Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrób tak, zapisz te ustawienia i przeprowadź od nowa kalibrację na takim ciśnieniu, następnie podnieś znowu na reduktorze ciśnienie o 0.1bara i jedź zbierz mapy, i dostrój tak jak teraz, chodzi o to czy zjedziemy z mnożnikiem jeszcze niżej do 1 na końcu, na odchyłkę nie patrz, nie dodawaj kropek pomiędzy dwie ostatnie, i wtedy zapodaj scriny, no chyba, że już masz dosyć ;) i nic się już nei chce ;)

 

a i jak zrobisz aktokalibrację to zobacz jaki jest końcowy mnożnik i dopiero coś dalej reguluj, bo może być konieczność pomniejszenia ciśnienia aby wyszedł około 1

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj podniosłem ciśnienie ustawiałem mapki gazu w zbiorniku mam ok 4 litrów i przy płnym bucie sygnalizuje mi brak gazu. Znów przełącze na gaz i przy spokojnej jeździe jedzie na gazie. Scriny zamieszcze później, bo mi laptop padł.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? co mam zrobić w tym przypadku?

 

Poniżej zamieszczam scriny mapek. Odnośnie butli to obróciłem ją o 180 stopni, teraz jest zaworem od strony klapy bagażnika a nie od strony siedzeń.

post-20832-0-03483700-1299157465_thumb.png

post-20832-0-91581600-1299157480_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz jak ładnie, teraz tylko (liczymy od prawej) ;) pierwszą i drugą kropkę podnieś na tyle aby wyrównać pomarańczową prostą, nie zapętla wtrysków??? przy bucie w dywanie??? ile pada ciśnienie?? jakie jest w programie po kalibracji???

 

w zakresie 4ms do 9ms podnieś troszkę do góry, o jeden dwa kliki ;)

ale wcześniej zapisz to co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem 1 i 2 kropke do prostki między 4ms a 9ms też podniosłem 1 2 kliknięcia. Ciśnienie mam ustawione ok 1,57. spadku ciśnienia niestety nie wiem na chwile obecną ponieważ brakło mi gazu i czasu ale dzisiaj jade ok 100km i będe wszystko monitorował. Jeżeli by mi zapętlało czasy wtrysków na ubogo to co mam w takim wypadku zrobić?

post-20832-0-29439700-1299159510_thumb.png

post-20832-0-35450700-1299159526_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie 1.57??? cosa nie tak, w programie masz 1.0 a podczas pracy na gazie 1.08

pierwsza i druga pod prawej to jest: pierwsza na osi a druga zaraz przed nią, które podniosłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kalibracje robiłem przy ok 1 bar później podniosłem do ok 1,15 i ustawiałem mapki. Pomyliły mi się cyferki z tym 1,57.

post-20832-0-39908400-1299160440_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia mapa ładna już tylko coś mi sie praca sondy niepodoba ,,,, tak czy inaczej powoli możesz myśleć o odpięciu kabelka na pół roku ,,, mój co prawda jeździ razem z autkiem ,,,,a i tak nie mam idealnie jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to inaczej brzmi, tak te kropki, zobacz jeszcze jakie spadki ma reduktor i czy nie zapętla i tak jak Tofu pisze, kabel bbbaarrddzzooo daleko od auta, będę w okolicach chyba koło 28.03 ;) możemy się piknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj jeździłem bez fejsa w nocy. Testowałem auto jeździ dobrze tylko coś mi się nie podoba spalanie gazu no i najważniejsze z redukcji 5 biegu na 3 przy wyprzedzaniu zdarzyło mi się raz że znów zasygnalizował brak gazu i przełączył na benzyne. W tym miesiącu mam dużo wolnego i czasu i dobrze by się było spiknąć. Przynajmniej jakiś fachowiec rzucił by okiem na mojego nismo.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ze spalaniem???

a przy tej redukcji ile miałeś w zbiorniku gazu, to było jednorazowe czy cały czas, sprawdź czy gdzieś miedź nie jest zagięta, może nie do końca odkręcony zawór na butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się zdarza przy zakręcaniu miedzu jak dosuniesz węża do końca i potem dokręcasz to wąż się spłaszcza i zmniejsza przekrój np mi na butli tak było zrobione że w środku przelot był może 2,5 mm a nie 3.5 mm rura 6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu miałem ok 7 litrów zdarzyło mi się to tylko raz. Wczoraj też troche muliło autem dzisiaj podpiołem fejsa i i mapka była rozjechana zrobiłem małą korekte i poniżej zamieszczam scriny. Przy redukcji z 5 na 3 i obrotach 5000 zapętlił mi wtryski. Ciśnienie spada na maxie z 1,15 na 1,00

post-20832-0-58995900-1299233327_thumb.png

post-20832-0-48019500-1299233342_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim spadku nie powinno zapętlić nagraj osc z butowania bo musi padać bardziej i też spada o 0.2 i nie pętli

 

 

a mapy poprawiasz zawsze po jeżdzie na PB i potem na LPG nie możesz sobie dopasowywać mapy LPG do mapy zrobionej wczoraj ...

bo inne warunki jak Temp powietrza powoduje zmianę składu mieszanki i Ecu z sondą dobierają inny czas wtrysku

 

tz Pętla zamknięta co cykl pracy Ecu reguluje skład inna mapa będzie w zimie a inna w upale +30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyraźniej nabrał mocy i dobrze jeździ, te czasy zapętliło mi raz. acha po tym wszystkim na próbe załączyłem wyłącz przy pierwszym i po przejechaniu jakiś 500m wyskoczył mi błąd ecu p0100 że przepływka ma usterke. Usunąłem błąd odznaczyłem wyłącz przy pierwszym i teraz chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha po tym wszystkim na próbe załączyłem wyłącz przy pierwszym i po przejechaniu jakiś 500m wyskoczył mi błąd ecu p0100 że przepływka ma usterke. Usunąłem błąd odznaczyłem wyłącz przy pierwszym i teraz chodzi.

 

jedno z drugim nie ma nic wspólnego, sprawdź czy czasem nei zabrali (+) z przepływki, jak tak to trzeba to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam scrin z osc. Problem wyjaśnił się. Przepływke usmarzyło. Ledwie dojechałem do domu. Akurat nagrywałem osc i padła. zapisałem dotychczasowe ustawienia skasowałem mape benzyny i gazu bo mają być robione w tych samych warunkach i z mapy benzyny wyszła mi fajna parabola. Nic musze kupić przepływke i będe dalej się męczył. Czy ta przepływka mogła być przyczyną zapętlania, i tych moich problemów czy moja niewiedza?

osc.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ciekawego nie nagrałeś za krótkie to musisz dać nagrywanie i pobutować autko przynajmniej raz ,,by sie rozpędziło ,,,,, i co się stało z przepływką ,,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jak pisałem wcześniej nieraz miał problemy z odpaleniem. Czasami też zamulało przy obrotach ok 2,500 3000 myślałem że to wina gazu a to typowy objaw padniętej przepływki. Wczoraj wyskoczył mi raz check p0300. Skasowałem. Wsiadłem w samochód zrobiłem jakieś 20km znów sie oświecił i samochodem nie szło jechać. Gasł szarpało i tak na okrogło dodam że na benzynie. Jakoś dojechałem do domu odpiołem przepływke i odpaliłem samochód. a z przepływką odpalał na chwilke na małych obrotach i gasł. Miałem jeszcze włączony program acgas i zrobiło mi mapke benzyny w formie paraboli. Czy ta przepływka mogła być powodem moich problemów czy moja niewiedza odnośnie ustawień? Będzie to już 2 przepływka w kadencji tego auta poprzednią wsadziłem i jeździłem. Po ustawieniu poprzez prace na wolnych obrotach do nagrzania silnika. a może ją się inaczej adaptuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływkę wpinasz i jedziesz, a ustawienia lpg masz gitt, nie jest to wina Twoich ustawień, inni mają dallleeeeeeeeeko do Twoich i jeżdżą, tylko tak jak pisałem, sprawdź czy czasem nie masz wziętego (+) z przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj po wymianie przepływomierza znów wziąłem sie za ustawienie gazu. Scrin 9 i 10 przedstawia moje ustawienie a pozostałe jak zmieniała mi się mapka w trakcie jazdy. Czy te ustawienia mogą pozostać czy zrobić jakąś korekte. Wtryskiwaczy nie zapętla,jedzie dobrze. Pozdrawiam

post-20832-0-41149400-1299759069_thumb.png

post-20832-0-41625200-1299759086_thumb.png

post-20832-0-62879800-1299759103_thumb.png

post-20832-0-84808900-1299759117_thumb.png

post-20832-0-32328000-1299759153_thumb.png

post-20832-0-31052400-1299759168_thumb.png

post-20832-0-01521500-1299759183_thumb.png

post-20832-0-65978600-1299759197_thumb.png

post-20832-0-75070100-1299759219_thumb.png

post-20832-0-49279400-1299759238_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma scrina z ustawieniami, ale jak nei pętli wtrysków i sonda na bogato przy bucie w dywanie to ja bym tak zostawił, nie strzela w tłumik przy hamowaniu silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...