Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tego kąta patrzac na zdjecie nie wyglada jeszcze tak zle, żeby nie dało sie jej uratowac

 

felga jakie parametry powinna miec??

a rożne, bo nissan ma duże nadkola co kazdy wynalazek pomiesci:)

w serii jest 18x8`` ET:30

No właśnie przód jest taki jak napisałeś a tył już 8,5 i ET 33, dlatego się pytam czy jak bym szukał innych felg to też muszę szukać dwóch rozmiarów?

AndyOne co do odsprzedaży będę pamiętał jak się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. W miniony weekend rozwaliłem felge Rays tylną. Werdykt specjalisty-szrot. W związku z tym mam kilka pytań. Ciężko mi znaleźć na allegro, jak już jest to trzeba dać praktycznie tysiaka. Zastanawiam się co zrobić czy jednak dokupić czy może kupić jakieś inne a pozostałe 3 sprzedać. Nie mam dużych funduszy, ale Rays-y średnio mi się podobają. Jakie parametry powinna mieć felga do brembo i stockowych gum. Chodzi mi najbardziej o szerokość(czy może być jedna? czy też muszą być różne?) i o ET.Czy macie może jakieś namiary na sklepy z felgami nawet używanymi w rozsądnej cenie? Może gdzieś jeszcze poszukać tego Rays-a.

PS: Co można zrobić z rozwaloną felgą?

 

 

 

Niestety naruszona jest konstrukcja i nie da się naprawić.

 

ale urwał!

ja bym kupował dwa rozne rozmiary na przód i tył, a najlepiej z parapetem podobne do moich TSW Truxton z przodu mam 8'' a z tyłu 10''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie będą dobre? Jest tam jakaś wzmianka o brembo, ale nie wiem o co mu chodzi. Dobra w miare firma? I czy na ten rozmiar wejdą stockowe gumy? Help.

www.ebay.co.uk/itm/18-BLACK-CRU-190-ALLOY-WHEELS-FITS-NISSAN-350Z-/300562159304?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5533852719251225833

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny pasować bez problemu, nawet pod brembo, bo na brembo nawet stock'owa 17''tka wchodzi.

Dzięki za odpowiedź, jeszcze zobaczę co zrobię. Znalazłem jednego Raysa i może kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym kupić 18 calowe felgi aby moc na nie zalozyc Toyo R888. Seryjne 18 Rays do 350z mi sie nie podobają. Na Allegro nie ma nic ciekawego. Gdzie mozna znalezc wyscigowe Rays-y na jakiej stronie? Jak je sciagnac? Fajne są Volk Racing sygnowane przez Rays

http://www.rays-msc.com/wheels/index.cgi?d=10

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jdl-perfo...gi-i-opony.html

 

lub taniej

 

http://www.tirerack.com/

 

był jeszcze przedstawiciel volk w PL, ale nie mogę znaleśc

 

chyba zdajesz sobie sprawę ile kosztują rays`y?

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić 18 calowe felgi aby moc na nie zalozyc Toyo R888. Seryjne 18 Rays do 350z mi sie nie podobają. Na Allegro nie ma nic ciekawego. Gdzie mozna znalezc wyscigowe Rays-y na jakiej stronie? Jak je sciagnac? Fajne są Volk Racing sygnowane przez Rays

http://www.rays-msc..../index.cgi?d=10

 

Te-37 ;) Bardzo dobry wybór ;) Chociaż w większym rozmiarze wyglądają lepiej bo mają mniejsze odchylenie ramion...W jakim kolorze chcesz kupić?

Pewnie najlepiej na ebayu ;] JDL ma ceny hmm... no jak ktoś chce więcej za coś zapłacić to śmiało :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz załozone 20 calowe felgi, ale nie ma na ten rozmiar Toyo R888 dlatego szukam 18- fajnie wyglądających, tak aby pasowały do mojego Veil Side. Cena z jdl niestety nie dla mnie. 16 tysi za fele to przesada. Chyba poszukam na e-bayu używek

 

Mama pytanie. Czy te fele będą do Z33 pasować. To chyba cena za komplet?

http://www.ebay.com/...=item416171fd1d

Jakie opony- tzn rozmiar mozna na te fegi zalozyc?

 

http://www.ebay.com/...=item4160dbe480

z tego opisu wnioskuję że na przód 9,5 wide a na tył 10,5 wide jest zalecane. W 350Z zawsze tylne opony musza byc szersze od przednich. Ja mam teraz 255 mm z przodu i 305 mm z tyłu szerokości.

Edytowane przez Tokyo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz felg pod opony?? r888 to nie jest jakas mega hiper opona żeby do niej dobierac felgę...no chyba ze jestes do niej przywiązany emocjonalnie :rolleyes:

do Z najlepszym rozwiązaniem jest 19``...18`` tez daje radę ale przy mocnym obniżeniu całego auta

 

 

pasowały do mojego Veil Side.

z tego opisu wnioskuję że na przód 9,5 wide a na tył 10,5 wide jest zalecane. W 350Z zawsze tylne opony musza byc szersze od przednich

 

nie muszą byc szersze..zalezy to od felgi jaka masz założoną...czy jest różniej szer. czy nie...natomiast dobrze jak jest szersza opona z tyłu, bo tam jest przeniesienie napędu i same w sobie tylnie nadkola są szersze wiec ładniej to wyglada.

ps. to ty kupiłes 350z z body veilside z Krapkowic??

 

na tylnia oś max. 10`` bym brał a na przód max.9``

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 9,5 wejdzie Ci 255 - 275, wyżej nie wiem, Na tą większą, 10,5 zalecana jest 285, wchodzą od 265 - up, w necie są tabele rozmiarowe, wystarczy wpisać 'rozmiar opony a rozmiar felgi'.

 

Z aukcji wynika że to cena za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz felg pod opony?? r888 to nie jest jakas mega hiper opona żeby do niej dobierac felgę...no chyba ze jestes do niej przywiązany emocjonalnie :rolleyes:

do Z najlepszym rozwiązaniem jest 19``...18`` tez daje radę ale przy mocnym obniżeniu całego auta

 

 

 

 

nie muszą byc szersze..zalezy to od felgi jaka masz założoną...czy jest różniej szer. czy nie...natomiast dobrze jak jest szersza opona z tyłu, bo tam jest przeniesienie napędu i same w sobie tylnie nadkola są szersze wiec ładniej to wyglada.

ps. to ty kupiłes 350z z body veilside z Krapkowic??

 

Tak - kupiłem od właściciela w Pszczynie, ale widziałem zdjęcia, że stała kiedyś w Kimbexie w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pod VS patrzył bym za kołami ze stajni WORK model meister lub equip na większym rancie bo przy takim wide body jakoś nie widzę TE37.

 

Najlepiej takich kół z Volk,Work,Weds,Vip Modular itd szukać na forach w US o tematyce Vip lub racing, dużo jest tam ciekawych używek. Ale trzeba się liczyć z tym że ceny takich felg już na miejscu w PL zaczynają się od 8tyś po 15 i więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak taniej bedzie znaleźć jakies sportowe opony na moje 20?

Teraz mam Dunlopy sport Maxx GT. Może mozna cos wsadzić lepszego na 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokyo,305 nie wystają poza obrys błotnika?Mi 285 wchodzi na styk.

Jeszcze pytanie:nie masz bicia na tych Dunlopach powyżej jakiejś prędkości (od około 190 w zwyż) ?Pytam bo na Michelinach miałem spokój,nowe Dunlopy dawały mi wibracje.Mam nadzieję że teraz coś sie zmieni bo przy okazji renowacji felg,założyłem je odwrotnie.Przy okazji wypróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

305 nie wystają. Są na równi z blotnikiem. W sumie jak na ta szerokość opony autko prowadzi się bardzo zwinnie. Na Ulezu miałem najlepszy czas wsród aut na nieslickowych oponach. Niestety na Poznaniu na patelni zwykłej oponie brakuje przyczepnosci. Dunlopy mi nie biją. Biło mi przed prostowaniem felg. Teraz jadą gładko po prostowaniu. Ale z doświadczenia wiem ze przekladanie pomaga. Ps dunlopy odksztalcaja się gdy auto stoi przez zimę w jednym położeniu. Wtedy przez pierwszych 50 km biją dopóki się nie uloza- to typowe dla tych gum. Piszą o tym na oponiarskich forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś stoi tak jak ja przed koniecznością zakupu opon na sezon wiosna lato? (z moich opon już druty wystają) Moglibyśmy się skrzyknąc i spróbować zakupić coś w hurcie ja proponuje federala 595RS-R opona trzyma nie gorzej niż R888 na suchym i trochę gorzej na mokrym Ostatnio kupowałem w racingtires.pl dajcie znać czy ktoś ewentualnie by się pisał i na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie tylko w jakim rozmiarze? Federale sie dobrze trzymaja- ale maja wady techniczne. Czesto sie rozwarstwiaja niestety. Koledze sie rozwarstwily po jednym Ulezu i nie uznali mu reklamacji bo to opona sportowa na ktora nie ma gwarancji mechanicznej...

Edytowane przez Tokyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały sezon przyjechałem i zachowywały sie super oczywiście nie jest to r888 ale na torze i Poznaniu dają radę w wyższych temperaturach no i maja super twarda ścianek boczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja chetnie tylko w jakim rozmiarze? Federale sie dobrze trzymaja- ale maja wady techniczne. Czesto sie rozwarstwiaja niestety. Koledze sie rozwarstwily po jednym Ulezu i nie uznali mu reklamacji bo to opona sportowa na ktora nie ma gwarancji mechanicznej...

Hej. Kupiłeś już te opony? Ja kupuje w tym roku 18. Jaki rozmiar Federali polecasz? 225/40/r18 i 245/40/r18 to chyba jedyne wyjscie? Z oryginalnym profilem 45 nie moge znalezc. Edytowane przez Tokyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...