Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak na razie przejechane na komplecie jakieś 70tys. km (Firestone TZ300) i procentowo zostało jeszcze 60% bieżnika
jak się sprawują na mokrym? Takie założyłem i jeszcze nie jeździłem po deszczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym naprawdę dobre. W porównaniu z poprzednimi oponami Barum, to teraz mi się ABS nie włącza prawie wcale, przyczepność bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym naprawdę dobre. W porównaniu z poprzednimi oponami Barum, to teraz mi się ABS nie włącza prawie wcale, przyczepność bardzo dobra.

 

W mojej indywidualnej ocenie od barumów nawet kumho jest leprze nie wspominając o kormoranie czy debicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam BFGoodrich Profiler 2 albo G-Force Profiler. Świetnie się jeździ na nich i są bardzo ekonomiczne. Brat ma Fulde Ecocontrol i też sobie chwali te oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem opony na letnie przy wolnej sobocie.

Na amerze sa Kuhmo założone przednie i właściciel sobie je chwalił letnie czy zimowe. ktoś też tam był i też sobie je chwalił.

Były dwa auta jego pod warsztatem i były tam te opony założone . Mówił że w zimie super sie sprawują ,a mieszka w dole i ma taką nie złą górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jeszcze troche czasu ale zacząłem powoli szukać opon zimowych do Note 1.6. Co sądzicie o tych: Dunlop SP Winter Sport 3D MO,

Goodyear Ultragrip 7+ lub ESA-Tecar Super Grip 7. Które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy opony Dębica Passio 2 185/65R14 86T polecacie i będą odpowiednie do almery N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do N16 to raczej fabrycznie 185/65R15, rozmiar, który podałeś, jest rozmiarem fabrycznym do N15 (i to nie wszystkich, bo z tego, co pamiętam, to był też tam 13").

 

Jeśli założysz opony 14" do N16 to będziesz miał przekłamanie licznika, będzie zawyżał o ~5 km/h no i auto może trochę śmiesznie na takich kołach wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do N16 to raczej fabrycznie 185/65R15, rozmiar, który podałeś, jest rozmiarem fabrycznym do N15 (i to nie wszystkich, bo z tego, co pamiętam, to był też tam 13").

 

Jeśli założysz opony 14" do N16 to będziesz miał przekłamanie licznika, będzie zawyżał o ~5 km/h no i auto może trochę śmiesznie na takich kołach wyglądać.

Dzięki za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie jedno pytanie.Czasami przy oponach występuje jeszcze oznaczenie 86,88 T lub H co to oznacza i które z tych oznaczeń będzie pasowało do N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie im większe indeksy 96 H tym większa cena

możesz sobie jeszcze zafundowac wzmocnione boki symbolem XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam Michelin Pilot Sport :-) najlepsze opony do aut sportowych jak dla mnie. Cena co prawda nie zacheca zbytnio ale jezeli chodzi o przyczepnosc szczegolnie na mokrym to na prawde szybko sie zwraca. No i nawet sam wyglad bieznika :-) cudo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mogę się zdecydować które opony na lato wybrać doradźcie:

 

Pirelli P4 cena 224 zł

Continental Ecocontrol 3 cena 226 zł

Michelin Energy Saver cena 233 zł

Wszystkie zasadniczo w tej samej cenie, czy jest między nimi jakaś różnica, które lepiej się trzymają i są bardziej komfortowe, bo nie wiem które wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród tych trzech używałem tylko Continentala Eco - jak dla mnie to była naprawdę świetna opona. Szczególnie na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KALKULATOR DOBORU OPON:

 

http://www.v10.pl/na...u,opon,204.html

 

Nie wiem czy to sie sprawdza. Nie wiem jak w innych nissanach ale sadze, ze podobnie jak w mojej P11. Predkosciomierz jest podpiety pod pol osie albo przegub. Przy ukreconej polosi sie o tym dowiedzialem :)

 

W takim razie rozmiar felg i opon nie zmieni nam odczytow predkosciomierza :) Japonczykow nie oklamiesz :rolleyes2::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakis dobrych opon typu semi slick :) Mialem takie wlasnie teraz, chooper'a czy jakos tak i swietnie sie spisywaly :) Odprowadzanie wody po prostu genialne a i na suchym asfalcie tez sie dobrze trzymaly :)

Mozecie mi cos polecic, doradzic? Ogolnie malo jest takich opon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować które opony na lato wybrać doradźcie:

 

Pirelli P4 cena 224 zł

Continental Ecocontrol 3 cena 226 zł

Michelin Energy Saver cena 233 zł

Wszystkie zasadniczo w tej samej cenie, czy jest między nimi jakaś różnica, które lepiej się trzymają i są bardziej komfortowe, bo nie wiem które wybrac?

Conti świetne, miałem i polecam.

Michelin to padaka straszna, na suchym pisk przy nawet delikatnym hamowaniu czy zakręcie, na mokrym ślizgawica.

 

chooper'a czy jakos tak i swietnie sie spisywaly :)

Chyba Cooper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie opony letnie w kwocie do 300/350pln polecacie do almety n16 1.5 98KM B 5D, w rozmiarze 205/55/R16 i czy w ogóle ten rozmiar będzie pasował bo seryjnie jest 185/65/R15 ? ? ?

 

Zastanawiałem się nad YOKOHAMA A.DRIVE AA01; YOKOHAMA ADVAN SP V103 albo może coś z Continentala? ? ?

Jestem otwarty na propozycje.

Edytowane przez IdleHand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie opony letnie w kwocie do 300/350pln polecacie do almety n16 1.5 98KM B 5D, w rozmiarze 205/55/R16 i czy w ogóle ten rozmiar będzie pasował bo seryjnie jest 185/65/R15 ? ? ?

Jak chcesz 16 cali to lepiej wybierz oponę 195/55R16 bo Ci tak auta nie zmuli, w ogóle bliżej oryginału z rozmiarem całego koła. 205/55R16 są trochę za duże i za szerokie jak na 1.5 wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...