Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idac takim tokiem to wydajac 130 tys. moglem sobie kupic X5, mesia E, bmw 5 w wspanialego tiguana dla podstarzalego helmuta. A jednak wybralem nissana dla prostego plepsa. Chyba musze sie napic.

Napił bym się z Tobą,ale w pracy jestem...cholera! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrozilem rozwiazaniem umowy- co faktycznie przez chwile bylem gotow zrobic-i powiedzieli, ze jesli faktycznie go bede chcial to go dostane w cenie. Probuja mnie do niego zniechecic twierdzac ze to jest rozebranie polowy auta i taka ingerencja moze fabrycznemu montazowi nie wyjsc na dobre. Faktycznie to tak trudno zalozyc zeb pozniej nie bylo sladow ingerencji, inaczej polozona podsufitka itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o Plebs czy Baron .

Za Chiny ludowe nie kupił bym Nissana za 120.000zł .

Po prostu porównałem co jest tu a co tam za daną kwotę .

A ta Ravka to bajka jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he..... tez chciałem CX-5... ale żona zadecydowała że będzie QQ. Może i dobrze bo wejdzie lift CX-5tki w przyszłym roku i ma to już być inny samochód jeśli chodzi o elektronikę i dodatki. Miałbym pewien niedosyt..... tak kupiłem 407-kę jako ostatnia produkcja w 2009. Co z tego że dużo taniej i wszystko w nim było.... jak kolejna 508ka to była przepaść.

 

@gregson - co do alarmu to w Krakowie nie widzą żadnych problemów  z instalacją alarmu... ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrozilem rozwiazaniem umowy- co faktycznie przez chwile bylem gotow zrobic-i powiedzieli, ze jesli faktycznie go bede chcial to go dostane w cenie. Probuja mnie do niego zniechecic twierdzac ze to jest rozebranie polowy auta i taka ingerencja moze fabrycznemu montazowi nie wyjsc na dobre. Faktycznie to tak trudno zalozyc zeb pozniej nie bylo sladow ingerencji, inaczej polozona podsufitka itp?

Niech nie opowiadają głupot. Mi salon Nissana w Bielsku Białej gratis(ale to głównie dlatego że kupowałem dwa samochody na raz,więc i zniżki były spore) założył autoalarm Cobra, czujniki w podsufitce, koło lewarka jest przycisk do obsługi alarmu,więc musieli sporo rzeczy zdjąć,a nikt jakoś wstrętów nie robił że to dużo pracy będzie. A wszystko jest elegancko założone, nie zorientowałbyś się ze rozbierali środek. Więc niech Ci salon nie opowiada historii, chcą sobie oszczędzić pracy i tyle po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tacy na te rabaty i promocje :D odbierałem w Łodzi Audi A5 cena katalogowa 240 tyś sprzedali za 198 tyś bo...nikt go nie chciał a auto jest mega ale było to w 2013 a auto już stało u nich od 2012 ;) a co do QQ nie oczekujmy tu rabatów 30% myślę ze nawet 5 tyś jest już dobre można kupić sobie dodatkowe koła i mieć jeszcze parę zł na ubezpieczenie. Ja założyłem że mam 130 tyś auto kupię za 123 tyś tak mam w umowie więc mam 7 tyś na resztę rzeczy. Pomyślcie sobie że macie coś o czym inny tylko mogą marzą więc cieszmy się z tego :) Więcej optymizmy bo ja przez niektóre posty też się zastanawiałem czy dobrze zrobiłem. Ale jeśli miałbym się zadręczać tym to chyba też bym musiał się napić co zresztą czynię każdego wieczora :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijemy od dzisiaj co wieczór za nasze QQ obojetne czy kosztowały 70, 90 czy 130 tyś. Wybór i tak był dobry.. przynajmniej żona do mnie się uśmiecha jak może nim jechać

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy QQ 4x4, w tym starszym modelu przełączenie z jednej na dwie osie odbywało się przy pomocy takiego pokrętła a w nowym jest ono gdzieś z lewej strony pod zegarami, jak to działa ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobrazni faktycznie mi tu zabraklo. Tego, ze autoalarmu nie bedzie to sie nie spodziewalem. Kupujac poprzednie auto tez salonie, nie musialem sie o takie zeczy martwic bo to bylo w standardzie- a bylo to 10 lat temu.

Tu sie bardzo zdziwilem, ze tego niema.

Co do rabatu. Taki rabat o jakim mowisz to mozesz dostac jak kupujesz auto ktore na placu stoi i chetnych nie ma. Nikt Ci rabatu 20tys (nawet wliczajac w to dodatki) nie da na nowego QQ Tekna 1.6 dig-t z szyba i panorama bo takie nie stoja sobie na placach i nie czekaja az ktos je wezmie- tego jestem pewny.

Kontaktowalem sie z wieloma salonami i rabaty na ten model sa naprawde symbliczne, wynosza od 1.5 do 3tys.Jeden salon mial rabat 5tys. 

Dla mnie pocieszeniem jest ze oprocz symbolicznego rabatu zalapalem sie jeszcze na promocje -5lat gwarancji, wiec to zawsze jakas pociecha jest.

Chylę czoła  :dribble: z tym rabatem to masz rację.... Osobiście jestem cierpliwy i negocjacje trwały 5 miesięcy z jednym salonem ( w międzyczasie odwiedzałem inne ) i udało się wywalczyć dużo biorąc pod uwagę ich pierwszą propozycję cenową i wyposażeniową. Jednak to był model który już hulał na rynku jakiś czas. Poza tym czekałem na auto 2 tygodnie ( sprowadzone z innego salony).  W Twoim przypadku to inna sprawa.

Najważniejsze jest to że będziesz zadowolony jak i ja jestem i wielu z nas.  :zwyciestwo2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapłaciłem 91,400 za Tekna z panorama , grzana szybą przód, i z chrom nakładki na drzwi...oczywiście na 19", 1.2 DIG-T (czerwiec 2014)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 120 tyś to i Ford Kuga jest i Honda ... i Tiguan sie trafi (może). Ale za 76 tyś to już nic nie ma oprócz QQ i Suzuki

No tu mi sie wydaje, ze za 120tys nie kupisz zadnego z tych aut z takim wyposazeniem jakie oferuje QQ. A Tiguan nawet w najbogatszej wersji tyle nie oferuje co QQ. Wiem, bo szukalem.

I wlasnie to wyposazenie mi sie spodobalo w QQ i dlatego wybralem ten samochod.

Bo jesli chodzi o wlasciwosci jezdne to jakims "automobilofilem" :) nie jestem i miedzy samochami wiekszych roznic nie widze. np jechalem Suzuki ASX i jechalo sie podobnie. No moze w QQ jechalo sie- plynelo sie- przyjemniej.

 Tylko dwoch zeczy mi brakuje w QQ: chlodzony schowek i aktywny tempomat. Gdyby to jeszcze mial to powiedzial bym, ze auto juz ma wszytko i zostawia konkurencje daleko w tyle.

 

A co do picia za zdrowie, ja moge pic, bo samochodu jeszcze nie dostalem ale mysle ze bede zadowolony :)

 

Ostatnio zdalem sobie sprawe, ze nowe autko powinno samo do garazu mi wjezdzac. :) Malzonka nie raz mi juz samochod rysowala bo wjazd do garazu byl nie w tym miejscu co poprzednio :), wiec sobie pomyslalem ze jesli wlaczy sie asystenta parkowania to powinien on i wjazd do garazu ulatwic. Garaz mam szerokosci takiej ile wynosi zwykle odleglosc miedzy samochodami na parkingu wiec chyba asystent powinien sobie poradzic skoro podobno potrafi nawet tylem parkowac. Fajnie by bylo.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy nowego QQ  :wave:

 

Również przymierzam się do zakupu - QQ 1.2 VISIA lub ACCENTA - prawdopodobnie w kolorze - biała perła.

Ponieważ w dzisiejszych czasach, duże znaczenie ma cena - czy mógłbym prosić o radę, w którym salonie można liczyć na najkorzystniejszy zakup, mam na myśli oczywiście najniższą cenę. Jestem z W-Wy, ale zakup i odbiór w jakimkolwiek salonie na terenie PL , nie stanowi dla mnie problemu.

zakup na osobę prywatną - nie firmę / bez rabatu lojalnościowego. 

 

Będę wdzięczny za porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregson

 co do "samoparkowania" to nie wiem czy będę korzystał, ale kocham gadżety i zawsze biorę wersje full. Zobaczymy, zakupiłem właściwie bez większego oglądania i nie jechałem nim (wybiera model u nas żona), myślę że zabawa powinna być dobra- QQ ma jedno z najlepszych wyposażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wiec sobie pomyslalem ze jesli wlaczy sie asystenta parkowania to powinien on i wjazd do garazu ulatwic. Garaz mam szerokosci takiej ile wynosi zwykle odleglosc miedzy samochodami na parkingu wiec chyba asystent powinien sobie poradzic skoro podobno potrafi nawet tylem parkowac. Fajnie by bylo.

Nie da rady. Asystent parkowania sam nie wyjedzie z garażu. Teoretycznie może sam wjechać tyłem do garażu ale zależy to od usytuowania garażu i nie zawsze się da. Ale czujniki parkowania przy wyjeżdżaniu są bardzo pomocne i powinny wystarczyć, że o kamerach nie wspomnę ale do nich trzeba sie przyzwyczaić.

 

Również przymierzam się do zakupu - QQ 1.2 VISIA lub ACCENTA - prawdopodobnie w kolorze - biała perła.

Ponieważ w dzisiejszych czasach, duże znaczenie ma cena - czy mógłbym prosić o radę, w którym salonie można liczyć na najkorzystniejszy zakup,

Spróbuj w Zabrzu, Dąbrowscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek513

 

Ja ze swojej strony polecam salon w Dąbrowie Górniczej

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odbierałem QQ w Krakowie na Jasnogórskiej 60 i nie mogę narzekać... kilkukrotne podejście do negocjacji, modyfikacja oferty, kilka gratisów i jesteśmy zadowoleni :) Załatwiałem z Panem Sroką.  Ale polecać możemy, a to kwestia indywidualnego uporu i humoru sprzedawcy jaki rabat uda się wynegocjować...:) Ja jestem zadowolony, ale zaraz może się okazać, że jednak można było wynegocjować dużo więcej, także to kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,grupa "dilerska"  ankietuje swoich klientów na okoliczność obsługi w salonie przez sprzedawcę.

Po to ,żeby zachować posadę ,będą klientą wręcz do "D" wchodzili z umizgami byleby w ankiecie ich pochwalić,Na jedno to dobre jest bo czujemy się ważni :D na drugie też ma swoje plusy,bo gostek musi znać materiał który oferuje wręcz perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych salonach, ale w JM w Chorzowie bardzo zależy im na opinii i na tym możemy bazować negocjujac cenę i dodatki. Jakość obsługi perfekcyjna co ma tez niebagatelne znaczenie. Poza tym nic nie przeszkadza negocjować w kilku salonach i wybrać najlepsza ofertę. Trzeba mieć tylko chęci i czas. Moje negocjacje trwały od maja do września.

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To długo :D

Ja konkretną ofertę dostałem po 2.5 h rozmowy :D

Upust od salonu,od dilerów ,od Nissana ,kola zimowe,dywany ,chlapacze nakładki progowe,i voucher przeglądowy na 1500zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja musze powiedziec, ze negocjacje mialem... jak po grudzie.

Sprzedawca sprzedawcy nie rowny przynajmniej - Yama Torun. Rozmawialem z jednym gosciem, jakbym z urzednikiem rozmawial. Mial nastawienie, ze to ja mam sie starac o to aby mi samochod sprzedal.

Pozniej jak juz podpisalem umowe to juz wogole mnie zaczal zlewac, pisze maila jednego do niego, drugiego - zero odzewu.

Alarm a cenie? Zapomnij. Podpisales to spadaj albo plac 1200zl dodatkowo.

Skonczylo sie to tym, ze wogole chcialem sie wycofac z zakupu auta w tym salonie.

Polaczylem sie z drugim i odrazu calkiem inne podejscie. Za dwa tygodnie jak wroce do domu to umowie sie na mala rozmowe z szefem sprzedazy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się Gregson, byłem w Toruniu i masz rację ale ta sama Yama w Osielsku i calkiem inne podejście i dobre negocjacje, sam fakt ze miałem kupic acente a mam tekne o tym swiadczy - polecam p. Piotra Środę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czegoś tu  nie rozumiem :(

 

podpisanie umowy zakupu to jednocześnie zaakceptowanie warunków zakupu - jak można potem to negocjować ? To tak jakbym kupił mieszkanie i po np. m-cu poszedł jeszcze raz do nich aby np. obnizyli mi cenę ...

 

wg mnie to dobry sprzedawca skoro jest w stanie sprzedać samochód z małym rabatem czyli wypracowac dla swojej firmy większy zysk - przecież sprzedawca nie zest wynagradzany od wilekości udzielonych rabatów a od zysków ze sprzedaży tak mi sie wydaje a kupujący został przekonany ,że kupuje coś dobrego

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...