Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... nissan tłumaczy się z opóźnień tym,że zbierają dane od dealerów odnośnie map i zapotrzebowania co do aktualizacji ....

Sorki ale głupszego wytłumaczenia to dawno nie słyszałem. "zapotrzebowania co do aktualizacji" - śmiech na sali. Niech "wklepią" tam mapy z bitwy pod Grunwaldem. Mapy na 2016/17 mają dane z Q3/2014 a tak naprawdę z Q3/2013. Z tak "świeżymi" danymi to należałoby zrobić to co robią dla Hyundaia, czyli dają za darmo http://www.dobreprogramy.pl/Mapy-HERE-poprowadza-europejskich-wlascicieli-aut-Hyundaia,News,73860.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ten Nissan liczy za sytem nawigacji tak jakby aktualizacje były w tybie online non stop :) :) :)

 

czasami mam wrażenie ,że nikt w Nissanie do końca się nie interesuje tym co produkują/sprzedają i co sądzą o nich ich Klienci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

.... czasami mam wrażenie ,że nikt w Nissanie do końca się nie interesuje tym co produkują/sprzedają i co sądzą o nich ich Klienci :(

Ja od dawna nie tylko mam takie wrażenie, ale wręcz jestem tego pewien. Szanują nas dopóki nie odbierzemy z salonu nowego auta ... a później mają nas w d--ie. Na kartach dostajemy mapy HERE ... tyle że sprzed kilku lat. To co inni już dawno wywalili na śmietnik, Nissan wciska nam za 5 stówek jako nówki, zmieniając na karcie tylko nalepki. Trudno to inaczej zakwalifikować, jak oszustwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie odnieść takiego wrażenia,skoro oni zbierają dane o dealerów a nie z aktualizacji w terenie,to inaczej nie będzie.Miałem kupić Adayo,ale wstrzymuję się bo myślę o CX5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Trudno nie odnieść takiego wrażenia,skoro oni zbierają dane o dealerów a nie z aktualizacji w terenie,to inaczej nie będzie.

Nissan nie ma w tej materii nic do zbierania, ani w terenie, ani na Marsie. Dostaje to za co płaci ... widać stare mapy są tańsze.

Baza fotoradarów zeszyta w najnowszych (wg. Nissana) mapach, to woła o pomstę do nieba - są w niej jeszcze atrapy fotoradarów, które dawno znikły z naszych krajobrazów

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku !

Od lat patrzę na Twoje zdjęcie .... a Ty od zawsze myślisz :) Ja już byłem przekonany że Mazdą  jeździsz !!!

 

   Na wstępie bardzo nisko kłaniam się Kolegom , Koleżankom i Przyjaciołom !!! CZEŚĆ !

 

Wpadłem tu na chwilę bo też nabyłem ten cud techniki(nawigację)Mazdy i teraz się z tym oswajam ;)

Tak jak w Nissanach z aktualizacją jest do tyłu . Zapewniają ,że przez 3 lata -2 razy do roku aktualizują za free i robi się to samemu . Tyle ,że jeszcze w tym roku nie zdążyli z nową aktualizacją .... może też jak ktoś wspomniał "zbierają" .... ;)

  Za mapy wołają przy zakupie 2100zł ale już serwis chce 700zł więcej (za co ?) . Nie ma tak dobrze jak w Nissanie ,że można kartę SD odsprzedać, odstąpić bo po przejechaniu 100km wczytuje vin samochodu i jest przypisana a w innym aucie nie zadziała . Stąd też tak się "cenią" choć są już 'przecieki" a przemycane oryginały za rozsądne ceny.

A tak w ogóle to żeby ten mebel "monitorek" nie stał po to by go tylko odkurzać i nie zagracał a dodatkowo bym musiał "przyklejać" smrtfona to z "konieczności " go "uzbroiłem"... :D  Fajnie też jest ,że wskazania nawigacji pokazywane są w "szybce" Head- Up Display.

A tak w ogóle to jeżdżę już 3m-ce i jestem mega zadowolony ale .... wspomnienia i sentyment do Nissana pozostał !

Serdecznie Was pozdrawiam !

Adam.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  Za mapy wołają przy zakupie 2100zł ale już serwis chce 700zł więcej (za co ?)

Widocznie wychodzą z założenia, że użytkownicy Mazd, to sami idioci oderwani od rzeczywistości. W Nissanie jeszcze w styczniu 2016 było podobnie - ćwierkali za kartę z 2014 (rzekomo najnowszą) ok. 2000 zeta. Dopiero od chyba kwietnia zjechali z cenami do ok. 500 zeta. Ale w niektórych ASO życzą sobie 800.

Wracając do kart navi Mazdusi, to zerknij do oferty http://allegro.pl/mazda-mzd-connect-navteq-mapa-europa-2016-sd-nowa-i6260212421.html

Solidny sprzedawca. Ja kupowałem u niego kartę do swojego Pulsara, kilka osób które znam, też się u niego zaopatruje i mogę go polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to , że ten cały NC2 jest w aucie tylko po to żeby mieć na nim widok 360 z kamer i duży wyświetlacz w radio jeżeli akurat się radio nie zatnie i działa - trudno - jeżeli faktycznie jest tak jak piszecie to będzie to tylko dodatek do QQ w wersji tekna a navi będzie na telefonie - bardzo mnie ostatnio przekonała do siebie nawigacja z Google Maps i pewnie jeżeli będzie potrzeba użycia nawigacji to właśnie ta będzie moją głowną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-u G

Naprawdę szanuję prawa autorskie, piractwa też nie popieram ale to co robią producenci aut to monopol i rozbój  .... :devil: Ja tego nie toleruję i dlatego chętnie bym utworzył jakiś "kontrmonopol" ! :bezradny: Ponieważ ja  "drobny konsument" nie mogąc się przeciwstawić temu więc zrobiłem wcześniej tak jak sugerujesz - dokonałem właśnie takiego zakupu karty SD ! Podobnie ma się sprawa z akcesoriami ale w tym temacie jest jeszcze jakaś alternatywa ...

:buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Andrzej-u G

Naprawdę szanuję prawa autorskie, piractwa też nie popieram ale to co robią producenci aut to monopol i rozbój  .... :devil: Ja tego nie toleruję i dlatego chętnie bym utworzył jakiś "kontrmonopol" ! :bezradny: Ponieważ ja  "drobny konsument" nie mogąc się przeciwstawić temu więc zrobiłem wcześniej tak jak sugerujesz - dokonałem właśnie takiego zakupu karty SD ! Podobnie ma się sprawa z akcesoriami ale w tym temacie jest jeszcze jakaś alternatywa ...

:buzki:

Nie wiem dlaczego w odpowiedzi piszesz o prawach autorskich, czy piractwie. Namiar który Ci podałem nie ma z piractwem nic wspólnego. Kupiłem od tego dostawcy oryginalną kartę SD, z najnowszymi mapami do mojego auta, w oryginalnym zafoliowanym opakowaniu. To, że centralni importerzy i dealerzy tak wyśrubowali ceny, że indywidualnym ludziom opłaca się kupować hurtowo i sprzedawać w detalu po rozsądnej cenie, to tylko z korzyścią dla nas. Nie widzę w tym nic zdrożnego, niemoralnego, czy naruszającego czyjekolwiek prawa. Ale jeżeli ktoś woli kupować kilkakrotnie drożej i nabijać przepastną kabzę dealerom, to oczywiście nie mam nic przeciwko.

PS.

Ta Mazdusia do której się przymierzasz, też bardzo mi się podoba ... no i ten kolorek :zwyciestwo2::spoko:

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Andrzejku już się kula Mazdeczką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc z kawałkiem kończy mi się bezpłatna subskrypcja na aplikacje w nissanconnect, na koncie widzę subskrypcje uzupełniającą ale klikanie odnów nie daje żadnych rezultatów i opisu jakiegoś brak, co dalej za miesiąc...

czy ktoś już robił cos z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Andrzejku już się kula Mazdeczką :D

 

Toruńczyk udziela się na forum Mazdy ;) chciałem kupić Mazdę, ale dealerom nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-u G - ja właśnie na allegro kupiłem kartę SD . Ale żeby mi ktoś nie wytykał .... napisałem też taki "wstęp"... :;)

 

MKa - taka jest smutna prawda o Dilerach Mazd . Pewnie będzie im zależeć dopiero jak te auta będą zalegać na placach . A tak to klient "musi się kłaniać" nie mówiąc o jakichkolwiek negocjacjach  :thumbsdown:  Czasami jak się uda to w gratisie jakiś  gadżet dostaniesz .:( Ja chyba za dużo dostałem (wg ich "wspaniałomyślności") dlatego przy odbiorze auta nawet drobnej różnicy w cenie między tymi gadżetami "nie odpuszczono" . Oczywiście mi "wypomniano" , że i tak b.dużo ugrałem  ... i 250 zł dopłaciłem . Śmieszne to ale prawdziwe :D

 

W temacie MZD Conect  to na bezpłatną subskrypcję (pogoda, ceny paliw ) Mazda "obdarowała nas "aż" na dwa miesiące :thumbsdown:

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3Rni a masz namiar na nowszą czy tak z zazdrości :-))

 

Jacko czy zwróciłeś uwagę na jakość dźwięku z głośników po aktualizacji,mam wrażenie że jest trochę lepiej.

Masz na myśli jakość dźwięku w komunikatach nawigacyjnych po aktualizacji mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od tego dostawcy oryginalną kartę SD, z najnowszymi mapami do mojego auta, w oryginalnym zafoliowanym opakowaniu.

Z czystej ciekawości (bo i tak nie wydam 350 zł na dane sprzed 3 lat), karta była w zafoliowanym DVD-BOX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w piątek odbieram auto czy wg was powinna być już tą nowa wersja oprogramowania? Czy liczy się data zamówienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Liczy się data skompletowania auta w fabryce - tak przynajmniej mnie to tłumaczono w Centrali Nissana. Nie ma tu nic do rzeczy zarówno data złożenia przez Ciebie zamówienia, czy też odbioru auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to , że ten cały NC2 jest w aucie tylko po to żeby mieć na nim widok 360 z kamer i duży wyświetlacz w radio jeżeli akurat się radio nie zatnie i działa - trudno - jeżeli faktycznie jest tak jak piszecie to będzie to tylko dodatek do QQ w wersji tekna a navi będzie na telefonie - bardzo mnie ostatnio przekonała do siebie nawigacja z Google Maps i pewnie jeżeli będzie potrzeba użycia nawigacji to właśnie ta będzie moją głowną

Nic dodać, nic ująć. Ja osobiście polecam uchwyt od iOttie a oprócz Google Maps i Yanosika do instalowanie Drivemode. Dla mnie ta aplikacja to absolutny must have. Świetny interfejs pozwala połączyć te wcześniej wymienione jak i inne appki. Drivemode dobrze gra przez Bluetooth, nawet potrafi odczytywać na głos przychodzące wiadomości. Fabryczny Nissan Connect tutaj wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli jakość dźwięku w komunikatach nawigacyjnych po aktualizacji mapy?

 

Może nie tyle co w mapach a w radiu, ale oka wydłubać nie dam może to pobożne życzenie, niemniej takie odniosłem wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...