Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ja teraz mam setup driftowy r888 225 przód i t1r 235 tył ale jak do timeatac to potrzebujesz szerzej co najmniej 35 przód i 55 tyl taki stup miałem w zeszłym roku na federalu i był super

Jak zmieniasz fele to zastanów się nad mniejsza 16 albo 17 wiem ze wyglada beznadziejnie ale do sportu to jest rozsądny wybór auto szybciej się napędza (oczywiście maxymalna prędkość masz mniejsza ale w Polsce nie ma za wiele torów gdzie mógłbyś grzać powyżej 200) i mniejsze koszty związane z kupnem opon

 

Ogólnie do time atac to bralbym możliwe szeroko oczywiście musisz sprawdzić co tam wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja teraz mam setup driftowy r888 225 przód i t1r 235 tył ale jak do timeatac to potrzebujesz szerzej co najmniej 35 przód i 55 tyl taki stup miałem w zeszłym roku na federalu i był super

Jak zmieniasz fele to zastanów się nad mniejsza 16 albo 17 wiem ze wyglada beznadziejnie ale do sportu to jest rozsądny wybór auto szybciej się napędza (oczywiście maxymalna prędkość masz mniejsza ale w Polsce nie ma za wiele torów gdzie mógłbyś grzać powyżej 200) i mniejsze koszty związane z kupnem opon

 

Ogólnie do time atac to bralbym możliwe szeroko oczywiście musisz sprawdzić co tam wchodzi

Dzięki. Na razie zalicytowałem na Allegro Toyo r888 245/40/r18 w cenie 350 zł za sztukę- używki ale wygladają super. Może wsadze na przod 235 i bedzie git.

 

P.S. Mam teraz mega szerokie seryjne gumy przod 255 i tyl 305 i szczerze mowiac na Torze ten zestaw jak na seryjne ogumienie jezdzi calkiem szybko. Na prostych na Poznaniu ta szerokosc niestety odbiera sporo mocy i to co zyskam na zakrecie trace na prostych. Czesto było tak na Poznaniu ze na zakrecie szedłem szybciej niż Porsche 911 zrównywałem sie z nimi na wyjsciu z zakretu, a pozniej na prostych mi odchodziły. Inna sprawa że miały po 350 koni...

Edytowane przez Tokyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na razie zalicytowałem na Allegro Toyo r888 245/40/r18 w cenie 350 zł za sztukę- używki ale wygladają super. Może wsadze na przod 235 i bedzie git.

 

P.S. Mam teraz mega szerokie seryjne gumy przod 255 i tyl 305 i szczerze mowiac na Torze ten zestaw jak na seryjne ogumienie jezdzi calkiem szybko. Na prostych na Poznaniu ta szerokosc niestety odbiera sporo mocy i to co zyskam na zakrecie trace na prostych. Czesto było tak na Poznaniu ze na zakrecie szedłem szybciej niż Porsche 911 zrównywałem sie z nimi na wyjsciu z zakretu, a pozniej na prostych mi odchodziły. Inna sprawa że miały po 350 koni...

 

Sprawdź czy na te fele wcisniesz 35 z tego co piszesz to teraz masz 55 jeżeli to sesyjna opona to prawdopodobnie 55 to środkowa wartość opony jaka możesz wsadzić, jaka masz szerokość felgi z przodu? Raczej na Twoim miejscu to bym wrzucił te r888 na przód i szukał 65 lub 75 na tył te 305 z tylu byłyby super jak byś miał jakiś FI

 

16 nie wejdzie do zeta, 17 nie każda felga na brembo, tak na marginesie... :)

 

Wesołych Świąt wszystkim ;)

 

Z tego co pamietam to z 16 jest problem na przodzie tył wchodzi ale i tak słyszałem ze ktoś wcisnal 16 do Zta

 

Wesołych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od modelu felgi i pewnie są takie które zmieszczą w sobie i brembo, ale wiadomo 16`` w Z wygląda co najmniej śmiesznie...dla tego auta 18`` to min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. gdzieś czytałam że 17 to minimum, ale może masz rację AAS :) Chociaż jeszcze nigdy nie widziałam zetki na 16 i aż chyba sobie poszukam jakiegoś zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motoringu czytałem ze to jedyny rozmar na który wchodzą opony do jazdy po lodzie i ze ktoś zakładał ale to pewnie niezła rzeźba auto musi wygladac beznadziejnie :) ale jakby komuś sie udało to wybór slikow porażający :) i te ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje! :D Szok, znalazłam nawet na 15! :Dhttp://farm3.static...._004cc0b5ec.jpg lub http://media.photobucket.com/image/16%2522%20Weld%20ProStar%20XP%20350z/BriGuyMax/IMG_2963.jpg Tyle, że chyba bez brembo, no, ale w takim razie 16 wejdzie na brembo i nawet gdzieś na amerykańszczańskim forum znalazłam na to potwierdzenie :P

I dodam że mi się podoba (ta z tyłu, nie w połączeniu z przodem) :D Szkoda tylko, że ta opona z tyłu nie ma takich napisów kolorowych z boku :D:P:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wie Ktoś może co to za felgi , czy są dość wytrzymałe do naszych aut ? Na kapslach jest napis cobra ,ale nie znalazłem w necie nic na temat akurat tego modelu i czy robią dobre felgi . Na takich kupiłem auto .

post-51920-0-98496400-1336831727_thumb.jpg

Edytowane przez tomi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale cenę gościu za używki dowalił. W Niemczech je oglądałem to 18 calowe wychodziły po 750 zł sztuka, a 19 calowe po 950 zł sztuka. Czyli to są używki w cenie nowych.

W Polsce trochę droższe. 18 kosztują po 870 zł.

http://www.rota-whee...uemart&Itemid=2

 

 

http://allegro.pl/fe...2366833836.html - to jest okazja tylko potrzebne są jeszcze dystanse.

 

Nieaktualne. Kupiłem je, bo w sumie mam dystanse :D Dam je do regeneracji jak będzie trzeba i założę :)

 

http://www.cardomain...005-nissan-350z - będzie chyba lepiej niż na fabrycznych raysach

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na zdjęciach 350ki na takich i ostatnio się nawet rozglądałem za takimi

zapewne dystanse i nie powinno być większych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam plan , bo felgi od 370Z wyglądają rewelacyjnie ale nie widziałem nigdy jak to wygląda na zdjęciach . W dodatku mało tego na allegro no i drogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam plan , bo felgi od 370Z wyglądają rewelacyjnie ale nie widziałem nigdy jak to wygląda na zdjęciach . W dodatku mało tego na allegro no i drogo .

 

http://www.350z-tech...ez-370z-rim.jpg

 

Trzeba do nich mieć jeszcze dystanse w przedziale 15 - 20 mm. No i nie ma co kupować najtańszych. Kiedyś takie miałem to rant wchodzący w felgę oderwał się i później drżały. Teraz mam BBS'a i dają radę.

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na aucie pięknie :) nic tylko szukać takich

 

Zwłaszcza na tych Zetkach z pierwszych zdjęć, które są obniżone. Niedługo będzie ich sporo w sprzedaży po lepszych cenach, bo to są stocki.

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.youtube.com/watch?v=BtN6AmQMZ4g - tutaj jest porównanie czasów na torze Zetką na felgach 18 i 19 calowych.

 

 

Mam felgi 19 cali i opony o wymiarze takim jak są w 370Z. Orientuję się ktoś jakie podaje Nissan ciśnienia powietrza w przypadku 370Z?

 

Już znalazłem. Przód i tył 35 PSI, czyli 2,4 bara.

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne felgi!

Dzisiaj przypadkowo znalazłem ten model, przypominają ultraleggery, no i cena też na dobrym poziomie!

http://sklep.poturbowani.pl/p/209/11601/drag-wheels-dr38-8x18-5x100-114-3-et35-otw-73-18-cali-aluminiowe-felgi-kola.html

 

P.S. Ważą 0,5 kg więcej niż RAYS'y, a wyglądają o niebo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...