Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozważania na temat innych marek lub na co zamieniłem/zamienię Nissana


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety jest ich całkiem sporo - mówimy oczywiście o czymś innym niż sedany, bo te nie mają ich niejako "z urzędu" - chociażby Honda Civic model VIII- nie dość ,że nie ma wycieraczki, to jeszcze szybę przesłania gustowna półka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz w głowie taką bańkę z lustrzaną powierzchnią wewnątrz i twoja percepcja polega na tym, że siedzisz w środku tej bańki i widzisz dookoła tylko siebie i przeciwników daci. To musi być deprymujące. Ale uwierz nie wszyscy są fanboyami :D

Poza tym:

 

4401_b336.jpeg

Łał was79 ale poleciałeś brawo :devil: , widzę że coś mnie tu omineło na forum, też jestem fanboyem DACI heheh :ball: . Oczywiście żartowałem z tym fanboyem hehehhe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, normalnie darmocha ta 350 Z :devil: W promocji nawet Micrę dodają :whistle:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poczytania:

poprawiłem - już działa

 

http://www.auto-swiat.pl/1-porownanie-dacia-duster-15-dci-kontra-suzuki-sx4-s-cross-16-ddis

 

test jest o tyle ciekawy,że s-cross stanowić ma - przynajmniej w planach producenta konkurencję nowego QQ

wynik nie zaskakuje, zaskakuje fakt, jak niewiele w sumie lepsze auto zrobiono za wiele więcej pieniędzy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shifty::)

 

 

Widziałem s-crossa wczoraj na ulicy. Słabo wygląda, jakiś taki nieproporcjonalny, żabiorozjechany.

A poprzednika o mało bym kupił, tylko obok stał note z niższą ceną i to zdecydowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jakość i wyposażenie crossa , daćkę  bije na łeb.A że w terenie dzielniejsza? Cóż niva jesze prostsza i dzielniejsza,to znaczy lepsza np. od qq?Tak,dla leśnika i rolnika.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jakość i wyposażenie crossa , daćkę  bije na łeb.

trudno żeby nie biło za ponad 30 tys drożej. Za tą różnicę można kupić miejskie auto. Suzuki bardzo mocno przedobrzyło z ceną w stosunku do tego, co oferuje. A  wygląd? Cóż, o gustach się nie dyskutuje ale moim zdaniem wygląda nijako. W każdym razie w porównaniu z nowym QQ. Kompaktowy (nie budżetowy) suv z rozsądnym wyposażeniem i napędem na obie osie powinien kosztować ok 80-90 tys zł. Wtedy ma szansę się sprzedawać. Za s-cross kolejki raczej się nie ustawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak, 30 tys. przecież:

 

 nie wydałbym lekką ręką niemal 70 tys zł za złoma klepanego przez rumuńskich cyganów

 

co ja pacze na cennik i:

 

1.6 VVT 4WD 5 M/T Premium ALLGRIP (4WD) Oferta wyprzedażowa (PLN, brutto) 79 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście wzięły udział  4x4 z silnikiem diesla - widać takie było założenie jego pomysłodawców Ty wybrałeś z cennika najtańszą wersję benzynową.Parę linijek niżej Suzuki 1,6 DDiS kosztuje w promocji 97,900. Jeśli porównamy go z ceną 1,5dCi w  bogatej wersji Laureate za 68,500, różnica wyniesie... 29,400. Inaczej - weźmy te, najtańsze promocyjne 1,6 Pb za 79,900. Należałoby je porównać z najtańszym DD 1,6 Pb, który kosztuje 49,900 (cały czas mowa o 4x4). Różnicę łatwo policzyć. 

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sprawdzac na fonie, ale pewnie najtansze suzi ma wyposazenie jak ktoras wersja DD, czyli po wyrownaniu juz nie jest taka przepasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniejsza różnica cenowa, jeśli chodzi o te modele występuje między gołą wersją DD 2x4 1,6 Pb - nazywa się ona nomen-omen "Duster" (39,900) a najtańszym S-cross 1,6 Pb 2x4- choć zapewne trudno nazwać go gołą wersją(64,900) - i wynosi 25 tys zł. Reszta oscyluje w pobliżu 30. Takie porównania nie mają jednak większego sensu. S-cross należałoby porównywać z nowym QQ, bo to jego klasa. Zarówno jeśli chodzi o wyposażenie jak i doś raczej umiarkowane możliwości terenowe. DD jest prostym, budżetowym suvem i już prędzej należałoby go porównywać do współcześnie produkowanej Nivy, która kosztuje ok 45 tys. Ta ostatnia jest jeszcze bardziej prymitywna, ale w terenie poradzi sobie z pewnością lepiej

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kompakt, więc jeśli chodzi o ogromne gabaryty bagażnika to tylko chyba octavia kombi daje radę. Dobrze wyposażona będzie podobnie kosztować

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic Tourer to gorący towar, więc na promocje nie ma za bordzo co liczyć. Może dopiero pod koniec roku, jeśli cena zniechęci potencjalnych chętnych.( Identycznie było z poprzednim civic - interesowałem się wersją z motorem 1,8 - trzymał cenę przez dwa albo trzy lata a potem  zaczęli z lekka wymiękać i coś tam obniżać) Jest...dziwna :) choć przyznam,że mi się bardzo podoba. Jednak mając do wyboru Accorda w podobnej cenie - wolałbym tego ostatniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Niejako sprowokowany toczącą się dyskusją ,zajrzałem w specyfikację dustera i szok.Nawet wersja najwyższa "prestige" 1.5 dci za 72k z haczykiem nie ma klimy w automacie  :blink: Lekkie przegięcie ,o kurtynach nie wspomnę.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, 4 poduszki, kurtyn brak a klima jest wyłącznie manualna. Za to można dokupić skórzane siedzenia z czegoś co koło prawdziwej skóry nawet nie leżało. Prestige to pusta nazwa bo nie różni się od Laureate. O wiele ciekawsza jest wersja Adventure

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niemal 2x więcej niż podstawa,mogli się więcej postarać :thumbsdown: Ale ....można domówić grzanie 4 liter :thumbsup: zawsze to coś.


Co do hani, miałem poprzedniego sedana z motorem 1.8 z 2006r ,świetny silnik o bardzo skromnym apetycie (w mieście potrafiłem zejść do 7.5-8l Hania rzadko daje dobre rabaty, wyjątkiem był duży rabat na sprowadzanego z Japoni  Akorda w tamtym roku, związany z dużym zawirowaniem YENA .

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to zakup dokonany :D

Nowa Ququłka stoi na podwórku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...