Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zacznij tak jak mówisz i wyjdzie w praniu co i jak, może trzeba było dołożyć do hannek ;) a MJ to po montuj pojedynczo, ładnie się schowają i nie bęzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wziołem sie do zakładania wtrysków mj ustawiłem ciśnienie na ok 1 bar dysze rozwierciłem na 2,2. Poniżej zamieszczam scriny, oraz pytanie czy wiercić na 2,3 czy nie. Mapek nie zgrywałem bo czas mnie dzisiaj goni. Z góry dziękuje po raz kolejny.

post-20832-0-44952100-1298646119_thumb.png

post-20832-0-16754500-1298646137_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powinieneś dołożyć parę LPN-ów do Hanek i miałbyś problem z głowy...z ciśnieniem nie zejdziesz więc jedynie wiertło ratuje.....swoją drogą ...dlaczego do cholery ci wszyscy gaziarze uparli się na valdki..rozumiem, że kupują w zestawach ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.swoją drogą ...dlaczego do cholery ci wszyscy gaziarze uparli się na valdki..rozumiem, że kupują w zestawach ale...

 

kupują w zestawach

najtańsze

auto też jedzie i niektórym nie przeszkadza, że nie do końca prawidłowo

mają extra RED kolor taki tuningowy

są na wierzchu i wszyscy mogą zobaczyć, że mam instalację w tych ciężkich czasach i jak tanio jeżdżę

w większości przypadków nie potrafią założyć nic innego i poprawnie skonfigurować

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napędzają rynek. Hanki kupie jak troche się ogarne jeżdże mało głównie trasa. I pomyśleć że jeździłem tak prawie 3 lata. Pamiętam że jak pierwszy raz wykręciłem dysze to miały 1,7mm. Jak to jeździło nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko płaćisz 2 razy bo z MJ to już wątek widziałem jak pół naszego forum kto ile przejechał a kto tysiąc wiecej itp ,,,szału nie ma choć Czesi poprawiają jak mogą ,,,Ja z hanek jestem zadowolony wolałem od razu wywalić 400 zł niż bujać się z pośrednimi środkami choć zamiast MJ to mi jeszcze taurus chodził pogłowie ,,,, hanki wyszły super w teście wiec ,,co tu szukać nie robi na nich wrażenia zimny gaz ani nic ,,,,.... szkoda żę tylko 3 rodzaje są ,,, ale da się wiekszość aut super wystroić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. szkoda żę tylko 3 rodzaje są

 

są już 4 biggrin.gif właśnie rozważam zakup niebieskich whistle.gif

Hana dobór wtryskiwaczy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są już 4 biggrin.gif właśnie rozważam zakup niebieskich whistle.gif

 

Nie będą troszeczkę na wyrost?

No chyba, że jakieś wzmocnienie planujesz.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest więcej niż seria ;) a jeszcze wydech czeka na cieplejsze dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem o H2000 i ich jest 3 w wiem że do Ciężarówek ,,, a dlatego myślałem o zrobieniu sekw w moim 2 gim złomiku co jest na monowtrysku 1,6 78KM jedna grucha powinna dać rade ,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Dzisiaj ustawiałem po ram ... mapki. Na dyszach 2,3 i ciśnieniu reduktora 1 bar wyszedł mi wykres zamieszczony poniżej w scrinie. Prosze o sugestie czy wiercić dalej czy coś pozmieniać. Z góry dziękuje.

post-20832-0-99587100-1298913872_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko teraz jak. Jak dam buta w dywan na 4 mapka na końcu mi opada. Jade spokojniej mapa wraca do góry. zdarzyło mi się że wyskoczył komunikat o wtryskiwaczach całkowicie otwartych. Już tyle czytałem o ustawieniach i dalej jestem zielony. Ale i tak bardzo dziękuje za cierpliwość okazaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjdzie błąd o wtryskach otwartych to sprawdż czy lamnda była na bogato jak tak to się nie przejmuj, to, że mapa opada a później wraca to też się nie przejmuj, pamiętajk tylko o tym, aby zbierać mapy PB i LPG w tych samych warunkach, i jak już wystroisz to pamiętaj aby fejsa wywalić bbbaaarrrdddzzzoooo dddaaalllleeeekooo biggrin.gif mapy w STAG-u żyją własnym życiem, jak wystroisz instalkę i będzie gitt i za dwa dni podłączysz fejsa i pojedziesz całkiem inaczej to znowu bedziesz chcaił stroić, biggrin.gif

 

czy rejestracja ST .... to Tychy ???

 

a i podkręć ciśnienie na reduktorze bez zmiany w programie i autokalibracji o 0.1bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze wyskoczyły raz i na bogato bo za wysoko dałem mnożnik. Auto poczułem odrzyło i raczej nie zauważyłem różnicy w mocy co było odczuwalne przy valdemarach i alasce.

Ta mapka gazu podniosła mi się jak wracałem do domu z trasy po mieście i temu jest taka. Tak pochodze z tychów ale mieszkam w pszczynie więć zapraszam na śląsk. Ładne okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh byłem tam od soboty dzisiaj wyjechałem do Zamościa ale często tam bywam biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ta mapka za rewelacyjna nie jest ......

początkowy prawie 1.4 a na końcu powyżej 1x wiec wiesz pozatym przy klekającym reduktorze bym rozjechał dysze ile sie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowym bym się nie przejmował a końcowy jest trochę nad 1, można go podregulować ciśnieniem i bedzie gitt, ja bym nie wiercił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też myślałem raczej o ciśnieniu zresztą u siebie też powinienem podnieść bo mam wyzej 1x na końcu chyba bo przy pełnym bucie mi idzie 18ms a PB 14-15ms ...ale reduktor spada troszkę ...

 

analogicznie kolaga zrobi tak

1 zapisze ustawienia

podniesie cisninie 1.1B zrobi auto kalibracje zobaczy gdzie wychodzi początkowy

2 potem wgra stare ustawienia i obnizy całą mapę tak by początkowy był tak jak przy autokalibracji czyli obniżyć .... powinno być nie wiele do poprawy .. ja tak robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety stabilny reduktor to klucz do sukcesu ;) widziałeś tego NIKO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się męcze ze stacjonarnym kompem bo płyta coś pogrywa nie chce się więcej podkręcać jak 44%

a co jakiś reduktor nowy bo nie w temacie jestem ,,znowu ot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Dzisiaj wedłóg zaleceń kolegi Dino podniosłem ciśnienie o 0,1, bez autokalibracji. Poniżej scriny mapek. Prosze o wytłumaczenie na chłopski rozum która kropka do góry która w dól, czy wiercić czy podnieść ciśnienie? Dodam jeszcze że potym ustawieniu odłączyłem fejsa pojeździłem troche z "ciężką" nogą i końcówka mapki gazu opadła, odchyłka początkowo pokazywała 2,1 a końcowo -9

post-20832-0-21515300-1299008316_thumb.png

post-20832-0-71033500-1299008363_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...