Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zalety i co lubicie w swoich Primerkach?????


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donn_primerra

przycisku cofnij czas... który nie działa...aby moje auto miało rok no góra 2 a nie 18lat i przebieg 5000km a nie 500000km. poza tym to cóz moge chcieć od tego auta. miałem go tak często reperowac bo to japońskie a tym czasem to właśnie nim jeżdze naprawiać inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem posiadaczem prze trzy lata sprzedałem w tamtym roku w maju P10 2.0 LX LPG 95r

przebieg 215000 co wymieniałem:

- linka hamulca ręcznego ktoś nie używał i się zapiekła zaraz po kupnie

- przegub ponieważ nie dopilnowałem osłon gumowych przed sprzedażą

- normalka że klocki ale tylko raz na 30000 które zrobiłem

- łączniki stabilizatora tył

- żarówka przedniego reflektora raz

- zmiana białego podświetlenia licznika na niebieskie

- usunąłem ognisko rdzy na progu pod tylnymi drzwiami

Do zrobienia pozostały;

- przednie wahacze ale nabywcy nie przeszkadzało

 

Zaraz po sprzedaży P10 zakupiłem WP11.144 2.0 LPG STAG300 z przebiegiem 140000 i od razu wymieniałem

- przegub i dwie osłony

- górne wahacze przednie dwa

- sworzeń przód

Niedomagania

- tylna wycieraczka zatrzymuje się gdzie chce nie wiem co z tym zrobić

- u mnie brzęczy nie lewarek od biegów a wewnętrzne lusterko

- piszczące przednie wycieraczki też kiedy im się zachce po wielu zabiegach nic nie pomaga

 

 

Podsumowując P10 naprawdę świetne auto tylko troszkę głośne przy 130km/h i wygodne zawieszenie tylne przede wszystkim lepsze ale to był sedan więc auto sztywniejsze kombii

już troszkę inaczej się zachowuje na zakrętach. WP11.144 lepiej wyciszone no i silnik lepszy bo już 140KM wcześniej miałem 116KM ale mimo tego P10 miała lepsze materiały wykończeniowe trwalsze i wygodniejsza jest. Zastanawiałem się nad P12 ale chyba zrezygnuję za rzecz Reno Megane Kombi około 2005 rocznika to przecież jak nissan obecnie.

 

POzdrawiam i życzę cierpliwości do swoich nissanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczące przednie wycieraczki też kiedy im się zachce po wielu zabiegach nic nie pomaga

Miałem to samo. Myślałem że to piórka, ale okazało się że to skrzypi mechanizm napędowy. Zatarły się łożyska ślizgowe w których są osadzone ośki wycieraczek. Rozebrałem cały mechanizm, wyczyściłem i przesmarowałem gęstym smarem... chodzi teraz idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość piotrek_mitura

ja w moim super aucie (p10) nie lubię obniżonego zawieszenia, fajnie wygląda i fajnie śmiga na zakrętach i na trasie i tyle :) Cóż takie już auto nabyłem ale będę je podnosił bo nie ma jazdy takim niskim po mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis sie przymierzam do kupna czarnej p11 z 2002r, ale srodek ma bardzo nie ciekawy jak na taki rok :( da sie cos z tym zrobic? nie wiem czy ktos probowal okleine na kokpit? ogolnie bardzo surowo w srodku - takie moje pierwsze wrazenie (a mam almerke z 96r i o niebo lepiej) mozliwe ze w tym roczniku jest wersja srodka sprzed FL? a jesli tak, czy mozna przelozyc, bo widzialem w niektorych, ze wyglada zdecydowanie lepiej, np zeby takie miec ... http://www.motofakty.pl/zdjecie/?id=28781

 

a jest mniej wiecej takie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8887bda983d8e26c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie chodzi o te białe zegary;-). A tak poważnie to jakaś biedna wersja z ręczną klimą, na linku który dałeś jest już automatyczna - ładniej zaprojektowane przycisko-wichajstry. Są jeszcze wersje ellegance (dodatkowo w środku gdzie niegdzie chromik, drewienko, skórzana kiera z przyciskami do obsługi radia, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie chodzi mi o biale zegary ;) ani o obicie typu drewno... tylko o sam kokpit, ktory jak dla mnie nie za bardzo pasuje do tak eleganckiej budy - w srodku kokpit jest koloru hmm nie wiem jak dokladnie okreslic, szaro-brązowo-beżowy - jakby taki zmiksowany kolor z tych 3 ;) no i wlasnie te pokretla sa z wersji starszej, a nie jak na foto ze elektornicznie regulowane... ja tylko chcialem sie zapytac, czy mozna ewentualnie przelozyc taki panel sterujacy nawiewem, lub ewentualnie jakos ladnie okleic np na czarno - bo dzis jade kupic

pozniej czeka mnie pranie srodka - wlasciciel byl palacy, ale jak ja doprowadze do ladnego stanu, wstawie jakies foteczki:D plastiki w niektorych miejscach sa uszczerbione lub zarysowane, tym tez bym chcial jakos sie zajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ta antena z tyłu wychodząca,siedzenia, kolor weluru,łamiące sie przewody klapy bagażnika,ceny czesci, szybko sie zuzywajace klocki hamulcowe,to ze wszystko pod maska jest tak poutykane jedno na drugim,oczywiscie te podnoszenie szyb i rysowanie ich przez te gumy,kruche podwozie,matowe przeciwmgielne z tylu,twarde tylne siedzenia,stukajaca nad glowa zasłonka szyberdachu ,promień skrętu, to chyab wsio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fago, ty normalnie kochasz swoje autko:D

 

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 16:29 ]

nikt mi nie chce odpowiedziec, czy da sie przelozyc np panel sterujacy ten nowszy i zamienic go z tym starszym no i czy warto to robic (bo na mnie lepsze wywarl wrazenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się nie podoba ssanie które się zacina. primerą jeżdżę już od 12 lat i dwustu paru km a ssanie doprowadza mnie do szału, niby sprawa znana i omawiana ale tylko wirtualnie, jest schemat na stronie ac nissan tylko jest jeden problem - ta strona nie wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka z każdym dniem coraz mniej mi się podoba, ale przymykam oko na nią ;)

A oprócz tego to chyba brak szyberdachu, ale w sumie jak kupowałam auto miałam tą świadomość i muszę to jakoś przeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurza rozrusznik, który się rozleciał już trzeci raz w tym roku (przekładnia planetarna), wężyk powrotowy paliwa, który pękł w tym tygodniu i straciłem całą wachę, ale dojechałem na gazie, półośka, która się dzisiaj ukręciła a ja jestem bankrut do końca miesiąca

 

a i tak jak fago, wspomniał promień skrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, promien skretu to ona ma :) wczesniej nieco marudzilem na jej wyglad i np odnosilem sie w porownaniach do focusa ktorym w miedzy czasie pojedzilem na jazdach probnych, ale jednak to nie to samo - chodzi o komfort jazdy, w primerce czuje sie to cos ;) teraz pozbywam sie zbednych halasow dochodzacych z roznych miejsc, no wczoraj udalo mi sie zlokalizowac u usunac halasujaca oslone tlumika, od razu lepiej ;) szkoda ze poprzedni wlasciciel nie dbal tak o autko i tapicerka w paru miejscach zarysowana i poszczerbiony plastik... co on tu wyprawial :/

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 12:05 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc1f76ed08ba531b.html tak sie dba :)

 

 

i pozniej gotowe do drogi sztuki dwie :)http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53d7877d7ee8c2f4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nienawidzę przedniego zawieszenia :!: Zbankrutuję przez nie! Już łącznie 1000 zł włożyłem i jeszcze pozostał sworzeń wahacza do wymiany :kosci: Ale jakoś się kulam :D ( tego tysiaka to licze od czasu jak w zeszłym roku zacząłem usuwać stuki :027: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...