Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.///// Dino nowe Foto ...widzę ///

 

autoban u helmutów, powrót z wczasów, było 220km/h ale zeszło jak robiłem fotkę devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem szczelania przy hamowaniu. Nagrał mi osc tylko tyle razy próbowałem że nagrywa mi tylko troche. Nagrywanie włącza się przed jazdą czy po? Poniżej scrin z ustawieniami tylko że zaznaczone mam wyłącz przy pierwszym.Jutro jade w trase w bieszczady jak wróce zobacze co się pozmieniało i ile pali gazu.

post-20832-0-20193100-1299762443_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalasz program i jedziesz i tyle nic nie włączasz, dopiero jak staniesz przed wyłączeniem silnika wciskasz nagraj i już smile.gif

 

próg przełączania daj na 700

czas przełączania daj na 8s

 

max obroty na gazie 7200, będzie szedł do odcięcia na LPG ;)

 

 

ciśnienie minimalne gazu daj na 0.50bara, dłużej pojedziesz na LPG, ale też bez szaleństw ;)

 

nie było we wtryskach MJ?? do wyboru?? jak nie to matrix jest gitt

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 stopni. Pytanie czy po tych ustawieniach na nowo musze ustawiać mapki? Gdyby zdarzyło mi się podczas jazdy że strzela w tłumik to co mam zrobić? Oglądałem kiedyś twoje ustawienia dino i masz sygnał obrotów 5v kusiło mie ustawić ale zostawiłem na 2,5V.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zbierasz, mapy masz zebrane i jest gitt, a to tylko sygnał dla sterownika, kiedy co ma zrobić, jak zacznie strzelać to trzeba się podpiąć i zobaczyć dlaczego ;)

 

masz fejsa to na lato sobie ustawiasz temperaturę 15st i jest gitt, przychodzi zima przestawiasz na 25 i dalej jest gitt, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrało się,

hmmm słuchaj nagraj jeszcze raz plik osc, tylko teraz zrób tak,

jedziesz wieczorkiem z Pszczyny do Tych, masz kręcić auto prawie do odcięcia, oczywiście nie cały czas ale aby było widać to co trzeba, i jak zawrócisz na światłach przed BP w kierunku Pszczyny robisz to samo tylko na PB i po tym wszystkim nagraj plik osc i zapodaj

 

w sumie jak będziesz mógł gdzieś wcześniej zawrócić to też spoko może być, ważne aby silnik kręcił w pełnym zakresie na LPG i PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem 2 pliki osc zamieszczam niżej w scrinach. Szacunek dla kolegi za znanie topografi. Tylko uznałem że skręce wcześniej w kobiórze w lesie. Dawno nismo nie dostał tak w d... Zauważyłem że dwa razy wyskoczył mi komunikat wtryskiwacze całkowicie otwarte ale były to obroty ok 5000 (byłem skupiony na jeździe troche ruch duży).Mapka gazu przy max obrotach dosyć znacznie opadła, ale wszystko wróciło do normy po spokojnej jeździe.

aas.zip

bbb.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbb to jak jeździłem normalnie bez żadnego buta . Czy coś jest nie tak??

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bbb jakoś dziwnie sonda pracuje jak przyspieszasz, może trzeba będzie jeszcze troszkę mnożnik dygnąć do góry, bo jak cieszysz się jazdą to wszystko OKbiggrin.gif jeszcze sprawdzę

 

zrób jeszcze coś takiego, jak będziesz jechał spokojnie tak jak nagrywałeś osc bbb, to później przejedź się tak samo tylko na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sonda idzie w ubogo podczas przyspieszania

 

no właśnie ale to podczas spokojnej jazdy, może i na pB jest tak samo dlatego mówiłem aby przejechał spokojnie na LPG i PB

 

ale zobacz na osc podczas korzystania z nissmo nie na emeryta ;) to sonda fajne i cały czas na bogato biggrin.gif

 

czyli wniosek z tego, że auto potrzebuje obrotów devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnołem j troche lipa bo widać ładnie że wtryski idą w pentle już od ok 4200 obrotów ciśnienie spada do 0,92 to wsumie nie dużo ,,,ale wystarcza by 20 ms było dla PB a 25 dla LPG jak dla mnie Dysze walnąć wtedy powinno być lepiej czyli mnożnik pójdzie w dół ew podnieść jeszcze ciśnienie ,, choć nie bardzo bo przerosty już pod 2 bary widziałem .... wiec lepiej dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by było wiertnąć, ale też może podnieść na samym reduktorze, bez przestawiania w programie trochę ciśnienie na początek, może wtedy spadek nie będzie tak odczuwalny i będzie gitt, w końcu to 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak pisałem nie mam zbytnio czasu bo jade w bieszczady. Odczułem delikatne zamulenia, sporadycznie. Musze nauczyć się jeździć nie na emeryta!! Pliki osc wrzuce w niedziele. Będzie czeba wiercić czy podnieść ciśnienie? Zauważyłem jedną nieprawidłowość jak przyśpieszam spalanie mi idzie do 12-13 litrów a a jak jade tak 100-110 to pokazuje 5,7-6,5. Wcześniej miałem Przy przyspieszaniu ok 8-9 a tak przy 100-110 7-8.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamiętam to u kolegi w 1.6 wierz o którym mówie dał chyba 2,4 nie bo miał iśc w 2,5 mm ale to tak jak u Ciebie miało być przy 2,0 wiec odpada ,,,

nic wiecej mi nie poprawiałem i ostatnio pisał coś 9.4 litra na 100km... wierz w jakim trybie ...wiec dobra droga iść w dziurę w dyszach szkoda Dino że nie zachomikowałeś map z MJ choć nie wiem czy nie mialeś wysoko Zawolaka rozkręconego

a co do wypisów z kompa o spalaniu to trudno liczyć jak to robi może odkształca mapę n LPG ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj porwałem laptopa mojej chrześnicy i nagrałem plik osc przy spokojnej jeździe. Zrobiłem ok 500 km i spalanie w normie ale tak jagby troszke muliło przy jeździe na emeryta!

paw.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 13ms podnieś trochę mnożnik, aż do końca, czyli robisz kropę na 13ms i w górę o 3 piki i tak cały aż do ostatniej i po tym zabiegu nagraj osc

 

to jest zwykły 300?? czy 300+?? pokaż jeszcze mapę 3D i korektę temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to zwykly 300 i nie mam map 3d. a korekty temp. gdzie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem tak jak pisałeś zamieszczam scrin. Dałem kropke na 13ms i ją i każdą do końca podniosłem o 3 kliki. Pozdrawiam

01.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak bym zostawił, sonda już nie spada i jest cały czas bogato, no można jeszcze o jeden klik ale to zobaczysz jak się jeździ, a teraz zmula silnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...