opon specjalnie pod wymogi testów. Opony Michelin, które były sprawdzane przez ekspertów, trafiały na sklepowe półki - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Po opisaniu sprawy przez "Kauppalehti" indeks Nokian Renkaat na giełdzie w Helsinkach spadł o 9,6 proc.

Nie jest to pierwsza afera oponiarska w ostatnich latach. W 2014 roku głośnym echem odbiła się wieść, że niemiecki automobilklub ADAC przed przeprowadzeniem testów opon informował wybranych producentów o warunkach, w jakich będą one przeprowadzane. Takie informacje dawały wybrańcom ogromną przewagę nad uczciwą konkurencją.

[zrodlo: http://moto.pl/MotoPL/1,88389,19695445,nokian-przylapany-na-oszustwie.html#Czolka3Img]

 

BTW podobno glownym odzialowcem Nokian'a jest Nordea Bank

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O już trzeci spalony producent jak dla mnie Conti,Pirell,teraz Nokian    ręce opadają..................

Teraz najgorsi sprzedają najlepsze opony a najlepsi badziewia ze swoimi nazwami! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tej cenie to nie lepiej kupić federal ss595 ? Myślę że dużo lepiej się sprawdzi niż ten zeetex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego typ nadwozia? Chyba każdy szuka opony o jak najlepszych właściwościach w jakimś przedziale cenowym a ferdki są dość dobre bo mocno kleją jak są ciepłe i powoli schodzą, fakt w deszczu szału nie ma ale jak ktoś szuka deszczówek to rainsporty się zakłada. I odpowiadając na Twoje pytanie to tak w suvie też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federal ma dużo bubli trafisz dobrą oponę to wyważysz trafisz farmazona i nie wyważysz i co???

Zeteexy montowaliśmy od Pandak bez podłogi do Lexusów naleśniki i wyważały się pięknie bez kilograma naklejek i nikt nie wracał na reklamację Zetexxa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 komplety stopiłem i nie miałem żadnych problemów z wyważeniem, znam sporo osób co też ich używa i nigdy nie słyszałem żeby mieli z tym jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze bardzo wiele, jak ktos ma SUV'a (a w nim czesto naped 4x4) to raczej nie wybiera niskoprofilowych opon ktore 'mocno kleją jak są ciepłe i powoli schodzą' bo takie cechy raczej dedykuja je do auta z mocnym silnikiem o sportowym zacieciu niz takiego ktore porusza sie po bezdrozach (tez) i potrzebuje dobrego trzymania po deszczu z uwagii na wysoko polozony srodek ciezkosci
chyba ze te niskoprofilowki w SUV'ie dla lansu na bulwar

etykieta Federali to w zasadzie:
opory toczenia - F
przyczepnosc na mokrej nawierzchni - E
halas zewnetrzny - 74dB
IMO oprocz niskiej ceny to one nie maja nic dobrego

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione że będą Zeetexy i idą do płaskiego, nigdzie nie pisałem że to suv. Zeetexy mają dużo pochlebnych opinii, etykieta duży plus w porównaniu do Federal. I na tą chwilę nie ma nic tańszego na oponeo w rozmiarze który szukam.


Opony dojechały DOT 0116 czyli jeszcze ciepłe, wyważyły się również bez problemu. Zobaczymy jak spiszą się podczas eksploatacji. Wrzucę niedługo jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj, jakby co to dawaj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby prosiłem o fotki po zainstalowaniu na felgi jak się prezentują te Pompony !!???

A na twoje Fachowe oko dają radę ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nocki. Póki co 100 km/h nie przekroczyłem, może 110. Ja na razie nie mam zastrzeżeń na zrobione 100 km i to w zimie. Byłem zmuszony założyć letnie bo zimowe się skończyły. Jak spadnie śnieg to mam inne auto na szczęście. Zdjęcia zrobię jak ogarnę felgi bo obciach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się jeździło Zimą na letniakach bo nie było opon Śniegowych!

A dziś jaka ta Zima więcej deszczu jak śniegu .

Gruby co się felgami przejmujesz jak na nich nowe opony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę słów o Cooperach Discoverer at3:

Kupione w poniedziałek, produkcja 34 tydzień 2015r. gwarancja: podobno 5 lat.

 

Przy dostawie rzuciło mi się na oczy malowanie napisów, o ile w starych cooperach ładnie na biało były wymalowane to w nowych jakimś niebieskim sprayem po całym obwodzie pojechane. Wygląda jak malowane w stodole na ogromnym kacu przez szwagra. Mam tylko nadzieję, że zejdzie ten badziew po pierwszym błocie i pozostanie tylko biała farba na literach.

Druga sprawa wyważenie, jeszcze nie miałem tyle dodatkowego balastu na feldze. Najmniejszy ciężar to 65g, max 120g. Nawet przy nalewkach z dawnych czasów nie miałem tak źle wykalibrowanych opon.

trzecia sprawa to pisk na zakręcie. Jadąc 20, może 30 km/h i pokonując zakręt 90', aż mnie ciarki przeszły od pisku. A to dopiero 7'C na plusie. Ciekaw jestem co będzie w lato i na wszędobylskich rondach.

Podsumowując pierwsze wrażenia: rozczarowanie. Mam nadzieję, że to złe dobrego początki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli nowa opona wymaga 120g to ona jest do zwrotu bo jest wadliwa !!!

My takie odsyłaliśmy niech sami się z nimi Bujają cwaniaki..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kole.
Reklamacja napisana. Zobaczymy co powiedzą.

 

Reklamacja uznana.  Trochę papierów musiałem wypełnić. chcieli abym im opony odesłał, a ja że mam je na kołach i użytkuję non stop. nie mam innych na wymianę za te założone. Babeczka wymiękła po trzech mailach i teraz pozostało przepychanie kto zapłaci za wymianę w jednym ze współpracujących z nimi warsztatów.

Pozdr

Edytowane przez Mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...