Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:)


Jak pisalem, nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moze go nie byc w samochodzie.

Bo logicznie myślisz ! Dla mnie też full wypas to jest i alarm !

Albo te dopłaty za lakier .... nie potrafię zrozumieć ?

Ale w handlu chyba nie ma logiki a hasło - jak się tylko da i ile się da ......

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Bo logicznie myślisz ! Dla mnie też full wypas to jest i alarm !

Albo te dopłaty za lakier .... nie potrafię zrozumieć ?

Ale w handlu chyba nie ma logiki a hasło - jak się tylko da i ile się da ......

 

nie tak do końca gdyż w normalnych krajach w takich samochodach alarm nie jest potrzebny tym bardziej ,że nawet w naszym kraju niektóre ubezpieczalnie dopuszczają chyba do 120 000 zł wartości samochodu 1 zabezpieczenie czyli fabryczny immobiliser :)

 

a co do lakieru to u nas nie jest tak ,że z QQ gdyż bazowy kosztuje 0 zł / specjalny biały 1200 a reszta 2400 zł a np. w DE jest podobnie tj. czerwony 0 Euro / biały specjalny 200 Euro  / metalik 550 Euro i biały perłowy 650 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym alarmem się nie zgodzę. Jest całkowicie zbędny, NIC nie daje. Zamówiony tylko po to, iż ubezpieczyciel wymaga. Ciekawe jak to będzie współpracowało z system bezkluczykowego otwierania drzwi. Pamiętam jak oferowali do scenica - to był osobny pilot - czyli czysta kpina. Pytałem u siebie w ASO i mówili, że będzie dezaktywowany w trakcie otwierania przyciskiem w klamce - ale ja im nie wierzę. Najwyżej to potem zdemontuję, byle było, że jest.

A co do cen za lakier itp - robi się tak wg mnie po to by podstawowa cena była jak najniższa. Tak samo jak np. wycieczki turystyczne: wycieczka do Chin 3999zł, a w opisie iz jeszcze dopłata za wizę, ubezpieczenie, obowiązkowa wpłata na wycieczki lokalne/napiwki, za bilety na kolej w trakcie podróży lokalnych i jeszcze kilka. Jakby zaraz wyskoczyli z kwotą 6500 - to nikt by nie wybrał takiej oferty bo przecież wszędzie indziej jest za 3999,-

Zresztą w nawet najdroższych markach po kilkaset tysięcy - też są jakieś groszowe opcje, które przy takiej cenie powinny być już w standardzie. Np. jak już jesteśmy na forum Nissana - to w ceniku Nissana GT-R, który kosztuje prawie 500 tys. zł - wśród akcesoriów jest pozycja.... dywaniki luksusowe za 450zł, zestaw czujników parkowania przednich za 650 zł. I oczywiście dopłata za lakier metalizowany 4300,-

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym alarmem się nie zgodzę. Jest całkowicie zbędny, NIC nie daje. Zamówiony tylko po to, iż ubezpieczyciel wymaga. Ciekawe jak to będzie współpracowało z system bezkluczykowego otwierania drzwi. Pamiętam jak oferowali do scenica - to był osobny pilot - czyli czysta kpina. Pytałem u siebie w ASO i mówili, że będzie dezaktywowany w trakcie otwierania przyciskiem w klamce - ale ja im nie wierzę. Najwyżej to potem zdemontuję, byle było, że jest.

A co do cen za lakier itp - robi się tak wg mnie po to by podstawowa cena była jak najniższa. Tak samo jak np. wycieczki turystyczne: wycieczka do Chin 3999zł, a w opisie iz jeszcze dopłata za wizę, ubezpieczenie, obowiązkowa wpłata na wycieczki lokalne/napiwki, za bilety na kolej w trakcie podróży lokalnych i jeszcze kilka. Jakby zaraz wyskoczyli z kwotą 6500 - to nikt by nie wybrał takiej oferty bo przecież wszędzie indziej jest za 3999,-

Zresztą w nawet najdroższych markach po kilkaset tysięcy - też są jakieś groszowe opcje, które przy takiej cenie powinny być już w standardzie. Np. jak już jesteśmy na forum Nissana - to w ceniku Nissana GT-R, który kosztuje prawie 500 tys. zł - wśród akcesoriów jest pozycja.... dywaniki luksusowe za 450zł, zestaw czujników parkowania przednich za 650 zł. I oczywiście dopłata za lakier metalizowany 4300,-

 

Dokładnie, alarm założony wyłącznie z powodu ubezpieczyciela, a co do współpracy z systemem bezkluczykowym nie ma najmniejszego problemu, jest jeden oryginalny kluczyk nie ma żadnych dodatkowych pilotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet juz przy podpisywaniu umowy pytalem sie czy juz mam wszystko w samochodzie tzw "full wypas"-

Tak. oczywiscie. Tylko skorzanych siedzen pan nie ma.

 

A teraz sie okazuje, ze samochod warty ponad 100tys nie wszedzie moge ubezpieczyc? To jakies jaja sa dla mnie.

 

Karminadel. Mozesz wyjasnic dlaczego autoalarm NIC nie daje? Zawsze myslalem, ze jak ktos probuje mi sie do auta dobrac to jest pierwsza zecz ktora sie uruchamia.

Dzieki niej zlodziej nie siedzi pol nocy w samochodzie probujac uruchomic samochod. Oczywiscie mozna rozpracowac autoalarm ale to zawsze zajmuje troche czasu.

Wiec nurtuje mnie twoje wypowiedz, ze autoalarm NIC nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm czy jakaś blokada jest dobra dla dziadków z saszetką pod pachą, którzy po zamknięciu auta obchodzą go dwa razy i szarpią za każda klamkę czy na pewno jest dobrze zamknięty... odchodzą na dwa-trzy metry od samochodu i...wracają i jeszcze raz obchód tym razem w drugą stronę czy NA PEWNO zamknęli hihihi

Alarm nic nie daje - bo po pierwsze nie robi na nikim wrażenia - a w szczególności na złodzieju, nie wspominając o zwykłych przechodniach. Powiedz sam - gdy widzisz jak wyje alarm - w jakikolwiek sposób reagujesz, interesujesz się, podchodzisz do takiego samochodu... nie wiem... prosisz o okazane dowodu rejestracyjnego... dzwonisz na 112? - czy tylko się wku.... denerwujesz, że zaś jakiś debil nie potrafi rozbroić alarmu i robi hałas?

Złodziej nie siedzi pół nocy w aucie (w ogóle skąd przekonanie, że samochody kradnie się nocą? To tak jak z seksem - chłopak z dziewczyną moga spędzić cały dzień sam na sam - ale gdyby miał przenocować to tylko pod warunkiem, że w osobnych łóżkach - to taki sam rodzaj naiwności wg mnie) tylko zajmuje mu to czas liczony w sekundach/najwyżej w 2-3 minutach (filmiki do obejrzenia w sieci) i tyle po Twoim samochodzie. Już odjeżdża w siną dal.

Ja przed kradzieżą to mam jedno "zabezpieczenie": Autocasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko ,że do tego "jednego" potrzebujesz dwóch dodatkowych zabezpieczeń ! :)

I "koło się zamyka" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - więc po to go zakładam, jedynie nie robię sobie z nim żadnej nadziei, że uchroni on samochód przed kradzieżą.

 

A tak przy okazji, dzisiaj żona była w ASO Nissana, bo była w okolicy załatwiać coś ze swoim ojcem i poszła mu pokazać qashqaia. Pani z działu sprzedaży ją zauważyła - i przekazała, że otrzymali info, że na 21 listopada ma ruszyć w podróż do nas i "na Mikołaja" powinniśmy już jeździć. Zamówienie było złożone dokładnie 1 października, a odbiór miał być koniec grudnia (a nawet w wyjątkowym przypadku zahaczyć o styczeń). Więc wyjdzie na to, że na produkowany pojazd czeka się 2 miesiące. A miało być niby dłużej z powodu wyboru felg 19", z którymi był kłopot.

Tak więc - podawany wstępnie termin jest z dużą górką. No ale... na razie jeszcze nawet nie ruszył w drogę - więc czekam dalej, ale bez stresu i większych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO w Krakowie (Powstańców Śląskich) i miła pani zapewniła ze termin drugiej połowy grudnia się nie zmienił co do 1,6 dig T... zobaczymy... trochę się uspokoiłem .... ale tylko trochę po informacjach o lutym 2015...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do ASO w sprawie autalarmu. Oczywiscie z ich strony wszystko jest w porzadku. Mimo zapewnien w salonie, ze samochod jest w pelni wyposazony okazuje sie ja teraz go odbierajac nie wszedzie go moge ubezpieczyc tylko musze kombinowac, ze niby ma ale w naprawde to niema.

Oczywiscie moga mi zalozyc za 1200...

Na pytanie, czy jak sobie zaloze gdzie indziej to co z gwarancja. Odpowiedz: w przypadku awarii elektryki pozniej to gwarancja moze tego nie uznac bo byla ingerencja w uklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregson powiedz im żeby Ci dali ten alarm w gratisie że większość salonów tak robi, ja mam napisane na papierze co mam mieć przy dobierze i  co za ile, jak będą kręcić to się zdenerwuję a tego by nie chcieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej wkurzylo? Juz nie to, ze musze za cos doplacic. Bo doplacic to ja moge, tylko podejscie do klijenta. Kupuje auto w cenie cennikowej z symblicznym rabatem a tu jeszcze takie kwiatki robia.

Pytam sie czy wszystko jest - JEST WSZYSTKO. A pozniej okazuje sie ze nie ma czegos co moze mi utrudnic ubezpieczenie samochodu?

No to dla mnie to naprawde jest niepowazne podejscie do klijenta.

 

Ale dobra wiadomoscia w tym wszystkim jest to, ze dowiedzialem sie, ze moj samochod zjedzie z tasmy produkcyjnej za 13 dni :)

Czyli jest szansa na grudniowy termin odbioru.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregson z całym szacunkiem trzeba mieć trochę wyobraźni. Podejrzewam, że to Twój nie pierwszy samochód i nie pierwsze ubezpieczenie, więc wiedza powinna być. Po drugie jak wydaję taką kasę to specyfikację autka znam na pamięć. Po trzecie symboliczny rabat ??????? Ja przytuliłem Acentę licząc dodatki, które wyrwałem 20 000 zł taniej niż cena katalogowa. Nie obraź się ale...... 

 

Co do zabezpieczeń, na złodzieja jest jedno pewne..... po prostu nie można mieć autka to nie będzie co ukraść. Autoalarm, blokada..... czy inne, nie ma byka jak się uprze na Twój samochód, w ostateczności odjedzie na lawecie a później będzie czas na zabawę w zaciszu dziupli. 

 

Z drugiej strony BartoszN żyjemy w takim kraju, a nie innym i inni producenci mogli się dostosować i dają  autoalarm w standardzie nawet w najniższych wersjach wyposażeniowych ( patrz KIA czy Hyundai ).

 

Jednak moja filozofia jest taka: oferent daje propozycje ja ją akceptuję albo nie, takie jego i moje prawo.

 

Długo się zastanawiałem co wybrać co lepsze, co ładniejsze, co ma lepszy wypas i td. Kia Sportage miała być tańsza z lepszym wypasem. Jednak w salonie nissana dali dużo dodatków i finalnie okazało się, że QQ  bije na głowę Sportage tak wyposażeniem jak i ceną ( przynajmniej w moim przypadku). Ceny katalogowe mówią zupełnie co innego, a jednak...... da się :)   

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobrazni faktycznie mi tu zabraklo. Tego, ze autoalarmu nie bedzie to sie nie spodziewalem. Kupujac poprzednie auto tez salonie, nie musialem sie o takie zeczy martwic bo to bylo w standardzie- a bylo to 10 lat temu.

Tu sie bardzo zdziwilem, ze tego niema.

Co do rabatu. Taki rabat o jakim mowisz to mozesz dostac jak kupujesz auto ktore na placu stoi i chetnych nie ma. Nikt Ci rabatu 20tys (nawet wliczajac w to dodatki) nie da na nowego QQ Tekna 1.6 dig-t z szyba i panorama bo takie nie stoja sobie na placach i nie czekaja az ktos je wezmie- tego jestem pewny.

Kontaktowalem sie z wieloma salonami i rabaty na ten model sa naprawde symbliczne, wynosza od 1.5 do 3tys.Jeden salon mial rabat 5tys. 

Dla mnie pocieszeniem jest ze oprocz symbolicznego rabatu zalapalem sie jeszcze na promocje -5lat gwarancji, wiec to zawsze jakas pociecha jest.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobrazni faktycznie mi tu zabraklo. Tego, ze autoalarmu nie bedzie to sie nie spodziewalem. Kupujac poprzednie auto tez salonie, nie musialem sie o takie zeczy martwic bo to bylo w standardzie- a bylo to 10 lat temu.

Tu sie bardzo zdziwilem, ze tego niema.

Co do rabatu. Taki rabat o jakim mowisz to mozesz dostac jak kupujesz auto ktore na placu stoi i chetnych nie ma. Nikt Ci rabatu 20tys (nawet wliczajac w to dodatki) nie da na nowego QQ Tekna 1.6 dig-t z szyba i panorama bo takie nie stoja sobie na placach i nie czekaja az ktos je wezmie- tego jestem pewny.

Kontaktowalem sie z wieloma salonami i rabaty na ten model sa naprawde symbliczne, wynosza od 1.5 do 3tys.Jeden salon mial rabat 5tys. 

Dla mnie pocieszeniem jest ze oprocz symbolicznego rabatu zalapalem sie jeszcze na promocje -5lat gwarancji, wiec to zawsze jakas pociecha jest.

Niestety... to prawda. Też nie udało mi się wiekszego rabatu dostać... ponoć na samochody które wejdą do salonów (a takim ma być 1,6 turbo) nie ma rabatów , lub są symboliczne) Mi za samochód wyliczono 126tys i 120 to mam do zapłaty. Alarm i "dywaniki" są jako gratis.... :) Grzesio! Koniecznie idź go wytargować. Powiedz że czujesz się oszukany, bo w innych salonach taki gest jest praktykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 120.000zł to ja bym kupił coś wyjątkowego ..naprawdę wyjątkowego z napędem 4x4.

Toyota Rav  2.0 Valvematic 150KM  4x4  Premium+   20TH Anniversary  wyjątkowy samochód za 120 000zł 

Takie jest moje zdanie .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jeszcze.... taka RAV musi się podobać. A to jak wiemy kwestia gustu, który każdy ma inny - i o którym moglibyśmy dyskutować latami, a i tak nie doszlibyśmy do żadnych zgodnych wniosków. :jump:

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 120 tyś to i Ford Kuga jest i Honda ... i Tiguan sie trafi (może). Ale za 76 tyś to już nic nie ma oprócz QQ i Suzuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...