Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TMC jest aktywowany zawsze. Możesz co najwyżej w ustawieniach nawigacji, wskazać by uwzględniał komunikaty TMC przy planowaniu/zmianie trasy. Problem w tym, że w Polsce mamy dwa systemy TMC i trzeci testowy. Dwa pierwsze (RMF i Zetki) są wersją premium - płatną a Here nie ma licencji na korzystanie z TMC Premium. Zostaje Ci testowy TMC (PR), który - jak sama nazwa wskazuje - jest testowy i rzadko coś nadaje. W Szczecinie najczęściej odbieram TMC z Niemiec

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

to wiele wyjaśnia, do Bydgoszczy nie sięga niemiecki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja u siebie mam taka. Karty jeszcze nie wyciągałem żeby zobaczyć co jest na niej.

Czy to jest najnowsza wersja bo nie ogarniam tego nazewnictwa i numeracji jeszcze.

 

8a76e62bfe2d50b49983e9b668f560b7.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio - czy Ty zamawiałeś swoje auto po 01.04.2016 ? Jeżeli tak to czy mówili Ci że masz 3 lata bezpłatnej aktualizacji map ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty jeszcze nie wyciągałem żeby zobaczyć co jest na niej.

Czy to jest najnowsza wersja bo nie ogarniam tego nazewnictwa i numeracji jeszcze.

Wyjmij kartę i podaj dane z etykietki - wtedy wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio - czy Ty zamawiałeś swoje auto po 01.04.2016 ? Jeżeli tak to czy mówili Ci że masz 3 lata bezpłatnej aktualizacji map ?

Pytanie wprawdzie nie skierowane do mnie ale ... ja kupilem pod koniec lipca. I tak, dostalem info, ze mam 3 lata aktualizacje za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę i podaj dane z etykietki - wtedy wszystko będzie jasne.

Taka siedzi u mnie.

 

62d885ba35926b6474fba09bfc875370.jpg

Pawcio - czy Ty zamawiałeś swoje auto po 01.04.2016 ? Jeżeli tak to czy mówili Ci że masz 3 lata bezpłatnej aktualizacji map ?

Zamawiałem dokładnie 22.06.2016 r. Z terminem odbioru 5.09.

Auto było juz u dealera 7.08 ale odebrałem dopiero 17.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka siedzi u mnie.

 

62d885ba35926b6474fba09bfc875370.jpg

 

Zamawiałem dokładnie 22.06.2016 r. Z terminem odbioru 5.09.

Auto było juz u dealera 7.08 ale odebrałem dopiero 17.08.

Wg. mojej wiedzy, zawartość Twojej karty jest identyczna z zawartością KE288-LCNKE15 i obie są najnowszym wypustem.

Ale zauważ, że na poprzedniej stronie, kol. f_r_a_n_t_i_c wymienili u dealera kartę na rzekomo najnowszą, oznaczoną LCN2K-EV1GW

Czort wie o co w tym wszystkim chodzi z tymi numerami, bo jeszcze rok temu, numeracja była w miarę klarowna i wiadomo było o co biega i co się ma ... a teraz to mieszają jak mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze nauczyli toto porządnie gadać po naszemu, bo jak słyszę komendy w stylu "S jedenasty", zamiast "S jedenaście", to dostaję wypieków na twarzy :dribble: 

No i mogli by w końcu na stałe wywalić ten szajsowaty zestaw fotoradarów, od wieków "nadmiarowy" (atrapy itp) i zaimplementować w to miejsce zestaw z SCDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A moja ostatnio chciała mnie prowadzić A1 od lotniska z Pyrzowic do Woźnik :). Tam nawet kierownik budowy jeszcze nie wie kiedy skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Centrala łże w żywe oczy. Niezależnie od tego, czy mamy mapę z literką "B", czy "C" na końcu, zawartość karty jest ta sama ... i jest to mapa z 2013 roku. Największa paranoja, to proponowana w ASO cena kart - już o tym kiedyś pisałem, ale przypomnę - za kartę 25920 4EA0C zażyczyli sobie w ASO ponad 2000 zeta. Wypada dodać, że na Allegro można to samo bez większego wysiłku kupić za 250 - 300 zeta. Zdarzyły mi się też w ASO propozycje wymiany karty "B" na "C" - to już jawne i świadome lecenie w bambuko z mniej zorientowanymi klientami, bo poza inną literką w oznaczeniu karty, niczym się ich zawartość nie różni.

Oddzielna sprawa, to brak możliwości zaktualizowania bazy fotoradarów. Niby wiadomo, że mając bazę w formacie (.ntq) można nadpisać nią tą starą na karcie. Ale konia z rzędem temu, kto mi wskaże miejsce, gdzie wspomnianą bazę w (.ntq) można kupić (zdobyć).

Całkowicie się zgadzam ,firma nie szanuje klientów i najlepiej wybić sobie Nissana z głowy..Odebrałem Nissana z nawigacją w połowie  2016 roku z kartą 25920 4EA0C i wmawiają, że mapa jest z 2015 roku, ale szczegóły mapy ,kiedy u nas co roku powstają nowe drogi wskazują, że jest to mapa z 2013 roku Zamiast nawigacji dostałem gadżet.Również zapłaciłem słono za kolejną zabawkę "komputer" okazuje się ,że Micra nie powinna mieć montowanego  komputera ,bo jest on wygaszany po włączeniu świateł i zupełnie nie czytelny. Teraz firma żąda bym na własny koszt zamontował światła jazdy dziennej. Dlaczego jak płaciłem za bogate wyposażenie nikt mnie niepoinformował,że nie będę mógł  z tego korzystać? Chcąc cieszyć się nowym samochodem to jak najdalej od Nissana.

Pytanie wprawdzie nie skierowane do mnie ale ... ja kupilem pod koniec lipca. I tak, dostalem info, ze mam 3 lata aktualizacje za free.

I co z tego wynika , ja też mam obietnicę aktualizacji ,a muszę jeździć ze starą mapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Również zapłaciłem słono za kolejną zabawkę "komputer" okazuje się ,że Micra nie powinna mieć montowanego  komputera ,bo jest on wygaszany po włączeniu świateł i zupełnie nie czytelny. Teraz firma żąda bym na własny koszt zamontował światła jazdy dziennej. Dlaczego jak płaciłem za bogate wyposażenie nikt mnie niepoinformował,że nie będę mógł  z tego korzystać? Chcąc cieszyć się nowym samochodem to jak najdalej od Nissana.

Nie wiem czy masz u siebie regulację podświetlenia zegarów. Jeżeli masz, to ustaw na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz u siebie regulację podświetlenia zegarów. Jeżeli masz, to ustaw na max

Niestety ,komputer jest mocno podświetlony przy wyłączonych światłach , a w chwili włączenia świateł (jazda w nocy) podświetlenie przygasa .

Taka siedzi u mnie.

 

62d885ba35926b6474fba09bfc875370.jpg

 

Zamawiałem dokładnie 22.06.2016 r. Z terminem odbioru 5.09.

Auto było juz u dealera 7.08 ale odebrałem dopiero 17.08.

 

To ciekawe, ja odebrałem samochód na początku sierpnia  i miałem taką kartę z mapą niby z 2015 roku, a jak jechałem trasą E65 z Gorzowa do Szczecina to nawigacja pokazywała ,że jadę po lesie.

post-100889-0-07913300-1475870402_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koala410

Jeżeli zamawiałeś auto po 1 kwietnia br. to niezależnie od karty, którą dostałeś z navi, przysługuje Ci 3 letnia, bezpłatna aktualizacja map.

Dzwoń do dealera

 

ale to dealer z tego co wiem będzie się kontaktował w sprawie aktualizacji map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w zeszłym tygodniu rozmawiałem ze sprzedawcą, który sprzedawał mi w zeszłym roku QQ i wygląda to tak: podobno Nissan zamawia mapy pod koniec roku. Firma wykonuje dostarcza i Nissan "kolportuje" do dealerów i tak mija kilka miesięcy. Powiedzmy, że mapa dociera do dealera w czerwcu, ale mapa jest z końca roku, czyli już brakuje na niej dróg. Według niego nie ma sensu aktualizować częściej niż co 2 lata. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

takiego fajnego maila dostałem jakiś czas

dzisiaj info od dealera że kartę już zamówili

 

 

 

 Budapeszt, dnia 06 październik 2016 roku

 Nr sprawy: 1-,,,,,,,,,,

 Pan Adam...........

...........@op.pl

 dot.: samochodu NISSAN Qashqai, VIN: SJN............

 Szanowny Panie, 

 W odpowiedzi na Pana reklamację uprzejmie informuję, że zapadła decyzja o pokryciu kosztów aktualizacji mapy w Nawigacji Pańskiego samochodu. 

 Autoryzowany Dealer „PGD” został już poinformowany o podjętej przez nas decyzji, prosimy więc o bezpośredni kontakt celem skorzystania z oferty zadośćuczynienia.

 Z poważaniem, 

  Agnieszka Asztalos

  Dział Obsługi Klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cie!!! Adam! Ty to złotymi zgłoskami napisz i w złote ramki opraw! Naciągnąłeś Nissana na koszty!!! :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cie!!! Adam! Ty to złotymi zgłoskami napisz i w złote ramki opraw! Naciągnąłeś Nissana na koszty!!! :D

oczywiście DILER jak do nich zadzwoniłem czy już dostali info (po 2 tygodniach)

powiedział że nie, i  sprawę rozpoznają po czym zadzwonili z info 

że kosztami podzielimy się po połowie

i kazali mi wpłacić TYLKO 350 zł netto.....

na szczęście pomogło przekazanie maila z budapesztu

i  wtedy dostałem dopiero tą wspaniałomyślną wiadomość o wymianie karty bez kosztowo dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły...Dalej traktują nas jak półgłówki ,którym można ciemnote wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ten cały NC z jego nawigacją na którą tak na prawdę nie mogę powiedzieć złego słowa jest jest dla mnie bezużyteczny bo jedyną funkcję z jakiej korzystam na codzień to system kamer 360, nawigacja pomimo tego , że mnie jeszcze nie zawiodła jest teraz w każdym smartfonie za free i to bardzo aktualna a nie jak fabryczne , to ma jeszcze inne funkcje, aplikacje z NC to całkowicie bezsensowne apki bo znowu jak w przypadku navi wszystko to mamy w smartfonie.

Ale jest to jest , jest trzy lata darmowych aktualizacji i podobno całkiem dobrze działa podczas zagranicznych wypadów na zachód Europy - w wersji Tekna jest w standardzie to mam - chyba jak bym miał dokupić do niższej wersji to wiedząc to co teraz wiem bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście DILER jak do nich zadzwoniłem czy już dostali info (po 2 tygodniach)

powiedział że nie, i  sprawę rozpoznają po czym zadzwonili z info 

że kosztami podzielimy się po połowie

i kazali mi wpłacić TYLKO 350 zł netto.....

Czyli zażyczyli sobie tyle, za ile bez ich łaski możesz kupić najnowszą kartę na Alle ... a jakby dobrze poszukać, to na OLX znajdziesz za 2 stówy :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...