Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa to o tu to biega, na feldze jest wiele oznaczeń, ale te z rozmiarem to chyba to: 15x6J czyli chyba 6 cali? Jakie więc opony najlepiej nadają się pod taką felgę? Tak jak wspominałem felgi Nissana made in Belgium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opony.com

http://www.opony.com/felgi/dobor_opon_i_felg

 

Wybrany rozmiar felgi:

6,00x15

 

Pasujące rozmiary opon:

195/70R15

205/70R15

235/70R15

165/65R15

175/65R15

185/65R15

195/65R15

205/65R15

215/65R15

175/60R15

185/60R15

195/60R15

205/60R15

215/60R15

225/60R15

175/55R15

185/55R15

195/55R15

205/55R15

195/50R15

205/50R15

195/45R15

 

Pytanie które nie będą obcierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to o tu to biega, na feldze jest wiele oznaczeń, ale te z rozmiarem to chyba to: 15x6J czyli chyba 6 cali? Jakie więc opony najlepiej nadają się pod taką felgę?

 

Ja też mam takie felgi i 185/65 pasują idealne ale 195/60 spokojnie jeszcze podchodzą

ale w tej tabelce są jakieś bzdury bo szerokości od 175 po 235 trzeba zupełnie innej szerokości felgi :!:

bo różnica 60mm szerokości opony jest nie do przyjęcia dla felgi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ostro skręcisz na suchym asfalcie na swoich oponach o profilu 65 to nie kładą się? Aż mi w to trudno uwierzyć :)

 

No wiesz nie wysiadam sprawdzić co robią :D;)

W każdym razie na oponach nie ma żadnych śladów

to już bardziej by mi za miękkie amory przeszkadzały na zakrętach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie zapytam się o opony ale o wyważenie.

 

Jeżeli opony z felgami, które nie są wyważone - mogę sobie zniszczyć przez to piasty kół na tylnej osi gdzie są założone ?

Szkoda mi wyważać kół/opon jeżeli opony są spisane na palenie, ale bieżniczek ładny :diabel2: tyle że różny na 2 kołach :P (wiem że jak złapie mnie policja ... albo że gorzej się jeździ i łatwiej o ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałem zapytać o oponki w rozmiarze 195/50r15. Na wiosnę będe musiał zakupić takowe do suniacza i w gre wchodzą oponki za około 150 zl/szt. Na dzień dzisiejszy wahałbym sie pomiędzy barumem bravuris a daytonem d210 :?: . Nie chce wydawać na oponki dużo kaski ponieważ wg mnie jazda na tym rozmiarze po naszych pięknych drogach moze doprowadzić do uszkodzenia oponek, a co za tym idzie kupno następnej może dużo kosztować (zwłaszcza że będzie to mój pierwszy sezon na tym rozmiarze ;)) Z tego co czytałem w necie, barumy mają różne opinie- z przewagą tych negatywnych...to może warte zainteresowania są daytony? A może szanowne grono ma inne propozycje co do opon w wyzej wymienionej kwocie?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w necie, barumy mają różne opinie- z przewagą tych negatywnych...to może warte zainteresowania są daytony? A może szanowne grono ma inne propozycje co do opon w wyzej wymienionej kwocie?

Pozdro.

 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek jedne i drugie to szajs

moja propozycja to inny rozmiar i lepsze opony bo na tym będzie się kiepsko jeździć po naszych dziurawych i zakoleinowanych drogach

powiem ci że ja na lato mam 195/60 a zima 185/65 i na tych drugich zdecydowanie mniej odczuwam myszkowanie w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz 185/55 :027:. Nie wiem czy to istotne ale felgi mają 7 cali szerokości więc i tak oponka 185 rozejdzie się na niej podobnie do 195/50...chyba że się myle. Szczerze mówiąc o wiele bardziej bym wolał 185 ale troche zastanawia mnie czy to coś da jeżeli szerokości felgi i tak nie zmienie :?:. A czy oponka 185/55 będzie coś wyższa od 195/50? Bo niby obie oponki są swoimi zamiennikami ale wiadomo że idealnie równe nie są :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, powiedz mi szczerze :D, teraz mam 205/60/15, ale z letnich ponad 200zł musze dać za Dębice Furio, a za 195/50/15 za 200zł kupie już Toyo T1-R albo Continental ContiPremiumContact i ogólnie jeżeli mniejsze opony to bym na przód założył.

 

Dziś się przekonałem że i tak szajsowate zimówki mam - asfalt troche wilgotny, -1,5st. i prędkość jakieś 60km/h i czerwone światełko mrugło i po hamulcu a tu sru jak po lodowisku, zapas 1.5m do busa został mi :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Tym razem nie zapytam się o opony ale o wyważenie.

 

Jeżeli opony z felgami, które nie są wyważone - mogę sobie zniszczyć przez to piasty kół na tylnej osi gdzie są założone ?

Szkoda mi wyważać kół/opon jeżeli opony są spisane na palenie, ale bieżniczek ładny :diabel2: tyle że różny na 2 kołach :P (wiem że jak złapie mnie policja ... albo że gorzej się jeździ i łatwiej o ...)

chlopaki do driftu nie wywazaja kol i nic sie nie dzieje, a wiadomo, ze maja duze na sobie przeciazenia :)

 

 

JESLI KTOS MA STARE OPONY 15 CALI W ROZMIARZE 185/65/15, 195/60/15 jest z WWA i ma zamiar je wyrzucic to prosze o kontakt takie opony jeszcze przemienie w powietrze z checia latajac po lotnisku robiac to co jest na dole tego tekstu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 cali no ładnie pojechałeś :D no to raczej bież te 195 ale dourz ze 20zł np. na takie

http://opony.interia.pl/testy/index_testy1...ora_roku=letnie

Kolego link nie chodzi :/ . A co powiesz na fulde carat progresso? Widziałem taką oponke za około 160 zl...no chyba że troche zaszaleć i kupić Uniroyal RainSport 1 tak zachwalane w necie :027:. W sumie to do kupna zostało jeszcze troche czasu więc jest czas do namysłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, powiedz mi szczerze :D, teraz mam 205/60/15, ale z letnich ponad 200zł musze dać za Dębice Furio, a za 195/50/15 za 200zł kupie już Toyo T1-R albo Continental ContiPremiumContact i ogólnie jeżeli mniejsze opony to bym na przód założył.

 

Między podanymi rozmiarami jest kosmiczna różnica wysokości :!:

jak już chcesz mniejsze to zamień na 195/65/15 tak to spokojnie obleci i w tym rozmiarze kupisz tanio opony w jakieś promocji :one:

 

7 cali no ładnie pojechałeś :D no to raczej bież te 195 ale dourz ze 20zł np. na takie

http://opony.interia.pl/testy/index_testy1...ora_roku=letnie

Kolego link nie chodzi :/ . A co powiesz na fulde carat progresso? Widziałem taką oponke za około 160 zl...no chyba że troche zaszaleć i kupić Uniroyal RainSport 1 tak zachwalane w necie :027:. W sumie to do kupna zostało jeszcze troche czasu więc jest czas do namysłu ;)

 

A mi się link otwiera za każdym razem :!: :027:

Fuldę miałem tylko zimową i nie byłem z niej zadowolony nie wiem jak letnie

Uniroyal RainSport 1 z tymi też nie miałem styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może u mnie jest coś nie tak bo pisze aby skontaktować sie z administratorem strony ;). A o jakie oponki chodziło? Co do tych barumów słyszałem że dość szybko sie ścierają. A o daytony pytam bo mam ich model D110 w cinquecento i w sumie to nie moge na nie narzekać :D

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja zapytam, czy na moje felgi o których była mowa wcześniej dobrze nadają się te Firestone w rozmiarze 195/60R15 ? Bardzi ciekawie o nich piszą ludzie! Jestem teraz bardziej przekonany, żeby kupić nowy komplet, a nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja zapytam, czy na moje felgi o których była mowa wcześniej dobrze nadają się te Firestone w rozmiarze 195/60R15 ?

Masz namyśli te felgi tak?

 

na feldze jest wiele oznaczeń, ale te z rozmiarem to chyba to: 15x6J czyli chyba 6 cali? Jakie więc opony najlepiej nadają się pod taką felgę?

 

Jeśli tak to opony 195/60/15 nadają się idealnie :)

 

Bardzi ciekawie o nich piszą ludzie! Jestem teraz bardziej przekonany, żeby kupić nowy komplet, a nie używany.

 

Bardzo słusznie :) jak się lubi poszaleć albo czuć się bezpieczniej to tylko dobre nowe cie zadowolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujecie się jak te opony mają się do Bridgestone POTENZA, tylko nie wiem jaki model. Wiem, że były montowane w nowych Hondach Civic w 2004 w rozmiarze 185/60 R15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200
A nie orientujecie się jak te opony mają się do Bridgestone POTENZA, tylko nie wiem jaki model. Wiem, że były montowane w nowych Hondach Civic w 2004 w rozmiarze 185/60 R15?
Podobno bardzo dobre opony letnie z wyszej pułki.Mój ojciec ma zamiar kupic takie na wiosne do swoje hondy,podobno jego honda wychodziła na takich z fabryki,zapasówke własnie ma Bridgestone potenza.A ja jeszcze nie wiem jakie zakupie na wiosne letniaczki byc moze yokohama bo mam taki zimówki i spisują sie poprostu super :one: bardzo udany zakup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość EnDrIu WAWA
A nie orientujecie się jak te opony mają się do Bridgestone POTENZA, tylko nie wiem jaki model. Wiem, że były montowane w nowych Hondach Civic w 2004 w rozmiarze 185/60 R15?
Podobno bardzo dobre opony letnie z wyszej pułki.Mój ojciec ma zamiar kupic takie na wiosne do swoje hondy,podobno jego honda wychodziła na takich z fabryki,zapasówke własnie ma Bridgestone potenza.A ja jeszcze nie wiem jakie zakupie na wiosne letniaczki byc moze yokohama bo mam taki zimówki i spisują sie poprostu super :one: bardzo udany zakup
Potwierdzam bardzo dobre opony, ale szybko sie zdzieraja...ogolnie sa bardzo miekkie i czesto dymily od np. hamowania, Jesli sie nie mysle to w nowych Imprezach je montuja( przynajmniej na japonski rynek-tak widzialem na filmiku best motoring)

 

@ Bombel bardzo chetnie przyjme takie oponki takze jak beda do oddania to daj jakis kontakt prv bo tu rzadko zagladam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon nowych w miarę tanich na felgi 15 cali. Po przejrzeniu testów (w tym ADAC) dobrze wypadają Kormoran Gamma. Jeździł ktoś na takich? Myślałem o Barum, ale słyszałem wiele złego i w testach też wypadają słabo - zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że Yokohamy są dosyć dobre a co sądzicie o tym modelu C.drive AC01 195/60R15 88 H Czy ktoś może zna :?: Proszę o opinie i pomoc bo tu pojawia się dylemat jakie oponki kupić na lato. :P Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudi1980- Ja ci zabardzo nie doradze ale powiem tak wybierając opony zimowe byłem nastawiony ze kupie michelin alpin zajechałem do wulkanizacj i gosciu powiedział mi ze proponuje mi yokohamy mowił ze nie sa gorsze od michelin a moze nawet lepsze.Zdecydowałem się na yokohamy i odrazu pierwszego dnia po kupnie zrobiłem test na mokrej nawierzchni trakcja i hamowanie na mokrym jest o niebo lepsza od mojch letnich opony debica pasio (nie polecam tych opon no chyba ze do przyczepki :diabel2: )Kolega stał przed tym samym dylematem jakie kupic oponki na zime posłuchając moje zachwytu nad yokohamą kupił terz te oponki i terz stwierdził ze trakcja przy ruszaniu i hamowanie jest o niebo lepsze od jego letnich kumcho.Mając załozone debice przy hamowaniu na mokrym bardzo cięzko było zachamowac bez włancza się absu.Na yokohama mozna spokojnie dozowac siłe hamowania i nie włonczy się abs.Idąc ta samą droga na wiosne nie kupie innych opon jak yokohama.Japonskie auto japońskie opony :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...