Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio rozmawiałem ze znajomym detailerem i stwierdził,że powłoka ceramiczna jest ok, ale jak auto więcej stoi i przy codziennym użytkowaniu np. jak nie zmyjesz szybko owadów to robią się przebarwienia i ubytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądzie swojej 370z u Zaborowskiego zapytałem jak wygląda sprzedaż 370z w porównaniu do GT-R. Ponoć od 2009 roku kiedy mniej więcej oba auta pojawiły się na rynku, 370z sprzedało się około 25 sztuk, a GT-R ponad 100 :-). Wygląda na to, że łatwiej można spotkać na ulicy GT-Ra niż zetkę.

Wczoraj znalazłem w sieci dane na podstawie CEP za okres 2010-2014

nowych zarejestrowanych 370Z zostało 150 szt.,  a GTR w tym samym okresie 78 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam, auto w porządku, można brać

 

mogłem kiedyś kupić moje 350z nismo lub te 370z nismo, ale że mój ukochany samochód to 350z nismo, to mam 350z nismo :)

jak bym nie kochał swojego to bym kupił 370 nismo, a ten to dobra sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nissan-370z-nismo-tylko-kilka-sztuk-w-pl-i4663073212.html

 

Ktoś coś zna widział , kolega szuka 370-ki.

Było parę razy u mnie, auto okey naprawdę.

Ładnie trzyma moce na hamowni, ryse ma na przednim prawym błotniku sporą dość - rzucającą się w oczy.

Ale nie było to naprawiane coby ktoś nie psioczył że jaki kolwiek element w aucie był malowany...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam, auto w porządku, można brać

 

mogłem kiedyś kupić moje 350z nismo lub te 370z nismo, ale że mój ukochany samochód to 350z nismo, to mam 350z nismo :)

jak bym nie kochał swojego to bym kupił 370 nismo, a ten to dobra sztuka

to wytłumaczyłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zwolnijcie koledzy , przedstawionego egzemplarza nie znam , ale z Nismo z USA 2009r (w tym czasie dostępne tylko w USA) może stanowić pewne problemy, warto aby kolega który jest nim zainteresowany przynajmniej miał ich świadomość.

Może o tym jeszcze dziś, ale później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zarówno europa jak i USA z początku produkcji nie miały wymiennika cieplengo Woda-Olej, to duża wada i powoduje że błyskawicznie przy chłostaniu nagrzewa się olej.

Poza tym model np. 2009 od np. 2014 absolutnie niczym się nie różni.

 

Wymiennik i tak mało co poprawia, jak się go nie ma to najlepiej zapodać po prostu chłodnicę oleju

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zakup Nissmo USA z 2009 r. wiąże się trochę ze zwiększonym ryzykiem.

O co chodzi..

 Duży odsetek 2009 r wszystkie wersje posiadał usterki tzw. choroby wieku dziecięcego, najpoważniejsze to branie oleju, co niejednokrotnie wiązało się z wymianą bloku silnika w ramach gwarancji.

Druga to awaria występująca też w normalnych wersjach od 2008 chyba aż do 2010r tzw.” steering loock failure” , po „polskiemu” awaria elektronicznej blokady kierownicy/samochodu już nie uruchomisz/. Powoduje to moduł ,”pudełko”, które jak dobrze pamiętam w USA chyba kosztuje ponad 2000$ a w Europie 2x tyle. Sądzę, że to trzeba odpowiednio „zestroić’ z elektroniką samochodu bo to ma też związek z zabezpieczeniem samochodu i domyślam się, że może też być różnica USA/EU  , ale tego nie wiem.  W USA  dopiero nie tak dawno zrobiono akcje serwisową po skargach właścicieli,  chyba ostatnio ktoś nawet z forum był w ramach wezwania do serwisu na wymianę tej części /może się więcej wypowie/, co ciekawe  jak to bywa dopiero po tak długim czasie Nissan przyznał się do tego. Samochód pewnie już jest jakiś czas w Polsce i pewnie nie zdążył się na akcje załapać.

CDN teraz już mi się nie chce jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam drobnostki...

Branie oleju było spowodowane nie złym blokiem, pierścieniami czy tlokami one są takie same a tym że nie było wymiennika ciepła woda-olej, co w każdej wersji Nismo występowało, ostatnio nawet domontowywałem to do EUROPY z 2010 roku :D

20141008_182647_zpsa9d830e0.jpg

 

A używaną elektryczną blokadę układu kierwoniczego można za parę stówek wyrwać...

 

Ps. Po zakupie używanej 370Z standardem jest - rewizja dołu silnika czyli przegląd panewek korbowodowych i ew. wymiana ich.

U mnie to niemal standardowy zabieg jest jak np. wymiana oleju w silniku, filtrów powietrza czy klocków hamulcowych

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś jeździł lub posiada Nissana 370z może wpisać swoje opinie oraz problemy.

 

Mam zamiar kupic Nissana 370z Nismo. Wiecie może czemu ma wiecej mocy niz seryjny? Co sadzicie o aucie z USA?

Ja posiadam Autko z USA. Trafiłem świetny egzemplarz z 2009 niestety w wersji Base ( gorsze wyposażenie ). Cenowo wyszło bardziej niż ok. A sam samochód.. Miód. Coś niesamowitego, wykończenie wnętrza i komfort jazdy jak na sportowy wóz są naprawdę niesamowite nie mówiąc o osiągach. Po pół roku użytkowania nie mam żadnych problemów. Wymieniłem filtry, olej w silniku i moście ( Royal Purple ) dołożyłem hamulce Akebono ( w wersji base są zwykłe zaciski i tarcze które po mocniejszym hamowaniu trzeba prostować ;) a Akebono można z USA wyrwać za przysłowiowe grosze )W moim egzemplarzu z USA jest też zainstalowany niefabryczny wydech Invidia. Pięknie brzmi. Teraz instaluje fabryczną nawigacje z wersji EU ( zawsze mi się podobała wizualnie mimo opinii, że jest raczej kiepska ) Jest z tym trochę zabawy ( różnice w wiązkach ) ale efekt jest niesamowity. Jedyny problem miałem ze zdobyciem lampki przeciwmgielnej na zderzak z tyłu której w wersja USA nie posiada. Na allegro nic nie było. U delara w Polsce czas oczekiwania 3 miesiące i chora cena :) Kupiłem z USA czas oczekiwania ok 3 tygodnie. Jestem też mile zaskoczony spalaniem na poziomie około 10-12 l/100 km przy normalnej jeździe.  Samochód Gorąco polecam. 370 to bardzo udana Z-etka.  

Myślałem też o wersji NISMO która była tylko trochę droższa. Zrezygnowałem ze względu na koszty ewentualnych napraw. Wszystko części z metką NISMO sa 3 razy droższe :)  

Czy wie ktoś może czy do samochodów nissana jest taki spis wszystkich części, katalog? Chodzi mi o coś takiego jak etka dla VW-na.

Polecam stronkę japancars.ru. Zmień język na angielski. Kliknij na Catalog. Wybierz Nissan oraz swój model i rocznik. Jest prawie wszystko. Gdybyś szukał instrukcji serwisowy to zajrzyj tu : http://www.nicoclub.com/archives/nissan-370z-factory-service-manuals.html

Tu znajdziesz serwisówki do wersji 370z z USA.. Jeżeli chodzi o instrukcję serwisową do Europejskiej wersji sam szukam bo są różnice.

Edytowane przez Kuku99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Czy to normalne, że w 370z przy niskich prędkościach kierownica chodzi bardzo ciężko, a powyżej 100 trzeba wgryzać się w nią zębami żeby utrzymać się jakoś na drodze?

Myślałem, że ten nowoczesny układ kierowniczy działa dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak jest w 370 ale normalnie to przy niskich prędkościach powinna chodzić jak masełko a przy wyższych "twardnieć"... tak jest standardowo w każdym wspomaganiu raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli takie coś się dzieje udaj się do serwisu. Przy każdej prędkości samochód jest stabilny a układ precyzyjny. Nawet grubo powyżej 200 można prowadzić jedną ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy to normalne, że w 370z przy niskich prędkościach kierownica chodzi bardzo ciężko, a powyżej 100 trzeba wgryzać się w nią zębami żeby utrzymać się jakoś na drodze?

Myślałem, że ten nowoczesny układ kierowniczy działa dokładnie odwrotnie.

No to raczej coś jest nie tak. W mojej 370z chodzi jak trzeba wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie zobaczysz to nie kupisz. Ja też mam 2009 z takim przebiegiem, ale dałem zdecydowanie więcej. Gościu nieźle pojechał apropos spalania 7l/100km dobre :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Coobcio go oglądał jak jeszcze stał w komisie w Warszawie (około pół roku temu), na 17 stronie tego wątku masz opis. Dzwoniłem wtedy i też o niego pytałem - właściciel uczciwie wspomniał, że auto jest po  przygodzie i do wymiany były jakieś elementy zawieszenia więc zrezygnowałem mimo niskiej ceny. Miesiąc później udało mi się kupić bezwypadka od 1 właściciela ale oczywiście sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to to samo co stało w W-ie to szkoda zachodu. Kilka razy przejeżdżałem koło tego auta i nawet miałem nadzieje na mini spocik w Ś-ciu ale od kilku tygodni juz go nie widzę. Za takie pieniądze to opłacałoby sie sciągnąć Coobcia żeby obejrzał i sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdziwa "OKAZJA" :devil: No no nowy nabywca musi robić skarbonkę tylko czy to wystarczy.....


Jak nie zobaczysz to nie kupisz. Ja też mam 2009 z takim przebiegiem, ale dałem zdecydowanie więcej. Gościu nieźle pojechał apropos spalania 7l/100km dobre :dribble:

Nie dla siebie dla znajomego który mnie zaskoczył stwierdzeniem ze 370z jest w cenie 350z :D No spalanie tez miedzy bajki może wsadzić jak reszte co tam pisze :)

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...